IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

    ами не не се интересуват от едни и същи пипсове големият ще отиграва дадена новина с дни докато си изгради позиция, малкият може да я отиграе на момента или за няколко дни, като вземе предвид конкуренцията на HFT
    говоря по принцип за различните класове активи не само за високо ликвидният форекс пазар, дето не може да разбереш всъщност какъв обем се търгува в момента
    мислиш ли че форекс графиките са едни и същи за всеки участник на пазара?
    Едни пипсове най-общо казано.
    Колко са писовете варира според стратегията и типа на търговия. Ритейл трейдъра има свободата да бъде какъвто иска (скалпер, суинг или позишън трейдър като "големите" ). Изключение прави само HFT въпреки, че вече и той не е резервиран единствено за най-големите.

    Именно при по-нисколиквидните пазари ритейл трейдъра има сериозни предимства. Безпроблемна за ритейл обемите ликвидност, минимален слипидж при откриване и закриване на позиция. Това са неща, за които повечето форекс трейдъри дори не се замислят. При малко по високи обеми и нисколиквидните пазари стоповете са условни, риска е труден за контролиране, не можеш да си отваряш и затваряш позицията когато искаш, независимо дали печелиш или губиш.
    Ритейл трейдъра реално е облагодетелстван много повече от "големите" и има много повече предпоставки за успех. Защо обаче масово губи, ами както вече казах многократно липсват му знания и правилен подход. Протата не гонят 100% седмично. Като кажа на някой начинаещ, че риска трябва да му е макс 1-2% от акаунта на позиция (което даже е високо ако си по-голям) и винаги изражението е едно и също после следва коментара "Еми то аз няма правя никакви пари за кво да се занимавам". Мйндсета винаги е "1 продавам голфа, 2 купувам билетчета, 3 търкам, 4 купувам порше "

    Графиките може и да не са 100% идентични, но 99+% пак стига. Ясно е че дневни, м1, H4 могат да варират според настройките на брокера(при големите) или доставчиците му на ликвидност.(при минутната)
    Last edited by k_v_v_; 17.03.2017, 13:14.
    FinancialMarkets.Zone

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение


      ....

      Т.е. всички гонят едно и също едни пипсове, едните просто имат повече цифрички в баланса. Едните ако не си хващат пипсовете системно остават без бонус или направо без работа, другите може и гладни да останат, но 50 пипса са си 50 пипса и за акаунта с 10к и за акаунта с 10 милиона.
      ами не не се интересуват от едни и същи пипсове големият ще отиграва дадена новина с дни докато си изгради позиция, малкият може да я отиграе на момента или за няколко дни, като вземе предвид конкуренцията на HFT
      говоря по принцип за различните класове активи не само за високо ликвидният форекс пазар, дето не може да разбереш всъщност какъв обем се търгува в момента
      мислиш ли че форекс графиките са едни и същи за всеки участник на пазара?
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        според мен не е точно така, като трейдър търгуващ от вкъщи с малка сметка, без достатъчно информационни ресурси, няма как да се състезаващ с тези дето са в маркерт узардс и инсиде дъ хаус оф мъней, предимството ти е че нямаш техните ограничения от размера и други рестрикции тоест
        трябва да търсиш, къде може да имаш предимство, както ситуацията с квартален магазин или diy гаражен майстор

        Разбира се и големите и малките имат своите предимства и проблеми. Като цяло обаче правиш едно и също прогнозираш цената на базата на графиките, които са еднакви за всички. При високоликвидния ФХ пазар обемите почти нямат значение (тези които могат да влияят на цената чрез обемите си са много малко и имат своите проблеми с изходите и входовете). Новините се разпространяват мигновено, а и дори да ги знаеш предварително не мисля, че имаш някакъв едж (пример са последните два дни след покачване на лихвите, което беше изтълкувано като лошо за долара подобно беше и при избора на Тръмп).

        Т.е. всички гонят едно и също едни пипсове, едните просто имат повече цифрички в баланса. Едните ако не си хващат пипсовете системно остават без бонус или направо без работа, другите може и гладни да останат, но 50 пипса са си 50 пипса и за акаунта с 10к и за акаунта с 10 милиона.
        FinancialMarkets.Zone

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

          Човек да не те похвали, че леко смени плочата... Има дълъг път от пълно отрицание, защото сме тъпи, до приемане на фактите с уговорката, че въпреки това сме тъпи. Иначе е ясно кой има изгода да убеждава - п(р)одавачът. И няма как да се сърдиш, че "клиентите" не са толкова тъпи, колкото ти се иска да ги изкараш.
          Не казвам, че някой е тъп. Говоря за не знание и не информираност. Това, че не знаеш нещо не те прави тъп, това да философтваш без да имаш знания и достоверни източници за обосновка, малко.
          Каква точно ми е изгодата, какво точно продавам и за какви клиенти говориш? Аз съм независим, занимавам се с трейдинг и консултантска дейност, работил съм за различни компании в индустрията по различни проекти, ако говорим за такива "клиенти" добре, но уонабита от форума не ми трябват за нищо. ИБ договор никога не съм имал ползвам 3-4 различни брокера имам сметки при 10 тина. Отзиви давам само на приятели.
          Когато съм обучавал хора как да търгуват, съм го правил безплатно и безвъзмездно. Просто защото ако трябва да си сложа цена ще е доста висока.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

            Човек да не те похвали, че леко смени плочата... Има дълъг път от пълно отрицание, защото сме тъпи, до приемане на фактите с уговорката, че въпреки това сме тъпи. Иначе е ясно кой има изгода да убеждава - п(р)одавачът. И няма как да се сърдиш, че "клиентите" не са толкова тъпи, колкото ти се иска да ги изкараш.
            Явно,тук си играете а бля,бля,бля!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
              От "Важното е, че бележим напредък!" ми става ясно, че много ти се иска да в тази тема да се убедим някак си, че няма печеливши, хазарт измама и т.н., това искаш да чуеш, за да спиш спокойно и да оправдаеш неуспехите си пред "егото "
              Човек да не те похвали, че леко смени плочата... Има дълъг път от пълно отрицание, защото сме тъпи, до приемане на фактите с уговорката, че въпреки това сме тъпи. Иначе е ясно кой има изгода да убеждава - п(р)одавачът. И няма как да се сърдиш, че "клиентите" не са толкова тъпи, колкото ти се иска да ги изкараш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                .....

                Замислете се, с трейдинг могат да се правят наистина невероятни пари и има хора в света, които го правят справка книги като Market Wizards, Inside the house of money и др. Тук обаче няма как да си посредствен "бачкатор", няма как да си кварталната зле заредена бакалия, която често продава храни с изтекъл срок на годност, но крета, защото клиентите нямат много избор, няма как да си кварталния авто майстор, който не е особено кадърен, но подобно на бакалията крета на редовни клиенти и т.н.

                В трейдинга или си добър колкото най-добрите и вадиш пари системно от същите графики, които те гледат или си аут от играта. Няма средно положение, затова и статистиката е такава,


                според мен не е точно така, като трейдър търгуващ от вкъщи с малка сметка, без достатъчно информационни ресурси, няма как да се състезаващ с тези дето са в маркерт узардс и инсиде дъ хаус оф мъней, предимството ти е че нямаш техните ограничения от размера и други рестрикции тоест
                трябва да търсиш, къде може да имаш предимство, както ситуацията с квартален магазин или diy гаражен майстор
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Аз ще спя спокойно, щото не се занимавам с такива работи, да му мислят онези, които се надяват да забогатеят от форекса.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    Пуснах търсене в Гугъл за "хора забогатели от форекс" и се оказа, че Гугъл и целият интернет не знаят за такива хора.
                    Еми значи няма. Щом целия интернет не знае за такива след такова надеждно проучване
                    Сега ще спиш ли по-спокойно
                    FinancialMarkets.Zone

                    Коментар


                    • Пуснах търсене в Гугъл за "хора забогатели от форекс" и се оказа, че Гугъл и целият интернет не знаят за такива хора.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение



                        Между последните ти два поста в темата има-няма десетина дни време и цяла вечност в смислово отношение. Важното е, че бележим напредък!
                        Замислих се, че на база моите познанства са малко сигурно 1 на 100.

                        Но както казвам надеждна статистика нямам. Преди години за известно време работих по стартирането на един FCA регулиран инвестиционен посредник. Привличахме опитни трейдъри и клиентите, които стартираха там бяха изключително печеливши (мнозинството). Повечето ползваха агресивни системи за автоматична търговия и генерираха десетки проценти седмична доходност.

                        Тук обаче се подхвърлят всякакви цифри от незапознати хора, без какъвто и да е аргумент, източник и т.н. това и ме провокира да напиша ироничното "1% са 5-човека са, знам ги..."

                        От "Важното е, че бележим напредък!" ми става ясно, че много ти се иска да в тази тема да се убедим някак си, че няма печеливши, хазарт измама и т.н., това искаш да чуеш, за да спиш спокойно и да оправдаеш неуспехите си пред "егото "
                        FinancialMarkets.Zone

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          80% годишно в продължение на 5 години? Това също ми звучи като научна фантастика.
                          Мишо, пак ще дадеш тъп пример с милиарди. Да тогава 80% са научна, но на 1 милион не е научна. Умен човек си четеш литература, прочета за тия бачкаторите в Соломон Брадърс и другите банки какви пари изкарвали от валутна спекулация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                            1% са 5-човека са, знам ги... Голяма простотия е тази тема. Не знам по-леко ли ви става, като си измисляте някакви цифри и ги меткате в пространството. Вярвате ли си?
                            Всички не успели "уонабита" намират утеха тук.
                            Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                            Да успешните трейдъри са много малко, надеждна статистика нямам, но мисля,че са много по малко от 1 на 100
                            Между последните ти два поста в темата има-няма десетина дни време и цяла вечност в смислово отношение. Важното е, че бележим напредък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                              Номера е да се правят по 5-6% средно на месец за период от 5-10 години. (примерно). Такъв тип разтеж ти удвоява капитала всяка година.
                              Но кой може да чака години? Всеки иска големите печалби сега. Ако може още днес....
                              80% годишно в продължение на 5 години? Това също ми звучи като научна фантастика.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                                Дори самото заглавие на темата подсказва какъв тип "бизнес" е форекса! Познавате ли хора които са спечелили от форекс?..........
                                Сякаш печалбите са еднократни събития или поне много редки събития а спечелилите от форекс автоматично се приравняват със щасливците от лотарията. Което всъщност не е много далеч от истината поради ред причини.

                                Аз лично със форекс конкретно се занимавам от над 10 години и моите наблюдения са че почти никой не печели. Ако се изготви една истинска статистика която да обхване абсолютно всички трейдъри (включително и "професионалните") сигурно ще се окаже че 99% са на загуба. Като казвам загуба, имам предвид нетен резултат към днешна дата от момента на първия депозит. Тоест всички депозити + всички тегления + нетна печалба(загуба).
                                Сигурен съм че по малко от 1% от всички трейдъри са изтеглили повече пари от колко са депозирали.

                                Не само това, но ако се изготви наистина подробна статистика която да обхване всички параметри и сделките в детайли, ще видите че нетната загуба реализирана от 99% от трейдърите е равна на сумарните разходи по всички сделки. (+ - 5-10%). Не е нужно човек да разбира от ракетни науки за да го изчисли това.
                                Тука кажи речи говорим за елементарна аритметика.
                                Незнам примерно Матеев дали е изготвял подобна статистика за клиентите по времето когато беше брокер, но поне може да потвърди на теория това което казвам.

                                Основния проблем е че мнозинството от хората идват на пазара със голямата кошница, и мечтите за бързо забогатяване, без изобщо да си дават сметка с какво се захващат.
                                Без основни познания за характерискиките на пазара и това какво може да се очаква от него. Да не говорим за по напредналите неща като изчисляване на вероятности и комплексни стратегии за управление на риска, позициите и капитала.

                                Хора без никакъв реален опит с пазарите считат за нормално да се печели по 50-100% на месец.
                                Дори те самите са убедени че могат да го постигнат.

                                Само защото са извадили късмет няколко пъти на демото със лост 100:1
                                После пазара като им отнесе реалния акаунт за отрицателно време започват да се чудят как е възможно това.

                                Истината е че пари от Форекс се правят изключително трудно! А най трудната част е постигането на устойчив растеж(доход) при нисък риск.
                                Тука номера не е да се опитваме да направим 100% за месец и после да загубим всичко. Не...

                                Номера е да се правят по 5-6% средно на месец за период от 5-10 години. (примерно). Такъв тип разтеж ти удвоява капитала всяка година.
                                Но кой може да чака години? Всеки иска големите печалби сега. Ако може още днес....

                                Обаче само устойчивия растеж при нисък риск може да доведе до сериозни печалби в дългосрочен план.

                                С 10К начален капитал средно по 5% на месец при 100% реинвестиране на печалбата за 10 години са 3.5 мил.
                                Средния българин на редовна заплата ще му трябват няколко живота за да изкара толкова.
                                Това е перспективата от която трябва да се тръгне. А не да се чудите как да забогатеете за 3 месеца.

                                Сега си задайте въпроса колко хора могат да постигнат това? Какъв процент от всички трейдъри притежават не само уменията но и дисциплината и търпението за да постигнат това? Аз мисля че са не повече от 1%. Максимум!
                                Доста истини си казал.

                                Да успешните трейдъри са много малко, надеждна статистика нямам, но мисля,че са много по малко от 1 на 100

                                Да много е трудно, не е сложно но е трудно.

                                Да можеш да успееш само ако влизаш с идеята за дългосрочна кариера и се бориш за системен резултат забравяйки за "бързите пари".

                                Е аз съм успял, изтеглил съм повече пари отколкото съм внасял, само аз си знам обаче колко усилия и жертви ми е коствало това.

                                Като цяло "балък рейта" в този бизнес е изключително висок. Основната причина за такива теми и мнения обвързващи трейдинга с хазарт е незнанието (както съм писал и преди не познаване на пазарите, принципите им на функциониране и основните похвати необходими за генериране на системни печалби)

                                Замислете се, с трейдинг могат да се правят наистина невероятни пари и има хора в света, които го правят справка книги като Market Wizards, Inside the house of money и др. Тук обаче няма как да си посредствен "бачкатор", няма как да си кварталната зле заредена бакалия, която често продава храни с изтекъл срок на годност, но крета, защото клиентите нямат много избор, няма как да си кварталния авто майстор, който не е особено кадърен, но подобно на бакалията крета на редовни клиенти и т.н.

                                В трейдинга или си добър колкото най-добрите и вадиш пари системно от същите графики, които те гледат или си аут от играта. Няма средно положение, затова и статистиката е такава,



                                FinancialMarkets.Zone

                                Коментар

                                Working...
                                X