IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Profit point

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте колеги. Бих искал да Ви споделя, че с ваша помощ офиса във Варна на тези ИЗМАНИЦИ вече е затворен. Виждам, че е останал само офиса в София, така че колегите там да помагат и да го затворим и там. Поздрави на всички и дано успеем да спрем тези КРАДЦИ.

    Коментар


    • МИШКИИИИ

      Няма ли кой да ги затвори тези ИЗМАМНИЦИ??? Къде спи държавата?? Колеги предлагам да се хванем и да ти затворим тези ЛЪЖЦИ, за да не страдат други хора. ВЪРНЕТЕ ПАРИТЕ НА ХОРАТА ИЗМАМНИЦИИИ!!!!!

      Коментар


      • Аз лично не смятам, че перат пари, понеже схемата им е такава, че те не плащат на персонала си, точно поради тази причина и нямат такъв. Постоянно се сменят шараните които са се хванали на въдицата им и работят за без пари месец-два, а като усетят какво се случва се махат. Както казах в предишният си коментар, дори на мен ми предложиха да работя за тях след като изкарах смешният им курс, който ни го водеше единственият им постоянен служител Веселин Захариев ( той е и единственият подчинен на прословутия генерален директор Метин Исметов) . Няма по-големи лъжци и измамници от тези в тази пародия на фирма. Колкото и пъти да си сменят името от Финансов Консулт на Фина Ман и какво ли още не, няма да просперират лъжейки хората, всичко е до време и техният ред ще дойде. Колкото до номера който са направили с този форум...явно за съжаление в България всичко е възможно и измамниците когато си платят където трябва получават свобода на действие, но както казах всичко е до време!

        Коментар


        • Големи далавераджии и 100% перат пари иначе изобщо от къде имат приходи, не вярвам да има и един човек, който ще плати 190 лв. , за да си го обучават
          Ако имаме пари, защо да ходим по интервюта?!

          Коментар


          • По принцип не мислех пак да се включвам в темата за да може повече хора да изразят мнението си и да се стигне до истината. Искам да ви обърна внимание на един малък детайл, който може лесно да бъде незабелязан, но всъщност от голямо значение.
            От известно време(поне по мой наблюдения), когато напишеш в гугъл “profit point”, мненията в този форум излизат доста назад в търсенето. Като преди това бяха на 3-4 място, а в момента на трета страница. Също така оригиналният линк, който започва с www.investor въобще го няма в търсачката, а на негово място има линк започващ с m.investor. По всичко личи, че тази „коректна“ фирма си е платила на някой за да може необезпокоявано да си върши работата – а именно да краде от хората, които си търсят работа. Щом по-този начин се опитват да затворят устата на хората, значи сме им напипали слабото място и се страхуват да не изгубят и последните им останали потенциални клиенти.

            Коментар



            • Прочетох последните мнения и ми падна ченето! Невероятни наглеци! Хубаво е наистина, че има места, където можеш да ти разконспирираш и да информираш бъдещите потенциални потърпевши! Ужас!

              Коментар


              • Аз също искам да кажа, че съм абсолютно съгласен с всичко което прочетох тук за тези ИЗМАМНИЦИ !!! Преди време за мое огромно съжаление попаднах на тяхна обява за работа и като всички вас отидох на интервю.Няма да изненадам никой ако кажа, че и аз преживях абсолютно същото нещо което сте преживели и всички вие тук,а именно:

                – на интервюто ми поискаха 190 лв., за да ме обучават.
                Изпита който трябваше да държим , за да започнем работа към измисленият фонд беше непосилен дори и за смешният им директор и след като разбира се никой не го взе започнаха да ни зарибяват да търгуваме със собствени средства в Телетрейд, който между другото дори няма право да извършва подобна дейност на територията на Република България .
                Другото с което искам да допълня останалите потърпевши е, че преподавателите им или по-скоро самопровъзгласилите се за велики трейдъри и ментори хорица, хал хабер си нямат от това за което говорят и са го наизустили милите. Достатъчно красноречив е фактът, че на мен самият ми предложиха да стана велик мениджър при тях и да обучавам хора как да търгуват при положение, че аз все още имах доста неизяснени неща, които за съжаление и великият Метин Исметов не успя да ми изясни!
                Така като гледам явно доста хора сме се опарили от тяхната дейност и затова се радвам, че има такива форуми в които можем да разкажем и да се надяваме, че все по-малко хора ще се лъжат да се занимават с тях. Точно с цел да предпазим потенциалните им нови жертви призовавам и всички останали потърпевши от тези измамници и хора които просто са си изгубили времето с тях, да пишат тук !

                Коментар


                • Ще напиша и аз няколко думи по темата за да предпазя хората от тия измамници в тази така наречена фирма понеже съм работил там няколко месеца и много добре знам как седят нещата !!!! Първо това изобщо няма нищо общо с фирма с реална форекс търговия,фондове и тн глупости за тези които отидат на интервю за работа без значение за каква позиция кандидатстват защото те просто пускат обяви с различни имена за да дойдете до офиса уж на интервю за работа да останете с убеждението,че ще мислят че ще ви избират и може да не ви се обадят, а няма такова нещо всеки отишъл бива "избран" за да си плати 190 лв въпреки че вие сте кандидатствали за привидно друга позиция ви е казва че трябва да изкарате курса и после изпит за да работите за някакъв огромен международен фонд които е пален майтап и изобщо не съществува това е един сайт във които всеки може да е регистрира които няма телефон,офис и тн просто сайт за да изглежда достоверно защото те така или иначе не са имали ученици който да са взимали изпита а за да имат основание привидно да ви зарибят и да ви вземат парите!! И го знам защото моя ученичка още от първата ми група го взе и тия така наречени мениджъри като включвам международния,планетарния директор на профит поинт за българия метин исметов гледаше като от стрелян заек защото се чудеше сега отдаде да намерат пари за тва момиче което е изкарало изпита към уж големия фонд место да се зарадва защото уж това е работата на тая смешна фирма(в която преди тва никои не е взимал тоя изпит се разбра в последствие) да им предоставя кадри което само за пред вас те ви плащът обучението а вие само 190 лв жива далавера и естествено поредната ЛЪЖА никакъв фонд нищо не заплаща се разбра пак в последствие най вероятно защото просто не съществува или ако го има евентуално няма нищо общо с тая фирма И да продължа на момичето я мотаха мотаха фондове фирми и тн и накрая явно са и събрали 1000 $ да търгува уш за фонда като някакъв договор в които пише едно а при първия месец назад което е нормално просто защото трейдър за един месец не се става и като се има въпреки че в договора пише друго всичко свърши, а второто момиче което постигна тоя изумителен резултат защото и така наречения директор метин които управлявал инвестиционен портфейл от 500 000 $ уж хахахах които той и на демто не е виждал не може да вземе и да постигне със 19 сделки просто я мотаха и нея 20 дена да видът може би дали ще съберат пари или от първото момиче и и казаха че не покривала изискванията които били от 20 сделки а ако това е истински фонд и ти правиш о 19 сделки 14 печеливши и 5 загубени а изискванията са от 20 да са мин 14 печеливши и макс 6 допустими загубни кой питам няма да те вземе на работа като от по малак брои сделки постигаш същия резултата и дори последната 20 е без значение защото и да е ЗАГУБНА ти покриваш изискванията????? Но това просто им послужи за оправдание защото целта на тази така наречена фирма не е да почнете работа или да ви научат да сте успешни а просто да ви запалят да ви покажат уж че мн пари ще изкарате и да ви зарибят да депозирате във ТЕЛЕТРЕИД някакъв Кипърски като ви обеснят че това е най добрия брокер на света и тн че директора ще ви уреди бонуси сега вече гледам че и загубите първия месец покриват хахахах накрая и пари ще почна да ви дават да търгувате там на огромните спредове защото той печели от това и не само ТОВА е истинската цел на тая фирма нищо друго да карат хората да си вкарват парите в тоя брокер като знаят че най вероятно те ще ги загубят и не са готови но за тях това е ок защото ще инвестират отново като ви обясни директора къде са ви били грешките и тн глупости а понеже и по долу видях че сте писали да си покажат истинските акаунти това няма как да стане не защото било конфиденциално както се опита да замаже директора а просто защото НЯМАТ защото не търгуват изобщо с истински акаунти изобщо не са никакви форекс трейдъри и мениджъри инвеститори които управлявали някакви средства (500 000$ както се преставят на уебинарите) които и на демото не са виждали!!!!!!! а просто взимат некви смешни пари от това да ви продават мечти и от вашите загуви това са едни момчета барман чета от добрич метин и веселин които ходят на работа с трамвая и рейса,живеят на квартири или при приятелки взимат 500-600лв заплати и другото бонуси от това колко хора са успели да накарат да "инвестират в себе си " просто са решили на вяка цена или по точно за ваша сметка да успеят в софията, а не някакви много големи финансисти и хора по филмите които сте гледали към които да се стремите и на които да подражавате !!!! АЗ и моите колеги които се махнахме всички ( а и тези преди нас които са се махнали по същите причини) като разбрахме каква всъщност е истинската дейност на тая фирма НЕ сме такива хора и затова пиша тези неща АЗ не искам и няма да печеля пари на гърба на чуждото нещастие и да лъжа хората и да им продавам мечти !!!!! Мога да напиша още изключително много неща но просто няма смисъл.... Така че просто да си знаете може да научите доста базисни неща от това обучение за 190 които биха ви били полезни за напред ако ги доразвиете и неспирите да се развивате във форекс,но за всичко друго да си знаете как седят нещата наистина а не да ви лъжат и продават мечти !!!!
                  Last edited by iv4o_SS; 12.08.2016, 23:53. Причина: НЕ ИЗЛИЗА ВСИЧКО НАПИСАНО А Е ИЗРЯЗАНО

                  Коментар


                  • Аз не разбрах само едно - тези изобщо избиват ли си разходите(наеми и режийни + времето, което са загубили да търсят лапнишарни), щом взимат максимум 200 лв от курс, на дали някой депозира пари в мики маус брокерът им.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Тук само искам да допълня, че независимо дали изкараш иЗпита пак няма да те вземат на работа. Личен пример.

                      Коментар


                      • Пиша за да предпазя хората, които мислят да кандидатстват за "работа" в тази фирма. Когато отидеш на "интервю", всъщност разбираш, че не си на интервю, защото каквото им да им кажеш, ще бъдеш одобрен, да си платиш 200 лв за курс. Аз си ги платих просто, защото самата сфера форекс ми е интересна, но още на самото интервю разбрах, че целата им е да започна курса, а не да ме удобрят за "работа". Започнахме курса в малка група и въпреки че кандидатствах за бизнес треьор, през цялото време ми се говореше само за форекс и в крайна сметка ми дадоха испит да стана трейдър, въпреки че не бях дошъл за това. А самия испит е меко казано е смешен.Целта е да направиш за една седмица 20 сделки, от който 70% печеливши. Това означава, че приблизително трябва да направиш 40% доходност на капитала си за една седмица.Този испит е невъзможен за взимане тъи като към подобна доходност се стремят добрите трейдъри....ама за година. Ако успееш да правиш 40% доходност на седмица, това означава над 2000% доходност на година( 52x 40%)( от 1000 лв до 20000 лв примерно). С такава доходност всеки ще стане милионер максимум за 2 години, а те ти казват, че ти ще имаш знанията да го постигнеш с 3 седмичен курс (rofl).

                        След като не си вземеш изпите, започват да те карат да си отвориш собтвена сметка към брокера, с който те работят ( Teletrade), като ти обещават супер бонуси и какво ли не, само за да депозираш пари при тях. Разбира се при тези оферти има уловка, която разбираш чак накрая.Между другото този "брокер" няма право да извършва услуги на територията на България.
                        Те се представят за хора с пари, но по счупения инвентар и остарялата им техника ( и постоянното спиране на тока в офиса), човек може да разбере, че са измамници, които се опитват да изкарат някой лев на гърба на наивния българия
                        Ето цитат и линк от комисията по финансов контрол. http://www.fsc.bg/bg/novini/spisak-n...riya-8122.html.
                        СПИСЪК НА ДРУЖЕСТВА, КОИТО НЯМАТ ИЗДАДЕН ЛИЦЕНЗ...
                        СПИСЪК НА ДРУЖЕСТВА, КОИТО НЯМАТ ИЗДАДЕН ЛИЦЕНЗ ОТ КФН И НЯМАТ ПРАВО ДА УПРАЖНЯВАТ ДЕЙНОСТ КАТО ИНВЕСТИЦИОНЕН ПОСРЕДНИК ИЛИ УПРАВЛЯВАЩО ДРУЖЕСТВО
                        16/06/2016
                        Комисията за финансов надзор (КФН) на Република България предупреждава потенциалните инвеститори за дружества, които не са лицензирани и нямат право да извършват дейност на територията на страната. Списъкът на дружествата, които не са лицензирани от КФН, ще помогне за предотвратяване на измами при инвестиране във финансови инструменти.

                        За да защитят интереса си гражданите, които желаят да инвестират във финансови инструменти и парични средства чрез сключване на сделки или посредством доверително управление, е необходимо първо да проверят дали съответното дружество е лицензирано от КФН и има право, съгласно издадения лиценз, да предоставя съответната услуга на клиенти. Следните дружества не са лицензирани от КФН и нямат право да извършват дейност като инвестиционен посредник или управляващо дружество на територията на Република България:


                        1.„ФИНАНСОВ КОНСУЛТ” ООД (ПРЕДИШНО НАИМЕНОВАНИЕ „ТЕЛЕТРЕЙД СОФИЯ” ООД);
                        2.„БРОКЕРИДЖ – ХРИСТО ИВАНОВ” ЕООД;
                        3.„24 ТРЕЙД” ЕООД (ПРЕДИШНО НАИМЕНОВАНИЕ „ЕКСУС МАРКЕТС” ЕООД);
                        4. DEALERWEB LTD;
                        5.„ИНВЕСТОРС” ЕООД (ПРЕДИШНО НАИМЕНОВАНИЕ „АСТОН МАРКЕТС” ЕООД);
                        6. TRADERXP (TRADERXP LTD);
                        7. „ТЕЛЕТРЕЙД БЪЛГАРИЯ” ЕООД, ГР. СОФИЯ;
                        8. „ИНСТАФОРЕКС” (INSTAFOREX), РУСИЯ;
                        9. „ХОТФОРЕКС” (HOTFOREX), МАВРИЦИЙ;
                        10. „СИТИКЕПИТЪЛ” ООД, ГР. СОФИЯ;
                        11. „БУЛГЕРИАН ТРЕЙДИНГ ГРУП”, ГР. СОФИЯ;
                        12. „КЕЙ ЕФ ЕМ КЕПИТЪЛ ИНВЕСТМЪНТС” ЕООД, ГР. СОФИЯ;
                        13. „ИНСТА СОФИЯ” ООД;
                        14. ISLANDBAY SERVICES LTD. С ТЪРГОВСКО НАИМЕНОВАНИЕ BROKER
                        CAPITAL;
                        15. „БРОКЕРС СТАР” ООД;
                        16. „БЕЛФОР КАПИТАЛ” ООД, ГР. СОФИЯ;
                        17. „ЕФЕКСГЛОРИ” ООД, ГР. ПЛОВДИВ;
                        18. „Б.М. ИНВЕСТМЕНТС” ЕООД;
                        19. TRADEPLUS SOLUTIONS LTD., MARSHALL ISLANDS;
                        20. ТВОЙ МИЛЛИОН;
                        21. PLUSOPTION;
                        22. „ИНТЕРАКТИВ КАМПЪНИ” ЕООД;
                        23. „АЛФА БРОКИНГ” ЕООД;
                        24.„ТИГЪР АСЕТ МЕНИДЖМЪНТ” ЕООД;
                        25.„НЮ КЕПТЪЛ ТРЪСТ” ЕООД;
                        26.„АТЛАНТИК КЕПИТЪЛ” ЕООД;
                        27.„ЕРИДА АСЕТ МЕНИДЖМЪНТ” ЕООД;
                        28.„РОЯЛ КЕПИТЪЛ МЕНИДЖМЪНТ” ЕООД;
                        29.„ПРОМЕТЕОС АСЕТ МЕНИДЖМЪНТ” ЕООД;
                        30.„РИДЖИФИЙЛД КЕПИТЪЛ МЕНИДЖМЪНТ” ЕООД;
                        31.TIGER ASSET MANAGEMENT LLC, АВСТРИЯ;
                        32. „НЕМЕСИС КЕПИТЪЛ БИ ДЖИ” ЕООД;
                        33. „ПРОСПЕР ГЕСИТ” ЕООД;
                        34. „ДЖИ ДИ ЕМ ЕФ ЕКС ЮРЪП” ЕООД.[/I]
                        Телетрейд е на седмо място в списъка,а на първо място съвсем случайно е старото има на Профит поинт, която по настоящем се казва "Финаман"

                        Инвеститорите следва да имат предвид, че при сключване на договори за предоставяне на инвестиционни услуги и подаване на нареждания за сключване на сделки с финансови инструменти, включително при предоставяне на парични средства или финансови инструменти за доверително управление, с дружества, които не са лицензирани от КФН или от компетентния орган на друга държава членка, могат да бъдат измамени и да понесат значителни финансови загуби.

                        Предоставените финансови инструменти и парични средства от инвеститорите на дружества, които не са лицензирани и съответно контролирани от КФН, не са гарантирани от Фонда за компенсиране на инвеститорите (ФКИ).[/I]



                        Истината е, че те продават мечти и някой заблуден човечец може да види в това начин за искарване на лесни пари, да го приеме като спасителна сламка, да го изкара от сивото и трудно ежедневие. Безплатен обяд няма и всеки, който отиде при тях за "РАБОТА" ще получи само загубено време и пари. Ако форекса беше толкова лесен, както те го представят, всеки щеше да е милионер.

                        На последно място, искам да окуража всички, които са преживяли същото като мен да пишат тук за да не се излъже никой да отиде при тях и държавните органи да си свършат работата и такива тарикати повече да не крадат парите на хората!

                        Коментар


                        • Така е, измамниците са навсякъде, а тези Профит Пойнт са много големи измамници. Пазете се хора. Дано скоро ги затворим тези мишоци.

                          Коментар


                          • относно profit point

                            Поредните измамници !!!!! Абсолютна загуба на време отиваш на интервю за Работа и почват да ти обесняват глупости от сорта на фондове с който работели и тн а то се оказа като проверих,че тва се води някакво сдружение на трейдъри което има само web сайт нищо друго нито тел за вразка нито адрес пълна измама и всеки може да се регистрира,а те ти искат 190 лв за да те обучат и да почнеш работа уж ако изкараш някакъв изпит!!! И такива глупости говорят тия "ТРЕЙДЪРИ" че много се съмнявам,че изобщо са търгували или търгуват със истински пари !!!! Аз съм треидър от 3 години и като бях на "интервюто за работа" зададох няколко въпроса без да им казвам,че съм се занимавал с това доста да вида колко разбират наистина защото иначе говорят мн глупости на web-инарите си че директора управлявал портфейл от 500 000 $ а случайно го засякох в трамвая,а и е доста млад за да му повери някои толкова пари трябва да е някои гений,а изобщо не ми прилича на такъв и по знанията които показва още повече !!! Със две думи както казах поредната измама да вземат на хората 200 лв отдавна ги наблюдавах да вида дали и те са поредните измамници и за съжаление се оказах прав и то на доста ниско ниво !!!!!Никога няма да се оправи тая държава за съжаление !!!!!

                            Коментар


                            • За съжаление, поредната измама

                              Като чух, че проповядват за 10% месечна доходност и ми стана ясно що за стока са.
                              Банките на годишна база вече минават на отрицателна лихва по депозитите, защото няма, какво да правят с парите на вложителите си. . А тия се извъдиха по-хитри от цялата банкова система и правят доход 120%. Аман от мошеници

                              Коментар


                              • ИЗМАМНИЦИИИ!!!!

                                И аз ви благодаря, че ме следите под лупа и гледате какво и как поствам. Ще продължавам да се боря с изманиците в тази страна и в моя град. Писна ми от мишоци като Вас.

                                Коментар

                                Working...
                                X