IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
    МУРАНДИ, слушай сега.
    Добре, що му се връзвате на тоя. Има едни такива пред съдебната палата обясняват така - ма никой не им отговаря.

    Коментар


    • Окъсих и аз от 3100 , не издържах за по нагоре , че да не вземе да дръпне ръчната рязко.
      Не е препоръка. Който взима инвестиционно решение на базата на писания във форум , е идиот!

      Коментар


      • МУРАНДИ, слушай сега.
        Ти имаш тотално сбъркана представа за терминология, пазар и всичко.

        1. Казваш влизам долар/йена на 1/400, това значи след 20 пипа фалит на сметката. Пазара прави 40-50 срещу тебе, значи си фалирал. Вероятно влизаш на 1/4 така като гледам.
        2. Стискаш загуби по 900 пипса, вчера на евро/йена 300. На 1/100 ливъридж, , на 1/50, дори на 1/30 не можеш да издържиш 300 пипа срещу тебе, а на 1/10 - 900.
        3. Казваш, че правиш 100% на седмица. Е как бре, хем влизаш с толкова, че да не фалираш 900 пипса, хем правиш 100% на семица, демек поне 1000 пипса на седмица спечелени. Че то няма толкова движения по всичките кросове, ако ще и на 100% да ги хванеш.

        Не намираш ли противоречие в думите си.
        Да оставим настрана, че не можеш да се изразяваш и да говориш нормално и постоянно водиш някакви шизофренни диалози с някакво русо, което така и не разбрах кое е.

        Коментар


        • EUR/USD is being driven by EUR/JPY buying and short-covering in other EUR pairs and whilst this continues, the upward pressure will persist. Nevertheless, there is solid technical resistance at 1.3115/30 and if USD dominance returns then we could see the EUR/USD top out at levels such as these.
          Bounce back in Yen crosses shows strength of trend


          Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BatSvetlio Разгледай мнение
            А бе бате на тебе не можем да ти затворим устата бе
            Що не ми отговори за нивата на дакса дето хи даде и пазара мина през тях като товарен влак а??? Безгрешен бил... И как носиш 900 пипа загуба като денсиш 1:100 бе татикат? Или точно тая позиция е била 1:1 а? Удобно да! Иначе другата позиция дето ти донесла 7% печалба докат си земеш цигарки е била 1:100 щот то немаше движение кат за 7% профит иначе...

            Аре бегай да избиваш комплекси некаде другаде а?
            И аз това се питам,но явно човека има разстройство на личността и затова спрях да се закачам с него. Да не мислиш че му е лесно да живее в измисления си свят.
            Поредният форумен шут.
            Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
            私は最高のトレーダーだ

            Коментар


            • Сорос е призовал Меркел да се откаже от еврото

              На 11-ти април от 07 GMT - среща на BoJ с финансови институции и инвеститори относно политиката им на облекчаване
              Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

              Коментар


              • Ей КОСМАРЛАК. да спреш да си триеш постовете. Няма да стане ЖИВОТНО от тебе
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • добрутро младежи, пуснах късо ойро, цел 1,2930

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Ще ползвам твоя пост като отговор и за колегата отдолЕ, за да не правя суджуци от мнения, че си ходя с цял фен-клуб подире, ако сте забелязал

                    Пазарите са все по-волатилни - тактиката бай енд холд умря отдавна.

                    Понякога се случва да не преценя консолидация, корекция или тренд и тогава кат' се сафирясам, че иде реч за тренд минавам в защита на тая позиция да не се гътне със серия от насрещни, но след 2-3 движения вече ми се е изяснил "канала", който се образува и почвам бай/селл/бай/селл - случвало ми се е по 5-6 пъти на ден понякога през 20-30 пипа.

                    Денси се по предварително избрани нива, а не хаотично. Т'ва е накратко, но от 20 позиции една да "изпуснеш" да увисне не е лошо, но ми се случва и не виждам за какво да го крия

                    По принцип е техника на превъртане на акаунта, а не толкоз техн. анализ или фундамент, щот' на Русото всяка седмица го цакат такса за всяка останала позиция. Демек - стимулират ме да обръщам по-бързо и да не задържам, щот' ме чарджат иначе и после па избивай и такси, ако стъпя накриво нейде. Не са големи, ама принципът е важен.

                    Примерно преди час пуснах късо евро/долар - ходих за цигари връщам се +7% профит - забърсах си ( хлопнах ) и хич няма да го чакам за повече. На час по 7% профит дай боже всекиму.

                    Евро имате днес 1.3070-1.3105 и тогава за къси евентуално. Ако ще го денсите за макс ефект 20 пипа по-рано или 20 пипа след това в тоя диапазон, да не направи па пробив.

                    П.П. Но спрях да ви давам нивата, понеже нещо се мъчат да ме храчат, за дет' ви давам нива и не съм подвел никога.

                    Щом е така - плюещите да се изявяват на воля и те да ви ги дават. Аз съм пасс вече, освен ако не е някое приятелче кат' Адаша и го видя, щот' даже и не влизам всеки ден в тая тема.

                    Успех!
                    А бе бате на тебе не можем да ти затворим устата бе
                    Що не ми отговори за нивата на дакса дето хи даде и пазара мина през тях като товарен влак а??? Безгрешен бил... И как носиш 900 пипа загуба като денсиш 1:100 бе татикат? Или точно тая позиция е била 1:1 а? Удобно да! Иначе другата позиция дето ти донесла 7% печалба докат си земеш цигарки е била 1:100 щот то немаше движение кат за 7% профит иначе...

                    Аре бегай да избиваш комплекси некаде другаде а?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                      А бе Тато, ти преди седмица-две не пуска ли някакво късо у EURUSD, какво стана с него?
                      Пазаря му взе стопу
                      Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                      Коментар




                      • Днес и двата американски индекса, SP500 и DJIA направиха нови "all time high".
                        Преди почти месец и DAX се беше устремил към нов връх, но го сполетя "кипърска корекция".
                        На картинката по-горе съм показал корелацията между SP500, DJIA, DAX и EUR/USD за последните 10 години. Впечатление прави "ножицата" между кроса EUR/USD и индексите.
                        В подобен случай, в края на 2005 и началото на 2006, индексите направиха нови върхове, докато EUR/USD изоставаше, а след това за по-малко от 3 месеца направи 9 фигури ръст, възстановявайки корелацията с индексите. Периодът, в който EUR/USD нарушаваше корелацията между индексите, продължаваше около година.
                        В края на 2007 и началото на 2008, трите индекса и кроса EUR/USD направиха "all time high".
                        Сегашната "ножица" между индексите и EUR/USD започна преди около година. След днешните върхове при американските индекси, дали и DAX скоро няма да покори върха?
                        Въпросът е, дали не е време корелацията да се възстанови, т.е. дали не е време за един бичи тренд при EUR/USD от поне 10 фигури, спрямо сегашните нива.

                        Надявам се хората със знания и опит да кажат своето мнение, като предварително се извинявам за аматьорският си анализ.

                        Имам дълга позиция на EUR/USD от 1.28.
                        You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
                        Know when to walk away and know when to run

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                          Миранди, искаш да кажеш, че като видиш, че дадена позиция ти отива в обратна посока и отваряш противоположна и я "влачиш" докато излезе на печалба? Така ли правиш?
                          Ще ползвам твоя пост като отговор и за колегата отдолЕ, за да не правя суджуци от мнения, че си ходя с цял фен-клуб подире, ако сте забелязал

                          Пазарите са все по-волатилни - тактиката бай енд холд умря отдавна.

                          Понякога се случва да не преценя консолидация, корекция или тренд и тогава кат' се сафирясам, че иде реч за тренд минавам в защита на тая позиция да не се гътне със серия от насрещни, но след 2-3 движения вече ми се е изяснил "канала", който се образува и почвам бай/селл/бай/селл - случвало ми се е по 5-6 пъти на ден понякога през 20-30 пипа.

                          Денси се по предварително избрани нива, а не хаотично. Т'ва е накратко, но от 20 позиции една да "изпуснеш" да увисне не е лошо, но ми се случва и не виждам за какво да го крия

                          По принцип е техника на превъртане на акаунта, а не толкоз техн. анализ или фундамент, щот' на Русото всяка седмица го цакат такса за всяка останала позиция. Демек - стимулират ме да обръщам по-бързо и да не задържам, щот' ме чарджат иначе и после па избивай и такси, ако стъпя накриво нейде. Не са големи, ама принципът е важен.

                          Примерно преди час пуснах късо евро/долар - ходих за цигари връщам се +7% профит - забърсах си ( хлопнах ) и хич няма да го чакам за повече. На час по 7% профит дай боже всекиму.

                          Евро имате днес 1.3070-1.3105 и тогава за къси евентуално. Ако ще го денсите за макс ефект 20 пипа по-рано или 20 пипа след това в тоя диапазон, да не направи па пробив.

                          П.П. Но спрях да ви давам нивата, понеже нещо се мъчат да ме храчат, за дет' ви давам нива и не съм подвел никога.

                          Щом е така - плюещите да се изявяват на воля и те да ви ги дават. Аз съм пасс вече, освен ако не е някое приятелче кат' Адаша и го видя, щот' даже и не влизам всеки ден в тая тема.

                          Успех!
                          Last edited by marandi; 10.04.2013, 00:35.

                          Коментар


                          • Миранди, искаш да кажеш, че като видиш, че дадена позиция ти отива в обратна посока и отваряш противоположна и я "влачиш" докато излезе на печалба? Така ли правиш?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Колега,

                              лека корекция. "Загуба" ще бъде, ако съм я затворил, а тя отворена позицията.

                              За пример: Нуфряка ми се хили 3-4 месеца, че ми увисна пак така една позиция в късо евро/долар в 1.2880 и си влачих до 1.37 - после си я хлопнах.

                              Търпение е ключова дума във форекс-о и да нямаш "брак" - демек изгърмели позиции. Моите клонят на 0 от много месеци.

                              Понякога като направя "салама" от позиции и бегло ги разглеждам се случва да ми изгърми стоп, но е от разсеяност, демек техническа грешка. Просто не съм я видял в навалицата да я мръдна. Повече от 10 позиции накуп ми е трудно да поддържам и следя ( различни имам предвид ).

                              Успех!
                              Извинявам се за "загуба" (техническа грешка)

                              Ами от само себе си личи, че като си държал къса позиция и е била на минус от над 900пипа значи капитала който го имаш не е малък. Така че, не знам какво толкова атакуват...

                              Видях преди няколко дни, че се говорише кой колко % е направил за месеци ала бала, и всички се изкараха милионери ееех ако беше толкова лесно, нямаше да има бедни хора по Земята.

                              10 позиции, хмм аз до 5 мога да следя, че от там нагоре на кой му изгърмял стопа или лимита, хаос става При евро и йена има още малък напън за север, но стопа ако не си го поместил би оцелял

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от darkbg Разгледай мнение
                                Май навсякъде е война, спокойно хора ... Във форекса не трябва да има много нерви, а и да се "доказвате" ТУК кой какво е направил и как, ами докажете го със снимки. Като гледам "marandi" показва без проблем загубата си. А повечето "форекс играчи" случайно да нямат минуси? Или просто ги е срам да покажат колко пъти са си занулявали акаунта си.

                                Не че го защитавам, но повечето потребители("играчи") случайно да не са милионери? Ай слезте малко на земята На пазара няма перфектни играчи, защото може само за няколко минути целия пазар да се преобърне и да увиснете. И 1 месец да не се появявате
                                Колега,

                                лека корекция. "Загуба" ще бъде, ако съм я затворил, а тя отворена позицията, с отместен стоп в 1.3160. Т'ва, че от екуити нещо е отишло в графа - нет профит се води текущо, а не "загуба". Или от акаунт баланс + инвестираното - нет профит е същото = демек екуити. Местиш от левия джоб и ръгаш в десния и после обратно.

                                За пример: Нуфряка ми се хили 3-4 месеца, че ми увисна пак така една позиция в късо евро/долар в 1.2880 и си влачих до 1.37 - после си я хлопнах.

                                Търпение е ключова дума във форекс-о и да нямаш "брак" - демек изгърмели позиции. Моите клонят на 0 от много месеци.

                                Понякога като направя "салама" от позиции и бегло ги разглеждам се случва да ми изгърми стоп, но е от разсеяност, демек техническа грешка. Просто не съм я видял в навалицата да я мръдна. Повече от 10 позиции накуп ми е трудно да поддържам и следя ( различни имам предвид ).

                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X