IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=marandi;1059497907]По-внимателно с еврака/долар, че е много тъпа двойка в момента.

    П.П. Най-вероятно в момента прави фалшиво движение надоле като 1.3150-1.3175 зоната ще го спре и после ще избухне пак нагоре до 1.34-1.347

    Здравей, Маранди,
    Защо да е тъпа двойката? Според мен даже за тия които търгуват на дневна графика, движението след 10.07 си е много изчистено и прогнозируемо като посока. Проблема е по-скоро в намалените обеми които се търгуват и затова движението е като на забавен каданс. Ето какво виждам аз на дневна - движението от 02.07 до 09.07 - спайк надолу; 10.07 - спайк нагоре; след това можем да очакваме развитие на възходящо движение в тренд канал нагоре. Точно такова движение се развива - начало четири бара по-късно. На 29.08 счупихме тренда линията на тренд канала. Сега трябва да очакваме тест на началото на трендканала - някъде около 1.2992. Това мисля и ще видим до 17-18 септември. Като текущо движение - мисля, че ще видим първо връщане до към 1.328-1.33 и след това към 1.2990. Има вариант и връщането да бъде до зоната която ти си посочил 1.34-1.347, но ако обърнем от там слизането ще е доста дълбоко и ще е под 1.299. Особено ако движението нагоре е в два лега. Ако търгувах дневната графика - така бих търгувал: 1. Бих търсил вход за къси от 1.328-1.33 ако минем с голямо ускорение пробитата тази седмица трендлиния вариант 2. Търсене на вход за къси от нива около текущия връх 1.3450 - входа може да е от малко по-високо или по-ниско ниво. Само като добавка точно този тип ценови движения са ми любимите за търгуване на 5 и 15мин. графика, като съотношение риск/печалба. В Заключение - ако няма някакви изненади (от типа Сирия или нещо подобно - знам ли ги какво могат да раздухат), мисля, че ще видим един от двата варианта.

    Коментар


    • някъде мога ли да видя движението еur usd през 2008 на 5 мин графика

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        Добре разбрахме за е/д-тъпата двойка,и аз не я пипам доста време-не ме кефи как се движи,а и в момента си е посредата на максимима и минимума.
        Кажи нещо за паунда-той ми е интересен
        Не съм толкоз добър спец по паунд-а - по-скоро Анончи трябва да ти отговори.

        Но накратко хващай го на бай от нива 1.50-1.51 за 2-3 фигури и никакъв селл за момента.

        П.П. Следи им позицията за излизане от ЕС понеже тогава ще стане друго - за момента се придържат по споразумението като парична политика/монетарна с ЕС и са сравнително предвидими, но напъват да излизат - та повишено внимание там.

        Бий ги по малко и за кратко. Бъди като Кобрата Кубрат Пулев - демек Карибски пирати девиза: "Само вземай и нищо не връщай!"

        П.П.П. Ако останат в ЕС ще гонят паритет с евро, ако избягат ще избягат нагоре много. За момента по-скоро ще отидем на паритет, ама не съм англичанин и не знам какво има в главите им. Ако се фръцнат - излитаме нагоре, щот' в момента се възстановяват като икономика.

        2015 год. ще е много критична за ЕЗ и дали ще има евро въобще - не мога да преценя все още.

        Ха, сте загубили една стинка - ще ви метна с винкела кат' Адаша наред

        Успех!
        Last edited by marandi; 31.08.2013, 09:36.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          По-внимателно с еврака/долар, че е много тъпа двойка в момента.

          П.П. Най-вероятно в момента прави фалшиво движение надоле като 1.3150-1.3175 зоната ще го спре и после ще избухне пак нагоре до 1.34-1.347

          Успех! ( и слушайте Тато, дет' ви базика сигурни ли сте к'во правите - той затова е Тато с подводницата и ракетата )


          За момента го хващайте по малко само от селл над 1.3410 и пак с едно наум - иначе не я денсете в момента тая двойка, щот' е много противоречива. Т'ва сега до 1-2 седмици тайминг - после ще видим. Ако издъни зоната 1.3150 става друго, ма ако издъни 1.3440 пак става друго.

          Искам само мощни БГ трейдъри да виждам - никакви набутки, че ще ви бия. Казах! - хихи
          Добре разбрахме за е/д-тъпата двойка,и аз не я пипам доста време-не ме кефи как се движи,а и в момента си е посредата на максимима и минимума.
          Кажи нещо за паунда-той ми е интересен
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • По-внимателно с еврака/долар, че е много тъпа двойка в момента.

            П.П. Най-вероятно в момента прави фалшиво движение надоле като 1.3150-1.3175 зоната ще го спре и после ще избухне пак нагоре до 1.34-1.347

            Успех! ( и слушайте Тато, дет' ви базика сигурни ли сте к'во правите - той затова е Тато с подводницата и ракетата )


            За момента го хващайте по малко само от селл над 1.3410 и пак с едно наум - иначе не я денсете в момента тая двойка, щот' е много противоречива. Т'ва сега до 1-2 седмици тайминг - после ще видим. Ако издъни зоната 1.3150 става друго, ма ако издъни 1.3440 пак става друго.

            Искам само мощни БГ трейдъри да виждам - никакви набутки, че ще ви бия. Казах! - хихи
            Last edited by marandi; 31.08.2013, 05:21.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от shterev Разгледай мнение
              Страничката е много добра ама що "Респект!"
              Ами, щото си се хванал с нещо, което явно ти харесва и виждаш плодовете на труда си. Кефят ме такива хора

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Респект!
                Пусни линк тук
                https://www.facebook.com/DaSeVrnemZaednoNaSelo?fref=ts
                Предполагам няма да откажат
                Страничката е много добра ама що "Респект!"
                научи се да губиш и печалбите сами ще дойдат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от shterev Разгледай мнение
                  здравейте на всички,
                  ако сте "захлебили" яко и си пиете уискито нека аз предложа мезето:
                  http://www.bioagro.tk/p/blog-page.html
                  собствено производство
                  Респект!
                  Пусни линк тук
                  https://www.facebook.com/DaSeVrnemZaednoNaSelo?fref=ts
                  Предполагам няма да откажат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                    Да се потапяме казуваш?
                    Така го виждам.Виждането ми е комплекс от политика,фундамент и приемлив тех.анализ.

                    Накъдето и да си,желая успех!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ExtraRange Разгледай мнение
                      А бре ТАТО,какви дълги,строил съм екипажа да далдисва...

                      Браво за песничката и наздраве!

                      Здраве за всички бойци от темата
                      Да се потапяме казуваш?
                      пп. Дау направи неистово упражнение последните 5 минути ..... ама не успя да развали
                      Bear Engulfing на монтли -ха честито
                      Last edited by ТАТО; 30.08.2013, 23:21.
                      Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                      Коментар


                      • А бре ТАТО,какви дълги,строил съм екипажа да далдисва...

                        Браво за песничката и наздраве!

                        Здраве за всички бойци от темата

                        Коментар


                        • здравейте на всички,
                          ако сте "захлебили" яко и си пиете уискито нека аз предложа мезето:
                          http://www.bioagro.tk/p/blog-page.html
                          собствено производство
                          научи се да губиш и печалбите сами ще дойдат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                            Днеска е края на месеца и вижте какво се заформя на Дау месечна -тъй че очень очень осторожно с дългите при еврака може и да има ново дънце таз вечер под 3174
                            Много ме съмнява, но има такава вероятност, макар и малка.
                            домоуправител

                            Коментар


                            • Днеска е края на месеца и вижте какво се заформя на Дау месечна -тъй че очень очень осторожно с дългите при еврака може и да има ново дънце таз вечер под 3174
                              по Здрав ..... от ТАТО
                              Пред щанда за кефали
                              http://www.youtube.com/watch?v=R0eQ5liagTw
                              Last edited by ТАТО; 30.08.2013, 22:17.
                              Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nikipet Разгледай мнение
                                Сега приклячваме 5 от 3-та. Нещо много малка ми се струва. Може да стигнем до 1.3196, - 1.3186 и обратно към 1.325


                                Каква класика за 4-та вълна - zig-zag А, zig-zag за B и 5-ца вълни за C.
                                Attached Files

                                Коментар

                                Working...
                                X