IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • я кажи до какво стигна днес
    Keep going ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      добре звучи, но дали не е остаряло... гледах, че 91 година е писана. примерно сега не съм сигурен дали един такъв метод е актуален. защото тези корелации, които той е визирал тогава сега са различни, но определено начина на мислене е по-важният в случая среброто сега го движат други фактори
      Смисъла не е, че не са възможни други движения. Идеята е, да пресееш кое движение да търгуваш, да прецениш още в начален етап кое движение има по-голяма вероятност да се развие и кое е с по-лоша вероятност - т.е. да е фалшиво. Това е просто един допълнителен филтър - нищо повече. Нормално е заради този филтър понякога да пропускаш добри движения. Важното е, да те предпази на 80-90% от фалшивите движения.

      П.П.
      А си прав, че по-важното е начина на мислене. Корелациите които аз използвам при търгуването на валутите не са дадени като конкретен пример от Мърфи, но определено той е насочил вниманието ми къде да търся и после, бавно и полека, проверяваш, тестваш и стигаш до нещо си
      Last edited by Teo88; 09.12.2013, 19:10.

      Коментар


      • добре звучи, но дали не е остаряло... гледах, че 91 година е писана. примерно сега не съм сигурен дали един такъв метод е актуален. защото тези корелации, които той е визирал тогава сега са различни, но определено начина на мислене е по-важният в случая среброто сега го движат други фактори
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
          да добавя, че ежедневнето търгуване е част от големия тренд, а именно той се хваща с интермаркет анализ... веднъж хванал го просто го следваш знам, че на думи звучи много лесно, но пък не е и толкова трудно
          Друго имах предвид - Мърфи е доста по практично ориентиран. Например днес ти писа, че започваш да градиш дълги в среброто - Мърфи има чудесен пример за търговия на металите - първо разглежда движението на групата на металите злато, сребро и платина като цяло. След това определя кой от трите инструмента е с най-голям ръст на цената (спад за конкретен) период в %. Примерно се подреждат по ръст в следната редица - злато, платина, сребро. И оттам какво следва - когато фючърсите и на трита инструмента са на зелено - търсиш на графиката вход за дълго злато, ако обаче и и трите са на червено - скъсяваш среброто. Допълнително търсиш и подкрепата на доларовия индекс, той трябва да е в обратната посока (метали на зелено - долар индекс на червено и обратно) - обяснено е по-разбираемо и има идеи как да се възползваш от цялото море от информация която те залива. Всичко това прави търгуването доста по разбираемо и накрая почваш да разбираш Лари Уйлямс - Графиките не движат пазарите. Пазарите движат пазарите

          Коментар


          • да добавя, че ежедневнето търгуване е част от големия тренд, а именно той се хваща с интермаркет анализ... веднъж хванал го просто го следваш знам, че на думи звучи много лесно, но пък не е и толкова трудно
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Teo88 Разгледай мнение
              http://www.market-graph.com/uploaded...(Wiley_Trading)[1].pdf

              Ето и линка за нея. Чел съм я. Като суха теория добра е. Аз обаче не можах да извлека нищо което да използвам в ежедневнното търгуване.
              ами дава основата човека, а иначе на сайта му можеш да се запознаеш с текущите му идеи и отигравания
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                който се интересува от интермаркет анализи препоръчвам тази

                http://www.amazon.com/gp/product/047...SIN=0470226234

                този тип е много добър. редовно го дават по cnbc, bloomberg... докато бях в САЩ се бях абонирал за анализите му и смея да кажа, че като за почти всеки ден анализи бяха впечатляващи

                може да се намери в интернет
                http://www.market-graph.com/uploaded...(Wiley_Trading)[1].pdf

                Ето и линка за нея. Чел съм я. Като суха теория добра е. Аз обаче не можах да извлека нищо което да използвам в ежедневнното търгуване.

                Коментар


                • който се интересува от интермаркет анализи препоръчвам тази

                  http://www.amazon.com/gp/product/047...SIN=0470226234

                  този тип е много добър. редовно го дават по cnbc, bloomberg... докато бях в САЩ се бях абонирал за анализите му и смея да кажа, че като за почти всеки ден анализи бяха впечатляващи

                  може да се намери в интернет
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Teo88 Разгледай мнение
                    На лични ще ти пратя линк да си я дръпнеш ако искаш
                    Че личните ви не са ли тук... пращай
                    Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                      Хмм... благодаря за сайта. Ще го разгледам. Тази книга коя година е писана и има ли преиздавания?
                      На лични ще ти пратя линк да си я дръпнеш ако искаш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Teo88 Разгледай мнение
                        Да на седмична база - CFTC Commitments of Traders. На дневна база ги гледам в http://www.barchart.com/. Само, че там трябва да се регистрираш за да виждаш всичко. Регистрацията е безплатна.
                        Ако питаш обаче как ги интерпретирам - мога да ти препоръчам INTERMARKET TECHNICAL ANALYSIS - TRADING STRATEGIES FOR THE GLOBAL STOCK, BOND, COMMODITY AND CURRENCY MARKETS - John J. Murphy
                        Хмм... благодаря за сайта. Ще го разгледам. Тази книга коя година е писана и има ли преиздавания?
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                          започнах да изграждам дълга позиция в среброто аз, а причината да не ти се връзва може да е затварянето на дилинг дескове в големите банки за търговия с комодътис... това ограничава спекулативния капитал там и вдига печалбите на фирмите в реалната икономика
                          Може и така да е. Тя идеята им е да изведат комодити трейдинга във външни фирми, някои и като чист франчайзинг (тази неделя четох една статия за действията на дойчовците точни за комодити департмнънта им). Тука въпроса е тези нови играчи ще разполагат ли със същия ресурс. Ако търгуват с по-малък ресурс ще се счупят доста корелации

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            Който го е страх от мечки да не ходи в гората Вече мога да ги продам на печалба, но не е такава идеята, с която влязох. След година, две живи и здрави... времето ще покаже
                            Прав си за мечките Но заради малките обеми е силно манипулируем. Желая ти успех в авантюрата все пак

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Teo88 Разгледай мнение
                              Не е задължително да пада, но поне не трябва да расте, а другото за риск он е, че всичко расте - а сега металите и софтс не растат - това не ми се връзва
                              започнах да изграждам дълга позиция в среброто аз, а причината да не ти се връзва може да е затварянето на дилинг дескове в големите банки за търговия с комодътис... това ограничава спекулативния капитал там и вдига печалбите на фирмите в реалната икономика
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Teo88 Разгледай мнение
                                А за българските акции - смел си
                                Който го е страх от мечки да не ходи в гората Вече мога да ги продам на печалба, но не е такава идеята, с която влязох. След година, две живи и здрави... времето ще покаже
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X