IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • EUR/USD вчера достигна пик в 1.1774, като в момента консолидира над подкрепата от 1час 1.1700-10.
    Двойката има за цел 1.20+, като междинна цел се явява 1.1870.Текущата структура постави ново критично ниво от средния 4 часов фрейм в 1.1608 със RSI(14) в ниво 50, което е отговорно за съхраняване на възходящата тенденция от най-висока йерархия(това е зоната на стопа от тези фреймове.)
    Развива се корекция, която към момента не е приключила и изхода от нея ще настъпи с пробив над 1.1750-60 зоната, като около 1.1770 ще се появи вход за атака на 1.1870, стопа ще се сложи на последната корекция, която ще направи текущия рейндж.Може и да е 1.1700 нивото при 1часова графика или с по-прецизен със слизането на 5 или 15 минутен таймфрейм, Условието е, да издържи над 1.1608 (4Н) или се развие конструкция от по-ниска йерархия в 1.1700(1Н).Оттам и ще излезе стопа за новата дълга позиция, за целите от по-висока йерархия.
    Таргетът е ограничен в зоната до 1.1840 (под целта в 1.1870).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Евентуално дълбока корекция може да наблюдаваме при срив на фондовите пазари най-рано наесен.Дотогава ще има бой по каската
      на долара.
      Лято е - сезонът на барбекютата и аромата на пресен бифтек може да се окаже като част от пейзажа

      Коментар


      • Евентуално дълбока корекция може да наблюдаваме при срив на фондовите пазари най-рано наесен.Дотогава ще има бой по каската
        на долара.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение
          До тук нещата вървят по план.Какво може да следа обаче е логичния въпрос? Вариянтите според мен са два, като при първия ще има няколко напъна за нови върхове за да може да се избият максимално повече стопове на прибързали със скъсяването и да се убеди масата, че сме твърдо за нагоре, а при втория по-малко вероятен ще тръгне корекция от няколко фигури.
          Успех!
          Как се постига по-висока инфлация? http://www.investor.bg/novini/130/a/...na-fed-243646/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение
            Докато не светнат стойности над 1.1720, което ще е опит да се избият зъбите на късаците с плитки стопове, аз лично не виждам възможост за спад.
            До тук нещата вървят по план.Какво може да следа обаче е логичния въпрос? Вариянтите според мен са два, като при първия ще има няколко напъна за нови върхове за да може да се избият максимално повече стопове на прибързали със скъсяването и да се убеди масата, че сме твърдо за нагоре, а при втория по-малко вероятен ще тръгне корекция от няколко фигури.
            Успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Stazis Разгледай мнение
              Изобщо чудя се как може да се откриват позиции преди да се е случило дадено събитие.Това означава, че се отиграват ситуациите на напълно случаен принцип, без техническо потвърждение за настъпило събитие, от техническа гледна точка, такива позиции не съществуват със задължителният си параметър стоп(за ограничаване на негативните последици при неблагоприятно развитие на пазарната ситуация).
              Пичага, браво пак за точните коментари и анализи.
              Както и предните пъти, примерени и без заяжане.
              Пускай, моля по често коментари.
              Аз съм един от скъсилите с доста обем, защо го правим по рано след като тия нива са ясни, не мога да ти кажа.
              Сигурно заради адреналина.
              Затворих съвсем малки обеми вчера на около 1.1634 с минимални загуби.
              Но все пак имам дисциплина и не ползвам лост над 3, дори рядко над 2.
              Примирно , аз скъсявам от активно от 1,0950 в момента средната ми почти 1,1600, през това време съм натрупал около 1600 евра загуби.
              Дори не си гледам всеки ден акаунта.
              Това горното за пример кой скъсява.

              Коментар


              • Е голема житейска мъдрост...Нещо пречи ли ми да си го чакам там за къси или ако все пак направи сега корекцията да го изчакам за дългите до 1.21, след като нивата тук не ме кефят?
                Last edited by pepe1234; 25.07.2017, 17:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  Аз вече не съм убеден, че ще има корекция..... 1.21 другия месец и от там късите
                  Аз мисля ,че мислите със задниците си затова ще ви увъжат задължително.Ако мислите с предниците си вече е друга работа.

                  Коментар


                  • Аз пък мисля че тая корекция ,която ще излезе някакво Ц ,след неправилно Б, трябва да е към края си -СЕЛ от 1,1705 цел март ,април 2019

                    Коментар


                    • Аз вече не съм убеден, че ще има корекция..... 1.21 другия месец и от там късите
                      Last edited by pepe1234; 25.07.2017, 10:12.

                      Коментар


                      • Изобщо чудя се как може да се откриват позиции преди да се е случило дадено събитие.Това означава, че се отиграват ситуациите на напълно случаен принцип, без техническо потвърждение за настъпило събитие, от техническа гледна точка, такива позиции не съществуват със задължителният си параметър стоп(за ограничаване на негативните последици при неблагоприятно развитие на пазарната ситуация).

                        Коментар


                        • Преди да пробие 1.1470 в ойрото няма основания за скъсяване по графиките до 1Н за търговия ограничена в интрадневен или интраседмичен хоризонт.Там е RSI(14) на 4часов фрейм е намерило равновесие в 50.Ако премине под 1.1470-40 нивата ще се направи опит по по-малките фреймове за къса позиция до подкрепата в 1.1302(т.е лимити отгоре в нивата около1.1330-40)
                          Затова всеки спад до това ниво ще се ползва за нови върхове и нямаме основания за къси позиции в текущата ситуация.
                          При рестартиране над текущия рейндж в 1.1683 целевите нива точките нагоре са първо за 1.1730 и впоследствие след развитие на някаква корекция да се целим чак за около 1.20 сентимент нивото (лимити под него 1.1980).
                          Като цяло, очаквам стопиране на бичето движение около 1.1720-30 и реверсиране т.к генералното движение вече направи 3 вътрешни корекции и става рисково да се формират 4 или 5 вътрешно съставни корекционни конструкции от началото на растежа от 1.0330.Наблюденията са на дневен фрейм.

                          Трейдинг идеята е при преминаване над пика 1.1685 да се влезе дълга за 1.1720 със стоп на критичното 1.1630(то е такова само за движението от междинния 2 часов фрейм, защото към момента конструкцията е част от движението 1.1470-1680, а RSI(14) намира равновесие на двучасовия тайминг.
                          За да се потвърди, това е нужен пробив над 1.1685 нивото и това може да се изтъргува, когато двойката излезе от рейнджовата си фаза, в опит да гони целите си от по-висока йерархия.

                          Коментар


                          • Комай всички продължават да са скъсили като за последно и си мълчат. А някой казваше, че този форум на бил представителна извадка. Докато не светнат стойности над 1.1720, което ще е опит да се избият зъбите на късаците с плитки стопове, аз лично не виждам възможост за спад.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение

                              Бахти тъпотията, взело ми е лимитиран сел на още един лот на 1.1650. Позицията стана напрегващо голяма.
                              Ами става въпрос за политика а не за игра на спекулантите.

                              Коментар


                              • И да, ако падне и задържи под 1,1570 поне два 4ри часови бара, картинката става по приемлива за късите поне за няколко дни.

                                Коментар

                                Working...
                                X