IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

    Положението по-скоро стана интересно след пробиването на клина, но все още е рано за бича радост.
    Времето за бича радост че настана е факт ! Въпросът е че пазарът рядко ще пуска подаръци надолу и трябва да се дебне внимателно за всеки 150-250 пипсов спад за допълнение на дългите. Аз ще го чакам с отложени ордери, пък да видим ще ме огрее ли. Иначе 1.2000 не ни мърда. Ако някой иска да се обзалагаме сега е моментът
    Мнението ми води до фалит !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение
      Усложни се работатаааа-щом по време на НонФарма Еврото прави върхове-мечето време май изтече
      Положението по-скоро стана интересно след пробиването на клина, но все още е рано за бича радост.

      Коментар


      • Усложни се работатаааа-щом по време на НонФарма Еврото прави върхове-мечето време май изтече

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
          Темата за валутна търговия сте я тикнали в "шеста глуха".

          Нормално е да е там!Динамичните системи (с трицифрена проектна доходност)отдавна занулиха собствениците си.Доказателство за това е,че се нароиха дискусии с крайно заключение,че форекса е комар....Статичните системи ( със средни доходности едноцифрени на база над 10-15 годишни зависимости),са в обичаен дроудаун което съвпада с липсата на ясен тренд!Визирам конкретно евро/долар,но това вероятно се отнася и за повечето мейджъри и съвсем не за екзотиките които в момента са на ход да са печеливши за собствениците си.Има косвени сигнали,че нещата скоро ще се обърнат в нормалното русло отпреди 2015 г.
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Не на празно повтарям , стоп вход обем на позицията , затваряне на позицията . По добре 10 позиции плюс три минус от колкото да гадаем какво ще стане слез два месеца . Но определено този импулс показва Евентуалнл обръщане ... Да видим каква ще е Дълбочината на корекцията на импулса , за сега е устойчив ... ще пробваме евентуален вход след корекция и нов връх в посока на импулса . , зависи и структората на корецията но това си е як трендови импулс
            Животът е огледало.....усмихвай се

            Коментар


            • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

              Над 1.14 ще е бичият пазар, Вуйче. До тогава може да избичат още 1-2 пробива с обрат за да се изкъртят порядъчно зъбите на стопаджиите.
              По принцип сме прави и двамата, но ако трябва да дам по дългосрочна прогноза бих казал следното: ТА и ФА ми сочат за един бърз тест към/над 1.2000 който времево го виждам да се случи не по късно от декември/януари, след което ни чакат доста годинки на силен долар, а как ще го направят вече, дали ще е отвесно падане надолу или рейндж с наклон надолу, това зависи много от редица фундаментални фактори и няма нищо общо с техниката. Важното е да можем да определим с относителна точност кога са тези моменти на рейндж/тренд и според тях да си нагаждаме нашите позиции, защото сбъркаш ли някъде и нямаш ли физически или психически стоп, въпросното ниво може да не го видим с години след това. Така че тези повратни точки са много важни!
              Мнението ми води до фалит !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ВУЙЧО Разгледай мнение

                Съгласен, но продължавам да си държа дългите и мисля че ако не тази вечер, то утре
                има много голям шанс да се върнем над 1.1200 , което за мен би означавало отново бичи пазар.
                Над 1.14 ще е бичият пазар, Вуйче. До тогава може да избичат още 1-2 пробива с обрат за да се изкъртят порядъчно зъбите на стопаджиите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение
                  Пробив за ново дъно при еврото и обрат, типично по мафиотски!
                  Съгласен, но продължавам да си държа дългите и мисля че ако не тази вечер, то утре
                  има много голям шанс да се върнем над 1.1200 , което за мен би означавало отново бичи пазар.
                  Мнението ми води до фалит !

                  Коментар


                  • Пробив за ново дъно при еврото и обрат, типично по мафиотски!

                    Коментар


                    • Добре, съгласен съм но не разбирам на графиката 1.2000 счита ли се за достигнато, защото с другото съм съгласен към паритета и под него, но по моя ТА и ФА това няма да стане преди да видим 1.2000 от текуши нива. Затова ще използвам всеки спад за покупки и като го наближим, започвам да шортя към паритет.
                      Мнението ми води до фалит !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВУЙЧО Разгледай мнение
                        Затворих късите от 1.1250 и обърнах платната за 100 пипса пак към това ниво.
                        Вуйче, аз лично съм привърженик на този вариант(синята траектория), публикуван то Стамбата в началото на годината, но към настоящия момент няма ясни признаци, че опитите за надолу са приключили.
                        http://www.prikachi.com/images/491/9474491y.png
                        Click image for larger version

Name:	9474491y.jpg
Views:	1
Size:	11.3 КБ
ID:	3469425

                        Last edited by forexboy; 20.05.2019, 11:27.

                        Коментар


                        • Затворих късите от 1.1250 и обърнах платната за 100 пипса пак към това ниво.
                          Мнението ми води до фалит !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                            Вуйче, докато масата не започне да реве по форумите за паритет, оформено дъно няма да видим. Още повече, че повечето са дълги в момента.
                            Не знам, аз не се водя от такива индикатори, според мен правим в момента дъно, като е много възможно един последен опит надолу идната седмица и от там към 1.2000, така или иначе аз лично ще внимавам много с късите.
                            Мнението ми води до фалит !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВУЙЧО Разгледай мнение
                              Здравейте, отдавна не съм се включвал тук и минавам да дам няколко мнения.
                              Според мен сме много близо до среносрочно дъно при EUR/USD и през юни
                              е много вероятно да видим такова. До тогава съм къс от кажи речи 1.1250
                              Малко е изнервящо в момента, но винаги при формирането на дъна е така!
                              Вуйче, докато масата не започне да реве по форумите за паритет, оформено дъно няма да видим. Още повече, че повечето са дълги в момента.

                              Коментар


                              • Здравейте, отдавна не съм се включвал тук и минавам да дам няколко мнения.
                                Според мен сме много близо до среносрочно дъно при EUR/USD и през юни
                                е много вероятно да видим такова. До тогава съм къс от кажи речи 1.1250
                                Малко е изнервящо в момента, но винаги при формирането на дъна е така!
                                Мнението ми води до фалит !

                                Коментар

                                Working...
                                X