IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Въпросът е тази теория как се прилага на практика, когато седиш пред терминала и трябва да сложиш ордъра? Това е интересното. Всичко друго е все едно Уорън Бъфет да ти каже:
    "пpaвилo 1 - ниĸoгa нe гyби пapи. Πpaвилo 2 - виж пpaвилo 1". Успех с инвестициите.
    Прилага се много просто - пише се робот, който ги смята тези неща, и после се търгува с него. Колкото до ръчните трейдери - при тях приложението е още по-лесно. Те трябва да се въздържат от далечни стопове и да се стараят да търгуват с приблизително симетрични сделки (SL=TP). Също така не трябва да добавят към губещи позиции, създавайки така някаква форма на грид или на мартингейл.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Прави сте - не може по единичен маршрут на графиката да се определи каква е вероятността, която го е създала. Това е така защото всяка една вероятност може да създаде всеки един маршрут. Може обаче да се определи най-вероятната вероятност, и нейния доверителен интервал. Тази моята формула определя именно най-вероятната вероятност. Втората формула за доверителния интервал си я потърсете сами - има я в Теорията на вероятностите.

      Ако се замислите (който може) същият резултат можете да го получите и по друг начин. Просто преобразувате маршрута на цените в зиг-заг и после определяте средната дължина на сегментите. При 50%-на вероятност тази дължина е равна точно на 2, ако ги смятате по абсолютна стойност, или на 0, ако ги смятате със знак (сегментите надолу са отрицателни). След това правите статистика на тези сегменти и така определяте първите 4 централни момента на разпределението. От тях пък получавате всичко останало, което ви е необходимо. Например средноквадратичното отклонение или пък по-важното - доверителния интервал.

      Следователно по 2 различни метода се стига до една и съща формула. То няма как да е по друг начин - математиката си е една и съща, и както всеки знае, тя никога не греши. Грешат само хората, които я тълкуват и/или прилагат по грешен начин. Също така грешат и хората, които са скарани с математиката.
      Въпросът е тази теория как се прилага на практика, когато седиш пред терминала и трябва да сложиш ордъра? Това е интересното. Всичко друго е все едно Уорън Бъфет да ти каже:
      "пpaвилo 1 - ниĸoгa нe гyби пapи. Πpaвилo 2 - виж пpaвилo 1". Успех с инвестициите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wednesday Разгледай мнение
        в 6-ти клас е така, или ще срещнеш динозавър на улицата или не. 50 на 50
        Т.е. казваш, че шансът да метнеш ези не е 50%. Интересно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от irish Разгледай мнение

          Аз пък мислех че вероятността за 10 поредни езита е (0.5)^10 ама може и да бъркам . Няколко десетилетия минаха оттогава ...
          За 10 поредни езита е (1/2)^10. Задачата беше колко е шансът да хвърлиш ези СЛЕД КАТО СИ ХВЪРЛИЛ 9 поредни езита и той е 50%, защото отделните хвърляния не са СВЪРЗАНИ СЪБИТИЯ.

          Ако имаш една кофа с 5 червени и 5 черни топки шанса да изтеглиш червена е 5/10. Изтегляш я и я махаш от кофата. Сега вече шанса да изтеглиш червена е 4/10, защото това са СВЪРЗАНИ СЪБИТИЯ.

          Само това се опитвах да обясня то стана ебати шоуто.

          Коментар


          • Прави сте - не може по единичен маршрут на графиката да се определи каква е вероятността, която го е създала. Това е така защото всяка една вероятност може да създаде всеки един маршрут. Може обаче да се определи най-вероятната вероятност, и нейния доверителен интервал. Тази моята формула определя именно най-вероятната вероятност. Втората формула за доверителния интервал си я потърсете сами - има я в Теорията на вероятностите.
            Last edited by Mateev; 09.12.2019, 09:59.

            Коментар


            • в 6-ти клас е така, или ще срещнеш динозавър на улицата или не. 50 на 50

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                Пич, хайде сега изложи се сега пред целия форум, моля те. Кажи ми след 9 поредни езита колко ти е шанса да хвърлиш ези? Приемаме, че монетата е перфектна. Кажи? Кой не е учил теория на вероятностите? Ти. Койн флиповете не са свързани събития, нали знаеш. Не е като да вадиш червени и черни топки от една кофа. Айде няма да продължавам.

                Та какъв е твоят отговор?

                A. 50%
                B. Някаква твоя формула

                Which one is it?

                И не ми обяснявай за комбинации и пермутации, защото са ми ясни от към 6ти клас...
                ​​​​
                Аз пък мислех че вероятността за 10 поредни езита е (0.5)^10 ама може и да бъркам . Няколко десетилетия минаха оттогава ...
                Last edited by irish; 23.10.2019, 08:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Има казина в които е излизало 22 пъти подред червено...................................Цели книги са написани за малките вероятности и числа и тяхната сила.След първия път всеки следващ път е 50 на 50..............Уравновесяването идва за дълги периоди от повторения...........
                  И преди първия път е 50 на 50. Преди всеки път е 50 на 50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Пич, хайде сега изложи се сега пред целия форум, моля те. Кажи ми след 9 поредни езита колко ти е шанса да хвърлиш ези? Приемаме, че монетата е перфектна. Кажи? Кой не е учил теория на вероятностите? Ти. Койн флиповете не са свързани събития, нали знаеш. Не е като да вадиш червени и черни топки от една кофа. Айде няма да продължавам.

                    Та какъв е твоят отговор?

                    A. 50%
                    B. Някаква твоя формула

                    Which one is it?

                    И не ми обяснявай за комбинации и пермутации, защото са ми ясни от към 6ти клас...
                    ​​​​
                    Има казина в които е излизало 22 пъти подред червено...................................Цели книги са написани за малките вероятности и числа и тяхната сила.След първия път всеки следващ път е 50 на 50..............Уравновесяването идва за дълги периоди от повторения...........

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                      P.S. Гледам долу някой не е учил комбинации, пермутации и вариации и шансът му е все 50 на 50...
                      Пич, хайде сега изложи се сега пред целия форум, моля те. Кажи ми след 9 поредни езита колко ти е шанса да хвърлиш ези? Приемаме, че монетата е перфектна. Кажи? Кой не е учил теория на вероятностите? Ти. Койн флиповете не са свързани събития, нали знаеш. Не е като да вадиш червени и черни топки от една кофа. Айде няма да продължавам.

                      Та какъв е твоят отговор?

                      A. 50%
                      B. Някаква твоя формула

                      Which one is it?

                      И не ми обяснявай за комбинации и пермутации, защото са ми ясни от към 6ти клас...
                      ​​​​

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                        Шъ въ замоля съвсем учтиво да се запрете със спама в темата за ЗЛАТОТО, пък ако не сте така любезни, шъ замоля модератора да зачисти терена. Читателите на тая тема проявиха дори прекалена толерантност към форекс гаданията ви. Не злоупотребявайте повече!
                        Това е напълно нормално. Принципно, трейдърите не обичат златото. Златото задържа пари извън финансовата система, а на тях им трябват пари за да ги въртят. Замислете се какво прави Рей Далио в момента. Човекът, който разбира циклите в икономиката перфектно и собственик на Bridgewater, най- големия хедж фонд в света, стана инфлуънсър по социалните мрежи. Кой страда най- много при криза- хедж фондовете. Щом той се чуди как да задържи пари във фонда, представете си на какво са готови българските трейдъри. Винаги е било така, така и ще бъде.

                        P.S. Гледам долу някой не е учил комбинации, пермутации и вариации и шансът му е все 50 на 50...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                          И аз съм трогнат до сълзи от алтруизма на Матеев ..... Не съм срещал досега такъв филантроп .......
                          Само не знам , как ще преведеш формулата за '' perpetuum profit'' на английски ....

                          Тя не си ли е на английски : P = (ExitPrice- EnterPrice ) / EquityLenght * 50 + 50
                          E, "Lenght" e сбъркано. Ще се наложи да го оправя.

                          Сега, ако ме извините, аз вече започвам, само да намеря входните данни и започвам да къртя по международните пазари...

                          Wish me luck!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Благодаря Ви, че споделихте тази формула на практика с целият свят. Нали мога да я преведа на английски и да я постна в https://www.reddit.com/r/investing/ с ваше позволение?

                            Така всички по света ще започнат да печелят.

                            Win-win!
                            И аз съм трогнат до сълзи от алтруизма на Матеев ..... Не съм срещал досега такъв филантроп .......
                            Само не знам , как ще преведеш формулата за '' perpetuum profit'' на английски ....

                            Тя не си ли е на английски : P = (ExitPrice- EnterPrice ) / EquityLenght * 50 + 50

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Този постинг е върха на една голяма пирамида от 10 годишни проучвания, експерименти и анализи на аспектите на Теорията на вероятностите и нейното приложение в трейдинга. Няма как да го разбереш от раз, ако не знаеш какво стои под него. Следователно или ми вярваш и започваш да го използваш, или го игнорираш и си продължаваш както си знаеш. Има междинна алтернатива да изчетеш всичко, което съм изписал по форумите (хиляди постинги), за да си изясниш защо в края на краищата всичко се свежда до тази елементарна формула.

                              То това е така и при всички други теории или открития. Зад тях се крият стотици листи с формули и доказателства, и най-накрая завършват с някаква елементарна формула, която обобщава всичко останало. След това човечеството използва тази формула, без да се главоболи за начина, по който е създадена и доказана. Та и сега е така - аз знам какво стои зад тази формула и затова знам, че е вярна. Вярвам и сляпо, защото знам, че математиката никога не греши. От тука нататък остава само нейното прилагане на практика от тези, които повярват че е правилна.
                              Благодаря Ви, че споделихте тази формула на практика с целият свят. Нали мога да я преведа на английски и да я постна в https://www.reddit.com/r/investing/ с ваше позволение?

                              Така всички по света ще започнат да печелят.

                              Win-win!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Интересна теория.

                                Ако теоритично разделим една сделка на 2 виртуални части: От EnterPrice до средата, там затваряш и веднага отваряш нова позиция и така от средата до Exit Price. До тук може да твърдим, че тези 2 виртуални части са еквивалентни на истинската сделка. Сега в уравнението се пита тези 2 отделни части свързани или несвързани събития са? Ако си хвърлил 9 пъти ези какъв е шанса на 10-тия път да хвърлиш ези? Точно така -- пак е 50% защото не са свързани събития. Сега горе числото 2 го замени с безкрайност, все едно почни да делиш на 2, после пак на 2, и т.е. до безкрай. Интегрирай един вид сделката. Още ли е валидна тази теория за EquityLength.

                                Просто си размишлявам. Не се заяждам.
                                Този постинг е върха на една голяма пирамида от 10 годишни проучвания, експерименти и анализи на аспектите на Теорията на вероятностите и нейното приложение в трейдинга. Няма как да го разбереш от раз, ако не знаеш какво стои под него. Следователно или ми вярваш и започваш да го използваш, или го игнорираш и си продължаваш както си знаеш. Има междинна алтернатива да изчетеш всичко, което съм изписал по форумите (хиляди постинги), за да си изясниш защо в края на краищата всичко се свежда до тази елементарна формула.

                                То това е така и при всички други теории или открития. Зад тях се крият стотици листи с формули и доказателства, и най-накрая завършват с някаква елементарна формула, която обобщава всичко останало. След това човечеството използва тази формула, без да се главоболи за начина, по който е създадена и доказана. Та и сега е така - аз знам какво стои зад тази формула и затова знам, че е вярна. Вярвам и сляпо, защото знам, че математиката никога не греши. От тука нататък остава само нейното прилагане на практика от тези, които повярват че е правилна.

                                Коментар

                                Working...
                                X