IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Продължих да задавам питанките към себе си – за тая седмица ще отбия номера…

    Не съм казал, ноооо……………пак ще повторя…. /да се присламча към крилатите казармени мисли на тъпите старшини от миналото/… Много ми харесва това: не съм казал, но пак ще повторя… Който иска – нека търси назад, за да се убеди в това, че не съм го казал /долуизложеното/… Нещо обърках смисъла – май трябваше да кажа, че съм го казал, защото иначе не попадам между анализаторите. Така де – ама кой пък е казал, че съм такъв? Ако ми харесва да съпоставям разни събития и на база на това - да правя изводи – това не касае никой друг, освен мен, самият....май...

    Е, защо пиша тогава, ако не мога да се похваля, че някога съм казал нещо и то се е случило? Ми – точно затова, защото – това, което пиша СЕГА, то си е валидно именно в тоя момент. Казаното тук и сега не е валидно за вечни времена /дори и за след седмица НЯМА ДА Е ВАЛИДНО/!

    Това е смисълът на постоянно променящите се пазари- тук и сега са извършени покупко-продажби, т.е. – направени са преводи на определени суми, в определени валути и това определя някакво мръдване на валутите в определена посока. Тук и сега някой политик решил, че спасява банка, или страна, в която – ако фалира някоя бака, то тя ще повлече и други банки… Тук и сега друг политик е получил известие, че по негова банкова сметка на Кайманите – е преведена сума, която дава начало на лобистки ангажименти… Тук и сега – трейдърите се опитват да усетят предстоящи движения, някои от играчите – с огромни финансови възможности /някъде прочетох смешни предположения за Бъфет, свързано с позициите му в златото, т.е. – всеки може да прави свои тълкувания, но едва ли инвеститори от голям калибър са чакали точно до сега, за да затворят губещи позиции…, но ако точно това се е случило, то те не са никакви големи играчи…, което е – разбира се – моето лично мнение…., затова повтарям често, че един Бъфет - пролет не прави... /

    Както и да е, де – но още много причини водят до движенията на валутите, т.е. – не казвам нищо ново на професионалистите тук. Хората тук са достатъчно напред в материала, за да могат да правят своите анализи, които да съобразяват с параметрите на откритите си сметки.

    Аз, като всеки непрофесионалист – хвърлям по някой поглед тук, уча се от хората с логични мисли, които имат понятие от развитието на пазарите, хиля се на разни тъпотии и си казвам философски, че всеки има право да се излага както и пред когото сам пожелае…

    Като цяло, тук и сега /днес и в близките дни/, искам да се убедя в правотата на хората, които преди достатъчно години съм прочел да обосновават твърденията си, че:

    1. Щатският долар и златото – са два инструмента – убежища за инвеститорите, като при достатъчно сериозни спадове в един от инструментите – вложителите “наливат” в противоположния.

    2. Златото на спота – си е инструмент, както всички останали и не трябва да му се отдават някакви свръх-възможности, т.е. – да не се сравява с наличното злато, което се е наложило като мярка за стойността.

    3. Някак не мога да повярвам, че нещата не отиват към задълбочаване на кризата, още повече – тя за някои страни едва е почнала … това казвам във връзка с твърдения, че някои инвеститори затварят губещите си позициите в злато, за да финансирали производството… Е, това го не вервам! Все пак си оставям една вратичка: ами, ако “умните пари” наистина са умни???..., колкото и нелогично да е това за “НЕумните пари”…

    Като незнаещ и човек, който не съм казвал нищо /може да се провери назад!/ - не говоря за оста: долар – злато – инвстиции в следкризисни икономики, още повече, че кризата не е почвала на определени места… Ами оня, който твърди, че нямало да помага на губещи банки? Да де, най-добре е да не им помага… Още по-добре е – да не се наливат милиарди в губещи икономики… А това докъде би довело? Аз мисля /но не съм го казал!/ - до разпад на една /уж/ укрупнена икономика… Ама, не съм го казал, де… И тогава? Ми – тогава ще има смисъл от падането на златото, защото ПОНЕ ЕДНА икономика ще дръпне напред и ще ни “подчини”… Е, лошо ли ще ни е? Ние сега сме по-зле от една такава перспектива, за която не съм казал нищо и която е спомената мимоходом… тук и сега…

    До никъде не я докарах. Всичко за кой ли път се сведе до въпроса за “поробителя”, на който никога не случваме…

    Вербални истории – поздрави към “бля-бля”, ама не ми пука дали имат смисъл. За мен са напълно лишени от смисъл /но все пак те са именно “тук и сега”!/.

    Успехи!
    If something inspires you, follow it! Henry Ford

    Коментар


    • ТАТО казува ,че е време да отвържем коня ( еур/усд) да оди у ряката
      пп.ряката е надоле
      Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

      Коментар


      • http://www.indexmundi.com/commoditie...nas&months=360
        eй ти банане прайс...
        и 30г тренд
        Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
        Hmmmm ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
        Не мога да намеря котировка на БАНАНе

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tarantulata Разгледай мнение
          каза ,че ЕЦБ няма намерение да помага на губещи банки,квото и да означава това

          Какво нещо сме хората... Някакъв си казва, че "няма намерение да помага на губещи банки" - и вече е убедил хората, че работи в полза на всеобщата кауза /човешка/...

          Е, ами кво става, когато се помага на фалирали страни, в които има губещи банки - и защо става така? Къде е логиката - не схващам...

          Дали това мнение е точно с вербално-празнословна насоченост - това не ми е на дневен ред. Само си задавам разни питанки, но не ангажирам никого с отговор
          ...
          If something inspires you, follow it! Henry Ford

          Коментар


          • точно така те ще помагат на банките
            Some people act stupid, some people don't act (ಠ_ಠ)

            Коментар


            • Е какво да значи... тия с депозити над 100 000 еуро ще помагат на банките да не фалират, сигурно...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                Драги казва ли нящо интересно ин дис момент ?
                каза ,че ЕЦБ няма намерение да помага на губещи банки,квото и да означава това

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                  Драги казва ли нящо интересно ин дис момент ?
                  Ще има моментно значение , казах , всяка 4-часова зелена свещ - допълване към
                  късите .. и който слага стопове много да внимава къде ги плейсва
                  Мнението ми води до фалит !

                  Коментар


                  • Драги казва ли нящо интересно ин дис момент ?
                    Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vavas Разгледай мнение
                      Сега какво ще стане ако тия дето продаваха златото се юрнат
                      да си го изкупуват обратно а? (реторичен въпрос)
                      Ще им трябват кинти
                      Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                      Коментар


                      • Сега какво ще стане ако тия дето продаваха златото се юрнат
                        да си го изкупуват обратно а? (реторичен въпрос)

                        Коментар


                        • А щатите пак ще отворят на зИлиено

                          Коментар


                          • Ще има врътка със златото май...

                            Коментар


                            • Спрете тоя дето изсипва злато, щото полуди валутите
                              Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                              Коментар


                              • Наи наи Умния
                                Животът е огледало.....усмихвай се

                                Коментар

                                Working...
                                X