IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Breaking news: us senate fails 53-45 to advance us debt-limit measure
    Keep going ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Ъъъ .... понеже съм тъп съм ви правил едни гео-политически анализи някога.
      --------------------

      Цитат:

      Израел скоро ще изчезнат, а Щатите ще се разпаднат поради икономически дисбаланси и изкуствения им произход, подобно на бивша Югославия.

      П.П. Това е накратко в близките 50 години ....

      08.05.2012 - Ново Българско Възраждане ( част 2-ра )

      http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...st-2-ra.951151
      --------------------------------

      Ъъ .. само не ме карай да ти казвам защо са така дадени данните, че трябва да пиша трилогия от по хиляда страници всеки том.

      По интересен е тайминг-а, който съм дал и има един въпрос за Калифорния спешъл, на който съм отговорил.

      Поздрави!
      -----------------------------------------

      Още е рано - до 1-2 години монетарните мерки ще са доминиращи пред фискалните в световен мащаб.

      П.П. Смешното е, че в БГ е обратното от доста години и съм го писал също, което е анти-икономика ... - демек от над 5-6 години фискалните мерки доминират пред монетарните за БГ - както и да е ... ( ама сте за Нобел )

      Добър опит за анализ.

      Чиърс!

      Хубваи са ти писанията,макар,че съм ги чел подобни на доста места,че и книга има по темата,не знам кой е първоизточника,но ми се струват верни,само времето ще покаже,дано сме живи и здрави!
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
        marandi, .........

        Нищо случайно няма.
        Ъъъ .... понеже съм тъп съм ви правил едни гео-политически анализи някога.
        --------------------

        Цитат:

        Израел скоро ще изчезнат, а Щатите ще се разпаднат поради икономически дисбаланси и изкуствения им произход, подобно на бивша Югославия.

        П.П. Това е накратко в близките 50 години ....

        08.05.2012 - Ново Българско Възраждане ( част 2-ра )

        http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...st-2-ra.951151
        --------------------------------

        Ъъ .. само не ме карай да ти казвам защо са така дадени данните, че трябва да пиша трилогия от по хиляда страници всеки том.

        По интересен е тайминг-а, който съм дал и има един въпрос за Калифорния спешъл, на който съм отговорил.

        Поздрави!
        -----------------------------------------

        Още е рано - до 1-2 години монетарните мерки ще са доминиращи пред фискалните в световен мащаб.

        П.П. Смешното е, че в БГ е обратното от доста години и съм го писал също, което е анти-икономика ... - демек от над 5-6 години фискалните мерки доминират пред монетарните за БГ - както и да е ... ( ама сте за Нобел )

        Добър опит за анализ.

        Чиърс!
        Last edited by marandi; 12.10.2013, 01:40.

        Коментар


        • А, това за EU не го бях прочел... Значи се обсъжда глобално. Хммм, ще стане наистина интересно.
          За съжаление, живеем в най-интересните времена. Единствено ни остава да си изиграем наличните карти по най-добрия начин. Друго не ни остава.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
            Забравих да спомена и за друго... Днес гледам по Он Еър говориха за една идейка на американците да ударят 10% секвестиране на депозитите на американците. Т.е. Кипърски сценарий. Вземаме от депозити, и не вдигаме тавана. Малеее, колко хляб ще има за всичките спекулантини....
            Не само там!

            http://goldsilverworlds.com/money-cu...s-in-eurozone/
            Аман от глупаци!

            Коментар


            • Забравих да спомена и за друго... Днес гледам по Он Еър говориха за една идейка на американците да ударят 10% секвестиране на депозитите на американците. Т.е. Кипърски сценарий. Вземаме от депозити, и не вдигаме тавана. Малеее, колко хляб ще има за всичките спекулантини....

              Коментар


              • marandi,
                китайците, разбира се нямат интерес да се обезценят трилионите американски листове хартия, които притежават....
                Те и американците нямат интерес долара да им се срине.
                И какви опции имат американците - ми само две: Да печатат или да не печатат.
                (Е, има и трета, да наравят една световна война. Не го изключвам и този вариант).

                Американците се правят на разсеяни, правят се на "стабилни". Това работи в полза на китайците. Скъп долар, евтино злато... те(китайците) пазаруват на промоция. Супер далавера за да си обърнат хартията в злато.
                Ако, обаче долара се срине... Китайците са големи, много големи. Имат и какво да национализират даже. Не им дреме да си загубят хартията. Даже все по-убеден съм, че се готвят за този сценарий. Американците без долар са голяма кръгла 0-ла. Китайците обаче ще извадят юана обезпечен със злато и край на USA. И за да разкрасят финалния залез на долара, ще направят едно просто нещо. Ще изкарат 2-3 военни хеликоптера над Пекин, натоварени с долари. Ще ги разхвърлят над тълпата за да им раздадат хартия да си запалят печките. В тоя момент като излезат кадрите в Блуумберг и долара губи автоматично последните си 5 фигури от ряз.

                Преди да побързаш да ме опровергаеш, ще ти кажа, че китайците са много мъдри. Едва ли някой се съмнява, че не мислят мъдро. А и да не са мъдри, просто са много. А имат и от ония атомните бомби.

                Те, китайците, имат една философия за живота - Търпението.
                Бавно и славно ще потопят американците. И разбира се, като на всяка война, за да победиш трябва и да загубиш нещо. Китаеца е свикнал на една паница ориз, ще оцелее. Дебелия американеца, обаче, не може.

                А и китайците имат да си връщат на американците. Сигурно си чел, колко злато са им откраднали американците преди много години. Те помнят, търпеливо чакат и ще си го върнат на американците тъпкано.

                И друго... Кипър беше ударен и по друга причина. Китайците го използваха за малко по-тайно купуване на злато. Нищо случайно няма.
                Last edited by d333; 11.10.2013, 23:53.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Learn how to win in FX :) Разгледай мнение
                  Ще отвори само че надолу.Другата седмица имаме нива под 1,348...
                  Поживем увидем, надяваме се, че няма да си изтриеш мнението в понеделник. Аз не бих се ангажирал с конкретни нива и посока за следващата седмица, защото през тази, маркетмейкърите постоянно въртяха палачинката. Което разбира се, направи пазарът отвратителен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от poppopov Разгледай мнение
                    Пускам, дълго евро мисля, че ще отвори с гап нагоре в понеделник.
                    Ще отвори само че надолу.Другата седмица имаме нива под 1,348...

                    Коментар


                    • Пускам, дълго евро мисля, че ще отвори с гап нагоре в понеделник.

                      Коментар


                      • Айде зариваме огъня за тази седмица.
                        кой прибрал профит-прибрал,който не,да чака другия тираж
                        само не мога да разбера Даксо що цепи мрака,ама явно не ми се дава свише такваз информация

                        Лека на всички,до понРелник
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          В интерес на истината те следя като развитие. Засега движиш добре.

                          Докъде ще стигнеш - нямам идея засега.

                          П.П. Нарочно не се меся, щот' всеки има собствен стил и визия - хубаво е да откриеш твоя печеливш стил и то САМ

                          Ха, наздраве!
                          Наздраве и от мен! Не знаех, че търгуването ми представлява интерес за някого.
                          От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            ха така,харесва ми да сте позитивни,нищо ,че ми е криво,заради дебелата лелка(приятелката на Маранди ) Даксито направо ме разпаря,ама нейси ,наздраве на всички!
                            Индексите ще порят нагоре до средата на 2014 по мои сметки и тогава ще започне обръщалката.

                            Суровините ще денсят надолЕ през т'ва време.

                            Валутите ще са леко волатилни, а па Русото много мрази умрял пазар, ама сега ще го направят такъв - особено двойката евро/долар - ще заспи направо.
                            -----------------------

                            Чезвам да полоча в кръчмето на 1 приятел - стига толкоз за тудей - 150 пипа на тоя умрел пазар - все файда.

                            Паунда си слиза - нали скиваш, ама на 1.57 ще имаш силна съпротива - демек ще почакаш 1 месец поне докат' освободиш.

                            Хубава и спорна на бебетата сладки!

                            Коментар


                            • ха така,харесва ми да сте позитивни,нищо ,че ми е криво,заради дебелата лелка(приятелката на Маранди ) Даксито направо ме разпаря,ама нейси ,наздраве на всички!
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                                За пръв път от както търгувам с реални пари ще посрещна събота и неделя без отворени позиции. Чувствам се свободееееен!
                                В интерес на истината те следя като развитие. Засега движиш добре.

                                Докъде ще стигнеш - нямам идея засега.

                                П.П. Нарочно не се меся, щот' всеки има собствен стил и визия - хубаво е да откриеш твоя печеливш стил и то САМ

                                Ха, наздраве!

                                Коментар

                                Working...
                                X