IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не разваляйте дърленето...

    Всъщност - за какво спорите
    Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

    Коментар


    • Първо да уточним - не плюя никого, най- малкото пък Стамбата. Откъде го измисли това?

      Казвам ти, че е безпредметно да прогнозирам, когато целта ми е да изкарам пари. Двете нямат нищо общо и дори си пречат.

      Искаш да прогнозирам, ок! Очаквам втори лег корекция нагоре в дакс, за да търся евентуално добавка. Това не значи, че не може да падне или да рейнджи или да качи за нов връх, или каквото там си е наумило. Просто го смятам за по- вероятно, но ако пазарът покаже друго, това ми разбиране (съзнанието), надявам се, няма да ми попречи да изкарам пари.

      Прогнозите или още казано очакванията, нагласите, предварителните разбирания, че нещо е правилно и трябва да се случи, предразсъдъците за пазара, не са в моята компетенция. Не съм прогностик и ако съм направил правилна прогноза, не значи, че съм отиграл движението или обратното - може да съм изкарал пари след съвсем погрешни очаквания.

      Прогнозите (съзнателният опит за поглед в бъдещето) влияят на нагласата ти. Вече не си тук и сега. Не си Дзен. Загубил си "правилното" състояние на духа и не можеш да предприемеш "правилното" действие.

      "Спокойствието на духа поражда правилните ценности; правилните ценности пораждат правилните мисли, а правилните мисли пораждат правилните действия." С всички условности на думичката "правилно".

      Коментар


      • нещо....ревете за кютек,тука
        до утре ,да сте се помирили .да не ви помирявам аз.по късно ще ви проверя

        п.п
        късите брадви,са все още на мода.
        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
          ............ Та пак те питам, прогнозите ли ще си мерим или нещо конкретно?
          Ти до момента не си дал никаква прогноза, а продължаваш да плюеш тия, които го правят.

          Затова ти предложих - дай твоите с тайминг до месец примерно на нещо по твой избор, където си мислиш, че си в час.

          П.П. Щом не даваш числа и тайминг - нямаш право да се обаждаш към тия, които го правят. Капиш?

          Коментар


          • И какво... прогнозите ли да си мерим? Ето, примерно, каква позиция имам в дакс в момента. Половинката е затворена и стопът е избит.

            http://prikachi.com/images.php?images/494/6733494x.png

            Какво трябва да направя според теб? Да си кажа, че дакс ще ходи на 8000 или на 10 000? С какво ще ми помогне това? В случая или ще направя пари или няма да направя, останалото е запълване на времето и няма да стане нито едно от двете, само защото съм си го помислил...

            Седя, гледам и ако има нещо, ще се опитам да го отиграя.

            Предполагането (даването на прогнози) и реално отиграване са две различни неща, които не рядко си пречат едно на друго. Пак ти казвам, пиши си, каквото искаш, но никаква прогноза няма да направи отиграването, дадено в примера, по- успешно. Каквото ще става, ще става. Независимо от това, какво си мисля аз или някой друг... Търгувам графиката тук и сега, не бъдещи представи, които я се сбъднат, я не. Та пак те питам, прогнозите ли ще си мерим или нещо конкретно?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Що да не го споменавам, бря? Дан' си някоя двИздъ па да не сме разбрали?

              П.П. Научи ли разликата между електронни и книжни пари или още не си.

              Кат' я научиш каква е тогава се тествай на форекс, че иначе само ще се зануляваш.
              То ти много неща не си разбрал
              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                Ами да си пише глупостите и да не ми споменава ника
                Що да не го споменавам, бря? Дан' си някоя двИздъ па да не сме разбрали?

                П.П. Научи ли разликата между електронни и книжни пари или още не си.

                Кат' я научиш каква е тогава се тествай на форекс, че иначе само ще се зануляваш.

                Коментар


                • Здравейте,

                  Мисля,че ще има зелено седмично затваряне над 1.3547. Имам отворени дълги от 1.3331;1.3342 преди малко отворих и нова от 1.3403 стоп на всичко 1.3358

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                    Маранди, дай ги ти бре! Само ще докажеш, че си безотговорен лаладжия, дето си прави вятър. Боли ме фара за прогнозите ти, написани от Русото в маниерен стил "къв съм готЯн". Дай отигравания с графика, стоп, цел и изобщо кат си требе. Всичко друго е разтягане на локуми и "ооо, колко ги разбирам", което всъщност доказва обратното, защото, ако ги разбираше и на половина, щеше да знаеш, че не ги разбираш и малко от малко щеше да се замисляш, като ръсиш бисер след бисер.
                    Ами, дал съм ги, бе мойто момче и за ноемрви съм видал прогноза за еврака и за тая седмица съм дал как ще затвори кивито.

                    П.П. Ти май освен да ходиш да се заяждаш със Стамбата и мен, които ви даваме прогнозите - май друго не можеш?

                    Ай, давай ги ти нещата на колегите! То само с дрънкане не става. Сещам се, че и за октомври прогнозата ми се сдъвка насреща, а тя излезе много прецизна за еврака. Пак ходи се изсра и нищо не каза - освен, че: "То не било баш тъй".

                    Ха, сега си ти Нуфряка и там всичките спецове - числа да видим как е - щот' много ги чувате петлите

                    П.П. Дадох ти и годишната графика - евро/нзд - 22 фигури и ти викаш на това корелация..... ( боже господи ) - хихи

                    Колко ти е стоп-а лосс там - 20 фигури назад ли? Я, го пейстни да го видим?

                    Или ще се окаже, че ти въобще нямаш такава позиция, ама си лалкаш тука. Ърмм ...?
                    Last edited by marandi; 08.11.2013, 09:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Супер си!

                      Дай ни днес ( петък ) нивата за евро, кабел и киви да ги изпоря до 20 пипа диапазон и как ще затворят ( смигам ).
                      Маранди, дай ги ти бре! Само ще докажеш, че си безотговорен лаладжия, дето си прави вятър. Боли ме фара за прогнозите ти, написани от Русото в маниерен стил "къв съм готЯн". Дай отигравания с графика, стоп, цел и изобщо кат си требе. Всичко друго е разтягане на локуми и "ооо, колко ги разбирам", което всъщност доказва обратното, защото, ако ги разбираше и на половина, щеше да знаеш, че не ги разбираш и малко от малко щеше да се замисляш, като ръсиш бисер след бисер.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                        Айде стига бе!

                        Човека поне говори по темата,и никой не е длъжен да се вслушва в съветите му.
                        За разлика от куп спамери,дето само пълнят темата със шльокавица.
                        Ама ще извикам Анди да ва зачесва с винкела,че много се развали дисциплината тука.
                        Старото хасан не се вясва вече( реда,мамун) , и тука анархия.
                        Добро утро на всички,
                        Емиле, по постовете ти съдя, че не ти харесва израждането на споровете в лични нападки. На мен също не ми харесва това и ще се присъединя към теб.
                        Колеги хубаво е да се водят спорове и аргументирано всеки да защитава позицията си. Няма смисъл от дискусия където аргументите са лични нападки. Ако някой си мисли, че може да спечели такъв спор - лъже се. Всъщност един спор с аргументи е полезен за всички - всеки може да научи нещо ново което да му е полезно в търгуването. Това се отнася, най вече за нас, които търгуваме от скоро. Аз търгувам вече от почти 2 години, но не се притеснявам да си призная че стажа ми е все още малък и все още се уча.
                        Вчера бе динамичен ден за мен, начина ми търгуване в такива дни не ми позволява да чета и драскам по форуми. Тази сутрин прочетох постовете по разгорялия се спор вчера. Ще си позволя да взема отношение по частта за корелациите между валутите. Който проявява интерес ще е то валутна корелация (по определение: Валутната корелация показва процента на печалба или загуба на една (целева) валута спрямо друга/и валута/и) и да ползва корелациите в търгуването си може да намери инфо на myfxbook.com/forex-market/correlation.
                        Успешен ден на всички.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Айде стига бе!

                          Човека поне говори по темата,и никой не е длъжен да се вслушва в съветите му.
                          За разлика от куп спамери,дето само пълнят темата със шльокавица.
                          Ама ще извикам Анди да ва зачесва с винкела,че много се развали дисциплината тука.
                          Старото хасан не се вясва вече( реда,мамун) , и тука анархия.
                          Ами да си пише глупостите и да не ми споменава ника
                          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            Айде стига бе!

                            Човека поне говори по темата,и никой не е длъжен да се вслушва в съветите му.
                            За разлика от куп спамери,дето само пълнят темата със шльокавица.
                            Ама ще извикам Анди да ва зачесва с винкела,че много се развали дисциплината тука.
                            Старото хасан не се вясва вече( реда,мамун) , и тука анархия.
                            Емо, това е разликата - за теб Реда (при всичкото ми уважение към него!) е от старите. Фактите говорят обаче, че и Абсфреш и Онуфри са от бая повече време в бизнеса. Маранди, който почти ме просълзи преди малко и има навика да бърка елементарни термини или понятия, не вдява какво е това корелация на малък период и, разговаряйки с него, никога не си сигурен с него ли пишеш или с Русото, по това време е въртял застраховки в кафето на ВУЗ-а, докато са се надлъгвали с Кейнс за монетарните школи...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                              Пиши си бре, луд. Щом има кой да те чете, какво по-добро от това.

                              Аз за съжаление не мога да давам нива по 5 фигури диапазон. При мене нивата са с 20 пипса диапазон, като такива се случват бързо и не са подходящи за форумни изяви.

                              Успех.
                              Супер си!

                              Дай ни днес ( петък ) нивата за евро, кабел и киви да ги изпоря до 20 пипа диапазон и как ще затворят ( смигам ).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                                Тук предлагам просто дружно да се посмеем
                                Айде стига бе!

                                Човека поне говори по темата,и никой не е длъжен да се вслушва в съветите му.
                                За разлика от куп спамери,дето само пълнят темата със шльокавица.
                                Ама ще извикам Анди да ва зачесва с винкела,че много се развали дисциплината тука.
                                Старото хасан не се вясва вече( реда,мамун) , и тука анархия.
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X