IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутният борд?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hunter of fools
    ... да забелязахте каква балтия им начукаха чифутите от EC на кипър?!
    Нещо данъци върху сметки... нещо грабеж..
    Спинкайте си спокойно - скоро и на туземната територия ще се пръкне тази благина!
    Происходящее сейчас на Кипре по внешним признакам напоминает российский дефолт 1998 года: неопределенность, паника, очереди у банкоматов и фактически полная невозможность обналичить накопления. Все это — последствия так называемого плана по спасению экономики Кипра, разработанного в ЕС, но чем-то напоминающего большевистские продразверстку и раскулачивание....


    ....Местный житель: «Это возмутительно! Нас предали! Ведь власти заверяли, что изъятия депозитных счетов не допустят».....


    http://www.ntv.ru/novosti/522817/

    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hunter of fools
      Абе.... докато си го премятате от лЕвУ в деснУ - да забелязахте каква балтия им начукаха чифутите от EC на кипър?!
      Нещо данъци върху сметки... нещо грабеж..
      Спинкайте си спокойно - скоро и на туземната територия ще се пръкне тази благина!
      Конфискация в най-добрите традиции на сталиновия комунизъм и винаги в името на благоденствието на народа.

      Коментар


      • SPART

        Той проблема е че им пука още за несъществуващия валутен борд.Виж как взеха пари на заем за земеделските субсидии вместо просто да ги емитират. Обаче така или иначе резерва забива надолу и те ще напечатат пари за пенсиите..и после ще се усетят, че могат да емитират пари защото са много далече от момента в който фиксирания курс, ще бъде застрашен и лева да се обезцени. Те не виждат огромния вътрешен дефицит, който съществува - големия вътрешен дълг, който икономическите субекти генерираха помежду си и не могат да си представят какво количество левчета той е в състояние да погълне. В момента в който загреят и икономическата депресия в България, ще свърши. В България има вкарани 1.5 милиарда евро еврейски пари спекулативен капитал , обърнати в левчета носят добър суап и въобще няма да се затрият тези пари ..сигурен съм че ще се удвоят дори в един момент. А накрая , ще се обърнат в собственост в България дори...понеже България според българите е една обречена територия
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Калин Христов: По-голяма конкуренция в енергетиката може да донесе растеж на икономиката

          Препоръчване (5)

          От Дневник
          Последна промяна в 19:45 на 16 мар 2013, 526 прочитания, 12 коментара
          Калин Христов

          Калин Христов
          Фотограф: Красимир Юскеселиев

          Дневник
          По темата

          Стив Ханке: Без валутния борд България ще последва съдбата на Гърция - 15 мар

          Калин Христов очаква растеж до 1.5% на икономиката през 2013 г. - 13 мар
          По-голяма конкуренция в енергетиката може да донесе растеж на икономиката. Това заявява в интервю за "Капитал" служебният министър на финансите Калин Христов.

          Според него "растеж не се постига, като просто се харчи и се раздува дефицитът - това не е растеж. Това е раздуване на икономиката". Христов обяснява, че за тази цел трябва да се изчистят някои проблеми в микросредата, които пречат на растежа дългосрочно. Такъв сектор според него е енергетиката, тъй като цената на енергията влияе на конкурентоспособността на износа и индустрията. Други по-малки примери са въвеждане на разплащанията чрез ПОС терминали на всички места, където правителството предоставя услуги на гражданите и фирмите, и разплащане на задълженията на държавата към малки фирми, чиито вземания вече са падежирали.

          Това са все микроикономически въпроси, които трябва да започнат да се решават, за да се отпушат различни канали, които пречат на бизнеса, заявява още Христов.

          Министърът на финансите отново подчертава, че министерството му има една основна цел - тя е макроикономическата, финансовата и фискалната стабилност да бъдат запазени. По отношение на исканията на синдикатите да бъдат увеличени социалните разходи Христов заявява:"Безусловен ангажимент е увеличението от 1 април на пенсиите, така както е записано в закона за бюджета. В рамките на приетия бюджет вече е въпрос не само на финансовото министерство, а на всички министерства да прегледат разходите и да се прецени дали може да бъдат елиминирани някои неефективности. Впоследствие, ако има спестени средства, те ще се пренасочат за изразходване по по-ефективен начин така, както целият кабинет счита за необходимо."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hunter of fools
            Абе.... докато си го премятате от лЕвУ в деснУ - да забелязахте каква балтия им начукаха чифутите от EC на кипър?!
            - за един и същи резултат, на различните места се прилагат различни методи
            Last edited by iivanoff; 16.03.2013, 20:30.
            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
              Искам и аз
              имаш лично съобщение
              Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

              Коментар


              • http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1844285
                Проф. Ноам Чомски ексклузивно за "24 часа": Чакайте още кризи заради финансиализацията

                15.03.2013 20:36; Алeксeния Димитрова;

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                  от една копанка са и двамата - допускаш много сериозна грешка в симулационните параметри на системата... не бъркай "цирка" и всички коментари/обяснения за него с "реалността"... пращам д-во на лични веднага
                  Искам и аз
                  Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                    Свиквай с това! С пълна сила отново избухна...
                    от една копанка са и двамата - допускаш много сериозна грешка в симулационните параметри на системата... не бъркай "цирка" и всички коментари/обяснения за него с "реалността"... пращам д-во на лични веднага
                    Last edited by iivanoff; 16.03.2013, 20:08.
                    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                      Свиквай с това! С пълна сила отново избухна войната между йезуити и илюминати (новият Папа срещу Световното правителство) ....На никой не му пука за нещо което не съществува - т.нар Валутен борд в БГ ...

                      Списък на Световното Правителство ;



                      Колега,
                      Именно.



                      Поздрави и успехи!
                      NO SIGNATURE FOUND

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
                        .... Икономическите
                        показатели се манипулират до безобразие, с цел слугуването на
                        задкулисни договорки. Да го ......... бедните (народа). ....
                        Свиквай с това! С пълна сила отново избухна войната между йезуити и илюминати (новият Папа срещу Световното правителство) ....На никой не му пука за нещо което не съществува - т.нар Валутен борд в БГ ...

                        Списък на Световното Правителство ;

                        (Astor)
                        (Bundy)
                        (Collins)
                        (DuPont)
                        (Freeman)
                        (Kennedy)
                        (Li)
                        (Onassis)
                        (Rockefeller)
                        (Rothschild)
                        (Russell)
                        (van Duyn)
                        (Merovingian)
                        (Reynolds)
                        (Dysney)
                        (Krupp)
                        (McDonald)
                        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                        Коментар


                        • netware5

                          Той е прав - регистрационни режими за всичко и разрешителните трябва да се премахнат . Не са ги спрели разрешителните режими да застрояват градинки , те ги застрояват и в момента. Регистрационен с яка такса според гъстотата на застрояване и да бъде съзнателно приет от обществото и да не се премахва този закон - нито една градинка няма да застроят , понеже ще трябва построеното да го продават на загуба.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от drakobg Разгледай мнение
                            Явно си от тези дето бачкат на заплата и никога нищо не са правили със собствени усилия, щом не вдяваш какво имам впредвид.Пък може и да поработваш в институциика.
                            ..................
                            Колкото за ЗУТ-имам впредвид например имаш офис или търговско помещение, искаш да го правиш кафене-от нежилищно в нежилищно помещение, отговаря си на изискванията.Ноооо, някъде не пише изрично, че е кафене.Чок проблем, аркадаш!Нищо не пипаш в помещението, но на хартия-вадене на виза, разрешително за строеж, стройтелен надзор,съгласуване с Пожарна , Енерго и Вик, разрешение за ползване и много тичане.Кому е нужно, помага ли за нещо?Пари, който вместо да влязат в икономиката и да подпомогнат реалния сектор чрез потребление, влизат в държава и общини и се разхищават.
                            ...............
                            Така вече нещата звучат по-различно, което иде да покаже, че обобщаването винаги е грешно. И да, прав си, работя в институция, която обаче няма нищо общо със ЗУТ. Но жена ми е частник, с две книжарници и също е преминавала през промяна на предназначението на помещение, но без никакви проблеми. Нито са я мъчили, нито е давала рушвет. За София става въпрос. На тема ЗУТ съм много чувствителен, защото живея в квартал, където всяка градинка и зелена площ е обект на непрестанни опити за промяна на предназначението. Писнало ми е от бетонджии! Ако го нямаше същия тоя ЗУТ вече щях да живея в бетонна джунгла. Трябва да знаеш, че всеки закон си има смисъл и обикновено има две страни с противоположни интереси. Ти си гледаш от твоята камбанария, ама я си помисли за жителите в квартала, които един ден разбират, че на мястото на магазинче се появява поредното мутренско кафене, в което се събират дебеловрати момчета и което кварталният дилър на дрога е обърнал на свой "офис". Не е проблемът в разрешителния режим, проблемът е в корумпираното съзнание на голяма част от българите. Това се изкоренява бавно и мъчително. Като трябва да започнеш от себе си. Аз например се гордея с това, че никога през живота си не съм давал рушвет, нито на катаджия, нито на данъчен, нито на митничар. Когато жена ми я проверяват всякакви данъчни, инспекции по труда, пожарникари, общинари и ХЕИ-та, съм и дал инструкции при първия намек за рушвет да се съгласи по принцип с половин уста и веднага да ми докладва, та после да организирам "изпържването". Но досега не се е случвало. Проблемът с корупцията е, че ВИНАГИ има две страни. За да вземеш, трябва някой да се съгласи да ти даде, или още по-лошо - да ти предложи.Това е начин на мислене и трябва да бъде изкоренен и в двете страни. За моите подчинени например е ясно, че единственият сигурен начин да бъдат безжалостно смачкани и изхвърлени е да поискат пари от гражданин или фирма. Нямам милост за такива неща. Но какво да правим с отсрещната страна, която "предлага"? Аз като гражданин за себе си съм го решил въпроса, но трябва всеки индивидуално да възприеме същия подход.

                            И да завърша - ти ми говориш за "икономическа свобода", но обикновеният гражданин има право и на своя си свобода. Да бъде свободен от произвола на печалбари и мутри, които ако им дадеш "икономическа свобода" ще ти се качат на главата.
                            Last edited by netware5; 16.03.2013, 16:50.
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Колега,

                              Благодаря за линка. Още миналата седмица подробно обясних защо
                              липсва непосредствена опсаност за валутния борд, както и че пенсиите
                              ще бъдат увеличени. За мисля всеобщо съжаление максимата, че у нас
                              цялата схема е политизирана лъсна с всичка сила. Икономическите
                              показатели се манипулират до безобразие, с цел слугуването на
                              задкулисни договорки. Да го ......... бедните (народа). Та така.

                              Поздрави и успехи!
                              NO SIGNATURE FOUND

                              Коментар


                              • drakobg

                                Разрешителните режими са като гейзер , познай какво извира от тях ? В коя страна си правил бизнес ?
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X