IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - ще пада ли златото ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поздрав за златото!


    http://www.youtube.com/watch?v=z5vifR-4tOU

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Да, ама свършващото вече няма как да е ценно, когато свръши.
      А златцето не служи само за красота... това е индианско мислене.... звучиш ми като... оня, бе - от Синовете на Великата мечка - оня, чернокракия, дето си мислеше, че златцето служи само заради жените, да си го провесват на вратлетата.
      За среброто ми е ясно, индустрията е изхабила в производството всичкото налично и сега се надяват на копането да задоволява нуждите, за златото се сещам за печатни платки в микроскопични количества разход и златно фолио за защита в космоса от радиация - също незначителен разход.
      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Да, ама свършващото вече няма как да е ценно, когато свръши.
        Импе, благодаря ти за отговора и дружелюбието ти на другата тема, но тук не съм съгласен! Тъй като жената си легна, а аз имам за къркане още 100тина гр. да споделя, че картините на Пикасо са свърщващо нещо, но това не ги прави по-малко ценно. Така като се замисля, всъщност намирам много общо между златото и скъпите картини
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
          Е кое е по ценно нещо дето ще свърши или нещо дето го е имало и ще го има и е за красота, тоест нефункционално?
          Да, ама свършващото вече няма как да е ценно, когато свръши.
          А златцето не служи само за красота... това е индианско мислене.... звучиш ми като... оня, бе - от Синовете на Великата мечка - оня, чернокракия, дето си мислеше, че златцето служи само заради жените, да си го провесват на вратлетата.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            След 10 години колите масово ще горят не бензинец, а точец. От тази гледна точка уранчецът е по-ценна суровина.

            Не отричам, че бензинецът смърди нелошо, ама той е бил неизвестен допреди няколко десетилетия, ще бъде нещо екзотическо и историческо след още няколко десетилетия. А хората са точили лиги по жлътото преди 1000 години, ще точат лиги и след 1000 години, разбира се, ако не дойде комунизъмът. Ама ако дойде всичко ще е суперско и няма да ни дреме ни за инвестиции, ни за кинти.
            Е кое е по ценно нещо дето ще свърши или нещо дето го е имало и ще го има и е за красота, тоест нефункционално?
            Простак съм Азъ - Непобедим !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
              Така беше при регионална криза като нашета през 1997 г. Я някои да каже как е било в световен мащаб? И кое ще е по ценно ? Примера с Робинзон дето имал време да спаси единия от двата сандъка или с инструментите или със златото.
              Примерът е безмислен, ако Р. Крузо бе попаднал на небезлюден остров, вярвай ми, нямаше да спасява брадвите и отвертките, а жлътото.

              Щото с жлътото можеше да стане баровец навсякъде и да си купи квото го кефи, а отвертката можеше да си я пъхне само в анусът. А на безлюден остров нещата са различни.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                Въпрос на ...авоари е КМЕТЕ ! Тия с 500-1000 лева ше тичат до бензиностанцията .................тия с 6-те цифри нагоре , ще тичат към Тавекса ...............Гарантирам ти , че ще ги боли ''дедовия'' за бензина................
                Така беше при регионална криза като нашета през 1997 г. Я някои да каже как е било в световен мащаб? И кое ще е по ценно ? Примера с Робинзон дето имал време да спаси единия от двата сандъка или с инструментите или със златото.
                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Ми поркахме си бири и си говорихме за инвеститорски работи. Приятно беше - аре да започнем да се сбираме по график?
                  Пиши в темата, да не спамим тук златото, а и там има още 2-3 въпроса.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Нямам апартаменти в Редута, а земя и сграда, които няма как да паднат под шестцифрени евра. Медицински факт, както се изразява моят близък приятел КорумбаШЕФ.
                    В тоз актив може винаги да приютя някой закъсал Баце, ама жълтото е хич полезно.
                    Баце, ако беше ми приятел , щех да ти пожелая ...все като мене да си ''закъсал'' !! 6 - цифрени числа си виждал само на черната дъска по математика до 9-ти клас ( що повече не си учил ) , а Корумбашев , го познаваш колко Борисов - демек ..от телевизора.............. Аре, наздраве и не се коркай !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Импе, и аз мисля като Фиска, но е много дълго, а и ми е по-важно да напишеш 2-3 реда за срещата на форума в темата му, моля.
                      Ми поркахме си бири и си говорихме за инвеститорски работи. Приятно беше - аре да започнем да се сбираме по график?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                        Още повече, че и златцето може да се произвежда дори и сега. Само че цената е още страшно висока. Но с времето ще слезе... и изравни ли се с пазарната... Така че в дългосрочен план съвсем няма бъдеще като актив. Всъщност нищо материално няма бъдеще като актив...
                        Няма пауър, за да се фабрикува в количества, които смислено да променят количеството му. Това да не са някакви глупави диаманти?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                          Дали е грешно не знам ама масово хората при криза по-скоро ще хукнат с тубите към бензиностанциите отколкото да се наредят на гишетата на тавекса.
                          След 10 години колите масово ще горят не бензинец, а точец. От тази гледна точка уранчецът е по-ценна суровина.

                          Не отричам, че бензинецът смърди нелошо, ама той е бил неизвестен допреди няколко десетилетия, ще бъде нещо екзотическо и историческо след още няколко десетилетия. А хората са точили лиги по жлътото преди 1000 години, ще точат лиги и след 1000 години, разбира се, ако не дойде комунизъмът. Ама ако дойде всичко ще е суперско и няма да ни дреме ни за инвестиции, ни за кинти.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Златото е вечно, безкрайно делимо и неунищожимо - и е предмет за религиозно кефене за всички хора на света, абсурдно е да се сравнява с някакви гулии. Хората винаги ще имат нужда от универсална разменна стока и нищо не играе тази роля по-добре от жлътото - и хилядолетията са доказали това... просто защото парите политиците могат да ги печатат колкото си щат, а златцето - не могат.
                            От друга страна дори една гулия е нещо по-истинско от пришпорено от дива инфлация сухо.

                            Колко е продължила манията по холандските гулии? А от колко време хората се кефят на златцето? В какъв мащаб е била едната мания и в какъв - другата?
                            Импе, и аз мисля като Фиска, но е много дълго, а и ми е по-важно да напишеш 2-3 реда за срещата на форума в темата му, моля.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Още повече, че и златцето може да се произвежда дори и сега. Само че цената е още страшно висока. Но с времето ще слезе... и изравни ли се с пазарната... Така че в дългосрочен план съвсем няма бъдеще като актив. Всъщност нищо материално няма бъдеще като актив...
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                                Дали е грешно не знам ама масово хората при криза по-скоро ще хукнат с тубите към бензиностанциите отколкото да се наредят на гишетата на тавекса.
                                Въпрос на ...авоари е КМЕТЕ ! Тия с 500-1000 лева ше тичат до бензиностанцията .................тия с 6-те цифри нагоре , ще тичат към Тавекса ...............Гарантирам ти , че ще ги боли ''дедовия'' за бензина................

                                Коментар

                                Working...
                                X