IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - ще пада ли златото ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Форексов кога златото ще стане 2500
    Ти гледай да не стане 5000 някоя сутрин

    Коментар


    • Форексов кога златото ще стане 2500

      Коментар


      • Охаааа ...Злото почва да се търкулва....))))
        Мнението ми не е препоръка!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Импе, светът се развива твърде бързо, а с него и ценностите му. Какво имат Епъл, Фейсбук и т.н. та да струват повече от държави? Мислиш ли, че това ще продължи вечно?
          За критериите ти за вечност бих споменал на пръв поглед няколко неща: меда, силиция, та дори платината. Ако се заровя сериозно /което не бих направил/ мога да открия още хиляди неща, в пъти по-благоразумни за резерв и които биха покрили всички твои критерии. Технологиите се менят, а с тях и ценните суровини!
          Просто мое наистина лаишко /на фона на световните анализатори/ мнение!

          Лека нощ!
          То исторически ного неща в някой момент са стрували ного кинти - гулиите на лалета, солчицата, черният пиперец, разни миризливи неща... ама златото е надживявало всичко. Букчето не съществуваше преди 18 години, след 18 може също да го няма.
          Златото и земята - това са вечни неща.

          Лека и тебе.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Точно от 1972-ра Никсънов премахна златното покритие на зеленото - и оттогава парите престанаха да бъдат пари. Още Волтер е казал, че книжните пари рано или късно стигат реалната си стойност - нула.
            Трудно друга суровина ще играе ролята на златцето - за това трябва да има неговите качества. Въглищата ще е това ли или житцето - едното се гори, другото се яде. Черупките от охъли са ного чупливи. От плутоният на човекът му растат излишни уши. Родият е прекълено рядък. Хлебарките имат своиството да се умножават, без собственикът им да полага труд и усилия.

            Ролята на пари може да играе само нещо неизменно, делимо, вечно и достатъчно рядко, без да е чудовищно рядко, което при това не може да се фабрикува от боклуци. За хиляди години никой не е измислил нищо по-добро от златцето и надали ще измисли. Всички други форми на пари са били временни, обикновено защото някой е можел да ги фабрикува и по тоя начин рано или късно се е изкушавал да изпързаля всички сотанали и те са клъцвали неговият гръцмуль и пак са се връщали към истинското сухо - жлътото.

            Дори аз мисля, че златцето въобще е измислено, за да играе ролята на пари... както и днес прибирайки се следобяд, проумях, че снегът е измислен, заради красотата му - когато покрие дърветата, а после пекне слънчице. Така де - защо иначе не вали само дъжд, ако се гледаше само практическият ефект?
            Импе, светът се развива твърде бързо, а с него и ценностите му. Какво имат Епъл, Фейсбук и т.н. та да струват повече от държави? Мислиш ли, че това ще продължи вечно?
            За критериите ти за вечност бих споменал на пръв поглед няколко неща: меда, силиция, та дори платината. Ако се заровя сериозно /което не бих направил/ мога да открия още хиляди неща, в пъти по-благоразумни за резерв и които биха покрили всички твои критерии. Технологиите се менят, а с тях и ценните суровини!
            Просто мое наистина лаишко /на фона на световните анализатори/ мнение!

            Лека нощ!
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
              Ако решат, че е далавера току виж са го опукали /кои метал беше като са правили първата атомна бомба и са го събрали в огромни количества по държавно направление/
              Ама за пържола и вино си требе асма и свиня и е прав лордо за имотите ама де ша гледа свинкя на центъро у голем град и асма на тераса на нам си кои етаж тои си знае.
              Ми аз си имам лоза на балконът на 10-ият етаж. Казва се Лиана ІІІ фон Хамбург.

              Мислел съм да си турна и кошер, ама съседите сигурно ще мрънкят. А свинкя може да си турна на покривът... че таванът е зает от около 8 000 прилепа. Те също са полезни - щото опукват всички комари наоколо лятото, а след десетина години ще почна да събирам и продавам л.йната им.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Аз не смятам, че парите винаги ще бъдат обвързани със златото, а на теория те престанаха да бъдат 70те г. мисля.
                Утре като се пръкне някой с повече ресурси и власт с биткойни или друга подобна идея какво става? Ами ако Китай например спрат да подаряват заеми на света и решат да си пренасочат резервите си в друго нещо? Това друго нещо може да се избере от хиляди други суровини или ноу-хаута, но с практическо приложение доста над 5%. Тук говорим за дългосрочни перспективи, не за 1-2 год.
                Точно от 1972-ра Никсънов премахна златното покритие на зеленото - и оттогава парите престанаха да бъдат пари. Още Волтер е казал, че книжните пари рано или късно стигат реалната си стойност - нула.
                Трудно друга суровина ще играе ролята на златцето - за това трябва да има неговите качества. Въглищата ще е това ли или житцето - едното се гори, другото се яде. Черупките от охъли са ного чупливи. От плутоният на човекът му растат излишни уши. Родият е прекълено рядък. Хлебарките имат своиството да се умножават, без собственикът им да полага труд и усилия.

                Ролята на пари може да играе само нещо неизменно, делимо, вечно и достатъчно рядко, без да е чудовищно рядко, което при това не може да се фабрикува от боклуци. За хиляди години никой не е измислил нищо по-добро от златцето и надали ще измисли. Всички други форми на пари са били временни, обикновено защото някой е можел да ги фабрикува и по тоя начин рано или късно се е изкушавал да изпързаля всички сотанали и те са клъцвали неговият гръцмуль и пак са се връщали към истинското сухо - жлътото.

                Дори аз мисля, че златцето въобще е измислено, за да играе ролята на пари... както и днес прибирайки се следобяд, проумях, че снегът е измислен, заради красотата му - когато покрие дърветата, а после пекне слънчице. Така де - защо иначе не вали само дъжд, ако се гледаше само практическият ефект?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Пази боже да опухат и златото за индустриални работи !!!

                  И не е вярно, че индустрията е изхабила сичкото сребърце - аз имам още малко.
                  Ако решат, че е далавера току виж са го опукали /кои метал беше като са правили първата атомна бомба и са го събрали в огромни количества по държавно направление/
                  Ама за пържола и вино си требе асма и свиня и е прав лордо за имотите ама де ша гледа свинкя на центъро у голем град и асма на тераса на нам си кои етаж тои си знае.
                  Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Златцето има практическо приложение - и за него то е дори чудовищно недостатъчно.

                    И това практическо приложение е -

                    пари.
                    Аз не смятам, че парите винаги ще бъдат обвързани със златото, а на теория те престанаха да бъдат 70те г. мисля.
                    Утре като се пръкне някой с повече ресурси и власт с биткойни или друга подобна идея какво става? Ами ако Китай например спрат да подаряват заеми на света и решат да си пренасочат резервите си в друго нещо? Това друго нещо може да се избере от хиляди други суровини или ноу-хаута, но с практическо приложение доста над 5%. Тук говорим за дългосрочни перспективи, не за 1-2 год.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Е така де, и точно в това е проблема - златото мисля, че практическото му приложение е около 5% от моментните запаси. Същото се отнася и за Пикасо - добавена стойност без практическо приложение!
                      Златцето има практическо приложение - и за него то е дори чудовищно недостатъчно.

                      И това практическо приложение е -

                      пари.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Ето поздрав и от мен - Императорът:

                        http://www.youtube.com/watch?v=aPxCeJHUeE0

                        Дъх на златце, и две легенди... за едни рошлювци от Западният бряг и за Добрият, Лошият и Тъпото копеле.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Бе мани го тоя пущиняк, аз рисувам по-добре от него и дори не се гордея с това. Ако беше пъкнал - щеше да видиш - Кокенцето е като картинна галерия - имаше изложба на наивистически картинки.
                          Е така де, и точно в това е проблема - златото мисля, че практическото му приложение е около 5% от моментните запаси. Същото се отнася и за Пикасо - добавена стойност без практическо приложение!
                          Утре като се пръкне някой като Мастера /но с повече ресурси и власт/ с биткойни или друга подобна идея какво става? Ами ако Китай например спрат да подаряват заеми на света и решат да си пренасочат резервите в друго нещо? Тук говорим за дългосрочни перспективи, не за 1-2 год.
                          Last edited by 15%; 08.02.2013, 23:41.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                            За среброто ми е ясно, индустрията е изхабила в производството всичкото налично и сега се надяват на копането да задоволява нуждите, за златото се сещам за печатни платки в микроскопични количества разход и златно фолио за защита в космоса от радиация - също незначителен разход.
                            Пази боже да опухат и златото за индустриални работи !!!

                            И не е вярно, че индустрията е изхабила сичкото сребърце - аз имам още малко.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Импе, благодаря ти за отговора и дружелюбието ти на другата тема, но тук не съм съгласен! Тъй като жената си легна, а аз имам за къркане още 100тина гр. да споделя, че картините на Пикасо са свърщващо нещо, но това не ги прави по-малко ценно. Така като се замисля, всъщност намирам много общо между златото и скъпите картини
                              Бе мани го тоя пущиняк, аз рисувам по-добре от него и дори не се гордея с това. Ако беше пъкнал - щеше да видиш - Кокенцето е като картинна галерия - имаше изложба на наивистически картинки.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Знаем, че си чалгаджия не се фукаи
                                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X