IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данъчно облагане на печалби от сделки с акции на борси в ЕС

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Между другото възнамерявам като спра да търгувам с валути да си набия парите в американски акции, та ако някой знае читвао броки което спестява данъците или схема по която не се облагат дивидентите, да свирка.

    Коментар


    • По ангелите.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Че как може данъкът да зависи от посредникът?
        Вероятно ако е регистриран в делауеър или друга офшорна зона

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Че как може данъкът да зависи от посредникът?
          Ако посредникът си свърши работата както трябва, попадаш под по-благоприятен данъчен режим в САЩ. Ако не му дреме за тебе, си го мести в другия крачол, а държавата ти прибира 30% от дивидента.
          Предполагам, че можеш и сам да си я свършиш работата, но не знам подробности.

          Коментар


          • зависи и от компанията
            на мен също ми визмат 10% в сащ, на някои компании повече, които са с адр
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Че как може данъкът да зависи от посредникът?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Вярно 30% ни клатят мръсниците краварски, проклетидаса... Сега сметнах това.
                Зависи и от посредника.
                При ПИБ, Saxo и IB (през Карол) е 10%. Сигурно има и други.

                Коментар


                • Вярно 30% ни клатят мръсниците краварски, проклетидаса... Сега сметнах това.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                    USA
                    Der reguläre Quellensteuersatz auf Dividenden beträgt in den Vereinigten Staaten 30 Prozent.
                    http://www.finanzen.net/nachricht/pr...en-ist-4365169
                    Нещо подмолно няма.30% в Щатите!
                    Мошшшшшшшеници. Кожодери. Крадци.


                    Макар, според което разбирам:

                    "Редовното процент на данък при източника върху дивидентите е в САЩ 30 процента . От които 15 на сто ще бъдат кредитирани до германския плоския данък - останалите 15 процента може да бъде тежък за извличане чрез да подадете данъчна декларация, САЩ" - май е 15%. Ще видя в платформата - дивидентите ми постъпват в зеленички - не знам защо по мейлът ми ги пишат в евраци.

                    Полезна статия си линкнал - жалко, че гугълският преводач превежда на хъхрешки и не може съвсем точно всичко да се разбере.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Дали наистина: необлагаем? - Пише: разходи 0, но като гледам - примерно Ябълчичката - 0.57 зелени дивидент - на мен в мейлът ми пише: 0.4 еврака. Е, аз зеленото на 1.37 не го помня от ного време вече.

                      Предният ми дивидент от Ford бе 0.42 еврака, като официално на акция бе колкото и сега: 0.15 зелени.

                      Някакво подмолно чесане ли, що ли? Какъв е вашият опит с дивиденти от Щатско?
                      USA
                      Der reguläre Quellensteuersatz auf Dividenden beträgt in den Vereinigten Staaten 30 Prozent.
                      http://www.finanzen.net/nachricht/pr...en-ist-4365169
                      Нещо подмолно няма.30% в Щатите!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Точно щях да те питам дали някога си получавал дивидент от щатите - необлагаем , както си написал в предния пост ...
                        Дали наистина: необлагаем? - Пише: разходи 0, но като гледам - примерно Ябълчичката - 0.57 зелени дивидент - на мен в мейлът ми пише: 0.4 еврака. Е, аз зеленото на 1.37 не го помня от ного време вече.

                        Предният ми дивидент от Ford бе 0.42 еврака, като официално на акция бе колкото и сега: 0.15 зелени.

                        Някакво подмолно чесане ли, що ли? Какъв е вашият опит с дивиденти от Щатско?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Хльъх.

                          Някой има ли акции на Ford, освен мен? Днес са ми превели дивидент - но 3 евроцента от 4 акции, при положение, че дивидентът на акция е 15 цента. Това не е хубаво - хем пише: разходи 0. Дали е грешка - някой наблюдения има ли?
                          Точно щях да те питам дали някога си получавал дивидент от щатите - необлагаем , както си написал в предния пост ...
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Импов, много малко, няма да имаш за плис- плис

                            Коментар


                            • Хльъх.

                              Някой има ли акции на Ford, освен мен? Днес са ми превели дивидент - но 3 евроцента от 4 акции, при положение, че дивидентът на акция е 15 цента. Това не е хубаво - хем пише: разходи 0. Дали е грешка - някой наблюдения има ли?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                                За съжаление е така. Иначе нестле е една много добра компания и бих инвестирал с кеф в нейни акции, но уви тея данъци са меко казано наглост. Освен тях има и някакъв данък солидарност. Това с данъците върху дивидентите немога да го разбера. Значи ти притежавайки една акция в дадена компания си собственик на някаква част от бизнеса. Компанията не е ли платила данък печалба преди да осчетоводи колко са дивидентите?
                                И не е ли това дойно облагане на печалбата?
                                Така е, неговото кожа. Аз туканка негодувам на 5% данък дивидент, какво остава за 35%. Върху дивидентите данък не бива да има.

                                И аз Нестле ного пъти гледал.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X