IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои БГ банки дават най-изгодни валутни курсове?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

    Фактор Ин, Денкоглу, Никар...
    Банка абсурд ако не е голяма сума и не ги натиснеш. Тавекс е смях за добър курс, не се излагайте.

    http://factorin.bg/bg/
    http://www.currencycenter.eu/
    http://nikar.net/index_files/Page303.htm
    На мен във Фактор ин винаги ми дават преференции за суми над 1000 лв

    Коментар


    • ЦКБ и ОББ,Тексим

      Коментар


      • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
        Колеги, търся обменно бюро или банка в София. Интересува ме къде дават най-добри курсове. Help!!!
        Фактор Ин, Денкоглу, Никар...
        Банка абсурд ако не е голяма сума и не ги натиснеш. Тавекс е смях за добър курс, не се излагайте.

        http://factorin.bg/bg/
        http://www.currencycenter.eu/
        http://nikar.net/index_files/Page303.htm

        Коментар


        • Безкасово мисля, че ОББ предлагат най-изгодни курсове, за касова покупко-продажба може би Тавекс.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
            Колеги, търся обменно бюро или банка в София. Интересува ме къде дават най-добри курсове. Help!!!
            tavex

            Коментар


            • Колеги, търся обменно бюро или банка в София. Интересува ме къде дават най-добри курсове. Help!!!

              Коментар


              • Те затова Булбанк и ДСК ,вадят такива печалби...
                Преди деряха кредитираните ,сега всички останали ,защото първите почти не останаха

                Коментар


                • Най-неприятното е, че дори и да намериш начин да наредиш парите с по-малка комисиона, /можеш да пробваш директно от левова в еврова/, получателят пак ще го чарджват - такса входящ превод

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Губиш
                    0.3% минимум 15 евро в Уникредит
                    нали, като беше в онзи виц за човекоядците: какво избираш: да те таковаме, или да те сварим в казана. Аха, избираш казана, значи първо ще те таковаме и после в казана.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                      проблема не е във внасянето. аз имам евра и в банка и кеш. въпроса е след като ги внеса на моя сметка, не мога да ги преведа никъде без дране на кожи.

                      хм, да не искаш да кажеш че директно да внеса сумата по сметка на приемника? това не беше ми хрумвало, сега ще видя какви са таксите и там. въобще доларите и еврото за банките спадат към неизвестните валути като монголската тугрица и афганистанският афган.
                      Губиш
                      0.3% минимум 15 евро в Уникредит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Такса Porto
                        Отиваш на Магурата. Купуваш колкото евраци ти трябват и ги внасяш
                        Е, там има такса броене, такса неподредени банкноти, и т.н.
                        Жална ни майка
                        проблема не е във внасянето. аз имам евра и в банка и кеш. въпроса е след като ги внеса на моя сметка, не мога да ги преведа никъде без дране на кожи.

                        хм, да не искаш да кажеш че директно да внеса сумата по сметка на приемника? това не беше ми хрумвало, сега ще видя какви са таксите и там. въобще доларите и еврото за банките спадат към неизвестните валути като монголската тугрица и афганистанският афган.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                          Д

                          Явно и там са се усетили, защото видях в таксите, че ако превода е по SEPA, се дължи ДОПЪЛНИТЕЛНА ТАКСА нещо си!

                          Та си мисля че нашите банки на ниво развитие си стоят някъде във 1985 година и имат всяка валута различна от лева за нещо страшно, странно, невъзможно за обработка и забранено за притежание, а всеки притежаващ подобна апокрифна валута трябва да се таксува на всякакви измислени такси.

                          Сега се чудя как да преведа евра от сметка във булбанк, във сметка във булбанк, без да се прави двойно превалутиране от евро във лева и отново от лева във евро.
                          Такса Porto
                          Отиваш на Магурата. Купуваш колкото евраци ти трябват и ги внасяш
                          Е, там има такса броене, такса неподредени банкноти, и т.н.
                          Жална ни майка

                          Коментар


                          • Днес реших да изпратя малко пари, от така наречената валута: евро. Понеже имам сметка в евра във Булбанк, и другата сметка на която искам да преведа също е във евра си мислех че няма да има големи такси. Отивам аз като последен наивник във Булбанк, и казвам че искам да преведа едно евро от моята сметка, във друга сметка във булбанк. Питам за таксата, и очаквам максимум да е едно евро. Да, ама не: понеже превода бил валутен, таксата било шест евра! Питам: е, тази такса нали е само за междубанков превод? Аз искам да преведа сума във сметка на клиент който има сметка във булбанк. Не, така или иначе това било ВАЛУТЕН превод. Казвам: еми то всичко е валута, и лева е валута, още повече че лева е приравнен към еврото. Още повече че сме европейски нещо си, и таксите трябва да са еднакви. SEPA нещо си няма ли? Не, това било валутен прввод и така или иначе таксата е 6 евра.

                            Идеята ми беше да прехвърля известно количество евра в сметка от типа на transferwise.com и да избегна точно тези такси. Но явно няма да стане така. Имаш ли евра, те друсат яко със такси. После се разрових малко за тази SEPA. Явно и там са се усетили, защото видях в таксите, че ако превода е по SEPA, се дължи ДОПЪЛНИТЕЛНА ТАКСА нещо си!

                            Та си мисля че нашите банки на ниво развитие си стоят някъде във 1985 година и имат всяка валута различна от лева за нещо страшно, странно, невъзможно за обработка и забранено за притежание, а всеки притежаващ подобна апокрифна валута трябва да се таксува на всякакви измислени такси.

                            Сега се чудя как да преведа евра от сметка във булбанк, във сметка във булбанк, без да се прави двойно превалутиране от евро във лева и отново от лева във евро.
                            Last edited by dzk; 29.08.2016, 17:47.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
                              Аз си обменям с Тавекс и съм си много, ама много доволен.
                              .

                              Коментар


                              • Темата е за банки, а не за всякакви други методи за превод, по съседа да пратиш пари иначе ще ти излезе най-евтинко

                                Коментар

                                Working...
                                X