IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еврото без Гърция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от THE TRADER Разгледай мнение
    Тежестта на гръцките проблеми отдавна са калкулиране в курса на еврото, не случайно то поевтиня толкова спрямо долара, въпреки печатането на долари в несвяст! Така че аз лично не очаквам някакво сътресение, ако Гърция остави еврото и върне драхмата! И не знам защо толкова са се вторачили всички в това да остане Гърция в еврозоната?! Обяснението е едно единствено, за имидж и за да могат изобщо нещо да си върнат от стотиците милиарди! А за самата Гърция е много по-добре да върне драхмата, мъките и ще са за много по-кратко!
    Европейците се надяват да си върнат милиардите, гърците се надяват да получават още и още и още............мила семейна идилия

    Коментар


    • Тежестта на гръцките проблеми отдавна са калкулиране в курса на еврото, не случайно то поевтиня толкова спрямо долара, въпреки печатането на долари в несвяст! Така че аз лично не очаквам някакво сътресение, ако Гърция остави еврото и върне драхмата! И не знам защо толкова са се вторачили всички в това да остане Гърция в еврозоната?! Обяснението е едно единствено, за имидж и за да могат изобщо нещо да си върнат от стотиците милиарди! А за самата Гърция е много по-добре да върне драхмата, мъките и ще са за много по-кратко!

      Коментар


      • [QUOTE=dessi_georgieva;1059302904]Ако Гърция излезе от ЕС, ЕС няма да го има. /QUOTE]
        Аз питах за излизане от еврото и връщане на драхмата, а не за излизане от ЕС!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mos70 Разгледай мнение
          Бих искал да чуя мненията на финансовите експерти във форума, отноно това, какво би се случило с курса на еврото, ако евентуално Гърция излезе от Еврозоната? Драстична ли ще бъде промяната, временна или продължителна, фундаментална или психологическа? Какъв е бил приноса (среднопретеглената тежест) на драхмата при определяне на първоначалния курс на еврото, при неговото стартиране през 99-а? Ако се отреже "тежестта", няма ли кораба (еврото) да почне да изплува?
          Ако Гърция излезе от ЕС, ЕС няма да го има. Ако беше така лесно, щяха веднага да я изключат, а не да я спасяват. Гърция не я мислете, ще се оправи и то до 10 години, а ние пак ще сме на дъното. След някой и друг месец Българите ще пазаруват от там, парите на средният Българин ще се вливат в техните магазини, потреблението им ще се завиши, както беше преди кризата, а нашите вериги една по една ще закриват магазините си.
          Един българин без висше образование и в момента взима 30 евро надница или 900 евро. месечно при подсигурена храна и спане. Кучетата ги хранят по-добре от нашите пенсионери работили по 35-40, че и повече години. Едно семейство при положение , че жената не работи има средно по 4 коли и не се лишават от нищо. Как ще ги стигнем и надминем? Европа е с тях и Меркел ще склони септември месец.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
            Няма 30% от корабите по света са гръцки
            не ми се вярва да е така. Не съм запознат и нямам представа, но не вярвам драхмата да е имала много голяма тежест при определяне на стартиращият курс на еврото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mos70 Разгледай мнение
              Ако се отреже "тежестта", няма ли кораба (еврото) да почне да изплува?
              Няма 30% от корабите по света са гръцки

              Коментар


              • Еврото без Гърция

                Бих искал да чуя мненията на финансовите експерти във форума, отноно това, какво би се случило с курса на еврото, ако евентуално Гърция излезе от Еврозоната? Драстична ли ще бъде промяната, временна или продължителна, фундаментална или психологическа? Какъв е бил приноса (среднопретеглената тежест) на драхмата при определяне на първоначалния курс на еврото, при неговото стартиране през 99-а? Ако се отреже "тежестта", няма ли кораба (еврото) да почне да изплува?
              Working...
              X