IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX (архив до 29.11. 2012г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • волатилност

    Първоначално изпратено от gerd Разгледай мнение
    колега -застреляха го ,да и загубата беше два пъти по голяма от изчисленията ми до стопа,уж имало гап.току що ми възстановиха сделката която е на печалба
    Изключително интересен казус с няколко аспекта.
    1. В случая волатилността не беше кой знае каква, нормална като при пейролс. При истински голяма волатилност аз съм наблюдавал няколко различни брокери - американски, български и други европейски - моментни разлики дори и в мейджърите почти една фигура закъснение/изпреварвани /в такива случаи плачат за арбитраж, но това е друга тема/.
    2. Не се и съмнявам, че знаеш, че котировката на паунд/франк се получава, като се умножи моментната цена на паунд/долар и долар/франк. Аз си направих труда да изчисля възможното най-високо ниво според най-високата цена на двата множителя. Получава се 1.51581 според котировките на Делтасток. Но сам разбираш, че такава цена за твоя инструмент би била възможна само ако е имало такова едновремено изпреварване/закъснение при което двете максимални цени на ценообразуващите двойки да се срещнат. Това може да се установи обаче само с пряко наблюдение, което при волатилност е много трудно.
    3. И от какъв зор слагаш стоп? Винаги съм казвал, че стопът е най-прекият път към загубата. Във всеки един момент могат да ти скроят "гап", виждайки стопа ти и да го застрелят. Твоят случай го доказва. Добре, че са ти оправили нещата, но ако случайно не беше пред компютъра? Ако пък хич без стоп не можеш да дишаш, винаги имай едно на ум, че стопът при повишена волатилност е двойно по-уязвим - виждаш как мълниеносно котировките се щурат нагоре-надолу. И вземай съответните мерки - или временно да го махнеш, докато се успокои топката или да го направиш недосегаем с достатъчно отдалечаване, също временно.
    Желая ти успех!
    Last edited by Дон Карлос; 02.11.2012, 16:51.

    Коментар


    • Хайде на дългие
      Животът е огледало.....усмихвай се

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
        и да не забравите че падне ли под 2803 има един по ГОЛЕМ флаг за изпълняне от 3171 до 2803 са 368 пипса дръжка демек от 3138 като наложим дръжката прави пак 2770
        TATO,

        C = A ................... 2771 ...........

        Коментар


        • Jey...ас затворих....от 29 пак къс или от доло както каза ти дълаг.....Имаш едно обяснение че земеделската земя е балон пред спукване....за което тенкс....двуомях се за моята ,но вече сам сигорен че напролет ще я освободя.Jey често съм във Варна...може ли дате поканя на чаша узаки...аз черпя..
          Животът е огледало.....усмихвай се

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gerd Разгледай мнение
            принципно нормално ли е това ,при голяма волатилност или да сменям брокера,ако някой знае да каже
            Нормално е за нисколиквидни кросове, какъвто е GBP/CHF.

            Ако брокерът ти дава големи отклонения в котировките на мейджърите - тогава трябва да го смениш.

            Коментар


            • принципно нормално ли е това ,при голяма волатилност или да сменям брокера,ако някой знае да каже

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
                Ако са ти застреляли стоп е възможно да виждаш такава котировка. Зависи и от къде вземат котировките си. Нали знаеш, че този пазар не е централизиран и всякакви котировки са възможни.
                колега -застреляха го ,да и загубата беше два пъти по голяма от изчисленията ми до стопа,уж имало гап.току що ми възстановиха сделката която е на печалба

                Коментар


                • стоп?

                  Първоначално изпратено от gerd Разгледай мнение
                  щото според Бенчмарк е 1.5145
                  Ако са ти застреляли стоп е възможно да виждаш такава котировка. Зависи и от къде вземат котировките си. Нали знаеш, че този пазар не е централизиран и всякакви котировки са възможни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                    1,50991
                    щото според Бенчмарк е 1.5145

                    Коментар


                    • GBP/CHF

                      Първоначално изпратено от gerd Разгледай мнение
                      колеги бихте ли ми казали от днес коя е най-високата стойност при паунд -франк,за днес става въпрос ,благодаря

                      1,51256 според USA източник. Но имай предвид, че в САЩ границите на денонощието са различни от тези в България.
                      ПП. Според български източник е 1,51035.
                      Last edited by Дон Карлос; 02.11.2012, 15:22.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gerd Разгледай мнение
                        колеги бихте ли ми казали от днес коя е най-високата стойност при паунд -франк,за днес става въпрос ,благодаря
                        1,50991
                        Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                          Jay.....тиси моя човек....благодаря ти за анализа за земите....и ас така го виждам ...но основният пакет затворих....сега сам на откъсачни истрели....дамие споко....достатачно натоварих от29.32
                          За по голяма сигурност като слезе и под 1.2800 , но засега така се очертава..Мисля, че направи катедрала горе .. Кое за земята?
                          Last edited by Jay Gould; 02.11.2012, 15:21.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                            Тато как го виждаш за днес.....
                            ми аз сутринта писах
                            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                            Коментар


                            • колеги бихте ли ми казали от днес коя е най-високата стойност при паунд -франк,за днес става въпрос ,благодаря

                              Коментар


                              • Jay.....тиси моя човек....благодаря ти за анализа за земите....и ас така го виждам ...но основният пакет затворих....сега сам на откъсачни истрели....дамие споко....достатачно натоварих от29.32
                                Животът е огледало.....усмихвай се

                                Коментар

                                Working...
                                X