IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ? (архив до 8.04.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
    бай Промо ей тука скивай нещо такова е като има разни "недоразумения или търкания" между височайшите и нас - т.е. раята. Във вестниците му казват рецесия, криза и кво ли още не измислят.
    Това е за банкомати.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tukasam Разгледай мнение
      Mike Florida е напълно прав съгласен съм .Mоята прогноза е до 2017 година златото 2000$ до 2025 година 2500$ може да си го запишете някъде
      Много повече от 2500$, може и 8 или 10, защото инфлацията ще е яка! Като стойност от номинални 10, може 5 или 6 да е!

      Когато удари върха си, почти 2000, реално парите във финансовата система, НЕ СЕ ИЗПАРИХА! При нова мащабна криза парите предстои да се изпарят, за много хора и същите ще са готови да наддават за притежанието на някакъв реален актив!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
        Еми както написах и на колегата и циклите на борсата показват този времеви диапазон пък какво ще стане и точно кога еба ли го, квот такова бе, само да няма "атомен взрив от горе", останалото не ме е еня
        Дори и да приемем, че си прав за извървяването на някакъв цикъл, то първо няма как да дефинираме точно до няколко години датата! Ние сме вече там. Ето сега преваля 2016г. и се насочваме към и 17г. Според мен няма да се случи, нещо от сорта ТРЯС-ПРЯС и след година започва както казваш БИЧИЯ ТРЕНД! Сега ще има спадове и ще има няколко години ВЛАЧЕНЕ ПО ДЪНОТО! От там на сетне инфлации минфлации, обещания на политици, малко гарждански войни и една хубавка депресия, може и двойна! Всичко това поне едно 5-6 години, до към и 2023-25г. примерно! Банки ще изчезват, хората ще се чудят какво става! 29та година 1:1.

        Ако трябва да обобщя!!!
        Сегашната икономическа система, в текушите и параметри, работни места, финансиране и прочие, Е ЗАЛОЖЕНА ПРИ ОПРЕДЕЛЕНО ПОТРЕБЛЕНИЕ, последното обаче изчезна. Потреблението вече е друго и неотговаря на заложеното в системата. Това е на глобално ниво! Няма как да го стимулираш и промениш като даденост, без мерките, който ще предприемеш, да не разрушат още по-бързо самата система. Омагьосан кръг батка! ПОЛЕЗЕН ХОД НЯМА! Другото са самозаблуди и приказки!

        Голямото срутване е на прага!

        Коментар


        • Злато

          Mike Florida е напълно прав съгласен съм .Mоята прогноза е до 2017 година златото 2000$ до 2025 година 2500$ може да си го запишете някъде
          Last edited by tukasam; 05.04.2016, 13:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
            Даже и този случай да съм, пак не ни обясни за рецесията.
            бай Промо ей тука скивай нещо такова е като има разни "недоразумения или търкания" между височайшите и нас - т.е. раята. Във вестниците му казват рецесия, криза и кво ли още не измислят.

            Was There A Run On The Bank? JPM Caps Some ATM Withdrawals
            http://www.zerohedge.com/news/2016-0...tm-withdrawals
            ..................................
            Under the auspices of "protecting clients from criminal activity," JPMorgan Chase has decided to impose withdrawal limits on certain ATM transactions. As WSJ reports, following the bank's ATM modification to enable $100-bills to be dispensed with no limit, some customers started pulling out tens of thousands of dollars at a time. This apparent bank run has prompted Jamie Dimon to cap ATM withdrawals at $1,000 per card daily for non-customers.
            ..................................

            На тоя феномен му се вика capital control, а като има такова нещо първо не е "демократично", банката да ти каже колко пари ше вземеш днеска щото тва са твойте пари и второ за да се юрват да правят такива тегления значи нещо е подплашило народа .....

            И тук другари и другарки най-после може да видите ролята на златото там няма котрол над потоците и няма Джейми Даймон да ми каже аз колко златни монети мога да обменя или да взема
            Last edited by michaelis12; 05.04.2016, 15:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
              Времето ще покаже кой крив, кой прав. Въпрос на време е да започне, но в какви мащаби е трудно да се прогнозира.
              Точно така. Рецесия може и да има, но след 3-5 год. Няма да е утре ... и може да не е навсякъде.
              Last edited by бай Промо; 05.04.2016, 12:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Ти смяташ, че световния елит има пълната и безгранична власт над процесите, в случая не просто над пазарите, а над ИКОНОМИКАТА! Аз не смятам така!
                Второ световняи елит не е единен! Има поне 4 много мощни и силни групи, който воюват помежду си и определено не действат в синхрон!

                Пазарите както и индексите съм съгласен с теб, че може и да се манипулират, но когато имаме СРИВ в РЕАЛНАТА ИКОНОМИКА, и да се покензат, да печатат пари и прочие, нищо няма да могат да направят, да не говорим, че отделните групи елити воюват помежду си и за тях всеки един срив, ще предствлява нова стратегическа възможност, да вземат надмощие! Сегашната ситуация и нейното задържане до 2020г. според мен ПЪРВО е невъзможно от към реална икономика, второ обслужва само един от изброените вероятно 4 елита! Независимо, че срива би ударило и останали 3 елита, това за тях би било, по-скоро възможност!
                Еми както написах и на колегата и циклите на борсата показват този времеви диапазон пък какво ще стане и точно кога еба ли го, квот такова бе, само да няма "атомен взрив от горе", останалото не ме е еня

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                  Времето ще покаже кой крив, кой прав. Въпрос на време е да започне, но в какви мащаби е трудно да се прогнозира.
                  Ами според циклите на борсата в тоя период 2018-2022 е последният от мечешкия голям цикъл/пазар, значи би трябвало да е нещо голямо, като например рестарт на финансовата система, т.е. голяма промяна при което не може да не мине без сътресения, след това следва бичи пазар поне едно 12г., но живи и здрави до тогава да видим как ше е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                    Ти смяташ, че световния елит има пълната и безгранична власт над процесите, в случая не просто над пазарите, а над ИКОНОМИКАТА! Аз не смятам така!
                    Второ световняи елит не е единен! Има поне 4 много мощни и силни групи, който воюват помежду си и определено не действат в синхрон!

                    Пазарите както и индексите съм съгласен с теб, че може и да се манипулират, но когато имаме СРИВ в РЕАЛНАТА ИКОНОМИКА, и да се покензат, да печатат пари и прочие, нищо няма да могат да направят, да не говорим, че отделните групи елити воюват помежду си и за тях всеки един срив, ще предствлява нова стратегическа възможност, да вземат надмощие! Сегашната ситуация и нейното задържане до 2020г. според мен ПЪРВО е невъзможно от към реална икономика, второ обслужва само един от изброените вероятно 4 елита! Независимо, че срива би ударило и останали 3 елита, това за тях би било, по-скоро възможност!
                    +++++++++++++++++++++++++++++++

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                      Много си черноглед бе Мики, споко голема работа малко криза тва онова .... Интересното е, че САшш казаха на Германия, че ще им върнат златото до 2020г. С.Камилария казва, че ще направи мащабни реформи до 2020г. Китай казва, че валутата им ще бъде конвертируема до 2020г. Имаше и още няколко неща за 2020 и викам чек бе нещо много започна да се повтаря това число ....

                      Аха значи като попитах врачката в Канал 3 според китайските зодиаци е годината на мишока през 2020, а през 2008 също е била годината на мишока ..... Значи ше гледам до тогава да съм затворил тея трейдърски глупости да не потъне карабля ....
                      Ти смяташ, че световния елит има пълната и безгранична власт над процесите, в случая не просто над пазарите, а над ИКОНОМИКАТА! Аз не смятам така!
                      Второ световняи елит не е единен! Има поне 4 много мощни и силни групи, който воюват помежду си и определено не действат в синхрон!

                      Пазарите както и индексите съм съгласен с теб, че може и да се манипулират, но когато имаме СРИВ в РЕАЛНАТА ИКОНОМИКА, и да се покензат, да печатат пари и прочие, нищо няма да могат да направят, да не говорим, че отделните групи елити воюват помежду си и за тях всеки един срив, ще предствлява нова стратегическа възможност, да вземат надмощие! Сегашната ситуация и нейното задържане до 2020г. според мен ПЪРВО е невъзможно от към реална икономика, второ обслужва само един от изброените вероятно 4 елита! Независимо, че срива би ударило и останали 3 елита, това за тях би било, по-скоро възможност!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                        Много си черноглед бе Мики, споко голема работа малко криза тва онова .... Интересното е, че САшш казаха на Германия, че ще им върнат златото до 2020г. С.Камилария казва, че ще направи мащабни реформи до 2020г. Китай казва, че валутата им ще бъде конвертируема до 2020г. Имаше и още няколко неща за 2020 и викам чек бе нещо много започна да се повтаря това число ....

                        Аха значи като попитах врачката в Канал 3 според китайските зодиаци е годината на мишока през 2020, а през 2008 също е била годината на мишока ..... Значи ше гледам до тогава да съм затворил тея трейдърски глупости да не потъне карабля ....
                        Времето ще покаже кой крив, кой прав. Въпрос на време е да започне, но в какви мащаби е трудно да се прогнозира.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                          Ти да не си някой седмокласник, дето ръси простотии просто ей така, да се намира на работа!
                          Даже и този случай да съм, пак не ни обясни за рецесията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                            Ти да не си някой седмокласник, дето ръси простотии просто ей така, да се намира на работа!
                            Аз съм прогнозирал РЕЦЕСИЯ, края на 2015г. или първите 2 тримесечия на 2016г. Предстои да видим, дали ще позная!
                            Рецесията сама по себе си, нищо не означава! АЗ СЪМ ПРОГНОЗИРАЛ, много по-тежки неща, до края на 2017г. за световната икономика, отколкото някаква мижава рецесия!
                            Моля ти се не ми коментирай повече псотовете, защото не мога да ти отговарям! Аз нямам намерение да коментирам твоите!
                            Много си черноглед бе Мики, споко голема работа малко криза тва онова .... Интересното е, че САшш казаха на Германия, че ще им върнат златото до 2020г. С.Камилария казва, че ще направи мащабни реформи до 2020г. Китай казва, че валутата им ще бъде конвертируема до 2020г. Имаше и още няколко неща за 2020 и викам чек бе нещо много започна да се повтаря това число ....

                            Аха значи като попитах врачката в Канал 3 според китайските зодиаци е годината на мишока през 2020, а през 2008 също е била годината на мишока ..... Значи ше гледам до тогава да съм затворил тея трейдърски глупости да не потъне карабля ....
                            Last edited by michaelis12; 05.04.2016, 11:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
                              Като говориш от МИНАЛОТО ЛЯТО, защо досега още 'не сме изпаднали'?
                              Ти да не си някой седмокласник, дето ръси простотии просто ей така, да се намира на работа!
                              Аз съм прогнозирал РЕЦЕСИЯ, края на 2015г. или първите 2 тримесечия на 2016г. Предстои да видим, дали ще позная!
                              Рецесията сама по себе си, нищо не означава! АЗ СЪМ ПРОГНОЗИРАЛ, много по-тежки неща, до края на 2017г. за световната икономика, отколкото някаква мижава рецесия!
                              Моля ти се не ми коментирай повече псотовете, защото не мога да ти отговарям! Аз нямам намерение да коментирам твоите!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                                Че, кой си ТИ, та да можеш да кажеш, ще изпаднем ли в рецесия или не? Аз за рецесия говоря в темата още от миналото лято и съм си аргументирал мнението, СИСТЕМАТИЧНО, защо смятам, че ще стане именно така!
                                Като говориш от МИНАЛОТО ЛЯТО, защо досега още 'не сме изпаднали'?

                                Коментар

                                Working...
                                X