IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиционни диаманти

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Аз скоро си купих 5 немалки прекрасни зелени елмаза на съвсем скромна цена.
    Уцелил си Императоре, защото в последните години цветните камъни преживяват ренесанс, за разлика от прозрачните диаманти.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
      Няма противоречие между това което съм написал и по-долното от теб.
      В момента в който си купиш диаманти си мин. 50% назад!!! Та затова колкото по-скъпо ги купуваш - толкова и по-назад си!
      Диамантите по принцип са ужасно надценени камъни преднид огромните им залежи и добив.

      Аз скоро си купих 5 немалки прекрасни зелени елмаза на съвсем скромна цена.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
        Уви прав си! особено бижутата са голямо набутване. Един приятел продаде преди 3 месеца пръстен с малък диамант който беше купил за 1500, продаде го за 350 лв. Е за тва няма да се оженя

        За жененето обаче не си прав! Какво пречи да подариш на жена си диамант за 15-тата годишнина от брака - ако заслужава де
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
          Айде по-сериозно .....
          Ти ако си купиш пръстен за 1500 долара от посочения магазин - за колко ще го продадеш, ако ти се наложи??? за 3000 ли?
          Диамантите са много специфичен продукт и за хора, които не се занимават професионално с това, функцията е само една - да радват Жените им
          Уви прав си! особено бижутата са голямо набутване. Един приятел продаде преди 3 месеца пръстен с малък диамант който беше купил за 1500, продаде го за 350 лв. Е за тва няма да се оженя

          Коментар


          • Няма противоречие между това което съм написал и по-долното от теб.
            В момента в който си купиш диаманти си мин. 50% назад!!! Та затова колкото по-скъпо ги купуваш - толкова и по-назад си!

            Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
            Само дето форумът е Инвестор, а не бг-мамма с въпросите "как така мъжът ми даде хиляда лева за обеци, а сега златарите искат да ми ги изкупят на грам, а уж златото било инвестиция"
            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Само дето форумът е Инвестор, а не бг-мамма с въпросите "как така мъжът ми даде хиляда лева за обеци, а сега златарите искат да ми ги изкупят на грам, а уж златото било инвестиция"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                Сега се опитай да го продадеш за 1500 долара и ще разбереш защо е разликата в цената.
                Айде по-сериозно .....
                Ти ако си купиш пръстен за 1500 долара от посочения магазин - за колко ще го продадеш, ако ти се наложи??? за 3000 ли?
                Диамантите са много специфичен продукт и за хора, които не се занимават професионално с това, функцията е само една - да радват Жените им
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • Сега се опитай да го продадеш за 1500 долара и ще разбереш защо е разликата в цената.

                  Коментар


                  • Едва ли качеството на двата пръстена могат да се сравянват, но ако не се държи на "марката", мисля, че това е добър вариант.

                    Коментар


                    • Ей затова обичам Антикварите и Заложните къщи:
                      http://altinbas.bg/product.php?id_product=25
                      Пръстен подобен на горния линк купих неотдавна за 150 Евро - което си е около 10% от цената в Алтънбаш!

                      Първоначално изпратено от didoli321 Разгледай мнение
                      може да се консултирате със специалисти по темата с инвестиционните камъни-винаги ще ви дадат най-правилния отговор.имам познат в марката алтънбаш,който е доста наясно с нещата.давам сайта,има координатите на експерти
                      http://altinbas.bg/
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Защо да инвестирате в диаманти?

                        https://www.idb.si/bg/%D0%98%D0%9D%D...D%D1%82%D0%B8/

                        Коментар


                        • "Инвестиционен" диамант за 65 милиона лева...
                          Attached Files
                          "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                          Коментар


                          • диаманти

                            може да се консултирате със специалисти по темата с инвестиционните камъни-винаги ще ви дадат най-правилния отговор.имам познат в марката алтънбаш,който е доста наясно с нещата.давам сайта,има координатите на експерти
                            http://altinbas.bg/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                              5 Факта за Диамантите

                              ..."Но диамантите добра инвестиция ли са? Освен ако не сте сертифициран продавач на диаманти, отговорът е не: няма да бъдете в състояние да продадете пръстен с диамант за повече от цената, която сте платили за него. И причината е проста: диамантите се купуват на едро и се продават на дребно на крайните клиенти."...
                              http://svejo.net/1845491-5-fakta-za-diamantite

                              Вярно ли е това?
                              И е така, и не е така Общо взето с диамантите е сложен пазара. За хората диамантите се предлагат в бижута и там цената е най-висока. Измислени са и сертификати, пак за пред същите хора и за ограничение на пазара на черно, а и по принцип за регулиране на пазара... Да, диамантите се купуват на едро, в суров вид, от сертифицирани търговци. Но ако искаш да изкараш някой и друг $ от суровия камък, трябва набито око. Защото след това камъка отива при "катъра" и той почва да го "дялка" . Има един рапапорт, който се актуализира на около 2-3 седмици, за да се знае цената. Вторичния пазар е малко по-различен, там примерно някой, който има много пари, спечелени от тъмни сделки би предпочел да превърне многото хартийки в нещо, което е нищожно като обем и лесно преносимо със значително стабилна стойност в цял свят. По мое мнение много от парите на Германия след Втората световна война бяха спасени от определени кръгове именно по този начин. Дали са инвестиция не знам, но общо взето поняга големи сделки стават на бартерен принцип - лично съм ставал свидетел на сделка злато/диаманти и недвижимост/диаманти. Защо някъде в Бразилия, някой да не купи примерно 5 кила кока с 10 камъчета? А пък там сертификати не играят, през комунизма така се купуваха доларите, въпреки че питаха от каде ги имаме...

                              Коментар


                              • Хора, кажете, ако знаете какъв тип диаманти вървят сега на пазара.

                                Коментар

                                Working...
                                X