IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тавекс

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

    На каква цена обаче ? И кой е този всеки като нито една банка не купува... Златар някой имаш предивид ?
    Отиваш в магазините за злато и я предлагаш,разликата с Тавекс не е чак толкова голяма.При паника на пазара от рязко поскъпване може и
    по-вече да ти дадат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

      На каква цена обаче ? И кой е този всеки като нито една банка не купува... Златар някой имаш предивид ?
      Абе ти пусни една реална обява в аукцион, базар или олх и гледай какво става-
      Цената е ПАЗАРНА
      Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

        На каква цена обаче ? И кой е този всеки като нито една банка не купува... Златар някой имаш предивид ?
        Какво имаш и колко му искаш?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Всеки търговец на злато ще ти я купи без проблеми.
          На каква цена обаче ? И кой е този всеки като нито една банка не купува... Златар някой имаш предивид ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение
            Политиката им е: "Нас не ни интересува откъде са ти парите, когато купуваш от нас, но искаме да знаем кой си ти, когато дойдеш при нас да продадеш няколко златни монети."
            Не. Това е политиката на държавата. По закон им искат да се знае кой продава злато. Т.е. държавата може да изиска от тях кой им е продал злато. На тях не им трябва да го знаят това (поне не и официално).

            Коментар


            • Е то показването на л.к. не е кой знае какво препятствие.

              Тавекс може да имат по-голям проблем, когато в страната ще има повече продавачи отколкото купувачи. Ще трябва отворят по-голяма ножица при bid/ask спреда.

              “Златната история” е един друг начин да се стриже населението.

              Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение

              Интересно е, че от Тавекс купуваш злато без никакви документи, а като решиш да продаваш изискват лична карта. Което от гледна точка на пране на пари/криене на данъци си е пак леко безумно. Кешови разплащания до 10,000 лв не изиксват идентификация. Следователно може с няколко покупки да купиш доста голямо количество злато. Решиш ли да го продадеш обаче става по-трудно. Политиката им е: "Нас не ни интересува откъде са ти парите, когато купуваш от нас, но искаме да знаем кой си ти, когато дойдеш при нас да продадеш няколко златни монети."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение

                Интересно е, че от Тавекс купуваш злато без никакви документи, а като решиш да продаваш изискват лична карта. Което от гледна точка на пране на пари/криене на данъци си е пак леко безумно. Кешови разплащания до 10,000 лв не изиксват идентификация. Следователно може с няколко покупки да купиш доста голямо количество злато. Решиш ли да го продадеш обаче става по-трудно. Политиката им е: "Нас не ни интересува откъде са ти парите, когато купуваш от нас, но искаме да знаем кой си ти, когато дойдеш при нас да продадеш няколко златни монети."
                Всеки търговец на злато ще ти я купи без проблеми.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                  Като се заговори за вторичен пазар, мен лично малко ме притеснява дали ще се върна успешно с парите или ще бъда причакан/проследен и т.н.
                  А пък другото притеснително нещо в първичния пазар според мен е задължителното идентифициране с лична карта при продажба на злато, което пак идентифицира еднозначно кой има кеш в момента. Имате ли опит с двата пазара и крият ли предположените от мен рискове ?
                  Интересно е, че от Тавекс купуваш злато без никакви документи, а като решиш да продаваш изискват лична карта. Което от гледна точка на пране на пари/криене на данъци си е пак леко безумно. Кешови разплащания до 10,000 лв не изиксват идентификация. Следователно може с няколко покупки да купиш доста голямо количество злато. Решиш ли да го продадеш обаче става по-трудно. Политиката им е: "Нас не ни интересува откъде са ти парите, когато купуваш от нас, но искаме да знаем кой си ти, когато дойдеш при нас да продадеш няколко златни монети."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

                    Искам да изчистя схемата с обратното действие и след това ще мисля за набавяне ако ми изглеждат ОК детайлите.
                    Принцип ми е да предприемам действия след като съм се информирал доколкото е възможно изчерпателно по даден въпрос.
                    Мисля накрая да направя и едно обобщение. Смятам ще е полезно за всички решили да инвестират във физическо злато. За купуване много инфо за продажба/изнасяне от страната и продажба там почти никаква. Мога утре да реша да емигрирам. Взимам си златото и на митницата какво се случва след като го декларирам ? Ще ми го търсят ли на връщане (или негова равностойност в кеш), а ако съм решил да намина за 2 седмици например и не връщам нищо ? Може да го изнасям просто да си е с мен а не да го продавам или да стои в сейф в чужбина и т.н.? Не ми се четат за момента надлъж и нашир валутни и данъчни закони и затова търся помощ ако има някой запознат и с опит по въпроса или поне с мнение.
                    Извинявай, но или си много млад, или нищо не си чел.
                    Допускам и двете накуп.
                    Докато пиша тия редове бързо се сещам, че именно с нещо от тая сфера се явих във форума. И мислех е било преди 10, а то се оказа 13 г. Оглеждах се за движението на златото. Точно покрай физическото такова. Но още тогава имаше достатъчно информация и практика по твоите въпроси. А минаха 13 години от тогава. В този иначе динамичен свят. Тогава още говорехме по 3310 по дяволите, а днес в Ай ерата говорим за мита, паспорти, преводи и т.н.
                    Лошо ми е!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                      Дай първо набави нещо после ще мислим какво да го правим.
                      Искам да изчистя схемата с обратното действие и след това ще мисля за набавяне ако ми изглеждат ОК детайлите.
                      Принцип ми е да предприемам действия след като съм се информирал доколкото е възможно изчерпателно по даден въпрос.
                      Мисля накрая да направя и едно обобщение. Смятам ще е полезно за всички решили да инвестират във физическо злато. За купуване много инфо за продажба/изнасяне от страната и продажба там почти никаква. Мога утре да реша да емигрирам. Взимам си златото и на митницата какво се случва след като го декларирам ? Ще ми го търсят ли на връщане (или негова равностойност в кеш), а ако съм решил да намина за 2 седмици например и не връщам нищо ? Може да го изнасям просто да си е с мен а не да го продавам или да стои в сейф в чужбина и т.н.? Не ми се четат за момента надлъж и нашир валутни и данъчни закони и затова търся помощ ако има някой запознат и с опит по въпроса или поне с мнение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                        Из нета намерих една статия от 2006-та, в която пише следното:

                        "Засега клиентът, закупил злато, остава с две възможности - да си пази златото за вечни времена като сувенир или да го продаде извън страната. За разлика от златните бижута, които, ако са в големи количества, са много вероятни проблемите на митницата при инвестиционното злато с паспорт и печат мито няма и проблеми не би трябвало да има."

                        Доколкото си спомням на митница трябв да се декларира над 37 грама злато. Да речем, че искам да изнеса за продажба 2 унции например в Австрия където има развит пазар за злато. Декларирам ги на митницата. Какво се случва после на връщане с кеш или ако съм превел сумата през Moneygram например за да си я изтегля в БГ ?
                        Какви са тези паспорти, мита и печати или е нещо от миналато през 2006-та ???
                        Дай първо набави нещо после ще мислим какво да го правим.

                        Коментар


                        • Из нета намерих една статия от 2006-та, в която пише следното:

                          "Засега клиентът, закупил злато, остава с две възможности - да си пази златото за вечни времена като сувенир или да го продаде извън страната. За разлика от златните бижута, които, ако са в големи количества, са много вероятни проблемите на митницата при инвестиционното злато с паспорт и печат мито няма и проблеми не би трябвало да има."

                          Доколкото си спомням на митница трябв да се декларира над 37 грама злато. Да речем, че искам да изнеса за продажба 2 унции например в Австрия където има развит пазар за злато. Декларирам ги на митницата. Какво се случва после на връщане с кеш или ако съм превел сумата през Moneygram например за да си я изтегля в БГ ?
                          Какви са тези паспорти, мита и печати или е нещо от миналато през 2006-та ???
                          Last edited by tonygl; 06.01.2018, 21:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fl00d
                            Облагането на "печалбата" от покупко-продажба на злато е много неприятен фактор. По презумпция в дългосрочен период цената на златото расте наравно с инфлацията, тоест реалната печалба от златото е нулева, но въпреки това номиналната печалба се облага с данък.

                            Ако някой престъпник има ЕГН-то ти и информация, че притежаваш злато, ще ти намери адреса и имената без проблем. Не искам да давам идеи, но си има начини, някои от които са плашещо елементарни.
                            Затова е важно златото да се взима когато е евтино, като се гледа цената преизчислена спрямо инфлацията.

                            Според мене обаче цената на златото ще се вдига и в реална стойност. Сиреч, едва ли ще видим цени като 2000г. преизчислени спрямо инфлацията, защото добивът става по-скъп с времето и с новите регулации за опазване на околната среда.

                            Затова мисля, че следващото дъно ще е някъде под $1000, 900 може би.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                              Изникват нови въпроси. Колко е този праг, при който почват да те търсят данъчни .т.е. дали се сумира нещо някак си по твойто ЕГН или просто ако направиш единична по-голяма продажба. Не ми е ясно как може да бъде съхранена касова бележка за 20 години например. Те избледняват на 3-тата някъде до нечетимост. Имам уредис 5 години гаранция и са още в гаранция, на които касовите им бележки вече не се четат. От тук следва,че при потърсване от данъчните си директно на облагане на пълна сума щото няма как да докажеш на колко си купил...
                              Фактура?

                              Коментар


                              • Изникват нови въпроси. Колко е този праг, при който почват да те търсят данъчни .т.е. дали се сумира нещо някак си по твойто ЕГН или просто ако направиш единична по-голяма продажба. Не ми е ясно как може да бъде съхранена касова бележка за 20 години например. Те избледняват на 3-тата някъде до нечетимост. Имам уредис 5 години гаранция и са още в гаранция, на които касовите им бележки вече не се четат. От тук следва,че при потърсване от данъчните си директно на облагане на пълна сума щото няма как да докажеш на колко си купил...

                                Коментар

                                Working...
                                X