IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тавекс

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение

    Много вярно. Въпросът е какво правят малките мишлета - оставят се на течението да ги води или търсят някакво спасение каквото уж е златото.
    Ти би ми продал колата си не за кеш, а за няколко 1 oz монети? Ако отговорът е "да", стискаме ръцете и бием една глава на банките.
    А документалното оформяне с дарителство ли ще е?.И аз как ще осребря унциите..........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Въпрос на разбиране и начин на работа............Прогнозата ми е че до десетилетие парите ще са виртуални ............поне в американската зона................доста хора от милионери ще станат общаци.........с активи които не могат да продадат...........Безкешовата икономика е мокрия сън на банкерите а в момента те поръчват музиката и уверено ни водят натам.
      Много вярно. Въпросът е какво правят малките мишлета - оставят се на течението да ги води или търсят някакво спасение каквото уж е златото.
      Ти би ли ми продал колата си не за кеш, а за няколко 1 oz монети? Ако отговорът е "да", стискаме ръцете и бием една глава на банките.
      Last edited by Maudlin; 06.02.2018, 19:12.

      Коментар


      • Някой знае ли какво се случва с мобилното приложение на Тавекс, дали ще го има отново ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение
          Продаването става така само в Тавекс и официалните търговци. Всеки златар или койн шоп ще ти го изкупи кеш без никакви документи стига да му предложиш атрактивна цена.
          Въпрос на разбиране и начин на работа............Прогнозата ми е че до десетилетие парите ще са виртуални ............поне в американската зона................доста хора от милионери ще станат общаци.........с активи които не могат да продадат...........Безкешовата икономика е мокрия сън на банкерите а в момента те поръчват музиката и уверено ни водят натам.

          Коментар


          • Продаването става така само в Тавекс и официалните търговци. Всеки златар или койн шоп ще ти го изкупи кеш без никакви документи стига да му предложиш атрактивна цена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение
              Изводът е - правете така, че да не се набивате на очи. Не продавайте голямо количество злато наведнъж.
              Аз от Тавекс само съм купувал, никога не съм продавал. Ако някой има опит с продажбата при тях нека сподели.
              Продаването ЗАДЪЛЖИТЕЛНО става с даване на личните данни.............Затова е добре като купувате да става с фактура като физическо лице...................И с платени данъци на парите с които купувате..........за избягване на неприятности.........

              Коментар


              • Изводът е - правете така, че да не се набивате на очи. Не продавайте голямо количество злато наведнъж.
                Аз от Тавекс само съм купувал, никога не съм продавал. Ако някой има опит с продажбата при тях нека сподели.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение

                  Oще по-лошо щом е държавата. Данните от личната ти карта от Тавекса веднага отива по разни институции - НАП, агенция за финансов надзор и т.н. и вече фигурираш като продават на злато и съмнително лице, което трябва да доказва откъде го имаш това злато.
                  При една финансова проверка върви обяснявай, че дядо ти е подарявал всяка година по една златна паричка.
                  Изобщо няма мърдане дори със златото, което уж минава за асет, който можеш да скриеш.
                  Е то по тая логика ако не можеш да докажеш произход на средства доста работи не може да купиш.............Извода е легализирайте средствата си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                    Ми затова си я снимаш на ксерокса...
                    В другия вариант просто не си купуваш от тях.
                    Пазар бол!
                    Може да ти пуснат фактура като физическо лице.По твое желание с опис на монетите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

                      Абе да кажем, че си го купувал от тях и имаш касова бележка. Ама касовите бележки избледняват с времето и в един момент я нямаш и нея. Мислил съм за вариант с накякво по-стабилно доказаелство за покупката, ама още не съм го измислил
                      Ми затова си я снимаш на ксерокса...
                      В другия вариант просто не си купуваш от тях.
                      Пазар бол!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

                        Абе да кажем, че си го купувал от тях и имаш касова бележка. Ама касовите бележки избледняват с времето и в един момент я нямаш и нея. Мислил съм за вариант с накякво по-стабилно доказаелство за покупката, ама още не съм го измислил
                        Kaсовата бележка не те пази от нищо. Защото не доказва произход на парите, с които си купил златото. Просто е нужно хората да започнат да обменят злато не за левове или валута, а за стоки и услуги. Примерно даваш ми твоя 1 oz Кругерранд, аз ти продавам за него моя 15 годишен автомобил. Колкото по-малко банки, държава и бюрокрация, толкова по-добре.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Maudlin Разгледай мнение

                          Oще по-лошо щом е държавата. Данните от личната ти карта от Тавекса веднага отива по разни институции - НАП, агенция за финансов надзор и т.н. и вече фигурираш като продават на злато и съмнително лице, което трябва да доказва откъде го имаш това злато.
                          При една финансова проверка върви обяснявай, че дядо ти е подарявал всяка година по една златна паричка.
                          Изобщо няма мърдане дори със златото, което уж минава за асет, който можеш да скриеш.
                          Абе да кажем, че си го купувал от тях и имаш касова бележка. Ама касовите бележки избледняват с времето и в един момент я нямаш и нея. Мислил съм за вариант с накякво по-стабилно доказаелство за покупката, ама още не съм го измислил

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

                            Не. Това е политиката на държавата. По закон им искат да се знае кой продава злато. Т.е. държавата може да изиска от тях кой им е продал злато. На тях не им трябва да го знаят това (поне не и официално).
                            Oще по-лошо щом е държавата. Данните от личната ти карта от Тавекса веднага отива по разни институции - НАП, агенция за финансов надзор и т.н. и вече фигурираш като продават на злато и съмнително лице, което трябва да доказва откъде го имаш това злато.
                            При една финансова проверка върви обяснявай, че дядо ти е подарявал всяка година по една златна паричка.
                            Изобщо няма мърдане дори със златото, което уж минава за асет, който можеш да скриеш.

                            Коментар


                            • А какво да го правят? За нищо не става. Само разходи им носи.

                              Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                              Защо банките продават злато ( монети и др изделия)

                              А не изккупуват после???

                              искат да се отървът от него ли???

                              Коментар


                              • Защо банките продават злато ( монети и др изделия)

                                А не изккупуват после???

                                искат да се отървът от него ли???
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X