IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форекс и Данъци

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
    Колко са 10% от 60К? И колко е 12 х 400? Не е нужно да си факир, а да смяташ.
    Абе ти убо смяташ, ама виж кво пише в моите сметки.
    60000-4800 /заплати/- 2400/осигуровки/= 52800 печалба за фирмата. 10% - 5280. Демек безмислено е упражнението с фирмата. Осигуровките ти идват в повече

    Коментар


    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Е та такъв факир не съм Как го сметна, че за държавата нищо не остава От 60К с 400 заплата и 200 осигуровки, трудно се докарва до 0 Требе едно консултантско договорче за ок 50К
      Колко са 10% от 60К? И колко е 12 х 400? Не е нужно да си факир, а да смяташ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
        10%. Размерът няма значение. Ако си фирма, си приспадаш "заплатата", която си плащаш и осигуривките, за да "смачкаш" печалбата. Практически, ако си направил до Е 30К за годината и си си "плащал" и съответно осигурявал на 400лв на месец... за държавата няма да остане нищо (осигуровките само).
        Е та такъв факир не съм Как го сметна, че за държавата нищо не остава От 60К с 400 заплата и 200 осигуровки, трудно се докарва до 0 Требе едно консултантско договорче за ок 50К

        Коментар


        • Първоначално изпратено от PLP Разгледай мнение
          Хипотетично ако някой е плащал данъци може ли да каже какво друго освен 10% се дължи и има ли значение размера на печалбата -например при печалба от 2к и 17 к да речем?
          10%. Размерът няма значение. Ако си фирма, си приспадаш "заплатата", която си плащаш и осигуривките, за да "смачкаш" печалбата. Практически, ако си направил до Е 30К за годината и си си "плащал" и съответно осигурявал на 400лв на месец... за държавата няма да остане нищо (осигуровките само).

          Коментар


          • Хипотетично ако някой е плащал данъци може ли да каже какво друго освен 10% се дължи и има ли значение размера на печалбата -например при печалба от 2к и 17 к да речем?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Разгледай мнение
              Пич, в една друга тема много обстойно бях обяснил, не Форексът не е облагаем по текущия закон, защото според този закон:

              Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
              2. доходите от продажба или замяна на движимо имущество, с изключение на:
              в) акции, дялове, компенсаторни инструменти, инвестиционни бонове и други финансови активи, както и доходите от търговия с чуждестранна валута;

              Тоест, въпросният член касае чейндж бюрата и други юридичедски лица, които пряко оперират с валута и извършват реални сделки с валута, докато във Форекса ние вършим виртуални сделки с виртуални валутни суми, разбираш ли ? Ти просто натискаш едно бутонче Buy и правиш покупка на някакво виртуално количество от дадена валута, така че в случая няма никаква реална търговия с чуждестранна валута и съответно не можеш да плащаш данък по тоя закон! С други думи, Форексът е една фикция, тоест мисловна операция от рода "какво би станало, ако бях купил 1000 евро в близкото чейндж бюро", а специфичното на тая фикция е, че резултатът от тази мисловна операция ти се добавя или отнема от реалната ти сметка.
              Аз се занимавам с Форекс от 6-7 години и не съм платил нито стотинка данък, няма и да плащам, докато в закона изрично не се запише, че Форексът е облагаем, тоест нещо от рода:

              Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
              2. доходите от продажба или замяна на движимо имущество, с изключение на:
              в) акции, дялове, компенсаторни инструменти, инвестиционни бонове и други финансови активи, доходите от търговия с чуждестранна валута, както и доходи от виртуални операции на Форекс пазара;

              Така че, моят съвет е да си търгуваш спокойно, да си прибираш печалбите, ако имаш такива и да си живееш живота, а данъчните да духат супата, спокойно им показвай среден пръст, ако ти дойдат на гости
              добър съвет си дал , но точно доходите в хипотезата на чл.13 ал 1 т.2 ако не ги декларираш , то ти ще си духащия супата...И да приемем ,че търгуваш "виртуално " печалбата ти си е доста реална... така че пич пробвай се да не я декларираш особено ако е в значими размери и си на пангара .....
              не разбирам каква е тази крайна съпротива срещу това да си платиш данъка..Аз все си мислех ,че е по важно да се печели от подобна търговия отколкото да се напрягаш дали да платиш или не нещо на държавата....

              Коментар


              • Облагаеми са всички доходи от търговия с финансови инструменти, с изключение на тези, които са приети на официален сегмент на БФБ.
                Доходи от сделки с движима собственост и чуждестранна валута е съвсем друга хипотеза.
                Най-добре хвани някой който разбира да ти попълни декларацията

                Коментар


                • точно по този член са облагаеми

                  Коментар


                  • е добре де,а като си купя яхтата,как се обясняват средствата.поне трябва да са декларирани.не,че съм декларирал нещо до сега...ама знам ли

                    Коментар


                    • Пич, в една друга тема много обстойно бях обяснил, не Форексът не е облагаем по текущия закон, защото според този закон:

                      Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
                      2. доходите от продажба или замяна на движимо имущество, с изключение на:
                      в) акции, дялове, компенсаторни инструменти, инвестиционни бонове и други финансови активи, както и доходите от търговия с чуждестранна валута;

                      Тоест, въпросният член касае чейндж бюрата и други юридичедски лица, които пряко оперират с валута и извършват реални сделки с валута, докато във Форекса ние вършим виртуални сделки с виртуални валутни суми, разбираш ли ? Ти просто натискаш едно бутонче Buy и правиш покупка на някакво виртуално количество от дадена валута, така че в случая няма никаква реална търговия с чуждестранна валута и съответно не можеш да плащаш данък по тоя закон! С други думи, Форексът е една фикция, тоест мисловна операция от рода "какво би станало, ако бях купил 1000 евро в близкото чейндж бюро", а специфичното на тая фикция е, че резултатът от тази мисловна операция ти се добавя или отнема от реалната ти сметка.
                      Аз се занимавам с Форекс от 6-7 години и не съм платил нито стотинка данък, няма и да плащам, докато в закона изрично не се запише, че Форексът е облагаем, тоест нещо от рода:

                      Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
                      2. доходите от продажба или замяна на движимо имущество, с изключение на:
                      в) акции, дялове, компенсаторни инструменти, инвестиционни бонове и други финансови активи, доходите от търговия с чуждестранна валута, както и доходи от виртуални операции на Форекс пазара;

                      Така че, моят съвет е да си търгуваш спокойно, да си прибираш печалбите, ако имаш такива и да си живееш живота, а данъчните да духат супата, спокойно им показвай среден пръст, ако ти дойдат на гости
                      Last edited by ; 11.01.2012, 16:04.

                      Коментар


                      • Не бързай да ги набиваш, утре ще ги изгубиш тези 300лв. Шегаджия.
                        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                        Коментар


                        • Форекс и Данъци

                          За съжеление търсих из темите, знам че има писано по въпроса, но не можах да го намеря. Края на годината е и редовния въпрос "Трябва ли да се плаща данък?"

                          (та на 3-тата година най-после и мене ме огря "страданието" плащане на данъци. Знам, че винаги има вратички да се избегне някой данък, но искам да съм честен, все пак тая държава ме е образовала, пък и 300лв данък не е кой знае какво)

                          Идеята е следната, ако четем дословно ЗДДФЛ

                          Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
                          2. доходите от продажба или замяна на движимо имущество, с изключение на:
                          в) акции, дялове, компенсаторни инструменти, инвестиционни бонове и други финансови активи, както и доходите от търговия с чуждестранна валута;

                          т.е. логиката на четене подсказва, че ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩАТ....

                          Обаче търговията с акции на БФБ е освободена от налог, а тука валутната търговия е що годе приравнена ......

                          И друго което излиза в гуугъл е мнението на счетоводна къща XXXXXXXX
                          "Пак от догодина всеки, който е спечелил от хазарт, тото или лотария над 5000 лв., вече трябва задължително да ги опише в данъчната си декларация.

                          Доход над същата сума, но спечелен на борсата или от други сделки с финансови инструменти, също трябва да се обяви официално пред данъчните. Ако гражданинът няма други доходи през годината, трябва да подаде документ специално за да декларира спечеленото от "игри на щастието" или от финансови операции.

                          Самите доходи и от двата източника остават без данък, т.е. необлагаеми, но чрез декларирането им ще се пресекат спекулациите при ревизии хора да обясняват доходите си с печалби от хазарт или с добри сделки на борсата."

                          Hesitate
                        Working...
                        X