IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форекс и Данъци

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всякакви деривати се облагат!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Я въпрос с повишена трудност. Облагаеми ли са печалби от търговия на CFD върху фючърс на DAX?
      Кое е трудното?

      Коментар


      • Я въпрос с повишена трудност. Облагаеми ли са печалби от търговия на CFD върху фючърс на DAX?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
          Аз не мога да разбера друго нещо - ДЗР върху индекс води ли се финансов актив или спада към пасивите?
          За едната страна на договора (дългата) е актив, за другата (късата) е пасив.
          "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

          Коментар


          • Аз не мога да разбера друго нещо - ДЗР върху индекс води ли се финансов актив или спада към пасивите?

            Коментар


            • и как по точно не правиш търговия,че не ми е много ясно нали КУПУВАШ базовата валута и после като при благоприятни условия за теб ПРОДАВАШ на печалба.съответно имаш покупко-продажба и съответно извличаш някакъв резултат няма значение,че го правиш през компютъра и че е с маржин. поне няколко данъчни са ми казвали,че се облага просто не сте изтеглили късата клечка за проверка ако сте били на плюс
              Last edited by maistora878; 17.01.2013, 17:00.

              Коментар


              • абе шматки много ясно,че печалбата от форекс се облага нищо, че е на маржин. и какво значи "виртуална" парите като ви ги пратят по сметката ви виртуални ли са просто май повечето тука не са излизали на печалба през годината и само си чешат езиците

                Коментар


                • Ох, в данъчното миличките са толкова вещи Нооо, аз в общи линии съм доволен. Вчера ходих... едни усмихнати девойчета, едни напети младежчета.... Дъртите криви лелки са ги сложили отзад

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                    Онуфри,
                    виждам че си запознат с данъчното закаонодателство и имам един въпрос към теб:
                    утре ще си купя супер компютър за 5 000 долара и почвам да копая биткойни - имам усещането, че още в началото ще попадна на жилка и ще изкарам 10 000 биткойна. После съм решил всичките да си ги обменя , т.е. да взема едни 130 000 долара и да си купя "Чесна" (да си летя в облаците), та дали ще трябва да плащам данък, че съм "копал" биткойни? А и ще мога ли да си приспадна компютъра?
                    Аз не мога да ти отговоря на този въпрос.Знам само,че всеки приход трябва да се декларира.Та като си вземеш 130-те хиляди долара,трябва да си ги декларираш.В данъчното ще ти помогнат с попълването на декларацията в коя графа да ги впишеш и дали дължиш данъци.Та така и с форекса.
                    Айде със здраве.
                    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                    Коментар


                    • Онуфри,
                      виждам че си запознат с данъчното закаонодателство и имам един въпрос към теб:
                      утре ще си купя супер компютър за 5 000 долара и почвам да копая биткойни - имам усещането, че още в началото ще попадна на жилка и ще изкарам 10 000 биткойна. После съм решил всичките да си ги обменя , т.е. да взема едни 130 000 долара и да си купя "Чесна" (да си летя в облаците), та дали ще трябва да плащам данък, че съм "копал" биткойни? А и ще мога ли да си приспадна компютъра?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Разгледай мнение
                        Мерси чадо, ама аз вече десета година си разцъквам виртуални операции и не съм платил 1 стотинка данък, ама ти си плащай де, не те карам да правиш като мен, и от такива като теб има нужда държавата, я колко гладни циганета има, нали някой трябва да ги храни
                        Със сигурност няма да правя като теб,душко
                        Остани си със здраве и дано не ти се наложи да поладнеш при същите тези циганета заради неплащане на данъци
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          Успех ти желая в това начинание....въпреки че като те гледам колко си "подготвен" рискуваш да бъдеш неприятно изненадан.А в тази държава за укриване на данъци дават повече,отколкото за убийство.
                          Мерси чадо, ама аз вече десета година си разцъквам виртуални операции и не съм платил 1 стотинка данък, ама ти си плащай де, не те карам да правиш като мен, и от такива като теб има нужда държавата, я колко гладни циганета има, нали някой трябва да ги храни
                          Last edited by ; 15.01.2013, 12:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Разгледай мнение
                            Онуфрий, чадо либаво, пак пишеш без да мислиш, ама то и затова си плащаш данъците като пич

                            Значи виж сега каква е ситуацията - аз правя виртуални валутни операции и в зависимост от резултата, брокерската компания ми начислява някакви числа (положителни или отрицателни) към акаунта. Такъв вид приходи не са посочени в закона, там е посочена търговия с валута, каквато аз реално не правя, следователно има правен казус - аз смятам, че не дължа данъци на държавата и съответно не плащам такива, докато някой данъчен може да реши, че дължа. При това положение, след като аз не искам да плащам, те може да решат да ме съдят и там съответно те трябва да докажат пред съдята, че трябва да плащам данъци, а аз може дори да не си наемам адвокат, просто ще седя и ще гледам как те ще убедят съдята, че приходите ми са облагаеми. Разбира се, аз съм доста добре подгответ теоретично и съответно ще защитя моята теза.
                            Успех ти желая в това начинание....въпреки че като те гледам колко си "подготвен" рискуваш да бъдеш неприятно изненадан.А в тази държава за укриване на данъци дават повече,отколкото за убийство.
                            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                              Опасявам се,че при данъчните ти ще трябва да им доказваш,а не те на теб.Мисля,че е написано достатъчно ясно,че данъци се дължат за сделки с валута и не са предвидени изключения.Така че май ти ще трябва да търсиш член или алинея,където "виртуалните" пари да са изключени
                              Всеки сам си решава - дали да си плати 10-те % данък или после да се обяснява с данъчните.
                              Успех в седелките!
                              Онуфрий, чадо либаво, пак пишеш без да мислиш, ама то и затова си плащаш данъците като пич

                              Значи виж сега каква е ситуацията - аз правя виртуални валутни операции и в зависимост от резултата, брокерската компания ми начислява някакви числа (положителни или отрицателни) към акаунта. Такъв вид приходи не са посочени в закона, там е посочена търговия с валута, каквато аз реално не правя, следователно има правен казус - аз смятам, че не дължа данъци на държавата и съответно не плащам такива, докато някой данъчен може да реши, че дължа. При това положение, след като аз не искам да плащам, те може да решат да ме съдят и там съответно те трябва да докажат пред съдията, че трябва да плащам данъци, а аз може дори да не си наемам адвокат, просто ще седя и ще гледам как те ще убедят съдията, че приходите ми са облагаеми. Разбира се, аз съм доста добре подгответ теоретично и съответно ще защитя моята теза.
                              Last edited by ; 15.01.2013, 21:46.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Разгледай мнение
                                Точно това е отправната точка на разсъжденията! Значи данъчните трябва да ти покажат член или алинея в закона, където е казано изрично, че подлежат на облагане доходи, получени от виртуални валутни операции! Ако пък не са в състояние да ти покажат, тогава им даваш по една чаша студена вода и ги изпращаш по живо и по здраво.
                                Опасявам се,че при данъчните ти ще трябва да им доказваш,а не те на теб.Мисля,че е написано достатъчно ясно,че данъци се дължат за сделки с валута и не са предвидени изключения.Така че май ти ще трябва да търсиш член или алинея,където "виртуалните" пари да са изключени
                                Всеки сам си решава - дали да си плати 10-те % данък или после да се обяснява с данъчните.
                                Успех в седелките!
                                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X