IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX Архив 2.30

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коко
    Разбрах че сериозно следиш вълните , но какво мислиш по въпроса с японските свещи.Аз следя свещите и ишимоку и до сега този индикатор не ме е подвел.Що се отнася до вълните , вярвам само на очевадното и не се опитвам да си измислям вълни там където ги няма или да си нагаждам разни корекции.Така че по въпроса на вълните съм пас.

    Коментар


    • Можеше да се мисли за нов връх ако червената линия не беше пробита и сертифицирана.При мен има очеваден пробив и тест а при теб има само корекция ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от st10
        Защо разглеждаш движението частично от 1,25 а не от 1,16 от където тръгва
        Защото за мен движението от 1.25 е 5-та голяма терминираща вълна, писах миналата седмица че с баба гица виждаме нещата еднакво но с тая разлика че аз допускам като по-вероятно още едно връхче някъде 1.3889 преди да тръгне така наречената "Дъ мадър ъф олл шортс", както писах днес Владо Майстора не мисли че нещата са точно така и че зоната 1.2630-60 ще възобнови еврочудесиите, за мен целта ще е 1.14 ниво

        http://golohoro.hit.bg/ggg.gif

        Коментар


        • Защо разглеждаш движението частично от 1,25 а не от 1,16 от където тръгва

          Коментар


          • Първоначално изпратено от st10
            Как ще се развият нещата ако направим дъно под 1,3608
            Зависи колко под 3608 - ако паднем под 3590 ще задействаме 2В сел зона на дневна което ще даде сигнал за корекция на цялото 5 вълново движение от 1.25 и тогава според мен 1.34 няма да ни спре а целта ще е около 1.32 - на масата ще е, според мен мечи вълк - тоест линииката свързваща краищата на 1ва и 4 та вълни на целият ход от 1.25

            Коментар


            • Как ще се развият нещата ако направим дъно под 1,3608

              Коментар


              • Здравейте колеги!
                Доста нерви и емоции къде положителни къде отрицателни образува йената последните 2 седмици. Та си викам чакай да взема думата и да си кажа мнението по върпоса
                Да започнем от месечната графика на усд/йен. Пуснал съм си една
                трендлинийка започваща от върха през 90сета год, леко пресичаща върха през 98 и минаваща точно по върха през 2001/2002 и случайно или не през най-пресните върхове около 123/124. Освен това пускам и една възходяща линийка през дъната от края на 2004 и през 2005 на около 110. Прави впечатление как текущото дъно от тези дни опира в средната на месечния болинджър, което засега дава подкрепа около това дъно, което се явява и лоу нанякой дневен бар, който по принцип ако бъде пробит движението надолу омже да се продължи и по-късно ще уточним докъде може да очакваме да стигне От месечната графика може да си напрвим извода (или поне аз си правя следния извод) че за текущия, а вероятно и следващия месец не сеочаквам пробив на върха на 124.16,възможно е затваряне на месеца над ема5 която в момента е на 119.6.
                Нека минем на по-нисък фрейм - седмичен. Тук имаме пробита тренд линия започваща от дъното на 109 и минаваща през дъното нна 115.2, имаме силен пробив на срената на седмичния болинджър и започващо стесняване на същие. след няколкото (три) низходящи бара от които последния най-сълъг може да очаквамелека корекция и успокояване докато затварянето на текущия или следващите барове се доближи до ема5 това разбира се може да се случи и още тази седмица...никой не знае като цел надолу или по-скоро акто ограничение остава дъното на тазседмичния бар и ако евентуално бъде пробито следващата спирка може да се окаже долната граница на болинджъра.
                На дневна графика е добре изразено силното импулсивно спаданае на курса на усд/йен, котировката в момента е близо до ема5 а вчерашното дъно е
                пробило леко долния болинджър и е затоврило на положителна територия което показвасилното ниво на подкрепа. ако цента се задържи в този рейндж 119.2-118.3 през следващите 2-3 дни лично аз ще очаквам продължаване на спада и ново дъно. Разбира се това ще се развие през следващите няколко седмици (ако се развие така) за да бъде в синхрон със седмичната картина, но пък и това не е задължително Нивата около които очаквам да приключи средносрочния спад и да се очертаят като средносрочно дъно са около 116.5 където минава голямата трендлиния.
                Разбира се когато говорим за йената откакто нашумя стратегията кери
                трейд трябва да се сещам предимно за думата риск. движението на йената е пряко сързано с рискът. когато инвеститорите решат да ограничават риска по една или друга рпичина (последния пример беше тези дни с проблемите около ипотеките) започва покупката на йени и по-точно затварянето на кери трейд позиции където са се продавали йени и купували по-високодоходни валути, затова и трябва да се покриват продадените ени с покупки на такива...това е движещия фактор засега, а техническата картина (макар и опростена. а понякога в простотата се крие истината е тази описана по-горе.
                Приятни летни дни!

                п.п. вероятно обясненията щяха да са по-лесни с картинки, но в момента терминала ми е на другия компютър а не са в мрежа, съжелявам...
                Това е просто мнение. Това не е предпоставка за търговия.

                Коментар


                • Знаеш ли СТ сложи едно Фибо екстеншън ФЕ161.8 на хода 1.3608-1.3728 - 1.364 - Това е моята цел за 2/3 ти от дългата позиция. Аз ти говоря за конструкцията на спед на 1ч от върхът - на дневна няма никакво Д

                  Коментар


                  • Коко
                    Дай някоя по голяма графика , за да видя от къде почват вълните и коя е тази D вълна

                    Коментар


                    • Колега СТ, аз разглеждам по принцип движението от 1.25 на дневна в една цялост и това движение няма завършеност.

                      Разбирам те какво имаш в предвид - гледайки на 4ч движението от 1.33 ти виждаш бой на трендлиниика и после тест на бита тренд линииика което явление на форекс жаргон е известно като "целувката на смърта" и би трябвало да гарантира един ход до 1.34 ниво. Аз не намирам пропуск в твоята теория, но това което аз виждам за разлика от теб е че падайки на по по-ниска графика 1ч и 2ч имаме незавършеност на корекция на спада от горе която иска една Д вълна с цел 1.38, в тоя смисъл мога да обобщя така. На дневна сме още в ъп тренд, 4ч говори за спад а 1ч говори за ъп - това отговаря на моята теория че ще качим на 38 ниво и тогава и малките графики да подкрепят 4ч за да тестваме дневните нива на подкрепа, като жокер аз ползвам ССИ модифицирано по Ууди която също ми дава индикации на малките графики за ъп ход - бих се съгласил ако филтъра ми изкара една 7ца което значи край на 30м графика.

                      ПП Това е лично мнение и не е предпоставка за търговия
                      Успех

                      Коментар




                      • Koko
                        Какво имаш в предвид под ход да 1,38 .Като гледам графиката въобще не ми не вижда такова движение - краткосрочно.След пробива на възходящият тренад от 1,3260 и теста му във вторник и неуспешния тест от вчера ми се струва че ще продължим към зелената линия (1,3440) след събирането на болинджерите

                        Коментар


                        • След дебата между Тричет и Саркози очаквам Тричет да набледне на факта че основната му цел е да се бори за стабилна инфлация в противовест на Саргози който търси повече лифви стимулиращи разтежа. Това ще е булиш сигнал съчетан с тренда Е/$ мисля че ще имаме 30-40 пипс нагоре минимум.

                          Коментар


                          • Днес е лихвен ден и ще има големи движения, тъй че внимателно на тези, който са в позиция..

                            Коментар


                            • Колега блябля, обещах ти да ти кажа мнението на колегата, той излиза тоя месец в отпуск и по някое време ще мине от тук и ще ми покаже някой анализи та тогава ще ти се обадя даже може ако си на линия да те запозная да пием по едно.

                              С две думи обаче.

                              Лично за него далаверата не е умряла но ще купува.....221, да това са още 20 фигури надолу, попитах как го вижда това 221 ниво и той ми каза 1.26 ниво, 1.87 ниво, 118 ниво - както виждаш факта че долар йена си е на 118 а ония не са говори че това слизане ако е на масата няма как да стане бързо защото трябва да се превъртят. Между другото за разлика от мен той смята че долара няма фундаментални причини да расте под 1.26 ниво и предполага че след една екскурзия до към техническата подкрепа 1.2630-60 еврото отново ще възобнови възходящият си ход, освен това щатите според него е крайно време да направят поне 4-5 сваляния на лихвата с 25бп което би подкрепило идеята му. Краткосрочно е съгласен с мен за ход на еврото до 1.38 ниво.

                              Успехи ще ти пиша повече подробности като се разбера кога ще се видим

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от st10
                                Първоначално изпратено от VIP
                                Мр. Форексов,

                                Ти не си писъл 10-тина дена а аз вече 6-7 месеца ... гледам доста хора е изгубил този форум, но пък решението си е на всеки ! Аз лично не съм от хората, които гоно по 1-2 хиляди пипса (хихихи), но в случая и аз дългосрочно съм анти $
                                Здравейте колеги
                                Интересува ме какъв смисъл влагате в дългосрочно съм анти $.На всички ни е ясно че се движим във възходящ клин , който излиза на нула около 1,44.Аз немисля че ще излезем от върха , но незнам и колко вълни можем да направим в него.От това което видяхме на 1,38 може да се направи извода че на тези нива еврото започва да агонизира и волатилността е много слаба.Ясно е че за да набере скорост трябва да се засили , но на 1,3950 пак ще забуксува удряйки стената на канала.В същото време американската икономика набира сила (виж днешните прогнози за индуст. поръчки).Така че ако вече не сме обърнали посоката , до няколко месеца ще я обърнем а до тогава трябва внимателно да се следи долната стена на клина на текущи нива 1,3450.Веднъж пробита ще кажем сбогом на върха и здравей 1,16
                                ST,

                                Преди около 6-7-8 месеца бях отворил една тема "http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=6876&postdays=0&postorder=desc&sta rt=0" - бикове или мечки. Разбира се сметнах че няма нужда да пояснявам че става дума за евро/$. Искам да кажа че по това време се коментираха нивата от 1.35 като нещо невероятно ! В продължение на това аз лично смятам че нива от 1.40 - 45 -50 не са химера, а нещо реално, което очаквам в средносрочен план.

                                Успех

                                Коментар

                                Working...
                                X