IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX Архив 2.30

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Но наистина май се увлякохме, това е форума за 'Валутна Търговия' и не е правилното място за тази дискусия.

    Коментар


    • Re: Имотите в България

      OPASEN това беше моето мислене когато се преместих на живея в Кейп Тоун преди 5 години, наемите бяха само годишния наем по малко от 3% от цената на имота и си виках защо да купя имот за 120.000$ ако плащам само 400$ за наем на месец (включващ подръжка, такси и т.н) Но се оказа голяма заблуда. Имотите скочиха с близо 300% което напълно щеше да ми покрие разходите и да ме остави с поне 120 000$ профит. Това направиха част от познаните ми там и не сгрешика. А сега и наемите почнаха да се вдигат. Когато лихвите са ниски хората се насочват да купуват имоти а когато тръгват лихвите да се качват тогата наемите почват да се качват . Така че основната ми мисъл е, ако наистина някой е на кварира и има възможност да си позволи да си купи жилище... КУПУВАЙ (но не на всяка цена ). Не правете пропуска който аз направих. В България цените на имотите ще се покачват още. Заплатите в България ще растат с главоломни разтежи през следващите 5-10 години особенно ако Китайците поскъпят юана и направят Китай не толкова евтино производство както е в момента. Тогава една от най добрите алтернативи ще е България и вече запандняците е оценяват. Само голямата корупция на върховете спира напредъка в България...

      Коментар


      • Относно цените на имотите в България не виждам как ще паднат. Правителството прогнозира увеличение на пенсиите с 20%-30% на заплатите в държавните служители с 20% това неминуемо натиска и заплатите в часния сектора (заплатите в държавния сектор определят заплатите в часния правило в икономиката) а от там повече пари в системата и от там инфлация... Само БНБ може да прекъсне партито, но да не забравяме че всички банки вече са часни и се влияят по малко и по малко от ограниченията на БНБ. Те ползват свои ресурси от вън когато няма достатъчно в България. За мене най преспективните места за инвестиране в имоти са места където тепърва ще се строят нови промишлени мощности и населението ще бъде насочено натам. Например новите заводи на 'Видима - Идеал' (ако не се бъркам за името на заводите около Севлиево) ще бъдат построени 2 нови завода в Горна Оряховица и някъде около Троян. Там очаквам да има бум на цените. Увеличение на доходите ще бъде рефлектирано в цените на имотите.
        Plamen,
        Наистина има логика в това което си написал... Сега се занимавам с валутна търговия, но съм работил 10 години в сферата на търговията с имоти и мога да потвърдя тезата, че където има работа и перспективи за доходи - ВЕДНАГА се отразява на цените на имотите! А специално това което казваш за Видима и техните планове не съм го чувал, но ако наистина ще строят завод в Троян - доколкото си спомням тези райони в момента са доста подценени тъкмо заради лошата ситуация около пазара на труда и е добра идея да се инвестира... Също може да се помисли и за западната част на София Окръг, към Костинброд, Волуяк... Освен съществуващите произв. бази на Кока Кола, Олинеза, Санитекс и др. се очаква още индустриални обекти да се построят в карето от кв. Люлин на Запад към Костинброд. Така че в околните населени места очаквам скок на цените, които също ми изглеждат подценени в момента...

        Иначе що се отнася до въпроса за годишния депозит - Винаги съм се чудел как може да се държат пари в банка на влог?!? Има поне 10 лесни за изпълнение и по-високодоходни варианти за нискорисково или направо безрисково инвестиране, стига човек да разполага с една по-кръгла сума и има за цел да си подсигури дохода чрез нея... Взаимните фондове са само една от възможностите.... Има и ДЦК-та, валутно хеджиране и т.н... има варианти...


        Поздрави:
        Др.БГ

        Коментар


        • Re: Ajax4o

          Опасен, уют в чужд дом не можеш да имаш! Можеш да си направиш всичко да изглежда добре, но... А относно инфлацията е малко спорен въпроса!
          boogie вярно има друга тема, ама при липса на отворени пазари... май ни е скучно
          From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
          България Над Всичко

          Коментар


          • OPASEN,
            реалната инфлация е МНОГО над тея 4.5%,само за тоя месец е поне 10-15%
            На НСС институт изобщо им нямам вяра,според тях може и да сме в дефлация даже обаче сиренето е 6лв в магазина
            Колкото до държане на пари на 4.5% депозит в бг според мен си е чиста загуба на пари , помисли за някои взаимен фонд където може да си докараш и >30%

            Коментар


            • Re: Ajax4o

              Вие на една друга тема го обърнахте.
              Иначе имам същите мотиви както опасен.
              А и за каква инфлация говорите като сме във форум за инвестиции и при натискане на един друг таб може да се говорят съвсем други неща.

              Първоначално изпратено от OPASEN
              Ajax4o,

              прав си - имах голям късмет с тази квартирка, но все пак търсих 2-3 месеца! ;-)
              Относно уюта - всичко е така, както си го направиш! :-)

              Сега, относно влоговете и инфлацията - прав си, но не съвсем - годишната лихва на моя депозит е 4.5%, докато инфлацията няма да бъде толкова висока!

              Вярно, че 2005 година инфлацията удари тавана, но това в условията на Евросъюза няма да стане или поне не така лесно! Заложено е 1.5% над инфлацията на най-добре в инфлационно отношение държава в Евросъюза! ;-) Това означава, че не трябва да надхвърляме 3-4 %
              За 2006 година обаче не знам колко е била...

              Първоначално изпратено от вестник СЕГА
              Натрупаната инфлация за 2005 г. е 6.5%, съобщиха официално от Националния статистически институт. Това е най-високата инфлация за последните пет години - през 2001 г. тя беше 4.8%, през 2002 - 3.8%, през 2003 - 5.6%, а през 2004 - 4%.
              Ако ме съкратят ще имам пари КЕШ, с които ще мога да живея известно време, докато се стабилизирам! ;-)
              Няма да ми се наложи да продавам имот, при което упражнение бих изгубил няколко хиляди лева - държавни такси около прехвърлянето и комисиона на брокер! Да не говорим, че може и в бързината да не получим най-добрата цена за имота!!! :-(

              Коментар


              • Ajax4o

                Ajax4o,

                прав си - имах голям късмет с тази квартирка, но все пак търсих 2-3 месеца! ;-)
                Относно уюта - всичко е така, както си го направиш! :-)

                Сега, относно влоговете и инфлацията - прав си, но не съвсем - годишната лихва на моя депозит е 4.5%, докато инфлацията няма да бъде толкова висока!

                Вярно, че 2005 година инфлацията удари тавана, но това в условията на Евросъюза няма да стане или поне не така лесно! Заложено е 1.5% над инфлацията на най-добре в инфлационно отношение държава в Евросъюза! ;-) Това означава, че не трябва да надхвърляме 3-4 %
                За 2006 година обаче не знам колко е била...

                Първоначално изпратено от вестник СЕГА
                Натрупаната инфлация за 2005 г. е 6.5%, съобщиха официално от Националния статистически институт. Това е най-високата инфлация за последните пет години - през 2001 г. тя беше 4.8%, през 2002 - 3.8%, през 2003 - 5.6%, а през 2004 - 4%.
                Ако ме съкратят ще имам пари КЕШ, с които ще мога да живея известно време, докато се стабилизирам! ;-)
                Няма да ми се наложи да продавам имот, при което упражнение бих изгубил няколко хиляди лева - държавни такси около прехвърлянето и комисиона на брокер! Да не говорим, че може и в бързината да не получим най-добрата цена за имота!!! :-(

                Коментар


                • Re: ...

                  Първоначално изпратено от Kiyosi Ito
                  Платформата е от огромно значение само ако сте склапери или дейтрейдъри където изпълнението на екранната цената е наложително. Ако не сте в изброените две категории и сделките ви целят по-голям брой пипсове то платформата не е от голямо значение стига да не слипва много покрай новини, защото в тази стратегия се играе предимно с отложени поръчки и не е нужно да се стои пред компюръра, а и тогава се играе на графика не по-малка от 4Н. А въпросът коя стратегия е по-добра - интрадей или по-дълги позиции с по-големи лимити е друг въпрос и зависи от всекииндивидуално.
                  Да ти кажа от тук пишешщите и четящите си мъгнат позициите по няколко месеца... Все пак принципа им е "Де що има тренд мога да го обърна, а ако сложа стоп ще фалирам"
                  Първоначално изпратено от Оpasen
                  Ами един трезвомислещ човек не би следвало да си купи имот сега, при положение, че в момента наемът му ще е между 300 и 500 лева! Wink
                  Освен това няма такси и комисиони по кредита, няма данъци по апартамента и ремонтите си ги прави хазяйн-а Wink
                  Не рискува плаващата лихва по кредита да скочи или да го съкратят, поради което да бъде принуден да продава апартамента, за да свърже двата края...

                  PS: Специално моята стратегия е да събирам пари, които да ми носят лихва, т.е. да се увеличават! Наистина, плащам наем за гарсониера в Младост 3 (от този месец ми го вдигнаха от 310 лева на 340 лева хехех ), но това е много по-евтино от цената на кредита!!!
                  Явно си късметлия, защото аз бях на квартира в Младост 1 в един апартамент на страхотно място от към логистика и пълна развалина... Думата ремонт беше абсолютно непозната на собственика... Тъпня! Мога да ти кажа, че никога няма да се почувствам уютно в квартира... просто няма как да стане! Друг е въпроса, че лихеата от влог не ти надхвърля инфлацията, така че ако си мислиш, че парите ти се множат... А ако те съкратят от работа какво ще кажеш на хазяина си? И той няма ли дате изхвърли?
                  From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                  България Над Всичко

                  Коментар


                  • Имотите в България

                    Наистина, в момента няма кой знае какъв % на не плащане по ипотечните кредити, но този % се вдига и тенденцията е да се вдига!
                    Все пак да не забравяме, че кредитирането у нас започна 2002 година, а истинския бум е от 2-3 години. Срокът на ипотечните кредити е между 15 и 30 години, от които са минали 2-3 години, т.е. след 2-3 години ще видим всъщност какво е станало! ;-)

                    БНБ не само, че може да прекъсне партито, но и вече го прави!
                    С вдигането на цената на кредита жилището се оскъпява още повече и това би трябвало да охлади търсенето на имоти при такива високи цени!

                    Един пример:
                    Ако сега човек си купи апартамент с кредит (100'000 лева - включва цената + допълнителни разходи до влизането в апартамента), то лихвата по първата му вноска ще бъде 566 лева (и това ще е при само 6.7% лихва по кредита) ;-) В края на третата година лихвата ще е поспаднала, но пак няма да е малка (523 лева).
                    Какво идва да ни каже това?
                    Ами един трезвомислещ човек не би следвало да си купи имот сега, при положение, че в момента наемът му ще е между 300 и 500 лева! ;-)
                    Освен това няма такси и комисиони по кредита, няма данъци по апартамента и ремонтите си ги прави хазяйн-а ;-)
                    Не рискува плаващата лихва по кредита да скочи или да го съкратят, поради което да бъде принуден да продава апартамента, за да свърже двата края... Известно е, че всяка покупка или продажба на имот е свързана с много разходи! ;-)

                    Иначе, да - цените в България не са като на Запад, но и стандартът тук е супер нисък! Ние сме най-бедната държава в Евросъюза! :-( Дишаме прахта дори на румънците...

                    PS: Специално моята стратегия е да събирам пари, които да ми носят лихва, т.е. да се увеличават! Наистина, плащам наем за гарсониера в Младост 3 (от този месец ми го вдигнаха от 310 лева на 340 лева ;-) хехех ), но това е много по-евтино от цената на кредита!!!

                    Да видим дали ще се окажа прав... живи и здрави, след 2-3 години! :-)

                    Коментар


                    • Относно цените на имотите в България не виждам как ще паднат. Правителството прогнозира увеличение на пенсиите с 20%-30% на заплатите в държавните служители с 20% това неминуемо натиска и заплатите в часния сектора (заплатите в държавния сектор определят заплатите в часния правило в икономиката) а от там повече пари в системата и от там инфлация... Само БНБ може да прекъсне партито, но да не забравяме че всички банки вече са часни и се влияят по малко и по малко от ограниченията на БНБ. Те ползват свои ресурси от вън когато няма достатъчно в България. За мене най преспективните места за инвестиране в имоти са места където тепърва ще се строят нови промишлени мощности и населението ще бъде насочено натам. Например новите заводи на 'Видима - Идеал' (ако не се бъркам за името на заводите около Севлиево) ще бъдат построени 2 нови завода в Горна Оряховица и някъде около Троян. Там очаквам да има бум на цените. Увеличение на доходите ще бъде рефлектирано в цените на имотите.

                      Коментар


                      • OPASEN

                        Няма проблем с плащанията по ипотеките у нас , а и не е необходимо да има дори при кухите ипотеки за разни големи хотели и проекти. Проблем има ако собствениците са нихилисти и не виждат переспектива в инвестицията си , а още при изграждането мнозина са си прибрали част от кредита и въобще не са ги вложили реално тези пари. Обаче за тая работа си има янки и фондове , така че ако нещо се разбута и посрине то ще е колкото сегашните собственици да се навият да продават , а онези да ги лапнат. Разбираш за какво говоря , не са проблем нивата на цените а че ако се яви купувач те веднага се променят рязко. Доколко ги гони нихилизмът собствениците - разни депутати са най-често кой знае , но че в един момент е възможно да приложат съответния инструмент онези отвън за да си осигурят продавачи не се и съмнявам , така че криза не е невъзмона. От друга гледна точка в България и сега е евтино , а не е възможно евтиното да се запази като статукво , вече липсват някои ограничения за работната ръка и тенденцията е те да стават все по-малко. Ако не в България то в чужбина българите ще получат по-високи доходи , тенденцията е разликата в цена Русе и цена Виена да намалява и засега тази тенденция е с изгледи да е утойчива. Да паднат цени в Слънчев бряг ??? в Лас Вегас никога не са падали !
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Искам да попъма нещо. Аз сериозно се вълнувам от автоматизиране на търговията на форкс маркета (автоматично поставяне на ордер, стоп лос и печалба). Заинтересувани? Източници за информация или системи направени за това и тяхната успеваемост?
                          Аз съм програмист С/С++, Джава и мога да напиша програмата без проблем но нямам пълните знание (логика) за да ги вложа в системата. Особенно знанията за техникъл анализ.

                          Коментар


                          • Re: Plamen1967

                            Първоначално изпратено от supertrader
                            Къде е това УК?
                            Стжалявам трудно ми е да привключвам лесно от БГ на English.
                            УК = UK = United Kingdom -> по български Англия

                            Коментар


                            • Re: ...

                              Не искам да влизам много надълбоко в тази дискусия за Традер.Бг но в четвъртък сложих ордер да купя Е/йена на 163.15 и макар че удари 163.12 (това е лоу което традер.бг дава на него ден!!!) през ноща четвъртък/петък и спреад 0.03 трябваше да ми я ударила (цената на бид тогава трябвало да е 163.14) ордера не беше изпълнена... Не виждам извинение за това.

                              Коментар


                              • Plamen1967

                                Къде е това УК?
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X