IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX Архив 2.30

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Kiyosi Ito относно австралийския долар мисля че атрактивността му спадна доста в последната седмица - две първо заради проблемите в Австралийската икономика (намалени ретаил продажби и т.н.) второ кери трайд, а като гледам как и другите ресурсни валути като К$ и ранда не поскъпнаха (макар че златото и ресурсите скочиха) ме навежда на идеята че интереса към Австралиеца ще падне още и мисля че най добре е да се играе Е/А$ където ефекта на обезценяването му ще се усети най много.

    Коментар


    • И при франка е същото. Обикновено до николко часа пазара компенсира гапа от неделната търговия. Но не винаги. Аз се въздържам в случая. Утре на трезва глама може да измисля нещо по-умно. Лека вечер!
      http://georgipiskov.blogspot.com

      Коментар


      • Добър вечер на всички.
        Така ако продължава тази йена да поскъпва тези часове(става въпрос за гапа) то няма да се отървем от голямо поскъпване до сутринта(поне фигурка до сутринта, като още към 2-3 часа максимум продължаване в тази посока).
        Лека и печеливща вечер.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiyosi Ito
          Темата е за валутна тръговия, ако се не лъжа


          по-добре почивайте вместо да вършите глупости...
          И аз така предполагах, но неведоми са пътищата Божии, хехе.

          Напротив - използвайте времето си умно, защото то е един ограничен ресурс и не бъркайте почивката с бездействието. Пазара винаги предлага безброй възможности, дали ще направите глупости или ... печалби зависи от вас.

          Коментар


          • Моето мнение е твърдо за Е/йена даун поне до ниво 161- без много съпротива.

            Коментар


            • Темата е за валутна тръговия, ако се не лъжа
              Точно сега е момента да споделите анализите си и вижданията за предстоящата седмица, за политика има други теми.
              Моето виждане за пазара и съсредоточено в една двойка е следното...
              говоря за австралиеца...
              при силния спад в петък на долара в мейджърите срещу австралиеца не помръдва, а дори при корекцията в края на търговията австралиеца тръгна в посоката на краткия тренд (корекция според мен породена от масовото развързване на керита породено от действията за ограничаване на риска). ТОва ме кара да мисля, че ако през седмицата долара се засили срещу мейджърите то срещу австралиеца ще има по-силно поскъпване на долара (американския).
              При еур/шв очаквам корекцията да спре първо на нива около 1.6330 а ако слезе по-надолу то следващото ниво където ще има силна съпротива и успокояване ще е 1.62
              Колкото до мейджърите очаквам насторенията за слаб долар да се запазят (наблягам на настроенията, което означава че е много вероятно да имаме поскъпване на долара но настроенито ще си остане негативно спрямо него). порад антидоларовите настроения и очакванията за покачване на лихвата в еврозоната през септември или най-късно октомври не смятам че тази седмица дъното от миналата ще падне, нито засега падане на върха около 1.3850. по-скоро през седмицата очаквам рейндж в зоаната 1.3820-1.37/1.3650.
              Успешна седмица, а ако ме питате по-добре почивайте вместо да вършите глупости...
              Това е просто мнение. Това не е предпоставка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Plamen Tanev
                Това е положението - йената ще става все по-силна, пък аз се вързах на твърденията на един японски чиновник, че банката им ще нтервенира за слаба йена.....А преди това си бях за половингодишен шорт от 123....................
                Аз имам лонг на йената и ще го дръжа докато Дау не обърне посоката. А ако Стандард анд Поор индекса пробие 100 дневния мовинг аверадже надолу сигурно ще добавя още малко лонг на йената

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Plamen1967
                  Това е интересно:
                  Премиерът Сергей Станишев обяви в събота, че ще свика правителствената комисия "Антиспекула", която беше сформирана при влизането на България в Европейския съюз и имаше за задача да наблюдава движението на цените. Комисията ще обсъди цените за зърното и хляба и ще направи конкретни предложения за възможните мерки.
                  Интересно какво ще направи комисията, в последните 3 месеца цената на житото на световния пазар е скочила с 50% ще ми е интересно как ще се спари с това примиера Най много да нарави това което направи Жан Вължан, да остави държавата без жито
                  Интересно!! При положение че Украйна, Казахстан и Русия станаха износители на зърно! А до 1990та внасяха от САЩ, Аржентина и не знам си от къде. Имаше предаване по ЕвроНюз, че в момента все повече земеделски площи се преориентират към култури за БИОгорива. И това ще доведе до увеличение цените на зърното. Но чак пък толкова рязко!! Като гледам от магистрала "Тракия" пустеещите земи в тракииската низина??............... нещата пак не се връзват. С две думи мързелив народ сме. И все някой друг ни е виновен! Що не мога да видя пустеещи земи до Истанбул, или Солун, като мина границата??
                  http://georgipiskov.blogspot.com

                  Коментар


                  • Йена:
                    http://www.bloomberg.com/apps/news?p...d=asGCOUapuCyg

                    Коментар


                    • Моля ви, дайте поне едно мнение по темата Валутна търговия - Форекс, ако въобще я практикувате и ви интересува. Последната ми грижа е този форум, но спрете с този спам (не се отнася за колегата Танев), и защо не опитате да напишете една цяла страница по темата? На мен мяма да помогнете, надявам се да помогнете на себе си.


                      Успех.

                      Коментар


                      • Валутна търговия - FOREX Архив 2.30

                        Първоначално изпратено от Plamen Tanev
                        Това е положението - йената ще става все по-силна, пък аз се вързах на твърденията на един японски чиновник, че банката им ще нтервенира за слаба йена.....А преди това си бях за половингодишен шорт от 123....................
                        Йената в момента ще поскъпва. Гледай волатилитито на маркета, ако се увеличава йената ще е нагоре. Когато маркета се стабилизира и тръгне пак нагоре тогава ще е време за преосмисляне на позициите. За сега движението не се влуяе от действийата на Японските банкери а от дребните японски ивеститори които имат поне 5 пъти повече пари от Банк оф Джапан А тях в момента ги гони голямо бъзе и несигурност, което рефлектира в спадането на кери традес а от там йената поскъпва.

                        Коментар


                        • Това е положението - йената ще става все по-силна, пък аз се вързах на твърденията на един японски чиновник, че банката им ще нтервенира за слаба йена.....А преди това си бях за половингодишен шорт от 123....................

                          Коментар


                          • Това е интересно:
                            Премиерът Сергей Станишев обяви в събота, че ще свика правителствената комисия "Антиспекула", която беше сформирана при влизането на България в Европейския съюз и имаше за задача да наблюдава движението на цените. Комисията ще обсъди цените за зърното и хляба и ще направи конкретни предложения за възможните мерки.
                            Интересно какво ще направи комисията, в последните 3 месеца цената на житото на световния пазар е скочила с 50% ще ми е интересно как ще се спари с това примиера Най много да нарави това което направи Жан Вължан, да остави държавата без жито

                            Коментар


                            • Re: sidyart

                              supertrader Напълно си прав. Само ако в България има едно правителство което има за приоритет БЪЛГАРИЯ а не самото себе си нещата ще потръгнат. В България липсва каквато и да е държавна политика. На България и трябва да се насочи в 3-4 основни свери където да специализира (туризъм, еколочно селско стопанство, изчислителна техника (да привлечем ИБМ, Микрософт , ОРАКЪЛ и други големи ИТ компании) а защо не за не и фармацефтичната промишленост) и България ще е супер. (Виж Израел и Ирландия точно това направиха и са супер). Но проблема е че имаме твърде много Костовци и темп подобни в правителството...

                              Коментар


                              • sidyart

                                По отношение на доходите спирачката е в бюджетния сектор , а доходите са основната причина и за демографския срив . Необяснимо защо но в Брюксел се въобразяват че поддържайки салдото по търговския баланс прилично ще постигнат някакъв положителен ефект , да но не и по отношение на растежа . Ето го и резултата вече - скъпо евро и каква е ползата от неговата относително висока цена след като стабилно е блокирало икономиката а за липсата на инвестиции от страни извън зоната няма смисъл да се говори , те са приоритет на други високо развити държави. Има и друга причина , а тя е че силните икономики на зоната са с много и в пъти надути цени примерно на имотитите , там скъпото евро просто няма стойност и ако има срив то той ще е там - Лондон , Брюксел , Париж , Виена и Берлин .. София ..тя едва диша горката как да се надуят цените в тази отвратителна , порутена и сива мизерия тя просто отблъсква. А дали ЕЦБ би допуснала криза по ипотеките в Зоната да се разрази в споменатите страни , мисля че просто ще раздадат пари за да могат да си плащат ипотеките и да не се случи , а друг начин да се предотврати подобна криза няма. По отношение на България нищо не се знае за сега сме имали само правителства от заспи , но ако се случи някое от по будни хора а в миналото се е случвало дърпаме здраво напред , при НДСВ се усети какво означава да влязат в България малко пари от българите живещи навън и работещи зад граница , а едно наистина будно правителство може да провокира нов такъв процес по-дългосрочен и по-силен и 7 милиарда евро фондове ще са смешни пари тогава. Може би не съм прав по отношение на Брюксел и тази политика е била договорената цена за да се позволи от големите обединяването на Европа.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X