IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX Архив 2.30

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от karakondjul
    @Robotron, има книги за форекс - в коя пише че стопа е вреден? Няма
    такава!
    Някъде да съм написал, че има ?
    Между другото, от къде знаеш,че в книгите всичко е 1:1?
    Успехи!

    Коментар


    • Ще паднат ли лихвите в САЩ ?

      Мое мнение - да ! 1:0 за тази теза

      Вашите мнения ?

      Коментар


      • Бааа блябля, горд съм, че съм пил бира с теб! Дет се вика една мексиканска вълна да направим да приветстваме наия гуру :lol:
        Ииии брато... стига с тия постове от стил "Война и мир", знам че си я чел, ама аз неам нерви да чета толкова много
        И си пусни кип-а да деш мнение.
        From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
        България Над Всичко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Plamen1967
          Mitac Ако това ти е проблема че трябва да чакаш а ръцете те сърбят, пробвай следното. Бай на дип на която е валута която е 2 дена подред нагоре с 50пипс стоп и 50пипс профит. Гарантирам ти че ще имаш поне 6 от 10 печеливши покупки което е 100 пипс (в най лошия случай)[/b]
          Това е прекалено хазартно.
          Предпочитам да следя канали, трендлинии,ъглите им,фибота, индикатори и др.
          Стопа е много хубаво и удобно средство ама трябва да знаеш как да го използваш.

          Аз проблеми нямам, уреждам се с входове.
          Няма значение колко ще загубиш, важното е да спечелиш повече.

          Коментар


          • Много интересно е това което пишеш blabla! Благодаря!

            @Robotron, има книги за форекс - в коя пише че стопа е вреден? Няма
            такава!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould
              EUR/USD
              Закрил съм половината дълги и макар да очаквам тренда да е на север, няма да се учудя да слезем чак до 1.3720 преди да продължим.
              В най-лошия случай обаче, след 8-ми ще продължим сигурно пак на север
              Maааалка промяна, но пак някъде там

              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blqblq
                Колеги,

                1. Движението не е сигнал и щом мръдне на някъде 5-10 пипса не е задължително да се хвърляте да купувате/продавате (или както става обикновено да контрите).

                2. Слагайте стопове. БЛИЗКИ СТОПОВЕ, за да няма после занулени сметки.

                3. Ако случайно ви удари стопа (приемете, че всичко е случайно и по този начин елиминирайте емоциите и "отговорността" за всяка една отделна позиция), търговията се преустановява. Пазарът няма да избяга и ще има много други възможности...
                Здрасти на всички!

                По т.1 - напълно съгласен
                По т.2 - напълно несъгласен , според мен стоповете са вредно нещо!
                По т.3 - нямам мнение, поради мнението ми по т.2
                Успехи!

                Коментар


                • Mitac Ако това ти е проблема че трябва да чакаш а ръцете те сърбят, пробвай следното. Бай на дип на която е валута която е 2 дена подред нагоре с 50пипс стоп и 50пипс профит. Гарантирам ти че ще имаш поне 6 от 10 печеливши покупки което е 100 пипс (в най лошия случай)[/b]

                  Коментар


                  • Вип, погледни колко мнения купува/продава има преди и след пробива под 3855. Точно за това говоря. Айде, не са 5-10 пипса, а 20, но и не е толкова важно това... Имам пред вид конкретната ситуация тук и сега, а не развитието от вчера до днес или за последния месец. През това време са се навързали множество подобни ситуативни модели, от които разгледах като пример един единствен.

                    Мечо, с удоволствие бих поговорил за това, но при лична среща. В случая дори би било най- добре да поработим заедно известно време, за да има едно подобно начинание някакъв приемлив шанс за успех. Принципно досега постоянно повтарям за основните положения в ММ-а, което е лесно за обяснение, но трудно за разбиране и приложение. Колкото до взимането на конкретното решение за отваряне на позиция или въздържане от търговия, би трябвало наистина да поработим поне месец заедно. Не че е адски сложно, просто е индивидуално и не мисля, че от 1-2 или повече поста би могъл да "обуеш моите обувки". Нито пък аз твоите...

                    Не знам дали ще ми повярваш, но по принцип не си давам сметка защо преценявам определено ниво като добро или лошо. Това многократно съм се опитал да го обясня, ще дам още един пример. Начинаещият шахматист обмисля и анализира всеки свой ход, отделя много време за размисъл, но въпреки това обикновено губи срещу силен и обигран противник (пазарът?). Гросмайсторът (с което не казвам, че съм такъв - това е просто пример) знае теоретичните развития на определен гамбит 10-15 хода напред и възприема дъската и играта визуално, а не мисловно. Знаем, че кортиковисцералния дял на човешкия мозък (мозъчната кора) се е развила в следствие на еволюцията на най- древния дял - лимбическата система (да кажем грубо на емоциите, инстинктите и тн). От тук насетне изводът, че мисълта е тясно подчинена на емоциите ни и емоционалното ни състояние, е на една ръка растояние... Може този начинаещ шахматист да е безкрайно логичен или дори гениален в разсъжденията си, но в крайна сметка те ще са тясно свързани с емоциите му и почти сигурно той ще загуби. Гросмайсторът прави точно обратното - той не разсъждава върху конкретната разигравана партия (знае вероятните 10-15 хода напред), а върху минали такива, търсейки най- неочаквания за съперника си ход, т.е. отново влияе върху емоциите му.

                    Нека сега вържем написаното до тук с изказаното по- горе "неприемливо" съждение, че много често дори не си давам сметка защо отигравам дадено ниво. Ами просто го виждам. Ако седна да мисля, дали е правилно, най- вероятно ще намеря милиони за и против, ще се разколебая и накрая под въздействието на емоциите и съмненията ще оплескам нещата. Затова и действам с лимити... Поглеждам графиката за 5-10 минути през нощта, плясвам лимити и поглеждам следвашия следобед/вечер. Това е, което мога да ти кажа. Не защото не искам, а защото за по- задълбочени изводи, трябва страничен човек да наблюдава действията и мислите ми и да открие какво в действителност правя и (хехе) мисля... Аз самият не искам да се анализирам, понеже знам какъв ще е резултата - загуби...

                    Ако питаш, дали съм привърженик на определено направление, теоретическа школа или метод, то отговорът е не. По- скоро съм заимствал от всичко по малко, но какво и колко не мога да кажа със сигурност. Нека приемем, че има 2 основни метода за търговия - механичен, включващ отиграване на сигнали (ръчно или чрез експерт) и аналитичен, базиран на анализ на ценовата тенденция. В този контекст бих определил подхода си към пазара като синтетичен (виж по- горе - от всичко по малко) или еклектичен (почти същото).

                    Но стига съм ви оттегчавал...

                    Коментар


                    • Обикновенно валутния и капиталовия маркет се връща почти на стартовите позиции точно преди новините ката че може да се получи лек скок на Е/$....

                      Коментар


                      • Има различни системи за търговия и всяка от тях има слабо място.
                        Има и такива на които всички места им са на 100% слаби.
                        Без риск няма печалба .Който рискува печели, който не рискува не печели.
                        Обаче трябва да се поемат само разумни пресметнати и приемливи рискове а не безумни.
                        А иначе ако търсим идеалния вход и изход трябва да чакаме дни ,може и месеци.
                        В същото време пазара кипи а ние трябва да наблюдаваме само.
                        Ето например що да не рискувам 20 пипа.Ако се размине ще затворя 1/2 след 3 вълни(50-150 пипа) нагоре останалата част когато ми е кеф.
                        Няма значение колко ще загубиш, важното е да спечелиш повече.

                        Коментар


                        • мнооого прав...
                          Вземам си бележка, защото в случая аз точно тва направих!

                          Коментар


                          • Всички които мислят обратно на blqblq ги съветвам да отделят само 20% от капитала си в друга сметка и да играят по тренда. Но не минутния, или часовия, а по дневния (или както там му казвате) и само ако съвпада с фундаменталния анализ и смятам че ще сте направили много повече пари от първия който има 80% от инвестицията. Пробвайте и ми пишете

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blqblq
                              Колеги,

                              1. Движението не е сигнал и щом мръдне на някъде 5-10 пипса не е задължително да се хвърляте да купувате/продавате (или както става обикновено да контрите).

                              2. Слагайте стопове. БЛИЗКИ СТОПОВЕ, за да няма после занулени сметки.

                              3. Ако случайно ви удари стопа (приемете, че всичко е случайно и по този начин елиминирайте емоциите и "отговорността" за всяка една отделна позиция), търговията се преустановява. Пазарът няма да избяга и ще има много други възможности...

                              Обърнете специално внимание на т.1. За повечето спекуланти движението е сигнал... Мръднал малко курса, кръвта се качила в главата, емоциите взели връх и давай вече да спираме бързия влак с гърди...

                              С горното не казвам: "Еврото сега ще качи/падне". За мен вече е без всякакво значение. Интересна е психологията на стадото. Помислете върху това!
                              И според мен колегата blqblq е прав, знам го и от личен горчив опит. Само бих искал да допълня към т.3, че е задължителен анализ на ситуацията с цел избягване на подобни грешки (ако наистина е грешка) в бъдеще.

                              Коментар


                              • ХА хахахахахах много ясно че не значи ! То ако от моето мнение се движиха новините... нямаше да пиша сега тук а да се пека на о-в Мавриции !

                                Аз си казах мнението и част от основанието за отваряне на споменатите позиции !

                                Коментар

                                Working...
                                X