IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще падне ли скоро борда лев-евро?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    С филология или политология, но без интелект, доникъде няма да стигнеш.
    продължаваш да нападаш, само за спорта или защото си дребно злобарче
    Нападаш, но не казваш с какво не си съгласен, кое е нещото, което е в толкова голямо противоречие с вътрешните ти нагласи, че се чувстваш задължен да обсъждаш формата, а не същността на всяко мое мнение...

    И понеже ме нападна за това ми мнение
    А моето мнение е, че Германия и Франция ще са последните, които биха се отказали от еврото сега.
    което е контрапункт на Форекс-а
    Моето предвиждане е, че до Нова година Германия ще излезе от еврозоната и еврото и ще се върне към дойчемарката или нещо подобно като например дойчеевро...
    Елементарната логика е, че ти си на същото мнение - Германия излиза от еврото до Нова година
    Дано поне имаш по-логични доводи от тези, че не им се наливало в бездънни каци(като че ли сега са започнали или пък тяхната не се пълни от същите, на които тя наливала...)
    Last edited by съни(тя); 11.10.2011, 21:49.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
      Тъй като темата всеки си я интерпретира както иска, ще задам въпросът така :

      Може ли борда да оцелее при настоящите макроикономически показатели на страната ни ?
      Бордът зависи от капиталовите потоци не от показателите
      а тук няма нито 1 който да разбира за какаво става въпрос

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
        само това ли роди логичната ти мисъл ...на български
        С филология или политология, но без интелект, доникъде няма да стигнеш.

        Коментар


        • Самите управляващи поставят борда на изпитание при тази липса на ПЧИ.
          Вдигането на прагове, заплати, цени на горива и енергия и т.н. като как ще бъде "компенсирано"?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Че ти еврото за гащи ли го имаш?!
            само това ли роди логичната ти мисъл ...на български

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Да ! Той е само политическо решение , ако банката спазва правилата му той може да съществува до момента в който в хазната има 1- едно евро , ще има пуснати в обръщение 2 лева и това е. Дали е вреден ? По вредна е дефлацията в евро , която може да настане ако бъде отменен по отношение на българските стоки и особенно тази част от тях с реализация само в страната. Това означава с една пенсия или една заплата в лева да може да се купи туба бензин.
              Абе ти да не си Съни(тя) в мъжки род??!!?!

              Аман и от твоите глупости - Твърдиш, че бордът може да се подържа до наличието на 2 лева в обръщение и същевременно прогнозираш туба бензин да струва 1 пенсия.....

              П.П. Сега разбрах смисъла на поста ти.
              Не се отмятам от горните си думи с изключение на "тубата бензин за една пенсия".

              Кажи какво означава "дефлация в евро" за България?
              Last edited by anon6706; 11.10.2011, 21:30.

              Коментар


              • Да ! Той е само политическо решение , ако банката спазва правилата му той може да съществува до момента в който в хазната има 1- едно евро , ще има пуснати в обръщение 2 лева и това е. Дали е вреден ? По вредна е дефлацията в евро , която може да настане ако бъде отменен по отношение на българските стоки и особенно тази част от тях с реализация само в страната. Това означава с една пенсия или една заплата в лева да може да се купи туба бензин.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                  Тъй като темата всеки си я интерпретира както иска, ще задам въпросът така :

                  Може ли борда да оцелее при настоящите макроикономически показатели на страната ни ?
                  Петре, бая БФБ-ейски си задаваш въпроса.
                  На този етап, какво общо има макроикономиката с политиката?!?!

                  П.П. Падането на борда е политическо решение, не макроикономическо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Как го набърка и тук форекса?
                    И няма нужда от благодарности, мисълта не беше насочена към твое мнение ...по-скоро се явява контрапункт

                    И в крайна сметка, седни си на дъ-то и напиши какво искаш да ми докажеш с този си пост(който, май, става поредица)
                    Че ти еврото за гащи ли го имаш?!

                    Коментар


                    • Тъй като темата всеки си я интерпретира както иска, ще задам въпросът така :

                      Може ли борда да оцелее при настоящите макроикономически показатели на страната ни ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Правиш неуспешни опити с прогнози на форекса, с българската граматика и логиката, като цяло.

                        Значи, Франция и Германия, СЕГА няма да се откажат от еврото - много полезна и задълбочена мисъл. БЛАГОДАРЯ!!!

                        Прибавяш вероятностен полъх в съждението си, но веднага го контрираш със сегашните политици и повдигаш вероятността на квадрат с евентуални бъдещи политици. Ех, че яснота блика от твоя пост.......
                        Как го набърка и тук форекса?
                        И няма нужда от благодарности, мисълта не беше насочена към твое мнение ...по-скоро се явява контрапункт

                        И в крайна сметка, седни си на дъ-то и напиши какво искаш да ми докажеш с този си пост(който, май, става поредица)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Аз нямам прогноза.
                          Смятам, че бордът в България вреди и вредеше последните 5 години на икономиката, но не прогнозирам кога или дали ще падне.
                          На мен ми е все едно - със или без борд.

                          Имам едни доларови позиции срещу лева и евентуално бих спечелил от паднал борд, но в личен план е само това.
                          Да добавя - добре би било курса лев евро да се отвърже (падане на борда). Инфлацията не е спирачка за икономиката, докато сегашния курс е.
                          А доколко бнб (държавата) би могла да се справи с поддържането на реален курс, е съвсем друга работа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                            А твоята прогноза по въпроса каква е ?

                            През 2001 г. всеки втори говореше така, а курса към днешна дата е показателен, кой е бил прав!
                            Аз нямам прогноза.
                            Смятам, че бордът в България вреди и вредеше последните 5 години на икономиката, но не прогнозирам кога или дали ще падне.
                            На мен ми е все едно - със или без борд.

                            Имам едни доларови позиции срещу лева и евентуално бих спечелил от паднал борд, но в личен план е само това.

                            П.П. Да добавя: Ако падне борда, в личен план също би се увеличило потреблението ми на стоки за по дълъг период на употреба. Всеки да го тълкува както може.
                            Last edited by anon6706; 11.10.2011, 21:06.

                            Коментар


                            • Forex Master

                              Може да издържат още цяла година , разбираш ли какво се случва ..дублират продажбата на един и същ финансов инструмент - книга.Това както когато строители които строят с кредити и залог на банки продват на зелено с договори апартаменти и като не ги пласират тръгват да ги търсят от банката и собствениците с договори. Ето такава схема са измислили финансовите съветници на другарката Меркел и другаря Саркози. Те обаче са политици и не разбират от финанси , дори предполагам че не разбират каква е играта дето се хващат да я играят..Когато им светне ще са аут от политиката ,и ти наистина може да се окажеш прав - Германия и Франция след като забъркат тази каша ще избягат от нея първи.Предполагам , че номер едно ще са французите...
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Правиш неуспешни опити с прогнози на форекса, с българската граматика и логиката, като цяло.

                                Значи, Франция и Германия, СЕГА няма да се откажат от еврото - много полезна и задълбочена мисъл. БЛАГОДАРЯ!!!

                                Прибавяш вероятностен полъх в съждението си, но веднага го контрираш със сегашните политици и повдигаш вероятността на квадрат с евентуални бъдещи политици. Ех, че яснота блика от твоя пост.......
                                А твоята прогноза по въпроса каква е ?

                                През 2001 г. всеки втори говореше така, а курса към днешна дата е показателен, кой е бил прав!

                                Коментар

                                Working...
                                X