IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще падне ли скоро борда лев-евро?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    авторът на цитираното мнение явно няма никаква идея как и какво е изгодно на Германия
    Въпросът отдавна не какво е изгодно и какво не. Въпросът вече е как да се спаси това което все още може да се спаси!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Моето предвиждане е, че до Нова година Германия ще излезе от еврозоната и еврото и ще се върне към дойчемарката или нещо подобно като например дойчеевро... Безсмислено за тях е да наливат пари в бездънни каци! По-добре фалиралите държави от еврозоната да получат глътка въздух чрез едно рязко девалвирано евро отколкото да печатат отново драхми, ескудо, песети или лирети.

      авторът на цитираното мнение явно няма никаква идея как и какво е изгодно на Германия
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Напротив. Падането на борда е изцяло политическо решение и продължавам да го твърдя.
        В държавата имаш приходи и разходи. В името на борда, Дянков може да реже разходната част в съответствие с намаляването на приходната. Ако държавата печели 1 лев, то и ще харчи 1 лев.
        Рискът при влошени макроикономически данни е ГЕРБ да загуби изборите, т.е. политически е риска и затова падането или съществуването на борда е политическо решение. Но няма гаранции при премахване на борда дали ще се подобрят макроикономическите данни до следващите избори, т.е. пак опираме до политиката.

        Т.е. по-правилно е да се говори за премахване, а не падане на борда.

        П.П. Ако говорим за същински икономически риск за борда, то той може да дойде единствено от банковата ни система.
        Нали точно това ти говоря.Падането е политическо решение но то ще е само следствие от едни други политически решения като например да увеличим заплати пенсии и социални плащания при намаляващи приходи които влияят на други неща дето им викат за модерно макроикономика.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
          аз пък изобщо не се страхувам от обедняване,имам апартамент .....на 10 км от него имам къща на село с дървен обор на два етажа за овце си гледам и други животни към 20 имам само аз си ги ям не ги продавам....имам и 50 декара на който гледам храна за животните имам и пилета и яйца....не знам колко струва едно яйце ,а и не ме интересува..имам си трактор имам и харвестър така ,че гладен няма да остана.На село имам и дървообработвали машини не са ЦНЦ,от старите така,че голям праз ,че парите щели да се обезценят и без това си ги държа в евро
          Я сродна душа.Да вземем с теб да основем партия Цървул какво ще кажеш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Да падането е политическо решение.Но то няма да се вземе ей така щото да е по интересно или щото примерно Бойко паднал на мач.Макроикономиката и политиката имат много общи неща.
            Напротив. Падането на борда е изцяло политическо решение и продължавам да го твърдя.
            В държавата имаш приходи и разходи. В името на борда, Дянков може да реже разходната част в съответствие с намаляването на приходната. Ако държавата печели 1 лев, то и ще харчи 1 лев.
            Рискът при влошени макроикономически данни е ГЕРБ да загуби изборите, т.е. политически е риска и затова падането или съществуването на борда е политическо решение. Но няма гаранции при премахване на борда дали ще се подобрят макроикономическите данни до следващите избори, т.е. пак опираме до политиката.

            Т.е. по-правилно е да се говори за премахване, а не падане на борда.

            П.П. Ако говорим за същински икономически риск за борда, то той може да дойде единствено от банковата ни система.
            Last edited by anon6706; 12.10.2011, 12:41.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
              Така е добре,но забрави да споменеш Дянков!!!
              аз пък изобщо не се страхувам от обедняване,имам апартамент .....на 10 км от него имам къща на село с дървен обор на два етажа за овце си гледам и други животни към 20 имам само аз си ги ям не ги продавам....имам и 50 декара на който гледам храна за животните имам и пилета и яйца....не знам колко струва едно яйце ,а и не ме интересува..имам си трактор имам и харвестър така ,че гладен няма да остана.На село имам и дървообработвали машини не са ЦНЦ,от старите така,че голям праз ,че парите щели да се обезценят и без това си ги държа в евро
              в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
                решението може да е чисто икономическо а не политическо - при отлив на капитали какъвто имаме в момента бордът може да не издържи - БГ трупа дефицит след дефицит - търговски , платежен , бюджетен - до кога ще издържи борда ако отлива продължава ???? Правителстгвото на БГ Е НЕСПОСОБНО И НЕАДЕКВАТНО - СТАБИЛНОСТТА НА СТРАНАТА Е ЗАСТРАШЕНА ОТ НЕАДУЕКВАТНАТА ИКОНОМИЧЕСКА ПОЛИТИКА НА ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО - ПРИГОТВЯЙТЕ СЕ ЗА НОВО ОБЕДНЯВАНЕ
                Така е добре,но забрави да споменеш Дянков!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                  A money flow към микроикономиката или политиката да ги отнеса? Те не са ли показатели ? Или само да си драпаме по клавиатурите ?

                  С Анон съм съгласен, че борда е преди всичко политическо решение, но да потърсим причинно-следствената връзка все пак преди да се стигне до абдикацията от борда и вземането на това политическо решение.
                  решението може да е чисто икономическо а не политическо - при отлив на капитали какъвто имаме в момента бордът може да не издържи - БГ трупа дефицит след дефицит - търговски , платежен , бюджетен - до кога ще издържи борда ако отлива продължава ???? Правителстгвото на БГ Е НЕСПОСОБНО И НЕАДЕКВАТНО - СТАБИЛНОСТТА НА СТРАНАТА Е ЗАСТРАШЕНА ОТ НЕАДУЕКВАТНАТА ИКОНОМИЧЕСКА ПОЛИТИКА НА ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО - ПРИГОТВЯЙТЕ СЕ ЗА НОВО ОБЕДНЯВАНЕ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Петре, бая БФБ-ейски си задаваш въпроса.
                    На този етап, какво общо има макроикономиката с политиката?!?!

                    П.П. Падането на борда е политическо решение, не макроикономическо.
                    Да падането е политическо решение.Но то няма да се вземе ей така щото да е по интересно или щото примерно Бойко паднал на мач.Макроикономиката и политиката имат много общи неща.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
                      Бордът зависи от капиталовите потоци не от показателите
                      а тук няма нито 1 който да разбира за какаво става въпрос
                      A money flow към микроикономиката или политиката да ги отнеса? Те не са ли показатели ? Или само да си драпаме по клавиатурите ?

                      С Анон съм съгласен, че борда е преди всичко политическо решение, но да потърсим причинно-следствената връзка все пак преди да се стигне до абдикацията от борда и вземането на това политическо решение.

                      Коментар


                      • тюламора май ми дойде в повече.стори ми се друсна нещо

                        някой усетил ли е нещо или аз от тия графики изпушвам.масата се опита да тръгне
                        Last edited by andi; 11.10.2011, 23:01.
                        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          освен това, самата Германия е банка, която кредитира "робите" си с добра печалба, а едно излизане от еврото не се знае как ще повлияе на рейтинга й и бъдещите финансирания
                          ще се върне в първи клас
                          .................................
                          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                            германия превзе европа без да даде една жертва
                            защо ще си свива границите сама.заради някакви дългове.може и си прав но защо и е
                            освен това, самата Германия е банка, която кредитира "робите" си с добра печалба, а едно излизане от еврото не се знае как ще повлияе на рейтинга й и бъдещите финансирания

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                              оп.почна се
                              споко,стига толкова
                              Слушам
                              пък и подобни престрелки ме изморяват
                              не разбирам хората, които се "хранят" с това

                              Коментар


                              • [QUOTE=съни(тя);1059158606]продължаваш да нападаш, само за спорта или защото си дребно злобарче
                                Нападаш, но не казваш с какво не си съгласен, кое е нещото, което е в толкова голямо противоречие с вътрешните ти нагласи, че се чувстваш задължен да обсъждаш формата, а не същността на всяко мое мнение...

                                И понеже ме нападна за това ми мнение

                                оп.почна се
                                споко,стига толкова
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X