IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще падне ли скоро борда лев-евро?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
    А не се ли съмняваш, дали г-н Алън има изобщо завършено икономическо образование.
    1.За 14 1/2г. от въвеждането на борда в БГ имаме инфлация в размер на около 150-200% докато за същият период инфлацията в ЕЗ е между 30% и 50%
    2.БГ икономиката се крепеше на строителство, туризъм и банков сектор.
    - Строителството от 4г. никакво го няма
    - Туризмът след 3г. в нокдаун тази леко се размърда, но все още е в тежко състояние
    - Кредитирането вече е само мил спомен от близкото минало
    - Търговският ни дефицит макар да намалява заради свито потребление, продължава да бъде над 2 милиарда евро годишно.
    - Както Трайков каза преди 2 дни, огромни парични потоци са напуснали България през тази година
    - Спада при ПЧИ е 78% спрямо 2010, а спрямо 2008 е направо отчайващ
    - Масовото обедняване на населението и неспирният ръст



    кое от изброените не е вярно.напиши два смислени реда.стига плю човека.
    образования ли мерите тука или нямате мнение.
    Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
      А не се ли съмняваш, дали г-н Алън има изобщо завършено икономическо образование.
      Не не съмнявам.Той Пеко глупостите ги плещи от години тук.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Боже Господи ректора на УНСС дали чете тези творения на възпитаниците си?Щото ако ги чете трябва да се срамува.Най доброто нещо което може да се направи от това училище е да се превърне във икономически факултет на Техническия университет.И тоя ректор ми се хвали че там учел елита на България и бъдещите управленци.Боже пази България....моля те.
        А не се ли съмняваш, дали г-н Алън има изобщо завършено икономическо образование.

        Коментар


        • Боже Господи ректора на УНСС дали чете тези творения на възпитаниците си?Щото ако ги чете трябва да се срамува.Най доброто нещо което може да се направи от това училище е да се превърне във икономически факултет на Техническия университет.И тоя ректор ми се хвали че там учел елита на България и бъдещите управленци.Боже пази България....моля те.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
            Ами тогава напъни се малко и ми отговори с АРГУМЕНТИ кое от това което съм написал не е вярно или е лъжа? Просто е и не боли. Трябва само да използваш мозъчните си гънки и да отделиш 5мин. време. Не за мен, а за да ОТСТОИШ тезата си

            П.П. е заради такива като теб пиша все по-рядко в този форум.
            Koя ми е тезата, че се съмнявам в това, какви способности имаш ли ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
              не само че няма да разбереш,
              ами ще ти дойде като гръм от ясно небе,
              това по което можеш да познаеш е, че
              вечерта ще излезе ББ(или който и да е
              буклук) по тв-то и ще каже ,че няма
              по-стабилна банкова система от тази
              в бегетовицата, а валутния курс ще
              остане непроменен още дълго време
              ...
              И аз така мисля, затова писах - "да се надяваме"(като Асан от вица ). Какво ще е заключението? 30 млрд. по влогове, държавата фалира?... Да почваме да се спасяваме?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
                Ето нещо писано преди 10 години: http://www.mediatimesreview.com/december/pregled_15.php

                И още нещо от тази година:
                http://e-vestnik.bg/9295

                Да се надяваме, че наистина ще разберем предварително, ако се мъти нещо, както пише във втората статия.
                Е такива като Йордан Матеев са ми любими. Били многократно дискутирали в Българската асоциация на макроикономистите и всеки път стигали до извода, че борда неможело да падне !? - виждал ли си членовете на тази асоциация? Знаеш ли кои са те?

                И после......нямало как да падне борда ТАЙНО ! Че кой ти говори за тайно падане ? Гърция да не би тайно да фалира?

                В тези статийки, писани от теоретици, обикновенно книжни плъхове, които само на теория знаят нещата, без да са имали някога дори бегъл досег с реалната Макро и Микро икономика, не са най-добрият "източник" на информация.

                П.П. - От както има цивилизация, знаеш ли колко НЕВЪЗМОЖНИ неща са станали възможни? Колко империи са рухнали, колко икономически модели е имало, колко парични системи са изчезнали. Единственото невъзможно нещо е хората да спрат да мислят, макар, че като се замисля и това е възможно в България

                Коментар


                • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
                  Ето нещо писано преди 10 години: http://www.mediatimesreview.com/december/pregled_15.php

                  И още нещо от тази година:
                  http://e-vestnik.bg/9295

                  Да се надяваме, че наистина ще разберем предварително, ако се мъти нещо, както пише във втората статия.
                  не само че няма да разбереш,
                  ами ще ти дойде като гръм от ясно небе,
                  това по което можеш да познаеш е, че
                  вечерта ще излезе ББ(или който и да е
                  буклук) по тв-то и ще каже ,че няма
                  по-стабилна банкова система от тази
                  в бегетовицата, а валутния курс ще
                  остане непроменен още дълго време
                  ...

                  Коментар


                  • Ето нещо писано преди 10 години: http://www.mediatimesreview.com/december/pregled_15.php

                    И още нещо от тази година:
                    http://e-vestnik.bg/9295

                    Да се надяваме, че наистина ще разберем предварително, ако се мъти нещо, както пише във втората статия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                      Подкрепям. Хеле, на Алън съчененията като ги видях, ме обзеха съмнения какви способности има.
                      Ами тогава напъни се малко и ми отговори с АРГУМЕНТИ кое от това което съм написал не е вярно или е лъжа? Просто е и не боли. Трябва само да използваш мозъчните си гънки и да отделиш 5мин. време. Не за мен, а за да ОТСТОИШ тезата си

                      П.П. е заради такива като теб пиша все по-рядко в този форум.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                        Не тъпаци. Борда няма да падне и ще ви се наложи да изплатите евровите си кредити. Аман от дебили просто.
                        Подкрепям. Хеле, на Алън съчененията като ги видях, ме обзеха съмнения какви способности има.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                          Колко още ще устиска предвид какво произвежда бг иконимоката?
                          Борда може да падне ако правителството харчи повече, отколкото прибира като данъци (както прави ГЕРБ). Няма значение колко произвежда БГ-икономиката, щото зад всеки лев седи евро ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                            Многократно съм казвал защо, но очевидно отговорът не ти харесва. Ще обясня за последен път, максимално просто, така, че дори и ТИ да разбереш.

                            1.За 14 1/2г. от въвеждането на борда в БГ имаме инфлация в размер на около 150-200% докато за същият период инфлацията в ЕЗ е между 30% и 50%
                            2.БГ икономиката се крепеше на строителство, туризъм и банков сектор.
                            - Строителството от 4г. никакво го няма
                            - Туризмът след 3г. в нокдаун тази леко се размърда, но все още е в тежко състояние
                            - Кредитирането вече е само мил спомен от близкото минало
                            - Търговският ни дефицит макар да намалява заради свито потребление, продължава да бъде над 2 милиарда евро годишно.
                            - Както Трайков каза преди 2 дни, огромни парични потоци са напуснали България през тази година
                            - Спада при ПЧИ е 78% спрямо 2010, а спрямо 2008 е направо отчайващ
                            - Масовото обедняване на населението и неспирният ръст в цените на ток, вода, парно газ и храни, прави покупателната способност на населението все по-нищожна. Това от своя страна води и до ръст на домакинствата да обслужват кредитите си
                            - При лоши кредити от 22% в банковата система, мислиш ли, че не предстоят фалити на компании? А мислиш ли, че 22% лоши кредити не застрашават финансовата стабилност на банковта ни система?
                            - Национализацията на 200милиона на ППФ и на Сребърният фонд със 1.7 милиарда лева успяха да закърпят положението за тази година, но какво ли ще се случи през 2012г. когато и тези пари вече ги няма ?

                            И за финал - Политиката на това правителство е престъпно небрежна, поради ясна визия и цели във всеки един аспект (министерство).
                            по добро обяснение от това. няма накъде.
                            и на глупак ще му се изясни картинката
                            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                              Не тъпаци. Борда няма да падне и ще ви се наложи да изплатите евровите си кредити. Аман от дебили просто.
                              Щом са еврови кредитите - какво ги грее дали има или няма борд?

                              Сигурно защото са тъпаци.

                              П.П. Щом претендираш, че не си тъпак - по-правилно е да напишеш ЛЕВОВИТЕ кредити.

                              П.П.2 А, че е пълно с дебили - с това не споря.
                              Last edited by anon6706; 07.10.2011, 13:03.

                              Коментар


                              • Не тъпаци. Борда няма да падне и ще ви се наложи да изплатите евровите си кредити. Аман от дебили просто.
                                The weak are meat and the strong do eat.

                                Коментар

                                Working...
                                X