IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Швейцария върза франка за еврото

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сорос много ги обича тези граници и фиксирани курсове
    Те му заграждат ...........печалбата.
    Не е дали ще падне 1,20 , а кога.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
      а кой е балъка дето ги купи тези франкове на "печелившите" спекуланти......
      Нали за да продадеш трябва някой да купи ...ако едната страна я няма , какво правим..... Бъди сигурен ,че паралелно с новината банката е започнала да продава франкове....
      Спомням си, че преди няколко месеца от ЕС (май Саркози беше) бяха подхвърлили идеята за някаква форма ограничаване на валутните спекулации. А какво ще кажеш ако след време се приеме споразумение между ЕС и Швейцария за официално заковаване на курса евро/швейк в някакъв тесен коридор!?
      Знам, че си професионалист във форекса и с това си вадиш хляба, но за мен, като човек от съвсем друга сфера, съотношението между валутите в по-малка или по0голяма степен трябва да отговаря на съотношението на икономиките. Всичко извън тази икономическа логика, лежащо на кълката- очаквания, психология, емоции, е чиста спекулация и няма място на съществуване! Цялата световна икономическа катастрофа, която наблюдаваме, е зачената именно от очакванията, психологията и емоциите! Нямаше логика да живееш на кредит, да се раздават пари (под формата на кредити), които реално НЕ съществуват (не са изработени) в момента на даването им, а съществуват само на хартия (под формата на очаквания), да се печатат пари зад които реално няма нищо, и да се счита, че този балон можеше да се надува до безкрай...нямаше как да се случи! Което е стана! Това са "кухи" пари!
      От това, което наблюдавам като реакции, изказвания и нагласи в световен план, се вижда, че вече се проумява, че тази финансова система, в сегашният и вид, не може повече да съществува, и постепенно ще се върви към нещо ново...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mos70 Разгледай мнение
        Никаква интервенция не е имало до момента! Имайки впредвид, че т.н. "пазар" се движи най-вече от емоции и очаквания, всички тия дето напомпаха франка почти до паритета с еврото, бързо-бързо продадоха, за да приберат печалбата. На всички им е ясно, че франка е поне с 30% надценен спрямо еврото, и че реалните нива, отговарящи на икономическите реалности са около 1.35. Сега същите тия "инвеститори" ще напомпат и норвежката крона до нечувани и нереални нива, и нищо чудно и норвежската централна банка след време да "фиксира" кроната към еврото. Прекалено свободния пазар (форекс) е вредно явление, което не носи нищо друго, освен спекула, и той трябва да бъде рамкиран...
        а кой е балъка дето ги купи тези франкове на "печелившите" спекуланти......
        Нали за да продадеш трябва някой да купи ...ако едната страна я няма , какво правим..... Бъди сигурен ,че паралелно с новината банката е започнала да продава франкове....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Нещо ти изглеждаш засегнат , какво точно те дразни, че не търгувам валути и си позволявам да имам мнение или че съм намерил пост на анон за банален, респективно не подкрепящ тезата му?!

          Мерси за предложението за анализа, но ще пропусна експертното ти мнение.

          Успехи
          и аз ще пропусна да ти отговоря за на Анон поста
          успехи

          Коментар


          • Дали пък на някои инвеститори няма да им се стори супер оферта, че някой ще им изкупи еврата за сигурните франкове, на доста по-високи от пазарните (около 1.10 беше вчера кроса) нива?
            Мнението не е препоръка за сделки!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
              Някой има ли информация на каква стойност възлиза интервенцията до момента?
              Никаква интервенция не е имало до момента! Имайки впредвид, че т.н. "пазар" се движи най-вече от емоции и очаквания, всички тия дето напомпаха франка почти до паритета с еврото, бързо-бързо продадоха, за да приберат печалбата. На всички им е ясно, че франка е поне с 30% надценен спрямо еврото, и че реалните нива, отговарящи на икономическите реалности са около 1.35. Сега същите тия "инвеститори" ще напомпат и норвежката крона до нечувани и нереални нива, и нищо чудно и норвежската централна банка след време да "фиксира" кроната към еврото. Прекалено свободния пазар (форекс) е вредно явление, което не носи нищо друго, освен спекула, и той трябва да бъде рамкиран...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                Добре де, я кажете как го виждате така да се поддържа курса? На мен това ми се струва супер възможност за печалба като си купя франкове... Няма как до безкрай да се наливат пари, а освен това еврото е супер скъпо в момента, предвид кризата в Европа.

                Някой има ли информация на каква стойност възлиза интервенцията до момента?
                пари могат да сее наливат колкото си искат защото Централната банка може да печата непрекъснато .- въпросът е да не прекалят
                аз не бих купувал франкове за момента - как точно ще се разиграе ситуцията на мен поне не ми е трудно да кажа - сложна работа - преди е нямало такъв пег
                това е безпрецедентен ход

                Коментар


                • Добре де, я кажете как го виждате така да се поддържа курса? На мен това ми се струва супер възможност за печалба като си купя франкове... Няма как до безкрай да се наливат пари, а освен това еврото е супер скъпо в момента, предвид кризата в Европа.

                  Някой има ли информация на каква стойност възлиза интервенцията до момента?
                  Мнението не е препоръка за сделки!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от is3584 Разгледай мнение
                    не се обиждай , ма кат не се занимаваш с валути -- как ги направи заключенията за на анон поста ?
                    кажи кви акции държиш -- аз ще ти кажа експертното си мнение , макар че кьорава акжия не съм купил през живота си
                    та така и ти за франка
                    Нещо ти изглеждаш засегнат , какво точно те дразни, че не търгувам валути и си позволявам да имам мнение или че съм намерил пост на анон за банален, респективно не подкрепящ тезата му?!

                    Мерси за предложението за анализа, но ще пропусна експертното ти мнение.

                    Успехи

                    Коментар


                    • Проблема на швейковете не е курса евро /швейк --- проблема е долар /швейк .
                      Последните месеци какво правеше пазара ?
                      Еврото и долара в реиндж и швейка натиска долара заради фундамента и безразборното печатане на долари
                      все пак евро/ швейк е крос не е мейджър !!
                      Незнам,но ще трябва да изкупят доста долари / евро не виждам защо да купуват / за да поддържат този курс 1.2 с еврото
                      вече се задава гледам и първата партида -- Обама ще налива 300 милиарда за да стимулира работния пазар и щял да ги вземе пак от БЪДЕЩО съкращение на бюджетни разходи / той винаги така казва , но в крайна сметка съкращение йок /
                      та честито на швейковете
                      при поредното QE пък ми е бедна фантазията кво ще правят
                      успех на всички
                      Last edited by is3584; 07.09.2011, 08:46.

                      Коментар


                      • ....Switzerland's experience is mixed with exchange rate targets: Defined as the National Bank from 1978 to 1982, a lower limit for the D-Mark, but they could slow down the flight of the Swiss franc. The price was high, however. Especially in the real estate market there has been a real boom. The prices for apartment buildings rose to within four years by half, and the remaining categories were markedly more expensive property. Inflation rose to 7.5 percent in the summer of 1981...

                        Коментар


                        • Айдее сичко банкери вече са в лайната на $ и Еврото, следваща стъпка срив на системата и ремейк с 1 валута бакната от злато и може би обединение на европа и америка в 1 съюз (ей мн съм досетлив)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Швейцария е държава в дъбока криза в момента. Имат една фармацефточина компания. Имат една компания то хранителновкусовата промишленост и малко финно машиностроене. Всичко останало е банков бизнес.
                            Цъкни тук

                            Коментар


                            • В 1978 пак са фиксирали курса към марката, но не са издържали дълго.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                                Vitol, Glencore, Trafigura (наи големити commodity traders), Nestle, Novartis, Holcim, Roche, ABB.....

                                аиде не коментираи безработен трол
                                Swatch да не забравиш
                                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                                Коментар

                                Working...
                                X