IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Швейцария върза франка за еврото

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Ха, аз съм напред значи, щото нямам и една година стаж като журналист, а като журналистка ще ми трябва и операция.
    Не се връзвай, така ми прозвуча, като за първо ниво курс или статия за обща група читатели

    Преди да се притесняваме за вложителите, да отчетем че търсят сигурност и че имаме определен (висок) курс, примерно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Не се обиждай но това и журналистка с една година стаж ще ми го каже
      Ха, аз съм напред значи, щото нямам и една година стаж като журналист, а като журналистка ще ми трябва и операция.

      П.П. Нали не се подразни, задето споменавам за дабъл дип?
      Last edited by anon6706; 06.09.2011, 20:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Ах тези лоши спекуланти. И казваш, че не облъчваш.

        Не, силата на франка не е от спекулантите, а от слабостта на ВСИЧКИ световни валути. Франкът и икономиката му не са обвързани в голяма степен със световния растеж. Сега започва да става ясно, че май-май отиваме към дабъл дип.

        От всеки 10 долара в Швейцария, 9 са чужди. Швейцарците не могат да си позволят да преминат определена граница във финансовата си дисциплина, като започнат безконтролно печатане. Тогава могат да изпаднат в колапс, ако започне масово изтегляне на ВЛОЖЕНИЯ - не ИНВЕСТИЦИИ, това е много важно.
        Това изтегляне може да се случи и ако вложителите изпитат нужда от ликвидност, но това е съвсем друга тема.

        Швейцария векове не е правила тази глупост с финансовата си система, сега също няма да я направи.
        Не се обиждай, но това и журналистка с една година стаж ще ми го каже

        Говорим за поддържане на определен баланс, а не за бой с гаубица по рояк комари!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
          Ще им трябват долари или франкове?

          Могат да си печатат колкото искат.
          мдам трудно се подържа една валута да не пада защото трябва да я купуваш срещу другите валути в които пада и да си ги намираш от някъде...

          за да я поддържаш да не се качва печатиш колкото си искаш и те сами ти бутат чужда валута срещу нея преди още да е изсъхнало мастилото стига само политическа воля да има
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Привет, не се занимавам с валути, така че мнението ми е "без облъчване" и на база какво ще загубят и какво ще спечелят ако смажат спекулантите, нещо което очевидно е в техни ръце.

            Имам и акции.

            Поздрави
            Ах тези лоши спекуланти. И казваш, че не облъчваш.

            Не, силата на франка не е от спекулантите, а от слабостта на ВСИЧКИ световни валути. Франкът и икономиката му не са обвързани в голяма степен със световния растеж. Сега започва да става ясно, че май-май отиваме към дабъл дип.

            От всеки 10 долара в Швейцария, 9 са чужди. Швейцарците не могат да си позволят да преминат определена граница във финансовата си дисциплина, като започнат безконтролно печатане. Тогава могат да изпаднат в колапс, ако започне масово изтегляне на ВЛОЖЕНИЯ - не ИНВЕСТИЦИИ, това е много важно.
            Това изтегляне може да се случи и ако вложителите изпитат нужда от ликвидност, но това е съвсем друга тема.

            Швейцария векове не е правила тази глупост с финансовата си система, сега също няма да я направи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Здравей,
              съгласен съм с Анон . Следя франка и паунда от 100 години и смятам ,че няма да го задържат дълго на тези нива . Вярно разкарах всички франкове от сметките си от една банка на БФБ днес понеже работеше на курсове над 1,72 ,но скоро мисля пак да се кача на дълъг франк. Франка иЗлатото
              е убежище . Влезнах дълъг на ДАХ в Комерса и Количките просто не издържав такива цени ...
              Ти имаш ли акции.....
              П.П и си вземах 50 аспирина за успокоение.. 11% минус всичко е полудяло.

              Поздрави!
              Привет, не се занимавам с валути, така че мнението ми е "без облъчване" и на база какво ще загубят и какво ще спечелят ако смажат спекулантите, нещо което очевидно е в техни ръце.

              Имам и акции.

              Поздрави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Хъм, не знам, но тези с 7 милиона население и малко хартии да напечатат ще стане страшно за дългите. И друг път съм казвал, на тези нива няма желаещи за дългосрочни заеми, а без фундамент спекулантите правят балон и си заминават. Освен това не се съревновават със световната печатница, а с по-скромна
                Здравей,
                съгласен съм с Анон . Следя франка и паунда от 100 години и смятам ,че няма да го задържат дълго на тези нива . Вярно разкарах всички франкове от сметките си от една банка на БФБ днес понеже работеше на курсове над 1,72 ,но скоро мисля пак да се кача на дълъг франк. Франка иЗлатото
                е убежище . Влезнах дълъг на ДАХ в Комерса и Количките просто не издържав такива цени ...
                Ти имаш ли акции.....
                П.П и си вземах 50 аспирина за успокоение.. 11% минус всичко е полудяло.

                Поздрави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Всичко е вербално. Все още не са излези сумите с които са интервенирали.
                  Анализатори започват да пресмятат, че ще им трябват от 0.5 - до 1 трилион долара за поддържане на този "пожелателен" курс. Ще продадат каквото имат, после ще печатат и накрая ще си разбият финансовата система.
                  В момента SNB се поддава на стремежите на експортното лоби и оставя на заден план населението и вносителите.

                  А не ми се мисли какво ще стане, когато се заговори за драхмата.
                  Ще им трябват долари или франкове?

                  Могат да си печатат колкото искат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Всичко е вербално. Все още не са излези сумите с които са интервенирали.
                    Анализатори започват да пресмятат, че ще им трябват от 0.5 - до 1 трилион долара за поддържане на този "пожелателен" курс. Ще продадат каквото имат, после ще печатат и накрая ще си разбият финансовата система.
                    В момента SNB се поддава на стремежите на експортното лоби и оставя на заден план населението и вносителите.

                    А не ми се мисли какво ще стане, когато се заговори за драхмата.
                    Хъм, не знам, но тези с 7 милиона население и малко хартии да напечатат ще стане страшно за дългите. И друг път съм казвал, на тези нива (по-скоро риска от по-дебели такива) няма желаещи за дългосрочни заеми, а без фундамент спекулантите правят балон и си заминават. Освен това не се съревновават със световната печатница, а с по-скромна
                    Last edited by prodigal; 06.09.2011, 19:20.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      Ми, да погледаме и ще видим, или смяташ че хляба и ножа не е в тях ?
                      Всичко е вербално. Все още не са излези сумите с които са интервенирали.
                      Анализатори започват да пресмятат, че ще им трябват от 0.5 - до 1 трилион долара за поддържане на този "пожелателен" курс. Ще продадат каквото имат, после ще печатат и накрая ще си разбият финансовата система.
                      В момента SNB се поддава на стремежите на експортното лоби и оставя на заден план населението и вносителите.

                      А не ми се мисли какво ще стане, когато се заговори за драхмата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        И какво му е респектиращото?
                        Ми, да погледаме и ще видим, или смяташ че хляба и ножа не е в тях ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                          ...
                          Звучи респектиращо....
                          .....но до болка познато от миналото . Така навремето (2003 - 2004 по памет ) BOJ бранеше 115.00 в долар/йена....Минаха няколко месеца и пазарът слезе на 105.00 и Банката заяви ,че 105.00 няма да се пусне за пробив ....след още известно време се оказа ,че "100.00 било добре за текущата ситуация и отразявало фундамента" след което пазарът отиде на 90.00 ...Нататък няма смисъл да продължавам ....

                          Проблемът днес беше(това досега не се беше случвало по тоя начин), че SNB обяви "цели" 10 фигури над текущия курс и пазарът се втурна да ги гони за 10 минути ..И за оправдание на движението се "изплю" фразата с "фиксирането на 1.2000 .

                          Ясно ми е, че става дума не за пари ,а за много пари (Мастъре) .
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            Не тази е активната.
                            Амииии точно тази е активната.... на първа страница във форума с 2362 мнения е в момента и е копирала на 100% заглавието на "архивираната" тема която никъде е безнадеждно заровена в небетието.
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              The SNB will enforce this minimum rate with the utmost determination and is prepared to buy foreign currency in unlimited quantities.
                              Even at a rate of CHF 1.20 per euro, the Swiss franc is still high and should continue to
                              weaken over time. I

                              Звучи респектиращо, едва ли ще им се наложи да си измислят много нови франкове, докато им светне на някои
                              И какво му е респектиращото?

                              Коментар


                              • The SNB will enforce this minimum rate with the utmost determination and is prepared to buy foreign currency in unlimited quantities.
                                Even at a rate of CHF 1.20 per euro, the Swiss franc is still high and should continue to
                                weaken over time. I

                                Звучи респектиращо, едва ли ще им се наложи да си измислят много нови франкове, докато им светне на някои

                                Коментар

                                Working...
                                X