IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ? (архив до 12.07.2012 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Златцето ли е балон, дето е нещо реално, или кинтите са балон, дето правителствата ги печатат колкото си щат (то вече не ги и печатат, защото са виртуални)?

    Реалният вътрешен и външен дълг на САЩ е над 100 000 000 000 000, цената на всичкото златце на светът е под 7 000 000 000 000.

    Ха помислете пак кое е балон.
    От човек, чиято температура се усеща от разстояние, не може да се очаква обективно и безпристрастно мнение. Повечето участници са емоционално обвързани със стоките, които търгуват... и точно действията на последните са тези, които оформят кривата на графики като долната. За да оцелее един трейдър на какъвто и пазар да е, трябва да е ice cold.

    п.с.
    Без значение дали е страх или алчност - глупавите емоции са възможно най-лошия съветник.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение
      Ситуацията за мен в момента е между нивата алчност (greed) и заблуда (delusion).
      а за мен е малко - след media attention
      медиите почнаха да крякат последната година и половина
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Според мен в цената на златото няма алчност.
        Никой не влиза в златото щото е алчен.

        Тук на тези нива се търгува само страх - за всичко, 2012 и т.н..неразионален страх..дано да го увладеят..

        Коментар




        • Ситуацията за мен в момента е между нивата алчност (greed) и заблуда (delusion).

          Горе е схемата на всеки класически балон.

          Има ли нужда да ви показвам приликите с де що има борси по света през годините?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение
            ................. а нещо от рода на каба-гайда, затова и държи още на надуването. Едно е найлон като материал, а съвсем друго кожа от задника на стар пръч. Посленият издържа несравнимо по-високи налягания, но все някога ще гръмне и тогава... Все пак едно е да гръмне детско балонче, а съвсем друго каба-гайда... (Постът на С.П. е публикуван с малки модификации от един друг форум...)
            Julius - +100% - с едно малко доуточнение - всяка гайда (пък била тя и каба) се прави от младо яре
            не от стар пръч
            не за друго ама пръчовата СТРАШНО МИРИШЕ (то и ярешката мирише ама не е същото )
            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение


              Първо едно уточнение: Що е то балон? Балон е изделие, направено от евтин, лек, механически слаб материал-найлон, сапунена пяна, журналистическо-брокерска пяна, което в нормално състояние(ненадуто) няма обем. Можете да седнете върху него и няма да го усетите. При вкарване в него на въздух под налягане той започва бързо да расте на обем. Това е идеята на балона: минимум усилие-максимум обем. Това обаче на става вечно. В един момент балонът гръмва. Този момент зависи от здравината на материала. И точно тук е златното допълнение към теорията на балонирането. Цените минаха 1500$, а балона не гърми. Обяснението е единствено в използувания материал. Очевидно златния балон не е истински балон, а нещо от рода на каба-гайда, затова и държи още на надуването. Едно е найлон като материал, а съвсем друго кожа от задника на стар пръч. Посленият издържа несравнимо по-високи налягания, но все някога ще гръмне и тогава... Все пак едно е да гръмне детско балонче, а съвсем друго каба-гайда...


              аплодисменти!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                Това за мен си е жива касапница!!!
                от 5 години следя златото - не си спомням такъв UP!!!
                2 или 3 пъти е имало за последните 5 години - едновремено рекорди в USD и EUR едновремено - но UP 2,38% за ден не си спомням .......
                а покрай ъпа на Златото - забравихме да следим този на СРЕБРОТО, който също днес е впечатляващ .....
                Абсолютно си прав така е. Нямам представа и аз какво става, като няма отворени пазари, от къде дойдоха тези ордери милиони?

                Е те среброто и златото ръчичка за ръчичка надолу, нагоре си играйкат. Ама на среброто са по-евтини ордерите, та затова го играя там, можеш да вземеш по-голямо количество, което пък си е рисково също.

                Коментар


                • Това за мен си е жива касапница!!!
                  от 5 години следя златото - не си спомням такъв UP!!!
                  2 или 3 пъти е имало за последните 5 години - едновремено рекорди в USD и EUR едновремено - но UP 2,38% за ден не си спомням .......
                  а покрай ъпа на Златото - забравихме да следим този на СРЕБРОТО, който също днес е впечатляващ .....
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар




                  • Първо едно уточнение: Що е то балон? Балон е изделие, направено от евтин, лек, механически слаб материал-найлон, сапунена пяна, журналистическо-брокерска пяна, което в нормално състояние(ненадуто) няма обем. Можете да седнете върху него и няма да го усетите. При вкарване в него на въздух под налягане той започва бързо да расте на обем. Това е идеята на балона: минимум усилие-максимум обем. Това обаче на става вечно. В един момент балонът гръмва. Този момент зависи от здравината на материала. И точно тук е златното допълнение към теорията на балонирането. Цените минаха 1500$, а балона не гърми. Обяснението е единствено в използувания материал. Очевидно златния балон не е истински балон, а нещо от рода на каба-гайда, затова и държи още на надуването. Едно е найлон като материал, а съвсем друго кожа от задника на стар пръч. Посленият издържа несравнимо по-високи налягания, но все някога ще гръмне и тогава... Все пак едно е да гръмне детско балонче, а съвсем друго каба-гайда... (Постът на С.П. е публикуван с малки модификации от един друг форум...)
                    Last edited by Julius; 02.08.2011, 23:06.

                    Коментар


                    • къде са борсите?

                      А уж като не работят борсите имало по-малко търговия? Значи веднага да се издадат тези от форума, които така надуват сребро и злато.
                      Бързо две крачки напред....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fickata Разгледай мнение
                        Днес със теб ли го коментирахме ?
                        Май да. Днеска ми отнесе няколко стопа. Имах няколко момента с профит. Не послушах да затворя на печалба от 100-тина $ и после ме отвя. Печалбата ми от предишните няколко дни я запокити у полето.



                        А ти?

                        Коментар


                        • ужас 1654$-направо не е истина,нали си оправиха дебта американците кво става?
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            ... не казвам, че златото не може да качи още 10-20-50 или 100 %, а казвам да се внимава МНОГО...
                            + !!! с което се оттеглям по тази тема.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              за отиването - отива, кажи ми нещо, което вечно да расте? Дори и инфлацията от време на време си отдъхва с една дефлация та златото, че ще падне, ще падне, ама още е далече връхчето, а чукне ли двойката, спокойно може да качи още 10% на инерция, а от там нататък - Божа (т.е. сащианска) работа За мен лично в омента златото е на ниво БФБ през януари 2007.....
                              Груйчо, не казвам, че златото не може да качи още 10-20-50 или 100 %, а казвам да се внимава МНОГО, защото последния балон, имотния взе много реални човешки животи!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dinobot Разгледай мнение
                                Ех пак го подкараха това злато на север.

                                Пуснах един ордер сребро селл от 40.16 средна със стоп 40.52 и стискам палци да не ми го отнесе.

                                Как сте със позициите?

                                Днес със теб ли го коментирахме ?
                                Много добре изглеждащо средностатистическо българско прасе, мутирало по време на чернобилската радиа

                                Коментар

                                Working...
                                X