IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И да вметна и една цифра.
    Според мойте сметки еврото ще чукне 1.1500, преди да отпраши надоле.

    Коментар


    • [QUOTE=forexboy;n3198780]
      Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение

      Димчо, таз седмица ви избочиха стоповете на късите, а другата ще избочат стоповете на дългите. Докато има балъци да слагат стопове, ще има и тарикати да ги прибират. Друг е въпросът, че евро и паунда не са много удобни за цъкане на маржин.

      Forexboy, брат , за съжаление не играя със стопове а с насрещни позиции на определени нива.
      И за още по голямо мое съжалени съм затворил едва полУвината от късите си позиции.
      Но за радост съм с марджин по-малък от 1.
      Добавка на къси ще направя но няма да е преди да затвори месеца.
      А до тогава със сигурност ще затворя още малко на загуба в тая двойка, като целта е поне полУвината дневна загуба да е покривам
      с печалби от интарадей търговия с други инструменти.
      Ама кво да ти обеснявам, не е лесно, но да ни ти дреме.

      Коментар


      • [QUOTE=dim11;n3198735]
        Първоначално изпратено от Stazis Разгледай мнение

        Защо смятате, че има основания за къси позиции в ойрото.В коментарите класическият технически анализ погрешно се смята, че има някакво прогнозтично значение и оттам ценова стойност.Истината е, че той задава възможност за изтъргуване на определени позиции.
        Фундаменталния анализ се бори за прогнози, заедно с теорията на Елиът.Проблемът при последните два е че няма как да ти помогне да лимитираш рисковете между печалба и загуба.




        Пичага, благодаря за отделеното време и напълно точния коментар за двойката и техническите отигравания.
        Разбира се, че няма никакво основание за заемане на къси позиции, дори за скал в момента.
        Димчо, таз седмица ви избочиха стоповете на късите, а другата ще избочат стоповете на дългите. Докато има балъци да слагат стопове, ще има и тарикати да ги прибират. Друг е въпросът, че евро и паунда не са много удобни за цъкане на маржин.

        Коментар


        • [QUOTE=Stazis;n3198465]

          Защо смятате, че има основания за къси позиции в ойрото.В коментарите класическият технически анализ погрешно се смята, че има някакво прогнозтично значение и оттам ценова стойност.Истината е, че той задава възможност за изтъргуване на определени позиции.
          Фундаменталния анализ се бори за прогнози, заедно с теорията на Елиът.Проблемът при последните два е че няма как да ти помогне да лимитираш рисковете между печалба и загуба.




          Пичага, благодаря за отделеното време и напълно точния коментар за двойката и техническите отигравания.
          Разбира се, че няма никакво основание за заемане на къси позиции, дори за скал в момента.

          Коментар


          • редкооооу стамбоффффф много съм доволен от еврака . време му е да пада и аз съм напускал къси ама като гледам ще разплаче всички парапетажии с тест на 1,13 може и свещеното 1,1358. тогава ще фалирам абсолютно всички парапетажии взели от баба и дедо парички да си играят на борсички . хяхяхяхя
            но аз чакам бомбичките да се задействат и пускам муждувремнно къси че маржина яко хвърчи нагоре и много гот така със стопче късу .

            но !!!!!!! приготвяйте се за 1,70 такова напрежение се е насъбрало че един шип и глей го еврото отишло на 1,40 . пък и голямата 3 годишна трендлиниика пресякохме а с тия неща шега не бива ПАРАПЕТАЖИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ. ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
              Браво, хубави коментари в тая тема.
              За съжаление го няма Стамбата.
              Така, имаме по дълбока корекция, което мен все още финансово не ме топли,
              щото късите ми позиции са на минус, все пак не толкова кофти.
              Фундаментално за няколко часа едва ли нещо кой знае колко се е проминило.
              Технически 1.1170 не знам каква съпротива е.
              От тука нататък играта ще я оставим за другата седмица,
              добавка на къси евентуално при корекция нагоре до 1,1150 и последващ пробив под 1,1100.
              Вчерашното движение идва точно 38,2 корекция на седмичното дъно и максимум!!!



              Днеска отново ПУФ-ПАФ по зоните нагоре,,,,,)))))))
              ПАРИТЕТНОТО 1,00000 ела здравей !!!:):):):):):):)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                Браво, хубави коментари в тая тема.
                За съжаление го няма Стамбата.
                Така, имаме по дълбока корекция, което мен все още финансово не ме топли,
                щото късите ми позиции са на минус, все пак не толкова кофти.
                Фундаментално за няколко часа едва ли нещо кой знае колко се е проминило.
                Технически 1.1170 не знам каква съпротива е.
                От тука нататък играта ще я оставим за другата седмица,
                добавка на къси евентуално при корекция нагоре до 1,1150 и последващ пробив под 1,1100.
                Защо смятате, че има основания за къси позиции в ойрото.В коментарите класическият технически анализ погрешно се смята, че има някакво прогнозтично значение и оттам ценова стойност.Истината е, че той задава възможност за изтъргуване на определени позиции.
                Фундаменталния анализ се бори за прогнози, заедно с теорията на Елиът.Проблемът при последните два е че няма как да ти помогне да лимитираш рисковете между печалба и загуба.
                Техническият класически анализ обаче дава възможност да отиграеш една позиция с предварително зададени параметри, като стопът и времето в което може да се развие дадена търговска идея в зависимост от фрейма на който ще се зададе търговската ситуация.
                Лимитът пък има "пожелателен характер" или това е опционен параметър.Понякога се случва таргетите да бъдат повече от един, като единствено стопът може да те изхвърли от пазара.Една такава преценка и поведение може да помогне една сделка да се извлече около 50-70% от цялото движение, което е достатъчно за успешна търговия, вместо да ставаме гадатели и да правим опити да хващаме пиковете, което е невъзможно напрактика.

                Ситуацията в евро долар е следната: Т.к индикаторът RSI(14) прави конвергенции т.е цената и индикаторът съвпадат за бичо движение, то това означава, че ще последват нови върхове над моментния пик 1.1172.Тези наблюдения са на дневна и 4 часова графика.Подкрепата на 1 часова е 1.1060 нивото, като вероятността оттук да започне растеж към 1.1270-80 нивата е резонна (т.е покачване за целта в 1.1295 е голяма).RSI(14) към момента намира равновесие на междинния 2 часов фрейм.
                Проблемът е, че няма как да знаем, колко голяма ще е тази консолидация, може да се окаже, че ще бъде по-голяма( т.е от 4 часова графика).Тогава зоната на съпротива ще се измести в 1.1000-1.0985 нивото, която ще съвпадне и с индикаторът RSI(14) в зоната на агрегатно равновесие между купувачи и продавачи в 50 стойността.Всъщност, консолидациите носят също информация и тя е, че ако се случи на по-високи фреймове, при рестартиране на движение то би било по-сериозно като ценова промяна.
                Това нещо, може да се изтъргува за 1.1270-80 едва след излизане от зоната на консолидация.Къде ще се случи това ще каже пазарът, затова си следим графиките по средните фреймове от 1 час до 12 часова графика. Целите са ти първо за ретест в 1.1170, което след пробив ще открие и пътят за зоната около 1.1270-80.Стопът ще го начертае пазарът, дали класическият около 1.10, или най-кадърното нещо да се слезе на малките фреймове до 1 часова и с близък стоп по корекциите да се гони целта от по-високите фреймове.
                Към момента, ако излезе от рейнджа и започне импулсно трендово движение то входното ниво е 1.1140-50 (това е мястото на старта и началото за 1.1270-80).Но за момента няма такива индикации.
                Такъв тип анализ, ни държи далече от пазара и предпазва трейдърът от заемане на търговски позиции "предварително и ранно влизане" в някакъв хипотетичен сценарии.В крайна сметка се гони част от движението.

                По-принцип, така се отиграват всяка една сделка за себе си, като в мейджърите (доларовите двойки) успеваемостта е по-голяма от кросовите (резервни) двойки, защото ликвидността им е по-висока.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                  Ко речи ТАТОВОТО
                  Рекох ,че до петък вечер ФЕД пак ще сипе със самосвалите,иначе по технологията ти като спекулант
                  нямам възражения.
                  Last edited by Grosss; 19.05.2017, 08:39.

                  Коментар


                  • Браво, хубави коментари в тая тема.
                    За съжаление го няма Стамбата.
                    Така, имаме по дълбока корекция, което мен все още финансово не ме топли,
                    щото късите ми позиции са на минус, все пак не толкова кофти.
                    Фундаментално за няколко часа едва ли нещо кой знае колко се е проминило.
                    Технически 1.1170 не знам каква съпротива е.
                    От тука нататък играта ще я оставим за другата седмица,
                    добавка на къси евентуално при корекция нагоре до 1,1150 и последващ пробив под 1,1100.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Тато ами то не пада под 1.11,побай му малко.
                      Ко речи ТАТОВОТО

                      Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                        Благодаря за конструктивното мнение. Това е опониране с факти. Не мога да не му отговоря. Също като теб - нямам нищо лично към хората, които ми говорят по същество, което отговаря на тематиката.

                        Отговорът ми трябва да включва поне ДВА значими факта /фактора/, които влияят на цените:
                        1. Нищо не зависи ПООТДЕЛНО, нито от ТА, нито от ФА. Двата вида анализ работят заедно във всеки един момент от търговията, по едно и също време /независимо дали това е жито, акции, валутни двойки..., това съм го казвал и преди/. Въпросът, дали не отчитаме много от фактите - е неоспорим. Нямаме физическа възможност да обработим всичко онова, което влияе на цените на отделни инструменти. Обикновено се ограничаваме до прочитане на някакви отчети, или пък - до натрупаният опит на търговците през вековете. Последното не е малко. Ние опираме по-голям обем от знанията си на отдавна доказани истини. Просто отчитаме, че колелото вече отдавна е създадено и тръгваме да го усъвършенстваме з епохата, в която живеем. Същото е и с топлата вода... Дори не се замисляме дали я има, просто врътваме крана в правилната посока...

                        2. Значи, ако много неща са вече МНОГОКРАТНО изпитвани в практиката на човечеството - ние си караме по линията на "най-малкото съпротивление", нали е така? Само ТРЯБВА да научим "законите" или практиките, по които са се движили мнозинството от хората през вековете. Това не е достатъчно - сигурно би ми опонирал ти? Така е: утъпканите пътеки не винаги са най-късите /например за правенето на пари/, но може би пък са по-малко рисковите, така да се каже - по-сигурните? Знае ли човек на какво точно да вярва?

                        Доста интересни казуси за разсъждение. Защо аз говоря за ТА? НЕ НАЛАГАМ никому ТА! Защото ВЕРОЯТНО с него си служи масата от анализаторите, които работят за играчите с огромни състояния. Даваме си сметка, че същите големи инвеститори ЕДВА ЛИ обосновават сами своите входове, нито пък - затварянето на позициите си, въпреки че и това е възможно.

                        Друг сериозен фактор са индикаторите, които отчитат много конкретни обеми на отворени/затворени позиции, а те не са нещо подвеждащо - веднага оказват влияние на цената.

                        Постът стана дълъг и отегчаващ. Туитването на простотия може да повлияе на цената, не и в дългосрочен план. Затова винаги имаме едно наум. Преведено: рядко влизаме в гората, ако знаем, че има мечки...

                        Успех!
                        Мда, накара ме да се замисля...
                        Определено можеш да си полезен ... казвам го без ирония...
                        Относно анализаторите кланящи се на ТА винаги ме дразнило , че отразяват само един аспект от пазара... Такъв анализатор пише за подкрепи и съпротиви , но няма да сети да добави , че например :
                        - тази седмица има заседание (изявление) на ФЕД (ЕЦБ)
                        - предстоят избори за ...
                        - или каквото и да е друго събитие , което може съществено да промени картинката...
                        Най-вероятно защото тогава ще трябва да напишат най-важното изречение , а именно нещо от сорта на : "Стойностите в този ТА може да не са от съществено значение за посоката на движението - поради голяма вероятност тя да бъде повлияна от описаните предстоящи събития "
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение

                          Нали знаете правилото в Форексу - ако веке всички мислят че ке бъде за нагоре
                          тренду се обръща и тръгва надоле ......и обратното .... на 1,0340 .. всеки мислеше че ке бъде за надоле щото ей го на
                          на 340 пипа е паритету и .............. и ....... ей го на стана почти 1,12 .....
                          Туй е най верния индикатор .........
                          има ли още бикове в форума кажете на ТАТО ???
                          ако всички сте сдали багажа и веке сте на дълги ....работата е ясна
                          Тато ами то не пада под 1.11,побай му малко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Замисляш ли се колко е вярно казаното от теб и подчертаното от мен ...
                            Щото нищо не зависи от ТА ... Според мен самият той е измислен за да вкарва овцете в кошарата - не може само да пасат и да блеят ...
                            Тия , които са прочели повече книжки са много вредни - щото разпространяват зараза като лъжливи пастори ...
                            И какво се случва докато се вторачваш в подкрепи и съпротиви като изгубил се в пустинята турист ..... в мираж на оазис ...
                            Накрая някой туитва неква простотия и цялото теория дава фира...
                            Аз се опитвам да отигравам новини и сантименти . Фундаментите и ТА съм оставил на знаещите ...
                            Трябва да призная, че отчитам и фактите - понякога ТА учудващо точно познава ...
                            Успех !
                            п.с. нищо лично
                            Благодаря за конструктивното мнение. Това е опониране с факти. Не мога да не му отговоря. Също като теб - нямам нищо лично към хората, които ми говорят по същество, което отговаря на тематиката.

                            Отговорът ми трябва да включва поне ДВА значими факта /фактора/, които влияят на цените:
                            1. Нищо не зависи ПООТДЕЛНО, нито от ТА, нито от ФА. Двата вида анализ работят заедно във всеки един момент от търговията, по едно и също време /независимо дали това е жито, акции, валутни двойки..., това съм го казвал и преди/. Въпросът, дали не отчитаме много от фактите - е неоспорим. Нямаме физическа възможност да обработим всичко онова, което влияе на цените на отделни инструменти. Обикновено се ограничаваме до прочитане на някакви отчети, или пък - до натрупаният опит на търговците през вековете. Последното не е малко. Ние опираме по-голям обем от знанията си на отдавна доказани истини. Просто отчитаме, че колелото вече отдавна е създадено и тръгваме да го усъвършенстваме з епохата, в която живеем. Същото е и с топлата вода... Дори не се замисляме дали я има, просто врътваме крана в правилната посока...

                            2. Значи, ако много неща са вече МНОГОКРАТНО изпитвани в практиката на човечеството - ние си караме по линията на "най-малкото съпротивление", нали е така? Само ТРЯБВА да научим "законите" или практиките, по които са се движили мнозинството от хората през вековете. Това не е достатъчно - сигурно би ми опонирал ти? Така е: утъпканите пътеки не винаги са най-късите /например за правенето на пари/, но може би пък са по-малко рисковите, така да се каже - по-сигурните? Знае ли човек на какво точно да вярва?

                            Доста интересни казуси за разсъждение. Защо аз говоря за ТА? НЕ НАЛАГАМ никому ТА! Защото ВЕРОЯТНО с него си служи масата от анализаторите, които работят за играчите с огромни състояния. Даваме си сметка, че същите големи инвеститори ЕДВА ЛИ обосновават сами своите входове, нито пък - затварянето на позициите си, въпреки че и това е възможно.

                            Друг сериозен фактор са индикаторите, които отчитат много конкретни обеми на отворени/затворени позиции, а те не са нещо подвеждащо - веднага оказват влияние на цената.

                            Постът стана дълъг и отегчаващ. Туитването на простотия може да повлияе на цената, не и в дългосрочен план. Затова винаги имаме едно наум. Преведено: рядко влизаме в гората, ако знаем, че има мечки...

                            Успех!

                            Коментар


                            • Техническата картина при гейшата е низходяща за първа цел в 108.20-30 зоната.Времевия хоризонт е в рамките на две или три дневни сесии.
                              Стопът може да се ползва при 1 и 4 часов фрейм в 111.50 едва при пробив под 110.50-30 нивата.Индикаторът RSI(14) би дал подкрепа за шорт-а, защото намира равновесие в 50стойността си при върха си в 111.45

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                                Така и не разбрах, защо импИратора не харесваЛ моите чертички... Тук има толкова много УВАЖАВАНИ съфорумци, които не си позволява грозно да апострофира. Защо се хвана точно с мен - нямам идея. Та - той пък ме мотивира да му показвам /периодично/ колко е неподготвен в тази /и други/ материи, които би трябвало да са негова професионална област...

                                Както и да е. Приемам, че чертичките ми са "криви" и затова не му харесват на импИратора... Те па неговите са по-прави... Повтаря дословно казаното от другите, или им разтяга локуми, как миналата година си бил купил едни акции, които сега се котират по-високо на борсата... Е, това всеки го може, след като знае какво се е случило за минал период. Според мен не е инвеститор тоя, който говори в минало време. В тоя смисъл, "чертичките на импИратора са още по-криви и от моите.

                                По същество: моите чертички показват, че...
                                1. АКО имаме движение надолу /по канала на Болинджър/ - в интервала - от 1.10 до 1.09 цената на EUR/USD БИ ТРЯБВАЛО да срещне първата голяма съпротива, която да върне нещата нагоре.
                                2. АКО цените преодолеят тоя канал в рамките на 1-2 дневни търговии - следва съпротивата на гапа - 1.08. АКО гапът удържи - нещата отиват отново нагоре.
                                3. АКО гапът даде фирА - прекалено рано е да се произнасям, но на първо време ще има съпротива на 1.07.
                                4. Въпреки гореказаното, при динамична търговия, допълнена с непремерени изказвания на политици или неочаквани катаклизми по света - точка 3 може да се изпълни за броени часове...

                                Успех! /мога да чертая и обосновавам всичко, но не го правя, за да не ядосвам преписвача - импИратор.../
                                Замисляш ли се колко е вярно казаното от теб и подчертаното от мен ...
                                Щото нищо не зависи от ТА ... Според мен самият той е измислен за да вкарва овцете в кошарата - не може само да пасат и да блеят ...
                                Тия , които са прочели повече книжки са много вредни - щото разпространяват зараза като лъжливи пастори ...
                                И какво се случва докато се вторачваш в подкрепи и съпротиви като изгубил се в пустинята турист ..... в мираж на оазис ...
                                Накрая някой туитва неква простотия и цялото теория дава фира...
                                Аз се опитвам да отигравам новини и сантименти . Фундаментите и ТА съм оставил на знаещите ...
                                Трябва да призная, че отчитам и фактите - понякога ТА учудващо точно познава ...
                                Успех !
                                п.с. нищо лично
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X