IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за начинаещи при търговия с валута, акции и опции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Върви на всяка машина
    от последните 10-тина години.
    Е ако е само на 2-3 още по добре !!!
    Интернета не требе да е нещо
    изключително, само требе да не прекъсва!!!
    Ако нямаш поне 3-4 месеца опит
    на демо не хвърляй и 2000 кинта
    наведнъж в една сметка защото
    над 99% от първите сметки
    винаги съдбата им не е добра.
    Пробвй се с малка сметка до
    500 лева при няколкото добри БГ брокера!!!
    Най-малкото винаги можеш да довнесеш!!!
    Успех !!!
    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

    Коментар


    • Преди всичко благодаря за отговорите.

      Колчо Слепеца, можеш ли да кажеш нещо по-конкретно?

      НАИВНИК, Interactive Brokers е много добър вариант - ниски комисионни и достъп до почти всички пазари. Платформата им на ниво ли е ? Има ли също така, някакви скрити такси ?

      SPART,
      1) Поне на този етап намеренията ми са свързани главно с търговия на CFDs.
      2) Бих се радвала, тогава, ако ми препоръчаш твоя фаворит сред европейските брокери и платформата със сравнително най-много екстри при търговия свалута.
      3) Искаш да кажеш че по-важна е скоростта на интернета, отколкото характеристиките на лаптопа?


      Всъщност, за да бъда по-ясна, разполагам с 2000 евро, които съм предвидила за реална търговия. Въпроса ми е как бихте постъпили на мое място от тук нататък, имайки предвид, че опитът / ако може да се нарече такъв / се свежда до виртуална търговия и съвсем малко с метатрейдър4.
      Last edited by Helena; 23.01.2011, 23:27.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Нека бъда точен. Говоря за брой цъкания на някой от бутоните. Търгувах 20-30 акции, техните опции и всякакви мини-та. Така че 40-50 влизания и излизания дневно не са толкова много.
        Ти си знаеш !!!
        За мен са много.
        Особенно с акции.
        То на форекс ми се струват
        безкрайно , пък.........
        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
          Малиииииииии
          Това значи над.......
          над 100 със сигурност на ден !!!
          Това му се казва плющене !!!!
          Нека бъда точен. Говоря за брой цъкания на някой от бутоните. Търгувах 20-30 акции, техните опции и всякакви мини-та. Така че 40-50 влизания и излизания дневно не са толкова много.

          Коментар


          • Малиииииииии
            Това значи над.......
            над 100 със сигурност на ден !!!
            Това му се казва плющене !!!!
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Никой US брокер няма да ти даде необложен и 1 цент, който трябва да се обложи. Всичко друго плащаш тук. Дай боже всекиму да плаща данъци))
              Бих го перифразирал на:
              Дай боже всекиму печалби, на които да плаща данъци.

              Щото привилегията САМО да плащаш данъци е малко...
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                НАИВHИК това 70 000 сделки твои ли са??????
                Ъхъ 2000-2003

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  Понеже никой не ми плаща да рекламирам, ще бъда кратък. Interactivebrokers.За комп няма значение. И на баба ти ще свърши работа. Всеки има в сайта минимални изисквания. Ако това е достатъчно - над 70000 сделки без нито един проблем по тяхна вина
                  Ползвай БГ брокери !!!
                  Има достатъчно добри
                  и, че са близко не е без значение !!!!
                  Всеки комп става !!!
                  ================================
                  НАИВHИК това 70 000 сделки твои ли са??????
                  --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                  http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                    Като ползваш американски брокер не трябва ли да си плащаш данъците в САЩ?
                    На 15 декември 2008 влиза в сила "Спогодба за избягване на двойното данъчно облагане между България и САЩ".

                    http://0704.netclime.net/4_2/000/000...7_BG_alternate[1].pdf_.pdf
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                      Като ползваш американски брокер не трябва ли да си плащаш данъците в САЩ?
                      Никой US брокер няма да ти даде необложен и 1 цент, който трябва да се обложи. Всичко друго плащаш тук. Дай боже всекиму да плаща данъци))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Helena Разгледай мнение
                        Искам да попитам няколко неща....
                        Елън добри въпроси задаваш ,но има някои уточняващи неща ,които ти по една или друга причина не си споменала :

                        1) Акции ли искаш да търгуваш или CFD върху акции ? Важно е за тебе ,доколкото реалното придобиване на акции е 1 :1 ( купуваш ги физически на твое име ) , докато търговията на CFD се извършва с лост и ти не придобиваш нищо , а търгуваш само разликата при промяната в цената

                        2) За форекса ти препоръчвам --> не се хващай с американски брокер , доколкото условията за търговия при тях са малко по тежки от европейските брокери (тука очаквам включване от " специалистите" които да ми "обяснят " колко не съм прав )
                        Иначе уеб-базираната платформа е подходяща ако си в движение ,да можеш да отваряш --затваряш позиции и от чужд компютър . Но ако си с лаптоп непрекъснато подръка ,уеб-а е без значение . Разлика в скоростта на изпълнение на сделките не би трябвало да има ,ако имаш нормален интернет . Неудобствотоо е в това ,че масово уеб-платформите се отварят през IE и не поемат друг браузър .......

                        3) Лаптопът си е екстра и по принцип това е най-малката грижа на трейдинга
                        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Понеже никой не ми плаща да рекламирам, ще бъда кратък. Interactivebrokers.За комп няма значение. И на баба ти ще свърши работа. Всеки има в сайта минимални изисквания. Ако това е достатъчно - над 70000 сделки без нито един проблем по тяхна вина
                          Като ползваш американски брокер не трябва ли да си плащаш данъците в САЩ?
                          "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                          Коментар


                          • Понеже никой не ми плаща да рекламирам, ще бъда кратък. Interactivebrokers.За комп няма значение. И на баба ти ще свърши работа. Всеки има в сайта минимални изисквания. Ако това е достатъчно - над 70000 сделки без нито един проблем по тяхна вина

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Helena Разгледай мнение
                              Здравейте. Искам да попитам няколко неща. Предварително се извинявам, ако дублирам някоя тема или вече е давано отговор на въпросите ми. Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете или ме насочите по-точно.


                              1. Кой е най-подходящия и надежден софтуер или брокер за търговия с опции и акции / на чужди индекси / ? Например, какво мислите за "ThinkorSwim" или някой от тези:
                              http://online-stock-trading-review.toptenreviews.com/

                              2. При търговия с валута има ли значение дали се търгува със софтуер или уеб-базирана платформа, ако има отново кой софтуер, съответно онлайн брокер, ще ми препоръчате?

                              3. Лаптоп с какви параметри да търся?
                              Този подходящ ли е?



                              Благодаря предварително на всички
                              Здравей,
                              платформите за търговия, са на практика почти еднакви ...
                              като техен потенциален клиент, моят съвет е да си сметнеш и подбереш най-подходящите за теб комисионни...

                              за техническата част, не съм компетентен (допускам, че по-компетентни хора ще помогнат), но високото ниво на надежност (непрекъсваемост) няма как да не ти е от полза ...

                              Мисля, че днешните лактоци няма да имат НИКАКЪВ проблем с поддъжката на каквато и да е платформа ... Без значение от марката и модела...
                              Ако е само за това разбира се ...
                              ...
                              УСПЕХ !!!
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • Съвети за начинаещи при търговия с валута, акции и опции

                                Здравейте. Искам да попитам няколко неща. Предварително се извинявам, ако дублирам някоя тема или вече е давано отговор на въпросите ми. Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете или ме насочите по-точно.


                                1. Кой е най-подходящия и надежден софтуер или брокер за търговия с опции и акции / на чужди индекси / ? Например, какво мислите за "ThinkorSwim" или някой от тези:
                                http://online-stock-trading-review.toptenreviews.com/

                                2. При търговия с валута има ли значение дали се търгува със софтуер или уеб-базирана платформа, ако има отново кой софтуер, съответно онлайн брокер, ще ми препоръчате?

                                3. Лаптоп с какви параметри да търся?
                                Този подходящ ли е?



                                Благодаря предварително на всички
                              Working...
                              X