IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за начинаещи при търговия с валута, акции и опции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Абе разрешава се, но ще ти искат марджин между 10 и 20% от Underlying. Което при 2000 акаунт е малко тегаво.
    Няма как да ти разрешат съвсем голи нудисти да пишеш. Поне малко трябва да имат облекло. Oanda предлагат достъпни опции. Техните са обаче по-скоро дигитални.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Svetlin Разгледай мнение
      Продажбата на опции не е толкова страшна и се разрешава от брокерите. Проблемът там е, че трябва много стриктно да се управлява риска, което е проблем за повечето трейдъри. Покупката на опции е идеална за отиграване на по-дългосрочни движения. Вече има достатъчно форекс брокери, които предлагат опции при достъпни условия.
      При положение,че в България брокерите предлагащи тази услуга са малко и то чрез платформата на Саксобанк,където опциите са от европейски тип,а не от американски,може да са по-скъпи,но са по ликвидни.И с акаунт от 2000 евро мисля че не е достатъчен тъй като минимума е 1 лот.Така че въпреки достъпните условия възможностите са ограничени.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Абе разрешава се, но ще ти искат марджин между 10 и 20% от Underlying. Което при 2000 акаунт е малко тегаво.
        има си Optionscheine zа таzи работа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Svetlin Разгледай мнение
          Продажбата на опции не е толкова страшна и се разрешава от брокерите. Проблемът там е, че трябва много стриктно да се управлява риска, което е проблем за повечето трейдъри. Покупката на опции е идеална за отиграване на по-дългосрочни движения. Вече има достатъчно форекс брокери, които предлагат опции при достъпни условия.
          Абе разрешава се, но ще ти искат марджин между 10 и 20% от Underlying. Което при 2000 акаунт е малко тегаво.

          Коментар


          • Продажбата на опции не е толкова страшна и се разрешава от брокерите. Проблемът там е, че трябва много стриктно да се управлява риска, което е проблем за повечето трейдъри. Покупката на опции е идеална за отиграване на по-дългосрочни движения. Вече има достатъчно форекс брокери, които предлагат опции при достъпни условия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Helena Разгледай мнение

              Какво бихте казали за търговията с опции? Струва ли си, има ли някакви специални изисквания и колко хазартна е?
              Да, търговията с опции си струва, особено ако видът е съобразен с посоката на пазара. Брокерите си имат съответните изисквания за сума за разрешаване на търговия с опции.Разбира се трудно ще ти разрешат да пишеш нудисти а и не е препоръчително, защото може се обърнеш ти в такъв/такава. Ако търсиш хазарт, открий си сметка в някой покер сайт. Търговията със акции, опции и т.н. не е хазарт, както и Форекс-а.

              Коментар


              • Благодаря за вниманието и ценните съвети


                Идеята ми е паралелно с демо акаунтите и изучаването на теория да придобия и малко представа за реалната търговия. Това мисля, че само по себе си е предпоставка за повишаване на интереса ми към материята.

                Една част от сумата ще отделя за ФОРЕКС и в тази връзка какъв акаунт е по-удобен - обикновен или марджин ? Какво да очаквам от двата варианта?

                Какво бихте казали за търговията с опции? Струва ли си, има ли някакви специални изисквания и колко хазартна е?

                Теоритичните ми познания са далеч от достатъчни, затова ще се радвам, ако ми препоръчате и стойностна литература за търговия с валути и опции.

                Коментар


                • Що глупости за CFD-та видях написани накуп - а май само един ги търгува сериозно
                  Сделките с тях имат повечко разходи, но фундамента им е по-лек за следене. Може суапа да е положителен - и то МНОГО положителен. Движенията са сериозни наистина, лоста може да е от 1:1 до 1:10 например - зависи от ДИСЦИПЛИНАТА само и единствено. Винаги може да се започне с 1:1 "лост" и да се вдигне при брокера до 1:10 (максимума в повечето случаи). 2000 са достатъчна сума, бг_ред-а е прав че трябва няколко месеца демо - игра но не е прав че ВИНАГИ се занулява първия акаунт. Дори е много голяма грешка ако човек го занули!

                  Пиша като човек който трейдва изключително CFD-та през български брокер, при крайно неизгодни условия. Забавлявал съм се и с малък акаунт (под 2000), и с порядък по-голям.

                  Коментар


                  • Няма никакъв спор по въпроса, че най-добре е да се търгуват истински акции, с истински брокер. Много е хубаво като си пуснеш ордера и да го видиш на ЕCN-a. За съжаление всички тези екстри започват от 25000 долара нагоре. Така де това е минимумът който се изисква за пълна програма, включваща дейтрейдинг, нормални марджин изисквания, възможност за търговия с опции и мини-та. За CFD, още нищо не мога да кажа. В момента цъкам такива и въпреки огромните спредове имам по-голям успех отколкото на Форексо. Все пак колкото и да си приличат - нещата са си различни)) Това е, колкото и гадно да звучи - хубавите неща са за тези с големите акаунти((

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                      ДЕПОЗИТ! Не се занимавай с хазарт.
                      И аз си мислих да печеля с договори за разлика върху акции, обаче като си поиграх с демото и загубих няколко хиляди (за щастие виртуални) долара май ще си променя решението.

                      Може би инвестирането в акции (без лост) е по-добро решение, защото рискът е по-малък (но не е малък!).

                      Краткосрочното търгуване с акции/валута/CFD е почти хазарт!

                      Може би най-големия недостатък на CFD (след възможността за голяма загуба, заради лосотвия ефект) е лихвата, която плащаш всеки ден (ако не закриеш позицията си до края на деня).

                      За физически лица тази лихва не се признава за разход - може да си на загуба заради лихвата и таксите, но въпреки това да дължиш данъци...

                      Първо си поиграй поне няколко седмици с демото и после инвестирай реални пари. Като загубиш виртуални долари ще се замислиш преди да инвестираш реални...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Helena Разгледай мнение
                        Всъщност, за да бъда по-ясна, разполагам с 2000 евро, които съм предвидила за реална търговия. Въпроса ми е как бихте постъпили на мое място от тук нататък, имайки предвид, че опитът / ако може да се нарече такъв / се свежда до виртуална търговия и съвсем малко с метатрейдър4.
                        ДЕПОЗИТ! Не се занимавай с хазарт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Helena Разгледай мнение
                          ........
                          1) Поне на този етап намеренията ми са свързани главно с търговия на CFDs.
                          2) Бих се радвала, тогава, ако ми препоръчаш твоя фаворит сред европейските брокери и платформата със сравнително най-много екстри при търговия свалута.
                          3) Искаш да кажеш че по-важна е скоростта на интернета, отколкото характеристиките на лаптопа?
                          1) CFDs аз не търгувам --- имам си фундаментални причини , които не са по темата в момента
                          2000 евро са прекалено малка сума за търговия на CFDs . Основно заради ниския лост , относително големия марджин ( освен ако не търгуваш някакви евтини акции ) и комисионните по сделката ( повечето брокери начисляват ) както и отрицателния суап ако позицията ти е извън интрадей . Освен това един по силен гап срещу тебе ,ако си с отворена позиция ,може неволно да ти причини големи загуби ....Че даже и да те занули . Ето ти линк на един брокер по който можеш да се ориентираш за спецификата на контрактите-- акции CFDs от DJIA :

                          http://www.forextrade.bg/trader/cspecs/

                          А тук можеш автоматично да пресметнеш какава сума ще ти е необходима за да отвориш позиция по даден контракт ,както и всички други разходи по евентуалната ти позиция :

                          http://www.forextrade.bg/trader/calc/

                          2) По тоя въпрос ще ти пратя линк на ЛС за да не излезе че рекламирам нещо ,а и да не предизвиквам излишна дискусия .

                          3) За нета е важно да не прекъсва -- по долу РеДа ти го е споменал.

                          А лаптопа си е екстра а и мернах ,че не е мнго скъп
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                            Jay, пробвал ли си да прилагаш спогодбата досега и какви бяха резултатите?
                            При американски и руски брокер не бих отворил сметка. Поне за сега.. Имам си някой неща на ум.

                            Иначе да, за други неща работи.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Helena Разгледай мнение
                              НАИВНИК, Interactive Brokers е много добър вариант - ниски комисионни и достъп до почти всички пазари. Платформата им на ниво ли е ? Има ли също така, някакви скрити такси ?

                              .
                              Няма скрити такси. Има Data feed, но при над 30 сделки месечно са Free. С 2000 няма да те вземат. Нещо са се увълчили. Минимум 10000 за откриване. Но може би е най-добре е CFD с тази сума.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                На 15 декември 2008 влиза в сила "Спогодба за избягване на двойното данъчно облагане между България и САЩ".

                                http://0704.netclime.net/4_2/000/000...7_BG_alternate[1].pdf_.pdf
                                Jay, пробвал ли си да прилагаш спогодбата досега и какви бяха резултатите?
                                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                                Коментар

                                Working...
                                X