IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Песимизъм на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Финансов речник

    Мечи пазар / Bear market
    Ситуация на пазара, при която цените на акциите се понижават или се очаква да се понижат. Още такъв пазарът, при които повече инвеститори за песимистично настроени за развитието му. При мечи пазар преобладават продавачите, които "настискат" цените в низходяща посока.

    Мечка / Bear
    Инвеститор, който вярва, че определни акции или пазар ще се понижат. Такъв тип инвеститори се опитват да спечелят при падащ пазар и обикновено са песимистично настроени за развитието на даден пазар.

    Овца / Sheep
    Инвеститор, който няма собствена стратегия за търговия. Доверява се основно на емоции си и на мнението на околните. В повечето случаи подобен инвеститор прави необмислени и непреценени инвестиции. Произлиза от приликата в поведението на овцата, която следва овчаря.


    Пени акции / Penny stock
    Акции, които се търгуват на сравнително ниски цени и пазарна капитализация спрямо останалия пазар. Обикновени тези акции се считат се за високо спекулативни и рискови, заради ниската си ликвидност, широкият спред между поръчките купува-продава, нисък рейтинг на представяне на регулярна информация. Този тип акции обикновено се търгуват на алернативните борсови сегменти - OTC.


    Прасе / Pig
    Инвеститор, който се счита за алчен и забравил първоначалната си инвестиционна сратегия. Този тип инвеститори имат твърде оптимистични очаквания за бъдещето. Терминът идва от сравнението между прасето, което преяжда редовно, и алчния инвеститор, който не би "излязъл" от инвестиция дори и след резки изменения заради очакването, че тя ще му донесе по-големи печалби.


    Щраус / Ostrich
    Инвеститор, който пренебрегва важна информация и други фактори, влияещи на пазара и на цената на акците. Идва от приликата с поведението на птицата, която при опасност крие главата си в пясъка.
    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
      Имам позиции в доста различни акции на БФБ, предимно сини чипове. Надявам се на добри печалби след 2-3 години.
      Ахам е, значи не мога да ти пожелая успех за сега.

      А те повечето сини чипове са си направо червени на цвят.
      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

      Коментар


      • Имам позиции в доста различни акции на БФБ, предимно сини чипове. Надявам се на добри печалби след 2-3 години.

        Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
        Благодаря. А ти къде каза, че си инвестирал за да видя дали мога да ти пожелая същото.
        Мнението ми не е препоръка!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
          Колега,


          дано скоро излезеш на печалба .
          Благодаря. А ти къде каза, че си инвестирал за да видя дали мога да ти пожелая същото.
          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

          Коментар


          • Колега,


            дано скоро излезеш на печалба .

            Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
            Нека пада борсата та да видите аз как се чувствам като ми се свлече инвестицията няколко пъти и е без напълно ясна представа за бъдещето. Ни ми е да се засмея нито пък да заплача просто се водя жив но загубите не са малки и съм като премазан.
            Мнението ми не е препоръка!!!

            Коментар


            • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Да ни е честита Бащицата.

                Добавката AES
                Четвъртата причина за поскъпването на електроенергията е новата "добавка за невъзстановяеми разходи", която комисията "Семерджиев" ни надява на врата от 1 юли. Под този евфемизъм се крият загубите, които цялото общество трябва да плаща от дългосрочните договори с американската AES, които сключи на 13 юни 2001 г. кабинетът Костов за изграждането на нова мощност на площадката на ТЕЦ "Марица-изток 1" и за модернизиране на ТЕЦ "Марица-изток 3". В крайна сметка само тази добавка ще "натоварва" цената на всеки мегаватчас с 2,94 лева (1,9% от крайната цена на тока от 1 юли). Пресметнато в пари, това ще рече, че с нея дългосрочните договори на Иван Костов ни бъркат в джоба за една година с над 124 млн. лева!

                -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                Абе Бащицата измамна и нагла ко ни занимава с неща отпреди 10 години. Царя и Тройната такива неща не са правили щото държавата работеше на плюс колкото и да ги плюят.

                А сега държавата работи на минус от първия ден в който бащицата дойде на власт.


                Плащаме дълг на Милен Велчев още една лъжа на Бащицата а се оказа, че всъщност не е така. А истината е, че Бащицата съсипа държавата с не разплащането за да богатеят с парите които задържат определени банки. Що пари въртят и задържат не е истина.

                Отвратен съм от простотията на Българския народ най-простия народ на света.
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • http://paper.standartnews.com/bg/art...article=414385

                  http://paper.standartnews.com/bg/art...article=414378
                  Last edited by pipbel; 25.06.2012, 08:39.

                  Коментар


                  • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • http://www.fsc.bg/Saobshtenie-otnosn...N-news-3353-bg

                        Коментар


                        • Нека пада борсата та да видите аз как се чувствам като ми се свлече инвестицията няколко пъти и е без напълно ясна представа за бъдещето. Ни ми е да се засмея нито пък да заплача просто се водя жив но загубите не са малки и съм като премазан.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                            Коментар


                            • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X