IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinko-rp
    Първоначално изпратено от Brazilia231
    Май задоволяването ще е на 100%....останали са им още 17 милиона за тези които са се изхвърлилинад кеша..)
    25 милиона за БГ
    17 милиона за чужбина!!!

    Никакви други не са останали...
    О.к де..но как тълкуваш този цитат от съобщението "водещият мениджър имаше възможност да разпредели допълнително още 17078560акции...от съобщението не става ясно дали тези акции са разпределени..

    Коментар


    • Imam edno pitane otnosno emisiata akcii na ZHBG.

      Chetoh, zaplashtaneto na akciite ot SPO -to e sys srok do 19.12.2007.

      Sled kato niakoi akcii niama da sa plateni, syotvetno neprehvyrleni do 17.12.2007, kogato startira vtorichnata tyrgovia, kakvo shte se tyrguva ot tazi data ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Brazilia231
        Май задоволяването ще е на 100%....останали са им още 17 милиона за тези които са се изхвърлилинад кеша..)
        25 милиона за БГ
        17 милиона за чужбина!!!

        Никакви други не са останали...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Brazilia231
          Май задоволяването ще е на 100%....останали са им още 17 милиона за тези които са се изхвърлилинад кеша..)
          я аз не знаех, че ЗХБ ще пласират 60 млн. - това някакво ново инфо ли е или е поредното свободно съчинение ;-)
          Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bill-bg
            Не ми е ясно защо цената е определена на базата на търсенето на чуждестранните инвеститори..... при положение че за тях се разпределят по-малко акции (10%), пък и презаписването е по-малко..... въобще въпросчета
            Тамън се бях притеснил , че групата черногледи оракули днеска я няма и ето на тука са
            След като не им се сбъдна прогнозата за провал на емисията , следва втора серия - Защо цената е такава ?

            Простичък отговор - Защото при частното пласиране цената се договаря . След което ако иска мажоритаря да е справедлив определя тази цена за цена на отсичане. Както и стана явно в този случай.

            Коментар


            • Май задоволяването ще е на 100%....останали са им още 17 милиона за тези които са се изхвърлилинад кеша..)

              Коментар


              • Не ми е ясно защо цената е определена на базата на търсенето на чуждестранните инвеститори..... при положение че за тях се разпределят по-малко акции (10%), пък и презаписването е по-малко..... въобще въпросчета

                Коментар


                • Ей, много хляб има на БФБ

                  Честито и от мен на акционерите, с пожелание за успешно развитие на дружеството

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от meto76
                    Цената на акциите в публичното предлагане на Зърнени храни България е фиксирана при ниво 4,50 лв. за брой, съобщи водещият мениджър Централна кооперативна банка АД.


                    Цената е определена на базата на търсенето от международните инвеститори. За местни клиенти е разпределен 15% от капитала като презаписването е 2,52 пъти, а за чуждестранните клиенти е разпределен 10% от капитала на Зърнени храни при презаписване от 1,53 пъти.


                    Информация за разпределените акции ще бъде изпратена до Инвестиционните посредници, а сделките, с които новите акционери ще придобият акциите си, ще бъдат сключени на БФБ на 17 декември 2007, се казва още в съобщението.


                    До 25 617 940 обикновени акции бяха предложени за продажба, като съгласно договора за пласиране, водещият мениджър на предлагането имаше възможност да разпредели допълнително още 17 078 560 обикновени акции. От съобщението не става ясно дали тези акции са разпределени, като от банката отказаха допълнителни подробности.

                    Периодът на букбилдинг и приемане на поръчки при международното частно пласиране бе 10-14 декември 2007 г., а за публичното предлагане бе от 12 до 14 декември 2007 г.


                    http://www.investor.bg/?id=58320


                    ДА СИ КАЖА ЧЕСТНО НИЩО НЕ РАЗБРАХ.
                    Какво неясно има, освен че е доста сдъвкано

                    Коментар


                    • Цената на акциите в публичното предлагане на Зърнени храни България е фиксирана при ниво 4,50 лв. за брой, съобщи водещият мениджър Централна кооперативна банка АД.


                      Цената е определена на базата на търсенето от международните инвеститори. За местни клиенти е разпределен 15% от капитала като презаписването е 2,52 пъти, а за чуждестранните клиенти е разпределен 10% от капитала на Зърнени храни при презаписване от 1,53 пъти.


                      Информация за разпределените акции ще бъде изпратена до Инвестиционните посредници, а сделките, с които новите акционери ще придобият акциите си, ще бъдат сключени на БФБ на 17 декември 2007, се казва още в съобщението.


                      До 25 617 940 обикновени акции бяха предложени за продажба, като съгласно договора за пласиране, водещият мениджър на предлагането имаше възможност да разпредели допълнително още 17 078 560 обикновени акции. От съобщението не става ясно дали тези акции са разпределени, като от банката отказаха допълнителни подробности.

                      Периодът на букбилдинг и приемане на поръчки при международното частно пласиране бе 10-14 декември 2007 г., а за публичното предлагане бе от 12 до 14 декември 2007 г.


                      http://www.investor.bg/?id=58320

                      ДА СИ КАЖА ЧЕСТНО НИЩО НЕ РАЗБРАХ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Super Стар
                        Да ти кажа правата играх на 2.5 пъти и така посъветвах всичките си клиенти така че за това съм МНОГО доволен
                        Успех
                        честито отново, старо ... хубаво е да се познава презаписа, поне приблизително

                        да ви се развива добре бизнеса със зърното и биогоривата ти пожелавам, пък на себе си - мечките вегетарианци (зърноядци) и трейсианци да си ходят, че са ми налегнали позициите като стой та гледай, много зли

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Super Стар
                          Първоначално изпратено от Боримечката
                          Първоначално изпратено от Super Стар
                          Първоначално изпратено от Боримечката
                          нещо много увъртат ... аз нищо не разбрах
                          Ей , шмекер не се парви на тъп Всичко си знаеш ти
                          я се успокой

                          на първо четене наистина нищо не загрях, все едно го беше писал някой филолог, а не финансист, дърто, нъл тъй?

                          и а, честито - закупи доволно акции!
                          Да ти кажа правата играх на 2.5 пъти и така посъветвах всичките си клиенти така че за това съм МНОГО доволен
                          Успех


                          КОЛКО Е ПРЕЗАПИСВАНЕТО КОЛЕГИ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Боримечката
                            Първоначално изпратено от Super Стар
                            Първоначално изпратено от Боримечката
                            нещо много увъртат ... аз нищо не разбрах
                            Ей , шмекер не се парви на тъп Всичко си знаеш ти
                            я се успокой

                            на първо четене наистина нищо не загрях, все едно го беше писал някой филолог, а не финансист, дърто, нъл тъй?

                            и а, честито - закупи доволно акции!
                            Да ти кажа правата играх на 2.5 пъти и така посъветвах всичките си клиенти така че за това съм МНОГО доволен
                            Успех

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Super Стар
                              Първоначално изпратено от Боримечката
                              нещо много увъртат ... аз нищо не разбрах
                              Ей , шмекер не се парви на тъп Всичко си знаеш ти
                              я се успокой

                              на първо четене наистина нищо не загрях, все едно го беше писал някой филолог, а не финансист, дърто, нъл тъй?

                              и а, честито - закупи доволно акции!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Боримечката
                                нещо много увъртат ... аз нищо не разбрах
                                Ей , шмекер не се парви на тъп Всичко си знаеш ти

                                Коментар

                                Working...
                                X