IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако това чудо струва 750-950мил. при тези приходи, печалба и прогнози за ръст, то се сещам за поне 5 сини чипа, които е крайно време поне да си удвоят цената.

    "имайки предвид, че при тази цена компанията ще има минимална капитализация от 750 млн. лв. и съотношение цена/печалба на акция (P/E Ratio) при отчитане на прогнозираната печалба в края на 2008 г. над 34"......

    Направо им стана навик да си прибират печалбата за 2-3 години напред - премия за инвеститора един вид. Че то в края на 2008 P/E на много добри дружества, които понастоящем са листвани на БФБ би бил едноцифрно число при сегашните им цени .

    Зарежи, кой както иска да си го смята, пазара ще покаже

    Пожелавам успехи на дружеството и инвеститорите му.

    Коментар


    • vsi4ki znaem oba4e edno:


      NAI-DOBROTO i KOREKTNO IPO beshe tova na CHIMIMPORT!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от profix
        Тия са луди с тоя ценови диапазон, дето са го определили. Кой ще даде толкова пари!?

        spokoino... shte dadat pari kato stoi ta gledai!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ariman_007
          Негативно се просреща, гледам, като цяло, добре, добре ... Колкото по-малко cobos-4та при IPO-то, толкова по-малко лай и мрънкане след него. А за тези, които се включат, догодина чичо Хим ще извади по някое зайче от ръкавите :-)
          Имало два вида анализатори - тия, дето четат между редовете, и тия, дето току-що са овладели P/E или някой друг мултипликатор... и им се кефят до скъсване ...
          и кво прочете между редовете аджеба ...

          на мен лично ми писна да ме правят на малоумен с безумни ППП-та, с всяко следващо се убеждавам, че ни имат за все по-тъпи ...

          на това народа му вика: село, село, акция не видело

          Коментар


          • Негативно се просреща, гледам, като цяло, добре, добре ... Колкото по-малко cobos-4та при IPO-то, толкова по-малко лай и мрънкане след него. А за тези, които се включат, догодина чичо Хим ще извади по някое зайче от ръкавите :-)
            Имало два вида анализатори - тия, дето четат между редовете, и тия, дето току-що са овладели P/E или някой друг мултипликатор... и им се кефят до скъсване ...

            Коментар


            • Тия са луди с тоя ценови диапазон, дето са го определили. Кой ще даде толкова пари!?

              Коментар


              • То фирмата верно е агро, ама много селско-стопанско стана това ИПО. Ептен за селяните от ТКЗС ни взеха, че и бързат за пред нова година да мине по бързата процедура докато хората мислят за празниците и не гледат много много какво им предлагат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blah blah
                  Хората са включили и КГИ в цената. Затова се получава така.


                  П ояснение: КГИ - коефициент глупост на инвеститорите
                  Също и КАЕ-коеф. алчност на емитента
                  http://milom.blog.bg/

                  Коментар


                  • сетих се, че има и начин да има печалба от това IPO и за купувачите
                    ако никой външен не играе и го запишат само свои фирми, тогава лесно ще поскъпне след това (поне 10-20%, че и повече) и тогава ще може да се продаде (ако си бил единствения външен записал)

                    Нещо като Интерлоджик, където никой не игра, а то поскъпна 20 пъти ли беше, повече ли, по-малко ли беше

                    Но тази игра е много сложна и няма да я играя

                    Не е препоръка за покупка или продажба

                    Коментар


                    • То стана като в ония виц - "Намали бе, Манго!"
                      Новият ценови диапазон: 4.40 - 5.60 лв
                      Много агро очаквания са заложили в този диапазон.

                      Първоначално изпратено от Лари
                      Първоначално изпратено от Han Krum
                      Чакайте бе, при сегашната печалба от 6.3млн и очаквана да речем 9.0 млн, дори с мин. цена на 5 лв ми излиза П/Е =85 , нещо аз ли бъркам или тия ни взеха за канарчета... а на 9лв излиза капитализация 1.5млрд....егати и ИПО-то
                      Не бъркаш, вземат ни за канарчета. Вече никой не пуска нищо на P/E под 40 и P/B под 6. СЛЕД (а не преди) което някой като Елана се изцепва, че пазарът бил балон.
                      изразеното мнение не представлява препоръка за покупка или продажба на ЦК.

                      Коментар


                      • Investor, време е да почнеме да си говориме за милярди... У Европа сме, нека да не скромничим излишно ...

                        Коментар


                        • А, ви се виждат много 170 млн. лв. пазарна капитализация за ГАЗ ))

                          Коментар


                          • Хората са включили и КГИ в цената. Затова се получава така.


                            Пояснение: КГИ - коефициент глупост на инвеститорите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Han Krum
                              Чакайте бе, при сегашната печалба от 6.3млн и очаквана да речем 9.0 млн, дори с мин. цена на 5 лв ми излиза П/Е =85 , нещо аз ли бъркам или тия ни взеха за канарчета... а на 9лв излиза капитализация 1.5млрд....егати и ИПО-то
                              Не бъркаш, вземат ни за канарчета. Вече никой не пуска нищо на P/E под 40 и P/B под 6. СЛЕД (а не преди) което някой като Елана се изцепва, че пазарът бил балон.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alan Greenspan
                                Хане, те отдавна са ни взели за канарчета.
                                P/B, P/E кой ти гледа. Те работят с ДЦФ и аналози Бунге :-) :-)
                                Гледай как се удвояват приходи, печалби в бъдеще време.
                                На мойта елка с голям зор 3 докарвам, ама къде отива моя бонус?

                                Първоначално изпратено от Han Krum
                                Чакайте бе, при сегашната печалба от 6.3млн и очаквана да речем 9.0 млн, дори с мин. цена на 5 лв ми излиза П/Е =85 , нещо аз ли бъркам или тия ни взеха за канарчета... а на 9лв излиза капитализация 1.5млрд....егати и ИПО-то
                                Ти си добре ами аз мислех около 1.25 - 1.95 лв, без мен....

                                Коментар

                                Working...
                                X