IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Етропал АД - Етрополе (5EO / ETR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от meche_cveti93
    Тъй е братко Гризли.В началото се понахапах че голям зор докато съборя средната цена
    Вожде ,
    Тука племето на евробойците много мощно ..... та реших да погледна туй ,онуй .
    Почнаха да му търсят купувач в края на 2008 г. и смятам ,че са имали кандидат който много го е искал ... тогава. Като гледам спекулантите са работили до 4 лв. значи са очаквали цена поне 5.5 лв. ...... тогава. Сега ще рефлектира движението на ЕУБГ и желанието на останалите спекуланти да реализират печалба ... поне малка....

    Мнооо бледолики ,приятелю си мислат че на нашата борсичка ша има едно такова движение само нагоре ..........да да ам не ! Както казва и Джей Голд най-вероятно ша е зигзагообразно.На ората все повече им требват пари.Ако реализираш едни бързи 50 % защо да не ги прибереш у това смутно време и да се оглеждаш за по добра възможност.Ма някой мой да рече да ама тя еди коя си акция ша расте и ша напрай повече от 50 %.Мой да расте ма мой и да не расте.Е тъй си мислят повечето че и някой големи сигурно.За туй си мисла че винаги при едно такова по рязко повишаване на индексо ша води след това до разпродажби.Движението нагоре ша е бавно ми са струва.Ма важното е па да вървим нагоре

    Коментар


    • Тъй е братко Гризли.В началото се понахапах че голям зор докато съборя средната цена
      Вожде ,
      Тука племето на евробойците много мощно ..... та реших да погледна туй ,онуй .
      Почнаха да му търсят купувач в края на 2008 г. и смятам ,че са имали кандидат който много го е искал ... тогава. Като гледам спекулантите са работили до 4 лв. значи са очаквали цена поне 5.5 лв. ...... тогава. Сега ще рефлектира движението на ЕУБГ и желанието на останалите спекуланти да реализират печалба ... поне малка....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex
        според мен му търсят цена в диапазона 4-6 лв. на акция...
        лично мнение, не е препоръка...

        Ако успеят да намерят купувач било и след 1 година, то си е доходност между 100 и 200%... което е далеч от депозит

        Абе едно 100 % мисля че ще се хванат поне

        Коментар


        • Първоначално изпратено от meche_cveti93
          Абе дружеството си е арно.Ако се намери някой да изсипе цената с удоволствие бих лапнал няколко хиляди бр .Рано или късно ша му се вземе цената.Все ша са изкарат убави % доходност
          Вожде ,
          Тук си дългосрочен.... не може човек да печели навсякъде . Ще му дойде и на него реда....

          Тъй е братко Гризли.В началото се понахапах че голям зор докато съборя средната цена.То не беше спекула не беше чудо ма кода са прай.Трябваше някак да си оправям грешката.И ся мога да ги продам ма все си мисла че ша ударим кьоравото тук

          Коментар


          • според мен му търсят цена в диапазона 4-6 лв. на акция...
            лично мнение, не е препоръка...

            Ако успеят да намерят купувач било и след 1 година, то си е доходност между 100 и 200%... което е далеч от депозит

            Коментар


            • Абе дружеството си е арно.Ако се намери някой да изсипе цената с удоволствие бих лапнал няколко хиляди бр .Рано или късно ша му се вземе цената.Все ша са изкарат убави % доходност
              Вожде ,
              Тук си дългосрочен.... не може човек да печели навсякъде . Ще му дойде и на него реда....

              Коментар


              • Абе дружеството си е арно.Ако се намери някой да изсипе цената с удоволствие бих лапнал няколко хиляди бр .Рано или късно ша му се вземе цената.Все ша са изкарат убави % доходност

                Коментар


                • Статията определено е интересна ... особено в часта за търсене на пазари в Латинска Америка .... там може да се предложи продукт от ЕС на доста добри цени ..... притесненията ми относно продажбата е, че може да се отложи доста във времето ..... собственика показва стабилност в основния си бизнес и според мен ще търси и добра премия за работещо предприятие като това ....особено със сигурните поръчки от министерството и позицията си на регионален монопол ......може би процеса на продажба може да се катализира от нужда на мажоритаря от свежи средства за придобивания в основната му дейност .... или от влошаване на финансовото му състояние. Вариант според мен е покупка от инвестиционне фонд ...... просто те са единствените активни при придобивания в момента (пример Девин и InBev ) Пкупка от по-голям конкурент поне за сега ми се струва малко вероятна ... в моментното състояние на световната икономика, според мен и конкурентните предприятия се насочват към оптимизиране на бизнеса си и подсигуряване на поръчки.....може би прогнози за цената ще могат да се правят след отчета за Q1 на 2010

                  Коментар


                  • мече,
                    според мен няма никакво място за сравнение меджу двете дружества. 'Твоето' е една огромна хранилка за N на брой партийни фирми и приятелски кръгове и не на послдено място мажоритар е Държавата, която е доказано лош стопанин , който не се води от пазара, а от социален,етнически и не на последно място ....корупционен интерес ( за съжаление в БГ е така). От друга страна Етропала е спретнато дружество с ясна структура,резултат и мениджмънт. Имайки в предвид естеството на продукцията и клиентите тук 'сивото' на практика липсва. Единственното нещо , което спира сделката е договорка за изгодна за двете страни ЦЕНА. Докато при БТХ е мътна работа. Там пари се дават, за да няма сделка . Искрено се надявам Дянков и Трайчо да успеят да се справят с този октопод и да приключат сагата с някакви сериозни приходи за Държавата.

                    успех
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Приказките на Мечето са глупости - тук няма кой да продава (буквално) за разлика от дружеството, което е дал за пример и имат всички. Там, ако стане страшно се надявам да имат добра БМС система, че да държи нещата под контрол на изхода. Последните решения за акциза са показателни, че няма да има протекция на държавно ниво за техния бизнес! Вероятно са ни натиснали здраво, но чисто на ниво дружество сваля цената.
                      Здравей Продигал ,
                      Първият ред не е глупост .... продължавам нататък. Когато правиш сделка има две страни ..... купувач и продавач....... засега при вас първия или липсва или не е съгласен на цената ... Толкова сте мощни ,че не ви трябват парите и ще чакате докато къндиса на вашата цена ....някога или няма никой от другата страна.Това се набива в главата на пръв прочит..... по скоро последното.
                      Относно БТН .... пак неверни заключения .... В момента ще раздават още 24 м. дивидент , което означава заедно с вдигнатите акцизи ,че могат да отпаднат протекциите на държавата за минимално количество тютюн и т.н. и да отиде на борсата а не през търг , но ще се изчака 45 дни процедурата на ОСА и след това... така ,че не ме мисли ... утре пак съм в ляво...
                      Успехи с продажбата ,но това са логически заключения.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram
                        каква цена на акция му търсят , че така се ослушват потенциалните купувачи..
                        някакви предположения?
                        Според мен всеки потенциален купувач ще изчака кешово плащане от страна на основния им клиент МнЗ за 2009 г. от една стана и параметрите на договора за 2010 г. от друга страна. В добри времена това се оправя и със стискане на ръце и поемане на ангажимент, но в сегашната ситуация не ми се вярва и от там идва срока средата/края на 2010 г. Ако има сериозни предложения де.

                        Приказките на Мечето са глупости - тук няма кой да продава (буквално) за разлика от дружеството, което е дал за пример и имат всички. Там, ако стане страшно се надявам да имат добра БМС система, че да държи нещата под контрол на изхода. Последните решения за акциза са показателни, че няма да има протекция на държавно ниво за техния бизнес! Вероятно са ни натиснали здраво, но чисто на ниво дружество сваля цената.

                        Та по темата, имам предположения на колко оценяват дружеството и определено не е на сегашните нива. Все пак говорим за локален монопол дори донякъде с регионални позиции и възможност за бъдещо сътрудничество след продажбата, ако са преценили правилно ситуацията купувачите. Отделно да купиш конкурентен бизнес в тази сфера не е като да си вземеш първото закъсало в твоя бранш, а това дори хич не закъсало, напротив

                        И да не се продаде скоро, дружеството си е добро, ще гледаме да видим. Дава и хляб на много хора в сравнително не голям град и предполагам че има и въпроси в този аспект свързани с продажбата.

                        Не знам дали си го чел, но за мен дава доста инфо.

                        http://www.karieri.bg/show/?storyid=753279

                        Коментар


                        • По едно време тръгнаха едни слухове за цена от 3.1 .... обаче ...нещо не ми се вярва. Предполагам ще и търсят повече .... възможно е и да я поизчеткат в следващата година от към отчети .....

                          Коментар


                          • каква цена на акция му търсят , че така се ослушват потенциалните купувачи..
                            някакви предположения?
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • мен лично ме устройва напъплно и края на 2010
                              но ако дойде по-рано ...още по-добре
                              купувачите както изглежда са на линия .. просто чакат кризата да се развие и премине.

                              сигурната част от пакета ми вече съм я заредил , ако по някакво необяснимо за мен стечение на обстолятелствата цената иде на 1.60 - ще удвоя броя акции.

                              успех на купилите тук

                              не е препоръка за покупка или продажба
                              bertram,
                              Начина на изразяване според мен означава само едно ,че в момента потенциален купувач .... няма.Тука цената ,като в БТН акумулира една бъдеща продажба ....и след всяко забавяне ще търсят посока.. ..юг .
                              За разлика от БТН където не искат да го сложат на масата заради хранилката ,тук нещата почват да излизат от контрол...
                              Смятам ,че ще имаш възможност да попълниш портфеила... .
                              Успехи ...

                              Коментар


                              • мен лично ме устройва напъплно и края на 2010
                                но ако дойде по-рано ...още по-добре
                                купувачите както изглежда са на линия .. просто чакат кризата да се развие и премине.

                                сигурната част от пакета ми вече съм я заредил , ако по някакво необяснимо за мен стечение на обстолятелствата цената иде на 1.60 - ще удвоя броя акции.

                                успех на купилите тук

                                не е препоръка за покупка или продажба
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X