IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!!

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ballomed - по-добре не му се занимавай... ако мръсното копеле с неговите 22 поста и "инвестиции" в Пушлякът, се мисли за старо куче, това не е твой проблем, а негов.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • На всички които са изтръпнали и продължават да пишат и четат темата за паниката в БФБ искам да кажа следното

      Ако преди три месеца бяхте вложили 1000 лв. в акции на Вамо сега щяхте да имате 200 лв. Ако бяхте си купили бира за 1000 лв. сега щяхте да сте изпили 1333 бири и щяхте да имате 266 лв. от връщане на амбалажа. Следователно инвестирайте в бира :-D
      --

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ballomed
        Първоначално изпратено от mrasnokopele
        А за "Развалината"ти си брътви и си завиждай,по-умните нека си печелят.
        Той човека гледа да ви помогне, па вие го нападате..... Или може би си се набалбукал и ся те е яд та гледаш и някой друг новобранец като мене да подлъжеш
        Скучен уикенд,затова ще си направя труда да ти отговоря.
        Синко,как можа да си помислиш,че искам да те подлъжа.Това че ,не сложих
        оигофренското "не е препоръка" е защото съм разсеян,а не за да те подведа.Добре че,вчера и
        днес няма търговия.А колкото до мен, "ся"наистина ме е яд."Набалбукал" съм се здравата,
        Ще се пръсна ,купувах като луд на 0.06,0.08 та и на 0.12,0.16, като още по-луд продавах на
        някакви мижави 100-120% и на 160%.Колкото до Императора, аз никога не съм молил да ми помага
        Заяждал съм се много пъти,и ако си има достоинства,не съм ги неуважил и повярвай синко
        едно от тях, че умее перфектно да се защити, без новобранската ти намеса.Затова и се кефя
        да се заяждам с него.Напоследък за съжаление обаче ,много рядко ми дава повод,май е поулегнал.
        Надявам се ти да го смениш.
        А за да не те подведе някой като мен, недобросъвестен гадняр ,ако имаш позиции излез,
        тук е пълно с мръсни копелета като мен и само гледат да подведат накой наивен новобранец
        и да му резнат празната кратуна.
        И знай,това е препоръка, и дано го прочетеш преди да ми махнат поста-
        Никога ,ама никога Г-н Ballъкоmed не си слагай това нещо, което се намира под кръста
        между двама, които си мерят тези неща, които се намират под пъпа,опасно е и може да
        изпиташ болка и страдание синко!

        Коментар


        • Осем начина да дресирате мисленето си
          06.09.2007 09:08


          Повечето инвеститори мислят твърде много и в крайна сметка вземат погрешното решение. Предствяме ви 8 основни съвета, които да ви помогнат да тръгнете в правилната посока.

          Избягвайте "сигурните неща"

          Вашата система е насочена основно към търсене на сделки с голям потенциал за печалба, което ще ви пречи да оцените реалистичните шансове за успех на инвестицията.

          Бъдете на щрек когато някой се опитва да прикани с изрази като "не може да изтървеш", "удвоиш парите си" или "небето е целта".

          Запомнете: Светкавица рядко удря два пъти на едно място

          Ако сте опитали вкуса на голяма печалба вероятно ще бъдете изкушени отново да го направите. Така че бъдете предпазливи при инвестирането в акции, които ви напомнят на такива, донесли ви големи успехи. Шансовете биха били равни на просто съвпадение.

          Мислете два пъти

          Вземането на финансово решение, докато сте развълнувани от проспекта за голяма печалба или голяма загуба, е лоша идея.

          Успокойте се, разходете се, и обмислете отново, след като "тежкият" момент е отминал.

          Стойте настрана от стадото

          Ако сте част от инвеститорска група, изберете си вътрешна опозиция, която да критикува идея, която всички харесват. (Сменяйте се в тази роля, за да не се натрупва напрежение към един човек.)

          Отделете парите си за спекулации

          Вложете поне 90% от парите си в акции, в добре диверсифициран портфейл, като оставите най-много 10% за високорискови и спекулативни сделки. Най-добре ги отделете в различна сметка, и никога не добавяйте повече пари в нея (особено избягвайте изкушението, когато нещата вървят добре).

          Контролирайте се

          Фондовият пазар изпраща сигнали, които могат да ви подканят към търгуване. Опитайте се да гледате новини с изключен звук, за да не чувате всичките бръщолевения за движението на пазара.

          Също така, ако вманиачено проверявате цената на акция, вижте колко пъти за един ден сте рефрешнали прозореца си. Броят може да ви шокира.

          Използвайте думите си

          Докато ярки гледки и звуци, като червените стрелки надолу, подпалват емоциите ви, по- сложните реплики на езика активират аналичичните зони на мозъка ви.

          За да се предпазите чуствата да надделеят над фактите и да ви накарат да продавате в паника, задайте си следните въпроси.

          Освен цена, какво се е променило?

          Първоначалните причини, поради които сте инвестирали, все още ли съществуват?

          Да харесвам ли тази инвестиция дори повече сега, като е по-евтина?

          Следвайте чувствата си

          Много от големите световни инвеститори използват собствените си чувства като обратни индикатори. Възбудата става знак, че може би е време да се продава. В същото време страхът им казва че може би е време за покупки.
          a kolko oshte podobni mneniq sushtestvuvat!

          vse pak e dobre da se misli pove4e i posle da se desitva svetkavi4no, otkolkoto obratnoto!

          Коментар


          • Това е една мнооооого лека тех. корекция и продължаваме нагоре,


            ЗАЩОТО ОЩЕ МНОГО РАБОТА НИ ЧАКА, ЗА ДА ИЗГРАДИМ ТРЕТАТА ВЪЛНА! ;-)))

            Коментар


            • Сами скивате, въпреки целият див вой за "паника", "предстоящ срив" "идваща катастрофа", "балонища" и т.н. БФБ се крепи... Корекциите са жалки и се редуват с възходчета - въобще не корекция, а по-скоро застой.

              Моят личен имперски индекс, включващ 10 от най-сексапилните компании на БФБ, от началото на "корекцията" (май над месец веч), е спаднал толкова, колкото понякога се качваше само за един ден по времето на възходът...
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • osobeno poslednoto na "98 kila krasota" !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Investorrr
                  Щом борбата е между оптимизма и паниката на БФБ, да дам и аз моя дан, за превес на оптимизма, над паниката )))))))))) Паниката наистина, е че по някой позиции, просто няма предлагане и трудно могат да се купят акции )))))
                  Борбата е да не се получава последващо явно и безсрамно манипулиране !!! Нека оставим пазара сам да си намери нивата .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Investorrr
                    Четохте ли статията в капитал, дето са я изкарали и на първа страница )) Че, тя толкова оптимистично е написана, че чак не и подхожда заглавието ))))
                    Нивото на статията и анализите в нея са на много ниско ниво. Честно казано някои от мненията във форума имат по-добри аналитични качества.
                    --

                    Коментар


                    • Четохте ли статията в капитал, дето са я изкарали и на първа страница )) Че, тя толкова оптимистично е написана, че чак не и подхожда заглавието ))))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mrasnokopele
                        А за "Развалината"ти си брътви и си завиждай,по-умните нека си печелят.
                        Той човека гледа да ви помогне, па вие го нападате..... Или може би си се набалбукал и ся те е яд та гледаш и някой друг новобранец като мене да подлъжеш

                        Коментар


                        • Дамите не държат такъв език като нея. Не желае да отговори, сигурно защото... но както и да е.
                          Аз още по-малко желая да комуникирам с това недоразумение.

                          А щом наричаш купуващите Кремиковци "умни", а мене "Глупав" - ми е ясно колко ти е мозъкът на тебе - колкото на едно пиле.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът
                            Денеб - просто представа си нямаш колко пъти съм обиждан от сестричката. И моето търпение си има граници. И не си чеша егото - просто си казвам мнението като всички. Коректен съм към тези 95% форумци, които са коректни към мене, но не понасям да ме обиждат и ругаят.

                            Копеле - ясно - ти вероятно си някой от идиотите, които изгоряха когато Химко се срина от 2 кинта на 4 стинки и оттогава си се крил като мишка, трупайки злоба срещу мене. Като на длан виждам малкото ти и черно сърчице, което някой ден просто ще се пръсне от омраза - не към мен, а към твоята собствена жалкост.
                            Не те мразя ,глупчо височайши ,място и във форума и на планетата колкото щеш,живей и се наслаждавай на себе си.Не ми пречиш,помислих си ,че можеш и да помолиш за извинение една дама
                            към която имаш сексуални претенции, и която не желае да ти отговори.Объркал съм се,старомоден съм,счупените китки живеят в нов неразбираем свят за мен.А за "Развалината"ти си брътви и си завиждай,по-умните нека си печелят.

                            Коментар


                            • Дали в понеделник нещата няма да тръгнат леко и тактично в правилната посока...спокойно и плавно!

                              Коментар


                              • Щом борбата е между оптимизма и паниката на БФБ, да дам и аз моя дан, за превес на оптимизма, над паниката )))))))))) Паниката наистина, е че по някой позиции, просто няма предлагане и трудно могат да се купят акции )))))

                                Коментар

                                Working...
                                X