IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!!

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sotby
    Стига истерии...
    Ето и нещо положително, не че е кой знае какво, но...

    от Дневник
    ----------------------------------------------------------------------
    Данъкът върху дивидентите и ликвидационните дялове да се намали от 7 на 5%, предлага Министерството на финансите в промените на данъчните закони. Освен това не се предвижда облагане на печалбите от търговия с акции (въпреки въвеждането на плосък данък), които и до момента са необлагаеми.
    Да това е много хубава новина. Дано да се запазят нещата в този вид още поне 2-3 години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ОК
      Супер, това ще повиши доходите ни от дивиденти от Химимпорт, Пътища, Мостстрой и други, които редовно дават дивиденти
      ако почнат да дават - но си мисля, че още доста рано да чакаме дивиденти от изброените. За дивиденти има АДСИЦи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sotby
        Стига истерии...
        Ето и нещо положително, не че е кой знае какво, но...

        от Дневник
        ----------------------------------------------------------------------
        Данъкът върху дивидентите и ликвидационните дялове да се намали от 7 на 5%, предлага Министерството на финансите в промените на данъчните закони. Освен това не се предвижда облагане на печалбите от търговия с акции (въпреки въвеждането на плосък данък), които и до момента са необлагаеми.
        Супер, това ще повиши доходите ни от дивиденти от Химимпорт, Пътища, Мостстрой и други, които редовно дават дивиденти

        Коментар


        • Стига истерии...
          Ето и нещо положително, не че е кой знае какво, но...

          от Дневник
          ----------------------------------------------------------------------
          Данъкът върху дивидентите и ликвидационните дялове да се намали от 7 на 5%, предлага Министерството на финансите в промените на данъчните закони. Освен това не се предвижда облагане на печалбите от търговия с акции (въпреки въвеждането на плосък данък), които и до момента са необлагаеми.

          Коментар


          • Bully - много си прав! Радващо е че сред мрънканията и ревовете има и гласове на разум.

            Коментар


            • Позитивното мислене е нещото, което в днешно време ни дава по- голяма увереност, спокойствие и приятни изживявания. Колко често обаче, се случва сутрин да сте позитивно настроени към това, което ви предстои за деня? Е, аз смятам, че това се случва все по- рядко на всеки един от нас и позитивното мислене, ще ни помогне това да се случва все по- често. Първо трябва да се настроите мислено, защото умът има огромна роля във всичко случващо се в нашия живот. Мислите ни създават света, в който живеем. Позитивното мислене означава да мислим и да говорим за нещата, които искаме, а не за тези, които не искаме. Всеки път, когато казваме “не искам” и “не мога” използваме негативна мисъл, мислим точно обратното на това, което искаме. Положителното мислене е свързано със самоувереността, с убедеността, че можем да решаваме проблемите на всекидневието си по-добре. Позитивното мислене е сигнал затова, че самите ние се възприемаме по-добре, че създаваме по-добри отношения с другите хора. Когато човек мисли позитивно, придобива нагласа към конструктивни действия.
              Първото нещо, което сутрин трябва да направим, е да отворим очи, и да се усмихнем заради това, че сме на този свят, лош или добър. След това, се подгответе за предстоящите ви дела с усмивка и само с усмивка, без охкания, пъшкания и т.н. Просто се отпуснете, мислете си за това, което искате да ви се случи и давайте смело напред. Гарантирам ви, че ще се чувствате много добре, и няма да има нещо или някой, който да ви попречи да се чувствате прекрасно. Точно това е да гледате на живота с други очи - щастливи.

              bg.mykinda.com
              --

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dreamhell
                Можете ли да ми кажете, за какво спорим в момента, за какво са тези обширни дебати и мерене на кой му е по-голям?...
                Водим спор относно плюсовете и минусите на естествената смърт и убийството

                Едно е корекцията да дойде по естествен път и който може да я предвиди, анализирайки фактите, а съвсем друго е "отговорни личности" да предизвикат корекцията чрез публикуване на статии. Мисля, че има мааааалка разлика. Който не я вижда има нужда от очен лекар

                Коментар


                • Можете ли да ми кажете, за какво спорим в момента, за какво са тези обширни дебати и мерене на кой му е по-голям?!
                  Преди няколко месеца (седмици) по-голямата част (може би 80%) бяха на мнение, че пред нашата борса предстоят слънчеви дни и години. Това е мнение, което аз също споделям, поради ред причини. В същото време на всеки е ясно, че до момента не е измислен пазар, който да генерира единствено възходящо движение.
                  Така, че тази корекция не променя Голямата картина, а е просто една от многото вълни по възходящия път. Въпрос на психика - който иска да продава, който иска да държи. Едни ще спечелят по-малко, други повече.

                  Айде със здраве...
                  И успех утре на всички!
                  Не е препоръка. Нито съвет. Просто си запълвам времето

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VS
                    Първоначално изпратено от Императорът
                    Хм - не мисля така. Реакцията на нормален, макар и надценен пазар не е такава. Ако беше прав, просто растежът би трябвало да се забави, всравнение с ръстът на печалбите в отчетите - напримерно компанията Х има 28% пъст на печалбата, акциите поскъпват с 8%... Но печалбите на дружествотхо да растат здраво, а цените на акциите да се сриват - това е неестествено до перверзия за мене.
                    Императоре, ти явно си се панирал и отказваш да видиш очевадното.

                    Ако пазарът е надценен (както и ти допускаш) и очакванията и добрите отчети са калкулирани за години напред (както аз твърдя), растежът не можеше да продължава до безкрай. Дори и забавен. Време за корекция.

                    Само не се изнервяйте. Пак ще дойде време за растеж.
                    хехехе... искам да си призная честно, че отдавна не съм се забавлявал така на БФБ. то не са апокалипсиси, не е изкуствено манипулиране от страна на ИП, не е срив на борсата, не бяха писма до КФН и Ивестора, не беше бойкот (от хора с предполагам смешно малки обеми), изобщо циркът е пълен. за мен истината е една - не може куцо и сакато (както от известно време забелязвам от всякаквите "меко казано" странни въпроси и мнения по форума) да се занимава с търговия с акции... не случайно има и висше образование по темата. не казвам, че не може без него, но определено единици са самоуките, които се оправят добре. а нивото на инвеститорите (всъщност в повечето случаи спекуланти) да е на неграмотници, знаещи само неща от рода на Ъп-Ъп и незнаещи как се пишат елементарни думи като "кУпувам" или "Очаквам"...

                    естествено, че е време за корекция, няма вариант пазарът да е постоянно нагоре... нито ще е първата, нито последната, на която ще бъдем свидетели. друг е въпросът, че колко ще е дъпбока - никой не може да прогнозира. и все пак колкото по-дълбока, толкова по-добре (поне според мен), за да отсеем малко плявата и нещата да почнат да си идват на мястото. а тези, които са се опарили - при покупка на некачествени и конюнктурно напомпани акции, не могат да очакват нищо друго - и дано да им е като обица на ухото. аз, както казва и Императорът, съм спокоен за моите "секси" позиции...

                    Айде със здраве.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от VS
                      ...Само не се изнервяйте. Пак ще дойде време за растеж...
                      Ох, колко съм изнервен! Направо си разплетох чорапите.

                      А ти само не се самозабравяй, защото фактът, че за момента жалката ви кампания дава резултати, не означава, че можете да командвате парада и да решите ккога ще почне растежа. Така че пълнете каквото има да пълните, че да не изпуснете пак влака. На тоя пазар има и по-големи играчи от вас.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мечкадар
                        И какво толкова е станало в монбата. Мажоритаря казал, че те са почти идеални и нямали конкуренция дори в Европа. Гаргата казала, че нейното гардже е най-хубавото дете. Именно, защото цените се базираха до сега на самохвалство и очаквания от свързани лица, сега много хора се плашат сериозно. Вие за конфликт на интереси случайно да се чували, а ?

                        Първоначално изпратено от Bobi75
                        ВС, стига визира една две акции като правиш прогнози за целия пазар. дай да поговорим за монбат ако искаш ?
                        на Елана за Монбатя ли?
                        Ама аз Монбат го смятам за добра компания. Ама хубаво като не искате да говорим сериозно и се палите така, няма да ви закачам

                        Коментар


                        • Мечкадар, както обикновено - разголваш истината.

                          Сега ще те обвинят че си болен от чума. Или поне - че работиш за Елана.

                          Коментар


                          • И какво толкова е станало в монбата. Мажоритаря казал, че те са почти идеални и нямали конкуренция дори в Европа. Гаргата казала, че нейното гардже е най-хубавото дете. Именно, защото цените се базираха до сега на самохвалство и очаквания от свързани лица, сега много хора се плашат сериозно. Вие за конфликт на интереси случайно да се чували, а ?

                            Първоначално изпратено от Bobi75
                            ВС, стига визира една две акции като правиш прогнози за целия пазар. дай да поговорим за монбат ако искаш ?

                            Коментар


                            • ВС, стига визира една две акции като правиш прогнози за целия пазар. дай да поговорим за монбат ако искаш ?

                              Коментар


                              • Don Emilio, Izviniavai ako sam te sas ne6to obidil.Priznavam si 4e sam samo edna malka mi6ka koiato ni6to ne razbira taka 4e ne priemaite mnenieto mi kato seriozno

                                Коментар

                                Working...
                                X