IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!!

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако играеш с малки суми загубите са незначителни, но и печалбите не са така сладки. Дългосрочно борсата е нагоре, пак дългосрочно всички сме мъртви, но какво по-добро от това да си харчим парите в рая

    Коментар


    • blah blah написа:

      meche_cveti93 написа:
      Колега от форума беше писал , че ако не продадеш преди корекция/пръв/ след това вече е глупаво - цитирам по памет.Просто трябва да си направим анализ кой има полза от корекцията от големите за нейната продължителност . В Гърция доколкото знам най големите фамилии са кеширали и излезли от борсата защото не е имало възможност да се вложи повече паричен ресурс в тяхната борса , тука не е така а и ЕС няма да го позволи.
      А защо тогава ЕС го е позволило в Гърция?
      Мисля , че по това време беше спад на борсите в цяла Европа и Гърция се вписваше в ситуацията малко по силно .В момента ликвите на запад се свалят или ще се свалят и ти като играещ на Форекс по добре трябва да си запознат със ситуацията долар ,фондов пазар , ипотечна криза , евро и мерките в защита и т.н...........

      Коментар


      • Абе , айдее стига с тази Гърция бе, кога е влязла в ЕС и след колко години се е получил този балон, направете си сметка и колко е била капитализацията на гръцката борса спрямо БВП, така че мноооооого вода ще изтече в Бг , за да стане евентуално, както в Гърция, капитализацията на БФБ е 50% от БВП, докато в Гърция е бил на 100 % от БВП, а и балона е станал 20 тина г одини след влизане в ЕС,

        Така че.................айдее стига сте мрънкали и нека изчакаме годишните печалби на дружествата от БФБ и тогава да смятаме П/Е= ???

        То бива , бива бъз и негативизъм, ама вашето минава всички граници! :-)))))))))))

        Коментар


        • Внучето каза, че докато не открием ясни индикации за обръщане на тренда ще си останем оптимистиА ако тренда все още е нагоре....
          ...ставащото сега е корекция, значи спекулантите печелят от волатилния пазар(или поне част от тях), неопитните губят, дългосрочните изчакват......
          Умните пари първи напускали падащия пазар(не при корекция на дългосрочен бичи тренд)
          Та такива работи внучето ми каза
          Аз си чакам, нека то да сметнеАко техникатапокаже, че тренда се е катурнал- дъното тепърва предстои и време за разпродажби болПосле внучето ще рече: Ето ударихме дъното и вълните(импулсни ли, морски ли) ще повдигнат корабаА ние ще сме заредили вече провизии

          Успех на всички форумци

          п.п. Внучето пожела успех и на играчитекаквото и да имаше в предвид

          Коментар


          • edin primer sas IBERIA ako nqkoi sledi ispanskata borsa i znae kakvo e IBERIA -kralskata kompaniq vijte i trenda

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kif
              Първоначално изпратено от Красимир Йорданов
              Първоначално изпратено от M&A
              P/E съотношенията са сбъркани според мен. И некоректно да не се спомене базата на която се изчисляват.
              "Изчисленията за P/E по-долу са направени към 9 октомври, тоест преди спада на българския пазар от последните дни, и включват цените на съответните компании към тази дата и печалбите им на една акция за последните четири тримесечия, считано от 30 юни назад"
              оня ден пуснах цитати на няколко статии от Инвестора - никой обаче не намери за нужно да ми отговори.
              Хайде сега ми обяснете за статията за П/Е в България и в Румъния - макар, че наистина статията е доста полезна и интересна, защо излиза точно 1 месец след като са направени изчисленията????????
              ами тази статия към 09.11.2007 - просто не е вярна, а след като не е вярна, оставам на Вас да прецените каква е!
              Здравей,

              Отнема доста време да се направят подобни изчисления. Освен това, няма как към момента да изчисля сегашните р/e-та, защото са излезли деветмесечни отчети на отделни компании и от двете страни, но не и на всички. Трябва да се изчакат най-последните отчети на всички компании от индексите на двете борси и тогава да се преизчислят p/e-тата.
              Просто към днешна дата няма база за сравнение, не са съпоставими нещата.
              Нито твърдя, че нашият пазар е бил подценен, нито че е надценен. Излагам гледни точки (може би не всички) и това е, защото нещата са сложни? Всеки сам си преценява и след това времето ще покаже.

              Коментар


              • [quote="meche_cveti93"]Колега от форума беше писал , че ако не продадеш преди корекция/пръв/ след това вече е глупаво - цитирам по памет.Просто трябва да си направим анализ кой има полза от корекцията от големите за нейната продължителност . В Гърция доколкото знам най големите фамилии са кеширали и излезли от борсата защото не е имало възможност да се вложи повече паричен ресурс в тяхната борса , тука не е така а и ЕС няма да го позволи.[/
                parite vav borsata im ti davaha po golqma lihva ot koqto i dae banka vav GR no doide moment kogato horata razchitaha na KESH a ne na banka ili kakvoto i da e nai golqtata im banka napravi ogromen spad nacionalnata banka -kade da imat doverei horata ama tova e druga tema tuk sme BG i e dosta razlichno no ako nqkoi hora ot po vishe stoqshtite reshat da go napravqt i prichina chte namerqt

                Коментар


                • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                  Колега от форума беше писал , че ако не продадеш преди корекция/пръв/ след това вече е глупаво - цитирам по памет.Просто трябва да си направим анализ кой има полза от корекцията от големите за нейната продължителност . В Гърция доколкото знам най големите фамилии са кеширали и излезли от борсата защото не е имало възможност да се вложи повече паричен ресурс в тяхната борса , тука не е така а и ЕС няма да го позволи.
                  А защо тогава ЕС го е позволило в Гърция?

                  Коментар


                  • тука не е така а и ЕС няма да го позволи.
                    кое точно и как?

                    Коментар


                    • Колега от форума беше писал , че ако не продадеш преди корекция/пръв/ след това вече е глупаво - цитирам по памет.Просто трябва да си направим анализ кой има полза от корекцията от големите за нейната продължителност . В Гърция доколкото знам най големите фамилии са кеширали и излезли от борсата защото не е имало възможност да се вложи повече паричен ресурс в тяхната борса , тука не е така а и ЕС няма да го позволи.

                      Коментар


                      • ами тя това и е основната функция на борсата ...

                        редистрибуция на кинтите ... към тези, които са по в час ...

                        Коментар


                        • а как ина4е фондовете и банките 6те напьлнят...........нали такива ми6оци 4акат ????? дето елка не са виждали ама на борсата играели...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от AfterDark
                            Първоначално изпратено от INSIDER-A
                            Първоначално изпратено от AfterDark
                            всички са напълнили гащите ... и са разпродали всичко ...


                            трябва и малко дупе, трезва преценка ... и здрави нерви
                            Грешиш! Все още повечето не са разпродали а чакат "временната корекция да отмине" :-) и още не са напълнили гащите а стискат до последно /което няма да отнеме дълго/

                            За дупето съм съгласен! Требе си! Още повече, че хората с заеми скоро ще трябва да търсят "къде серат гладните" :-)
                            още няколко дни на минус и тези, които държат също ще разпродадат ...
                            По-скоро седмици или месеци, но по принцип си прав ;-) Все пак е трудно да се продава на загуба и затова повечето т.н. инвеститори продават на ГОЛЯМА загуба :-)
                            МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от INSIDER-A
                              Първоначално изпратено от AfterDark
                              всички са напълнили гащите ... и са разпродали всичко ...


                              трябва и малко дупе, трезва преценка ... и здрави нерви
                              Грешиш! Все още повечето не са разпродали а чакат "временната корекция да отмине" :-) и още не са напълнили гащите а стискат до последно /което няма да отнеме дълго/

                              За дупето съм съгласен! Требе си! Още повече, че хората с заеми скоро ще трябва да търсят "къде серат гладните" :-)
                              още няколко дни на минус и тези, които държат също ще разпродадат ...

                              Коментар


                              • samo da popitam dali nqkoi ot vas e prijivqval razgrom sas otvarqneto na borsata i vsichko e na minimum taka che neka da ne zabravqme che i tova e vazmojno !
                                az sashto sam nastroen polojitelno pone bliskite god no ne zabravqite che i tova moje da doide ama vav ponedelnik sme UP!

                                Коментар

                                Working...
                                X