IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!!

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НЕСТОР
    Без оптимизъм няма как да стане,
    Хм, незнам какъв оптимизъм, ама, като гледам днес почти няма дружества на зелено

    Коментар


    • Без оптимизъм няма как да стане, просто няма да спечелим. Ако на някого му липсва , то мястото му не е на фондовия пазар, по-добре да си отвори бакалия.
      Както през всички отминали периоди и този ще го преживеем и както се очаква, пак ще смятаме колко процента доходност имаме.
      Към започналите тази година бих се обърнал с това , дори и да звучи еретично, нека се радват , че подобно нещо им се случва . Колкото по-рано един новозапочнал го преживее, толкова по-стабилна ще му бъде психиката за напред.
      А иначе Valuator много точно ви е споменал какви са причините, нека всеки си ги тълкува по своему , каквото и да разтълкува все ще му е от полза.

      П.П. Ще цитирам и една оптимистична поговорка в заключение:
      " Когато водата ти дойде до главата - горе главата "

      Коментар


      • Оценителят винаги е прав, освен в случаите, когато греши

        За мен лично спадът беше изключително необходим предвид постоянния ръст от м. май насам и множеството увеличения на капитали и първични публични предлагания. Единственото, което платените медии, а и ние самите успяхме да направим през последните 2 седмици е да мултиплицираме негативния ефект с паниката си.

        Както писа някой във форума реални печалби/загуби не се реализират до момента на последващата покупко-продажба.
        --

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Valuator
          Боби, мисля, че неведнъж тук съм казвал, че на БФБ приключва "каубойския период" и в рамките на следващите 6-8 месеца ще има достатъчно събития, които или ще пенсионират БФБ преждевременно и задълго, или ще я направят професионално средище за обмен на инвестиоционен капитал и добри корпоративни практики и идеи - и според мен тази корекция е едно от тези събития.

          Сега на въпроса ти - мисля, че тази корекция има три източника, два от които са български:

          (1) Онези статии за онези балони - наплашили индивидулните вложители във взаимните фондове и неопитните индивидуални инвеститори на БФБ
          (2) Желанието на опитните играчи да прибират добри печалби и да редуцират риска
          (3) Международната финансова криза, очакванията за рецесия и желанието на чуджи инвеститори да редуцират рисковите си експозиции

          Според мен когато на една корекция си и дойде времето, повод винаги се намира - и този повод не е най-важното Най-важното е колко дълго ще продължи и какво следва след това
          Струва ми се, че си прав.

          Коментар


          • Боби, мисля, че неведнъж тук съм казвал, че на БФБ приключва "каубойския период" и в рамките на следващите 6-8 месеца ще има достатъчно събития, които или ще пенсионират БФБ преждевременно и задълго, или ще я направят професионално средище за обмен на инвестиоционен капитал и добри корпоративни практики и идеи - и според мен тази корекция е едно от тези събития.

            Сега на въпроса ти - мисля, че тази корекция има три източника, два от които са български:

            (1) Онези статии за онези балони - наплашили индивидулните вложители във взаимните фондове и неопитните индивидуални инвеститори на БФБ
            (2) Желанието на опитните играчи да прибират добри печалби и да редуцират риска
            (3) Международната финансова криза, очакванията за рецесия и желанието на чуджи инвеститори да редуцират рисковите си експозиции

            Според мен когато на една корекция си и дойде времето, повод винаги се намира - и този повод не е най-важното Най-важното е колко дълго ще продължи и какво следва след това

            Коментар


            • искаш да кажеш, че това си е онази корекция, дето тръгна без участието на онези ?

              между другото, как мислищ, дали тази четвърта вълна ще се слее с четвърта от по-голям порядък?!

              Коментар


              • Ето това написах на 6.11.2007 и днес бих могъл да потвърдя отново:

                Първоначално изпратено от Valuator
                Техническият анализ на SOFIX показва, че все още нямаме индикатори за стопиране на негативния микротренд.

                Пробивите на ПС 20 на 2.11.2007 и долният Болинджър банд днес с увеличаваща се амплитуда на негативните "candlesticks" не позволяват да се твърди, че корекцията губи сила и е завършила.

                Преди пробив на ниво 1700 обаче е рано да се правят обосновани заключения за трайно обръщане на възходящия тренд на индекса.
                В допълнение ще кажа, че (все) още сме в техническа корекция и нито прекаления песимизъм, нито преждевременния оптимизъм са особено здравословни за портфейлa на индивидуалния инвеститор

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Nick Leesоn
                  Първоначално изпратено от nevermind
                  ....Настроенията на световните пазари също ще помогнат за негативния сценарий. Като цяло прогнозата ми е, че SOFIX ще затвори на 16 ноември под нивото си от изтеклия петък.
                  Забрави да споменеш, че това е прогноза на Владислав Панев
                  zatova e daden kato citat!
                  a koito moje da misli, shte razbere i sam

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nevermind
                    ....Настроенията на световните пазари също ще помогнат за негативния сценарий. Като цяло прогнозата ми е, че SOFIX ще затвори на 16 ноември под нивото си от изтеклия петък.
                    Забрави да споменеш, че това е прогноза на Владислав Панев

                    Коментар


                    • ....Настроенията на световните пазари също ще помогнат за негативния сценарий. Като цяло прогнозата ми е, че SOFIX ще затвори на 16 ноември под нивото си от изтеклия петък.

                      Коментар


                      • A drugoto hubavo e, che korekciqta ostava v istoriqta kato korekciq, a trenda si produlzava

                        Коментар


                        • Хубавото на корекцията е, че сега ще се радваме много повече на покачването, отколкото през септември

                          Коментар


                          • "... и да се удавиме, няма да се даваме..."
                            BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

                            Коментар


                            • Kokoto i da se natiskat cenite, kakvito i sluhove i statii da izlizat, nastoqstite niva sa okolo dunoto taka, che nqma se plashite.

                              Коментар


                              • Като гледам по някои позиции нещата вече се обръщат .....

                                Коментар

                                Working...
                                X