IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Просто казвам, че преди 12 години, мениджърите в корп америка взеха яко бонуси, спряха дивиденти, някои компании фалираха. Справка bear Stearns, citi, ms, goldman, mbia, countrywide, wachovia и още и още.
    тука преди години подобен номер врътна черепа в холдинг пътища. Прибра няколко милиона и каза чао.
    И аз така мислех преди години, но ако се докоснеш до развит пазар просто всяко сравнение е безсмислено. Да - има тарикати навсякъде, но предвид разликата в мащабите са изключения. Такова безконтролно обвързване на собственост с оперативно управление като при нас, придружено с пасивни институционални играчи и слаби да не кажа никакви регулатори са огромна спънка пред пазара. Дори не би следвало да разглеждаме подобни компании като публични , еле да ги сравняваме с реален пазар.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Не говори глупости колегат, разликата е от земята до небето.. В Америка може да си гласуват бонуси, но има и за акционерите.. дивиденти, яки обратни изкупувания.. Няма такава наглост акцията ти да се въргаля в калта, оценена от пазара на 20% от нетната стойност на активите, а ти да си даваш бонус щото си много успешен. Такъв мениджмънт веднага ще бъде разкостен от акционери, журналисти, анализатори! Ще станат известни на цялата общественост и ще ги е срам да се появят на публично място! Ако искаме нормална и функционираща борса, трябва максимално да се постараем и при нас поне частично да стане така!
      АЗ ще отида на ОСА тази година и ще изразя недовството и разочарованието си пред мениджмънта, ще ги питам като правихте ИПО не поехте ли ангажимент че бъдещите рискове и печалби ще бъдат поделени с новите ви съакционери!? Защо сега риска и загубите са само за нас, а печалбите и бонусите за вас!? Изпитвате ли удоволствие да харчите пари спечелени по този начин!?
      Просто казвам, че преди 12 години, мениджърите в корп америка взеха яко бонуси, спряха дивиденти, някои компании фалираха. Справка bear Stearns, citi, ms, goldman, mbia, countrywide, wachovia и още и още.
      тука преди години подобен номер врътна черепа в холдинг пътища. Прибра няколко милиона и каза чао.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        ...ако КФН не вземат становище, ще продължа да пиша нагоре. ..
        Започни направо с КФН и нагоре, каквото и да е това "нагоре" (само един човек с каскет е по-нагоре). И пусни писмото тук, за да можем и ние да го пратим. Ако някой може да цитира закона, където може евентуално КФН да се намеси, ще е супер. Ще взема някоя хартия, за да съм шерхолдър. И едно обаждане до ПФ Доверие, да вземат и те да се присъединят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          Аз няма да ходя на OCA, защото е далеко а и няма голям смисъл с толкоз дялове. Но мисля да направя друго - ще напиша едно писъмце на г-н Райков, че не е прав, че ще почна да пиша жалби тук и там, ако КФН не вземат становище, ще продължа да пиша нагоре. Хубаво е че за някой неща почват да ни ритат от ЕСто. Абе ако го прочете ще разбере, че рискува, не е ли по-добре да си раздели справедливо печалбата с миноритарните, а не да прави цигански номера .. накрая може да свърши не добре като някой други герои .. това преди ОСА, за да може да си помисли ..
          На писъмце не се надявай да ти се отговори. И на морал от страна на Райков не разчитай.
          Няма значение колко дяла имаш. И 1 дял е достатъчен , за да имаш правото да присъстваш на ОС, да зададеш въпрос и ИД да е задължен да ти отговори. А отговорът остава в протокола на събранието, който протокол по късно може да ти служи като писмено доказателство при обжалване .

          Коментар


          • Браво, Батя! Но може и по кратко - КАК TAKA СЕ ИСКА OT АКЦИОНЕРИТЕ ДА ГЛАСУВАТ БОНУС СЛЕД КАТО СА НА ОКОЛО -50% ЗАГУБА ЗА ГОДИНА(КАПИТАЛОВА) ?!? Бонус се дава за добър резултат, мисля
            Last edited by petyob; 24.06.2020, 17:33.

            Коментар


            • До мениджмънта на Агрия. Писмо от акционер. Здравейте!
              Казвам се ******* и съм акционер в компанията управлявана от вас.Искам да изразя силното си възмущение и пълно разочарование от действията ви като управляващи компанията!То се заражда отдавна, но стигна апогея си с обявения дневен ред за предстоящото ОСА на Дружеството и намерението отново да няма дивидент за акционерите, но за сметка на това мениджмънта да бъде възнаграден със солиден бонус - близо 50% от неконсолидираната печалба на Компанията.Бих искал да ви попитам - На какво основание ще се гласува този бонус? Какви ползи е донесъл на собствениците /акционерите/ на компанията мениджмънта, за да бъде допълнително възнаграден?
              Акциите се търгуват на БФБ - София с огромна капиталова загуба! От ИПО-то акционерите в компанията не са получили и стотинка дивидент! Смятате ли за справедливо, ние миноритарните акционери да споделяме с вас риска от загуба, а печалбите и бонусите да са само за вас? Това било ли е ваша цел още при самото листване на компанията и "събирането" парите на публиката? Заслужава ли бонус мениджмънт на компания, чиите акции са оценени от пазара на под 20% от нетната стойност на активите си!? Това е показателен израз на напълно загубеното доверие!

              Ще очаквам вашия коментар! Благодаря!

              Коментар


              • Аз няма да ходя на OCA, защото е далеко а и няма голям смисъл с толкоз дялове. Но мисля да направя друго - ще напиша едно писъмце на г-н Райков, че не е прав, че ще почна да пиша жалби тук и там, ако КФН не вземат становище, ще продължа да пиша нагоре. Хубаво е че за някой неща почват да ни ритат от ЕСто. Абе ако го прочете ще разбере, че рискува, не е ли по-добре да си раздели справедливо печалбата с миноритарните, а не да прави цигански номера .. накрая може да свърши не добре като някой други герои .. това преди ОСА, за да може да си помисли ..
                Last edited by petyob; 24.06.2020, 16:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                  По принцип съм съгласен с вас, но също така си помислих, че ако някой американец ни гледа отстрани, ще каже, че това там се среща при всяка компания и е напълно нормално. Необходимо ли е да припомням какви бонуси взеха, а и получиха държавна помощ.
                  каавито и измами да имаме, това в америка е открито преди 100 години и никой не се впечатлява
                  Не говори глупости колегат, разликата е от земята до небето.. В Америка може да си гласуват бонуси, но има и за акционерите.. дивиденти, яки обратни изкупувания.. Няма такава наглост акцията ти да се въргаля в калта, оценена от пазара на 20% от нетната стойност на активите, а ти да си даваш бонус щото си много успешен. Такъв мениджмънт веднага ще бъде разкостен от акционери, журналисти, анализатори! Ще станат известни на цялата общественост и ще ги е срам да се появят на публично място! Ако искаме нормална и функционираща борса, трябва максимално да се постараем и при нас поне частично да стане така!
                  АЗ ще отида на ОСА тази година и ще изразя недовството и разочарованието си пред мениджмънта, ще ги питам като правихте ИПО не поехте ли ангажимент че бъдещите рискове и печалби ще бъдат поделени с новите ви съакционери!? Защо сега риска и загубите са само за нас, а печалбите и бонусите за вас!? Изпитвате ли удоволствие да харчите пари спечелени по този начин!?

                  Коментар


                  • По принцип съм съгласен с вас, но също така си помислих, че ако някой американец ни гледа отстрани, ще каже, че това там се среща при всяка компания и е напълно нормално. Необходимо ли е да припомням какви бонуси взеха, а и получиха държавна помощ.
                    каавито и измами да имаме, това в америка е открито преди 100 години и никой не се впечатлява

                    Коментар


                    • Тъжна картинка. Проблемът за мен е само един - хората не се развиват балансирано. За основната част от назначените и набедени за едри бизнесмени в нашата Родина притежанието на власт и пари се явяват единствените положителни черти, а акумулирания ресурс се ползва предимно за угояване. По те тази причина лично аз съм замразил всякакви наливания на средства в Бг компании и си джиткам вече само презокеанско. Един вид освен физическа все повече ще наблюдаваме и икономическа миграция не само под формата на бягащи чужди инвестиции , но и на що е останало от рехавата ни средна класа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Трябва подобна безочлива наглост да се разгласява! Форума не е достатъчна трибуна, трябва да намерим начин тези истории да стигат до широката публика. Да достигат до майките и бащите на тези лица, до приятели и познати.. Да знаят как тези хора печелят парите си и на чий гръб карат хубави коли и живеят в лъскави къщи!!!
                        Трябва акционерите да се жалват до регулаторите като вид източване от мажоритар! Както писах по-долу няма никакво основание да се гласуват бонуси за директорите-мажоритари.
                        Last edited by petyob; 24.06.2020, 15:37.

                        Коментар


                        • Трябва подобна безочлива наглост да се разгласява! Форума не е достатъчна трибуна, трябва да намерим начин тези истории да стигат до широката публика. Да достигат до майките и бащите на тези лица, до приятели и познати.. Да знаят как тези хора печелят парите си и на чий гръб карат хубави коли и живеят в лъскави къщи!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                            Тъкмо щях да пиша, че много заспало по темата и то хоп - бонуси за собствениците. Гавра от класа.

                            Иначе гледам Wirecard и Hin Leong в Сингапур и се сетих за Агрия Груп. Ако бизнесът го има предполагам биха си изкупили за 2-3 лв. на акция книжата от ИПО-то и толкова. За малките акционери студена водичка, но така е, като няма регулатори.
                            Да колега! За да е пълна "врътката" на мажоритарите - първо ще си получат печалбата на цялото дружество във вид на бонуси /или по други схеми/, след това същите средства ще използват за покупка на акциите, които заради точно тези техни действия ще са на много ниска стойност! Няколкократна печалба за сметка на миноритарните собственици - Голям тарикатлък, няма що!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Да, много евтино се търгува, но пък така се търгуват акциите на доказано некоректните и без грам доверие мажоритари, към които вече може да причислим тези на Агрия

                              Вярвах че са малко по-добри от Банев, Бедо и компания, но явно съм се лагъл!
                              Жалко, явно българския тарикатски ген да печелиш възможно най-много като прецакваш околните не ги е пожалил и тях!
                              Рано или късно ще последват съдбата на Банев,Бедо,Божков, и т.н. ББ-та, ако продължават така

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Гнусно е, да. И си прав че е почти повсеместно явление...затова и е на такъв хал сергийката ни.
                                И все пак - на кап от има няма 1/3 стойността на собствените им земи и т.н....абе и аз открих скромна сметка тоя месец тук.
                                Това с капитализацията и земите какво значение има? Нали са купувани със заеми. Дали някога до дребните ще достигне нещо.

                                Коментар

                                Working...
                                X