IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
    Груйка, има акции, които ги купувам, за да ги държа повечко време /над 5 години/ и за тях въобще не гледам графиките, а коефициенти, показатели, и перспективи. Например никога не съм се интересувал от графиката на SFI, но изкарах добри пари от нея
    Това е то сериозното инвестиране, а не трейдинг от всякъкъв вид дето все трябва си подлагаш да изпитание психиката.
    За перспективите пред Агрията да споделя леко притеснение.
    Определено вертикалната им интекгация е прекрасна, но нейн фундамент все пак е обработката на земи.
    Изследвах къде, колко декари земеделски земи обработват и как се справят с конкуренцията в борбата за обработка на повече земя на ниво землища .
    На картата се вижда положението за последната стопанска година, спрямо предходната. [/IMG]
    Click image for larger version

Name:	груп холдинг.jpg
Views:	1
Size:	9.0 КБ
ID:	3851570

    (линк по-голям размер на картата)

    Обработват земи в 50 землища, разхвърляни в 4 области! Земите се обаботват от 9 фирми обединени от холдинга.
    Доста сложно нещо ми се струва да са ефективни дългосрочно при такава разхвърляност на местоположението на земите които обработват..
    В 8 землища увеличават декарите които обработват. (В зелено на картата) Правя извод, че са по-добри от конкуренцията на местно ниво.
    В 18 землища губят позиции. (В червено на картата) Декарите им намаляват. Явно не са достатъчно конкурентноспособни.
    В 24 землища през последната година, нито увеличават, нито намалят декарите които обработват.
    Погледнато исторически малко по-надълбоко обаче (4 години назад), положението е малко по-лошо в битката с конкурентите на ниво землища.
    Губят декари в 26 землища.
    Успокояващото , че общото им количество обработваеми декари леко се увеличава за тези 4 години, може би за сметка на покупките на земя.
    Last edited by 77; 05.01.2022, 22:47.
    Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

    Коментар


    • Това ниво Груйче го разглеждай, като Алтерко от 14,10-,40 на 18,00-,80 междинни гарички

      Коментар


      • Разбрах те, аз също мисля да се държи тук сравнително дългосрочни, не колкото бреф де, но просто ми беше интересно дали има причина чисто технически да се блъска в 15,60. И понеже не разбиран от техника, питам теб
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Груйка, има акции, които ги купувам, за да ги държа повечко време /над 5 години/ и за тях въобще не гледам графиките, а коефициенти, показатели, и перспективи. Например никога не съм се интересувал от графиката на SFI, но изкарах добри пари от нея

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
            Тук не гледам графика, а фундамент
            Плъзгаш се като мокра връв значи съвсем сериозно питах защо два пъти вече се блъска в 15,60? Ма нишо, утре може да пробие
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Тук не гледам графика, а фундамент

              Коментар


              • Софикс, я дай един технически анализ тук (сериозен съм) -15,60 се явява някаква много сериозна съпротива. И предишният път стигна дотам и после слезе надолу. Сега пак с големи количества, но явно продава по-умно - тъкмо се изкупят, и слагат нови. да видим - интересно ми е
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                  Груйче, и тук ли сме ортаци?
                  Eпа Ама основното си ми е бреф, тук прилъгах едни приятели и жената
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    И кво като видим 16? Под 20 ми е все тая, а дали, т.е. кога ще видим 20, зависи от онези с кофата - доколко искат да плискат и колко е пълна
                    Груйче, и тук ли сме ортаци?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                      Въпросът е, кога ще видим 16?
                      Днес или утре
                      И кво като видим 16? Под 20 ми е все тая, а дали, т.е. кога ще видим 20, зависи от онези с кофата - доколко искат да плискат и колко е пълна
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Въпросът е, кога ще видим 16?
                        Днес или утре
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

                          Познаваш ги нещата, познаваш ги... Е, 15.70 е за момента, но няма да издребняваме за 10-20 стинки.

                          Гледам дори, че няколко поръчки бяха изтрити или преместени за по-нагоре. Дори и мечките знаят посоката

                          Акционерите продължават да се увеличават и вече са 546, или с над 80 повече от преди месец. Фрий-флоътът пък намалява
                          леле, верно че нарастват с бързи темпове !? Дали не са раздавали акции на служители? Или няма как, ако не са успяли с обратното изкупуване

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Може и да не е така бавно.. нещо ги няма големите аскове на 15,50-60 и ако не се появят, не 16 ами 20 ще видим доста скоро
                            Познаваш ги нещата, познаваш ги... Е, 15.70 е за момента, но няма да издребняваме за 10-20 стинки.

                            Гледам дори, че няколко поръчки бяха изтрити или преместени за по-нагоре. Дори и мечките знаят посоката

                            Акционерите продължават да се увеличават и вече са 546, или с над 80 повече от преди месец. Фрий-флоътът пък намалява

                            Коментар




                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                              Айде наш'те! Оле, оле, оле и мечките на колене!

                              Коментар


                              • Софикс, пусни нещо за Удри, уйно или подобно
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X