IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Еми така е като взимаш инвестиционни решения на база на пакет семки.. Чети малко по-официални източници

    Бъзикам се, да не се засегнеш.. но ме удари на хумор като прочетох препоръката ти, да си купим семки за да се информираме
    Па то ако сме все сериозни за какво живеем,..

    Всъщност точно това мислех да направя - да си купя пакетче семки и да видя какво пише. Тази информация за мен е много по-надеждна от нещо написано в нета. Но аз съм стар , от ерата на черно-белите телевизори и динозаврите в Искъра...

    ПП
    А и според долните данни май няма такова животно като 50% рандеман, даже при белените семки. И за мен не е правилно да се смята рандеманът на белени семки и да се отнася къмто тон ожънат слънчоглед.
    Ябълки не се сравняват с круши.

    Това инфо в "Актуално" мисля да го игнорирам...
    Last edited by VNM; 02.09.2022, 14:29.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

      Не е истина.... Aз от малък знам за 5:1 слънчоглед олио. Ще си упдейтвам представите значи..
      Еми така е като взимаш инвестиционни решения на база на пакет семки.. Чети малко по-официални източници

      Бъзикам се, да не се засегнеш.. но ме удари на хумор като прочетох препоръката ти, да си купим семки за да се информираме

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
        Дали 40% е при пресоване на белени семки, но спрямо небеления суров слънчоглед е 30% ?
        Явно технологиите са няколко, но ако съдим по цвета на шрота(кюспето), би трябвало люспите да са в него. Важното е, че се извличат 50% от слънчогледа.

        Коментар


        • Дали 40% е при пресоване на белени семки, но спрямо небеления суров слънчоглед е 30% ?
          https://www.odit.info/?s=6&i=7879&f=1
          Last edited by Кисимов; 02.09.2022, 14:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

            Слънчогледовото семе е една от високомаслените култури с маслено съдържание около 50%. Когато обемът на производство на слънчогледови семки е малък, методът на пресоване може да се използва за получаване на слънчогледово масло. Съществува и известна загуба на масло в процеса на получаване на слънчогледово масло. След пресоването остатъчният коефициент на слънчогледово масло в слънчогледов шрот е около 6%. Ето, защо от 1 кг слънчогледово семе може да се получи около 0,44 кг слънчогледово масло.........
            ......Когато производственият капацитет на слънчогледово масло е 30 тона на ден, производителят на слънчогледово масло може да получи почти 15 тона слънчогледово масло по метода на екстракция, като загубата на масло е много малка.

            Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/curious/ot-...s_1737991.html © Actualno.com

            Не е истина.... Aз от малък знам за 5:1 слънчоглед олио. Ще си упдейтвам представите значи..

            Коментар





            • Коментар


              • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                Не знам как го взе този рандеман 50%. Мазнините в една слънчогледова семка са до 25% и разбира се не могат да си извлечат всичките. Който не вярва да си купи пакетче семки и да види състава.
                Та рандеман от около 20% е таргета или 5гк семки =>1кг олио макс.
                Струва ми се (не съм сигурен) другите допускания също са грешни.
                Слънчогледовото семе е една от високомаслените култури с маслено съдържание около 50%. Когато обемът на производство на слънчогледови семки е малък, методът на пресоване може да се използва за получаване на слънчогледово масло. Съществува и известна загуба на масло в процеса на получаване на слънчогледово масло. След пресоването остатъчният коефициент на слънчогледово масло в слънчогледов шрот е около 6%. Ето, защо от 1 кг слънчогледово семе може да се получи около 0,44 кг слънчогледово масло.........
                ......Когато производственият капацитет на слънчогледово масло е 30 тона на ден, производителят на слънчогледово масло може да получи почти 15 тона слънчогледово масло по метода на екстракция, като загубата на масло е много малка.

                Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/curious/ot-...s_1737991.html © Actualno.com


                Last edited by Slg; 02.09.2022, 12:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                  При рандеман от 50% от 2 т. слънчоглед се добиват 1 т. олио и 1 т. кюспе/ брикети/
                  При цена от 1200лв/т слънчоглед и 800 лв/т брикети каква ли е печалбата от 1 л олио, продадено ти на 4.50?!
                  За един прЕател питам...
                  Този приятел беше казал, че адвокатите при наличие на факти си намират доводи,
                  докато при нас-инженерите е обратното
                  Не знам как го взе този рандеман 50%. Мазнините в една слънчогледова семка са до 25% и разбира се не могат да си извлечат всичките. Който не вярва да си купи пакетче семки и да види състава.
                  Та рандеман от около 20% е таргета или 5гк семки =>1кг олио макс.
                  Струва ми се (не съм сигурен) другите допускания също са грешни.
                  Last edited by VNM; 02.09.2022, 11:45.

                  Коментар


                  • Майка ми има някаква земя и получи с 50% по-голяма рента от миналата година, от 60 на 90 лв/декар
                    не е в добруджата, а в Южна България
                    дотук с плачещите земеделци

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                      Агрията нещо заспа
                      след такъв хубав отчет …
                      ако така я караме, лесно ще падне на 22-3
                      Че заспа съм съгласен и го приемам като една от особеностите на родната борсичка..
                      За падане до 22-3 не мисля, че има голям шанс.. който имаше по-настоятелно желание да продава, вече си даде бройките.. Слизане с още лев-два, ще изкара доста кандидати да си върнат продадените около 30 лв. акции обратно, защото е ясно че растящия фундамент и бъдещите отчети на компанията, ще провокират по-високи от настоящите ценови нива..

                      Коментар


                      • Реколтата от пшеница за стопанската 2022/2023 г. е 6,638 милиона тона

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Дано си прав - можеш ли да ми го разбиеш по елементи. Олиото също е надолу - вече има под 5 кинта, а от Билла си взех на 4,50 Папас, което е топ олиото у нас. А за Кристера ще видим - както казах, година като сегашната, когато и магаретата летят, както казваше Хъмпи, едва ли ще има.

                          желая успех и по-малко излишна вЕра в мажото. Нито един мажо не мисли за дребосъка, а само за себе си - освен оня, дето късаше от залъка си в Импулса де
                          При рандеман от 50% от 2 т. слънчоглед се добиват 1 т. олио и 1 т. кюспе/ брикети/
                          При цена от 1200лв/т слънчоглед и 800 лв/т брикети каква ли е печалбата от 1 л олио, продадено ти на 4.50?!
                          За един прЕател питам...
                          Този приятел беше казал, че адвокатите при наличие на факти си намират доводи,
                          докато при нас-инженерите е обратното

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            ... .

                            желая успех и по-малко излишна вЕра в мажото. Нито един мажо не мисли за дребосъка, а само за себе си - освен оня, дето късаше от залъка си в Импулса де
                            При никоя моя инвестиция на БФБ не съм се и надявал мажо да мисли за мен. Това е супер наивно. Достатъчно ми е интересите ни да съвпадат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение


                              Г-н Груев,
                              За собственици на земеделска земя, с добив т.г.500 кг /дка пшеница и продажна цена към момента 600 -630 лв/т, печалбата им е над 100%. Вервай ми!
                              Всички, които ти казват, че са занулили печалбата си по-скоро си търсят оправдание как да сменят Q7 с Q8.
                              А Агрия има 80К дка собствена земя...
                              Ноо, основните приходи туук са от търговия - Кристера. Купуваш- продаваш. А при нея няма никакво значение какви са производствените разходи.
                              За перлата в короната - Кехлибар - мазнината т.г се търси като топъл хляб и у нас и по света.
                              За енергията с днешни цени от над 1100 лв/ MWh да не говорим..
                              Добре е да мислим рационално. И БРЕФ не е за изхвърляне, но има и мн други възможности.

                              п.п. Днес пшеница и царевица са в зелено 4-5 %
                              Дано си прав - можеш ли да ми го разбиеш по елементи. Олиото също е надолу - вече има под 5 кинта, а от Билла си взех на 4,50 Папас, което е топ олиото у нас. А за Кристера ще видим - както казах, година като сегашната, когато и магаретата летят, както казваше Хъмпи, едва ли ще има.

                              желая успех и по-малко излишна вЕра в мажото. Нито един мажо не мисли за дребосъка, а само за себе си - освен оня, дето късаше от залъка си в Импулса де
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
                                13 май, 31 дек., това рандом дати ли са?

                                Исках да разбера какво става с обратното изкупуване, затова взех 30 юни. Като отчетем сделката от 13 юли за АгриВиа Ойл за 100 к акции, излиза, че фрий флоута е намалял с около 47 к акции. Това сигурно е заради обратно изкупуване?

                                Значи кошничката е пълна на 23%

                                Не трябва ли да има съобщения в ЕксТри-те?
                                Потърсих инфо кога бе пусната новината в инветора за обратното. Публикувана беше на 13ти май и затова сравних данните от тогава до деня на поста.

                                Коментар

                                Working...
                                X