IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
    Имаме актуализация на прогнозите
    придобивания за тази година за 51млн
    най-вероятно това е цената на Алмагест
    очаквано затягане на коланите, съобразено с цената на сс продукти и по-високите лихви

    А счетоводната печалба как и кога ще се променя в тия прогнози? -За сега не се вижда...
    В Белослав сериозни преизчисления...
    Last edited by inta53; 10.03.2023, 12:28.

    Коментар


    • Имаме актуализация на прогнозите
      придобивания за тази година за 51млн
      най-вероятно това е цената на Алмагест
      очаквано затягане на коланите, съобразено с цената на сс продукти и по-високите лихви
      Агрия Груп Холдинг АД е българска публична компания, която оперира в североизточна България в сферата на агропроизводството и търговията със зърнени продукти.

      Коментар


      • Общият износ на пшеница през „Пристанище Варна“ ЕАД1 от началото на пазарната 2022/23 година до 5 март 2023 г. възлиза на 623,5 хил. тона пшеница (в т. ч. 28,9 хил. тона реализирани през последната седмица), което е с 37,8% по-малко на годишна база.

        https://www.mzh.government.bg/media/...08_43TVhpp.pdf

        Т.е връщме 3% WoW.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Щом казваш, кой съм аз, че да споря. Виж някакви други аграри от синор.бг какво драскат - предполагам, че са прости и нищо не разбират:
          Тотално сринат износ на зърно към края на февруари

          При износа на слънчоглед през порта се наблюдава застой, като от началото на септември 2022 г. досега са реализирани едва 14,5 хил. тона.
          Точно преди 1 година са се писали изключително сходни неща:

          https://www.agriniser.com/marketpost...overview-title

          Относно слъчогледа - странно е това число 14500 т - те само Cargill изнасят 12000 през Езерово /10.02/. Отделно при слънчогледовия шрот има двойно увеличение на износа.

          Възможно ли е да има закъснение при консолидиране на данните? Нека по-запознатите с този бизнес кажат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
            Добър анализ, благодаря за професионалното и аргументирано мнение!
            Видя ли сега,за пореден N-хиляден път,че сметките без кръчмар нищо не значат.
            Другия извод който трябва да си извадиш,е че аз като говоря ,не приказвам
            Last edited by petrg5s; 08.03.2023, 19:03.

            Коментар


            • Изглежда има човек, който си харесва цената, и си обра каквото му трябва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                2. Четох статия, че износът на пристанище Варна се е сринал за първите 2 месеца на 2023. Съответно очакват много лош отчет за Q1 и гледат да разтоварят преди да е настанала суматоха.
                Утре би трябвало да излезе Бюлетин N9 на оперативния анализ на основни земеделски култури /Мин. ЗиХ/, дано да има подобрение на показателите.

                Тук и решението за руския коридор, което трябва да се финализира до 18.03 тежи...но се очаква постепенно възстановяване на износа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от galaxy Разгледай мнение
                  Защо продавате бре колеги?
                  Според мен защото:

                  1. Има хора, които предвидиха успеха на Агрия и при текущите цени са на огромна печалба и искат хората да си я осребрят. Евала на тях!
                  2. Четох статия, че износът на пристанище Варна се е сринал за първите 2 месеца на 2023. Съответно очакват много лош отчет за Q1 и гледат да разтоварят преди да е настанала суматоха.
                  3. Смятат, че печалба от 40 млн. /почти на половина от 2022/ за цялата 2023 НЕ е вкарана в текущата цена и ще продължава да пада.

                  Кой крив и кой прав само времето ще покаже.

                  Аз имам скромно тук и като абсолютна стойност, и като % от портфейл и няма голямо значение какво мисля, но все пак...
                  Бих бил ОК при печалба за годината 40 млн. и най-вече изплащането на дивидент от 7-8 млн за 2022. Ако тези 2 неща се случат съм хепи. Ако преизпълнят едното, ще се надбягвам да купувам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                    Защото ще купуват на 20 лв предполагам
                    Може, ако на събранието през Юни вземем решение за едно сплитче

                    Коментар


                    • Защото ще купуват на 20 лв предполагам

                      Коментар


                      • Защо продавате бре колеги?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                          Стори ли ми се, че по долу се прокрадват идеи, че има задържани складови запаси? Батя го каза още като излезе отчета:


                          Материалните запаси спадат през последното тримесечие с почти 100 млн. лв. и са на по ниско ниво от края на 2021 г. Съотношението им спрямо целия актив в края на годината също не е необичайно. Текущите пасиви са с 50 млн. лв. по-малко спрямо Q3 22 г. и спрямо Q4 21 г.



                          За намалените задължения спор няма, но-
                          Тука някъде се разминават нещата;-
                          *Q4
                          Нетекущи активи Имоти, машини и съоръжения / 256,533 / 189,766
                          Текущи активи Материални запаси /108,702 / 118,742

                          *Q3
                          Нетекущи активи Имоти, машини и съоръжения / 197,453 / 189,766
                          Текущи активи Материални запаси /205,240 / 118,742

                          ====
                          -с по долу стоящите таблици. За това и потърсих цените на затваряне на съответната година и се оказа, че няма голяма разлика, ако складовата стока се оценява по последната за годината такава.
                          Last edited by inta53; 03.03.2023, 11:21.

                          Коментар


                          • Стори ли ми се, че по долу се прокрадват идеи, че има задържани складови запаси? Батя го каза още като излезе отчета:
                            Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Да, последното тримесечие е било за разчистване на запаси, кеширане и връщане на кредити. Няма печалба, но пък се залагат добри изходни позиции за новата година ...
                            Материалните запаси спадат през последното тримесечие с почти 100 млн. лв. и са на по ниско ниво от края на 2021 г. Съотношението им спрямо целия актив в края на годината също не е необичайно. Текущите пасиви са с 50 млн. лв. по-малко спрямо Q3 22 г. и спрямо Q4 21 г.

                            Коментар


                            • Тук парите от ударната година се инвестираха в интересни активи. Това, определено, е положителен знак. Остава да видим дали ще имат капацитет да управляват подобна структура - това не е очевидно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Оценителю, отвори си очите! Тук пазарния взрив се кешира и преля в разширена преработка, бази, инфраструктура с нови точки, а и още З.З. +инвентар;- птичето е в кафеза!!!
                                Щом казваш, кой съм аз, че да споря. Виж някакви други аграри от синор.бг какво драскат - предполагам, че са прости и нищо не разбират:
                                Тотално сринат износ на зърно към края на февруари

                                Актуалните данни на Министерството на земеделието за износа за пшеница, ечемик, царевица и слънчоглед показват, че дори в първите два месеца – януари и февруари, когато в други години износът е бил най-активен, сега търговията върви мудно и твърде вяло. Нито един товар не е отчетен през последната седмица на февруари от „Пристанище Варна -1“, където основно се води статистиката на зърнения експорт.
                                От 4 юли миналата година до 26 февруари 2023 г. износът на пшеница изостава с 40,6% по-малък спрямо същия период на 2022 г. За този период от страната са излезли едва 594 656 т хлебно зърно, при 1 001 828 т – към края на февруари 2022 г. При ечемика търговията съвсем е замряла, защото за последните осем месеца е отчетен експорт само на 6 706 т, при 78 332 т – за същия период на 2021-2022 г. Така че там спокойно може да се каже, че България не е реализирала износ през това пристанище. Единствената новина е, че докато предишната година по това време не е отчетен износ на рапица, тази година от порт Варна са експортирани 11 014 тона.
                                Статистиката не отчита експорт през Бургаския порт, което е странно, защото фермери твърдят, че търговия на зърно се реализира. По отношение на износа на пролетните култури от началото на пазарната 2022/23 година до 26 февруари 2023 г. през „Пристанище Варна“ са изнесени общо 99,5 хил. тона царевица (в т. ч. 29,1 хил. тона през последната седмица), което е със 78,6% по-малко на годишна база. При износа на слънчоглед през порта се наблюдава застой, като от началото на септември 2022 г. досега са реализирани едва 14,5 хил. тона.





                                15%, не знам, предполагам, че и под 20 може да слезе - тази акция качи доста и много хора биха разтоварили, ако видят, че тръгне надолу - тук спекулантите са доста. Вече дали мажото би подпирал, е нещо, на което нямам отговор, питай хората с директна телефонна линия към него ПерЕспективите през настоящата година са за всичко друго, но не и за златен дъжд като миналата. Отделно и не валя сняг, а както знаем, нашите аграри разчитат основно на дедо Боже за напояването, но все пак аз не съм агроном, така че други хора могат да се включат в очакванията си
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X