IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Грую,
    Важно е да се уважават другите форумци, много хора си заминаха от форума през годините. Не е въпросът после да си говорим, че не останали стойностни мнения, а най-интересните хора дето пишат отнасят най-много хейт. Когато някой има мнение, но си изгуби парите не е нужно да виждаме напомняния периодични, как се бул ушил, а ако вземе да му е точна прогозата не е нужно после да почнем да слушаме как явно имал вътрешно инфо, някой му се обаждал. Всички имаме успешни и неуспешни инвестиции, въпросът е тук доколко човек може да пиша полезни или интересни за другите мнения. По-малко хейт и повече уважение да има. И да се надяваме да видим пак мнения на дддд и много други.
    Трейдъре,
    Уважението е нещо, което се заслужава - в това отношение аз имам уважение към огромната част от хората във форума - другите съм ги блокирал де, ама инвестора пак е бъгнал, та трябваше днес пак да блокирам някои индивиди. Обаче, да се врътнеш, щото някой те бъзикал, че си се ушил някъде - айде няма нужда, на всеки се случва и е хубаво да имаме малко чувство за ъъъ, как да го нарека, обратното на непогрешимост, плюс възможността да носиш на майтап, ако искаш и ти да се майтапиш с другите. Не на тролене и простотии, а на майтап (поне аз така ги разбирам нещата на база реципрочност). Разбира се, всеки сам решава дали да пише, или не - на никого от нас не му плащат за тези неща (е, някога знам, че е имало и такива неща тук, ама минали работи), така че всичко е точно. Аз неведнъж съм чувал лафчета като какъв карък съм и ала-бала (ад хоминем се вика това) - що ги чувам ли, ми щото съм бил максимално открит в инвестициите си и не ме е срам да кажа, че съм сгрешил някъде. Ако си мълча и само се включвам след всяка акция, която е пораснала, за да напиша едно - имам, вие къде бляхте на еди колко си лева, когато аз купувах, сигурно щеше да е друго. За вътрешното инфо също не е бабини деветини, а си е реалност в наше село - не съдя никого, всеки си прави инвестициите, както може - на друг пазар би било друго, ама тука е така и се съобразяваме с реалността.

    И за финал - класацията на Биг е много показателна в много отношения. Затова и 4Д, ти, Иван Давидов, Петьо Б и още много имате моето уважение. Обаче да си криеш прогнозите (в това отношение пък браво на Батя), е меко казано нелепо - нали затова е форумът? Но уважавам и това поведение - всеки си е преценил какво и как. Предай моите поздрави на 4Д (знам, че се познавате лично) и му пожелай успех от мое име! Желая успех и на теб!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Грую,
      Важно е да се уважават другите форумци, много хора си заминаха от форума през годините. Не е въпросът после да си говорим, че не останали стойностни мнения, а най-интересните хора дето пишат отнасят най-много хейт. Когато някой има мнение, но си изгуби парите не е нужно да виждаме напомняния периодични, как се бул ушил, а ако вземе да му е точна прогозата не е нужно после да почнем да слушаме как явно имал вътрешно инфо, някой му се обаждал. Всички имаме успешни и неуспешни инвестиции, въпросът е тук доколко човек може да пиша полезни или интересни за другите мнения. По-малко хейт и повече уважение да има. И да се надяваме да видим пак мнения на дддд и много други.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Мерси.
        Петьо, прав си, сложих ти плюсче
        Панда, всеки сам си преценЯ Много пъти съм ти го казвал, пак ще ти го кажа - ти си отличен анализатор, но имаш голям проблем - прекалено много вярваш на цифрите в отчетите, а в бг те често са просто ред в ексела, направен за пред данъчните/Кфн. Помня, че БСЕ Трейдъра наскоро писа за подценени дружества - примерно можеш да видиш Гага-та. А можеш да питаш и Батя за него От подценено, та по-подценено, ама не фърфи нещо - що ли? Особености на бфб
        знам бе, не е като да не съм се опарил досега. например унипак и лесопласт като показаха едни лоши отчети точно преди търговите. но не всички имаме достъп до вътрешно инфо или умеем да гледаме на боб. понякога финансите са единственото нещо което е на разположение
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

          Нямаше инфо за цената на сделката.
          Мерси.
          Петьо, прав си, сложих ти плюсче
          Панда, всеки сам си преценЯ Много пъти съм ти го казвал, пак ще ти го кажа - ти си отличен анализатор, но имаш голям проблем - прекалено много вярваш на цифрите в отчетите, а в бг те често са просто ред в ексела, направен за пред данъчните/Кфн. Помня, че БСЕ Трейдъра наскоро писа за подценени дружества - примерно можеш да видиш Гага-та. А можеш да питаш и Батя за него От подценено, та по-подценено, ама не фърфи нещо - що ли? Особености на бфб
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Който не знае защо е купил, няма да знае и кога и защо да продаде
            We don't see things as they are, we see them as we are - умен човек си, ще ме разбереш
            П.С. Къде изчезна 4Д - може да се дрънкаме с него, но е много ценен форумец
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              за кви пари, ако знаеш?
              Нямаше инфо за цената на сделката.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Хехе., Батя, и ти не можеш, бз да обидиш, ама се сърдиш на другите Аз съм доволен от Агрия, единственото, от което не съм доволен, е, че мажо не ми звънна, за д ами каже, че ще изкупува като луд от 21-22 до 30. Можеше д аму ги продам в горната граница, а не в долната, което определено ме лиши от още екскурзии, ама нейсе, не се сърдя. И понеже нямам акции, се стремя да съм максимално обективен. Ето ти набързо:
                Плюсове:
                - отличен сектор - храна винаги ще се търси
                - прекрасна спекулка, като за наше село
                - достатъчно земя в най-скъпите региони
                - складови бази
                Минуси:
                - 2022 няма да се повтори
                - разпиляване в излишни глупости като солари и ритейл паркове
                - производствените цени са високи, а продажните - ниски, точно обратното на 2022
                - прекалено много спекуланти в акцията
                Неутрални:
                - мажото - за едни е супер, за мен не точно, но какъвто е, такъв е.

                И аз желая успех на Агрия и за разлика от много други, не съм двуличен.
                П.С. За чий обявяват тогава обратно, като не искали да купуват акции от ФФ?
                кои компании на БФБ казваш, че са по-подценени? И без дърва като Фазерлес моля
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Който не знае защо е купил, няма да знае и кога и защо да продаде
                  И аз не разчитам на движения нагоре надолу, тази ниша от пазара съм я оставил на брокери и яхтсмени. А доколкото искат по-голям фрифлоут и по-голяма ликвидност не им пречи обратното изкупуване - могат да направят увеличение на капитала, я за пристанището, или някое придобиване. Ще стане много интересно след 1-2г , след като удари яко рецесията и има фалити и разпродажби, тогава е добре да имаш пари за покупки. С увеличени на капитала мажо може да капитализира част от инвестицията си за странични покупки.
                  Last edited by petyob; 26.01.2023, 11:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Аз съм доволен от Агрия, единственото, от което не съм доволен, е, че мажо не ми звънна, за д ами каже, че ще изкупува като луд от 21-22 до 30. Можеше д аму ги продам в горната граница, а не в долната, което определено ме лиши от още екскурзии, ама нейсе, не се сърдя.
                    Който не знае защо е купил, няма да знае и кога и защо да продаде

                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Груйчо, пак се опитваш да клепаш в типичния си хейтърски стил.. пък после да мажеш "Нищо лошо не казвам, пожелавам успех". Много е двулично и грозно това, но ти си знаеш.. надали можеш да се промениш вече!
                      Лицата които са придобили акции не са длъжни да обявяват.. нито са минали граница 5%, нито са членове на СД. Уж си юрист, а елементарни нормативи свързани с капиталовия пазар не знаеш!
                      Относно малкото купени акции. И тук си бос и гол... Всички разбрахме че Комерс купува акции от пазара, след което ги предоставя на другата страна при придобиванията.. мисля през 2022-ра го направиха това на 2 пъти с по 100 хил. акции.
                      А това че Светломир е придобил още акции е супер позитивно, защото неговия основен пакет е от около 9 лв. /ако не се бъркам с малко/ и той вместо да се полакуми от сегашните цени, напротив, купува още акции. Това показва неговото мнение и визия за акцията и компанията. А той със сигурност е много по-информиран и наясно с перспективите от нас
                      За обратното изкупуване. Направиха по изключение, за да окажат подкрепа на акцията в ключов момент. И на самото ОСА бяха казали, че по принцип не искат да изкупуват акциите от ФФ, за да не намалят ликвидността по позицията и ще го направят само с цел подкрепа и стабилизация. Да, не се получи точно както трябваше, но в дългосрочен план вярвам, че това им действие се отразява силно позитивно на доверието към акцията и мениджмънта!
                      Потенциала за ръст. Еми Груйчо, ти и на 4-5-6 лв. не го виждаше! Видя го за кратко по пътя нагоре, когато цената се беше утроила от дъното, колкото да прибереше някой лев за екскурзия в чужбина. Еми жив и здрав.. щом това са ти амбициите и си доволен, всичко е точно!

                      Успех на Агрия и да продължи да ни радва и през следващите години!
                      Хехе., Батя, и ти не можеш, бз да обидиш, ама се сърдиш на другите Аз съм доволен от Агрия, единственото, от което не съм доволен, е, че мажо не ми звънна, за д ами каже, че ще изкупува като луд от 21-22 до 30. Можеше д аму ги продам в горната граница, а не в долната, което определено ме лиши от още екскурзии, ама нейсе, не се сърдя. И понеже нямам акции, се стремя да съм максимално обективен. Ето ти набързо:
                      Плюсове:
                      - отличен сектор - храна винаги ще се търси
                      - прекрасна спекулка, като за наше село
                      - достатъчно земя в най-скъпите региони
                      - складови бази
                      Минуси:
                      - 2022 няма да се повтори
                      - разпиляване в излишни глупости като солари и ритейл паркове
                      - производствените цени са високи, а продажните - ниски, точно обратното на 2022
                      - прекалено много спекуланти в акцията
                      Неутрални:
                      - мажото - за едни е супер, за мен не точно, но какъвто е, такъв е.

                      И аз желая успех на Агрия и за разлика от много други, не съм двуличен.
                      П.С. За чий обявяват тогава обратно, като не искали да купуват акции от ФФ?
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        А Балонерко и Агрия нямат база за сравнение. Но все пак оставам скептичен в уменията на мажоритаря, хеле пък на тема солари и ритейл паркове в горно чепръчене. Считам, че можеше много по-сериозно да подкрепи акцията си, ако искаше, и сега цената да е дабъл на днешната, щото има и основата, и спекулантските нагласи. Ама той не ще и даже продае на 15-16 кинта, доколкото помня - 100 000 бройки ли бяха, та после реши да купува от пазара. Т.е. ако сложим тези 100 000 акции, плюс 50 000 обратно, плюс 22 000 увеличение на мажовците (значи са си купили още 100 000, за да компенсират предишните продадени 100 000), то при 1,3 милиона общо изтъргувани акции за миналата година, мажото е отговорен пряко за поне 20% от целия обем. А може и повече да е, все пак явно не им дреме да пускат съобшения за сделки до БФБ, а пък на БФБ също не ѝ дреме и за такива нарушения им дава титлата Инвеститор на годината или каквото там се водеше
                        На последното ОС Райков каза, че не иска да намалява фрий флота и затова не изкупува обратно.
                        Сделката с миналогодишните 100 000 акции, беше за придобивания на нов бизнес срещу акции. И то 2 пъти по 100 000 акции. Тези над 200 000 акции + 50 000 акции трябва д ги извадиш от фрий флотаи те уверявам, че съвсем скоро няма да има продавачи по позицията...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Хубаво е, че мажото си вдига дела (не че го е обявил де, ма на БФБ всичко е точно), но с такива смешни обеми, че е направо жалко - има-няма 22 000 акции - уау, да не казвам аз колко имах тогава Слагаме и 50 000 обратно изкупени (това трябваше да го драснеш, щото иначе сметката ти за 2022 не излиза до 100%, а има новобранци, които не са следили) и стават 72 000 акции - т.е. около 1,8-2 милиона за 2022. Малииии, уникална сума на фона на печалбата тук. Не че е лошо, можеше да са продали за тази сума (то те и продадоха де, но това вече го дъвкахме като колко умен следва да си, за да правиш подобна врътка), т.е. всичката пара у свирката тук се е случила от избрани спекуланти. А където има много спекуланти, знаем какво става - гледаме мача.
                          П.С. Това не променя мнението ми, че акцията си има стабилна основа и цената ѝ е сравнително ок, но не виждам някакъв особен потенциал за ръст, хеле пък на сегашния пазар на техните суровини. Нямам акции
                          Груйчо, пак се опитваш да клепаш в типичния си хейтърски стил.. пък после да мажеш "Нищо лошо не казвам, пожелавам успех". Много е двулично и грозно това, но ти си знаеш.. надали можеш да се промениш вече!
                          Лицата които са придобили акции не са длъжни да обявяват.. нито са минали граница 5%, нито са членове на СД. Уж си юрист, а елементарни нормативи свързани с капиталовия пазар не знаеш!
                          Относно малкото купени акции. И тук си бос и гол... Всички разбрахме че Комерс купува акции от пазара, след което ги предоставя на другата страна при придобиванията.. мисля през 2022-ра го направиха това на 2 пъти с по 100 хил. акции.
                          А това че Светломир е придобил още акции е супер позитивно, защото неговия основен пакет е от около 9 лв. /ако не се бъркам с малко/ и той вместо да се полакуми от сегашните цени, напротив, купува още акции. Това показва неговото мнение и визия за акцията и компанията. А той със сигурност е много по-информиран и наясно с перспективите от нас
                          За обратното изкупуване. Направиха по изключение, за да окажат подкрепа на акцията в ключов момент. И на самото ОСА бяха казали, че по принцип не искат да изкупуват акциите от ФФ, за да не намалят ликвидността по позицията и ще го направят само с цел подкрепа и стабилизация. Да, не се получи точно както трябваше, но в дългосрочен план вярвам, че това им действие се отразява силно позитивно на доверието към акцията и мениджмънта!
                          Потенциала за ръст. Еми Груйчо, ти и на 4-5-6 лв. не го виждаше! Видя го за кратко по пътя нагоре, когато цената се беше утроила от дъното, колкото да прибереше някой лев за екскурзия в чужбина. Еми жив и здрав.. щом това са ти амбициите и си доволен, всичко е точно!

                          Успех на Агрия и да продължи да ни радва и през следващите години!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                            Печалбите на компанията е видно къде отиват - в нови придобивания. Коя друга компания в БГ може да се похвали с инвестиции за 113М , каквито планират от Агрия ? Това на фона на пазарна капитализация от 180 М .

                            За сравнение само ще ти дам Алтерко, които за 2022г. се радват, че имат 90 млн. лв. приходи при 390 млн. пазарна капитализация!

                            Очеизвадно е, че компанията е супер подценена и къде са спекулантите. Тук сме value investors, спекулантите продадоха вече като направиха 100-200% миналата година.
                            А Балонерко и Агрия нямат база за сравнение. Но все пак оставам скептичен в уменията на мажоритаря, хеле пък на тема солари и ритейл паркове в горно чепръчене. Считам, че можеше много по-сериозно да подкрепи акцията си, ако искаше, и сега цената да е дабъл на днешната, щото има и основата, и спекулантските нагласи. Ама той не ще и даже продае на 15-16 кинта, доколкото помня - 100 000 бройки ли бяха, та после реши да купува от пазара. Т.е. ако сложим тези 100 000 акции, плюс 50 000 обратно, плюс 22 000 увеличение на мажовците (значи са си купили още 100 000, за да компенсират предишните продадени 100 000), то при 1,3 милиона общо изтъргувани акции за миналата година, мажото е отговорен пряко за поне 20% от целия обем. А може и повече да е, все пак явно не им дреме да пускат съобшения за сделки до БФБ, а пък на БФБ също не ѝ дреме и за такива нарушения им дава титлата Инвеститор на годината или каквото там се водеше
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Клас олио скоро беше придобито от Медник Флейм-производител и търговец на слънчоглед.
                              за кви пари, ако знаеш? Иначе, понеже бях у чужбинско, мога да кажа, че спекулата с цените у нас е безбразна, ама направо безобразна. Слагам за сравнение цените на Карфур във франция в понеделник - 5,52 евро на килограм (11 лева) за 4 разфасовки по 250 грама на промоция, т.е. 2,80 лева за разфасовка от 250 грама или 7,88 евро (15,50 лева) килограм, т.е. 3,80 лева за разфасовка от 250 грама без промоция

                              и на Фантастико в сряда 50 лева на килограм или 12,50 лева за разфасовка от 250 грама- и двете снимки са мои.


                              При подобна разлика от 5 пъти, повтарям 5 пъти, а не 5% в цената (айде 4 пъти да са без промоцията), нямам какво да добавя. Не се загледах на тема олио много-много, защото бях шокиран от цената на маслото, но доколото видях беше около 3 евро за литър, но там го смесват с други по-скъпи масла, добавят му разни витамини и го водят 18 пъти рафинирано, та излиза едно доста по-високо качество от нашите лайна. Ми изводите са си за вас
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Хубаво е, че мажото си вдига дела (не че го е обявил де, ма на БФБ всичко е точно), но с такива смешни обеми, че е направо жалко - има-няма 22 000 акции - уау, да не казвам аз колко имах тогава Слагаме и 50 000 обратно изкупени (това трябваше да го драснеш, щото иначе сметката ти за 2022 не излиза до 100%, а има новобранци, които не са следили) и стават 72 000 акции - т.е. около 1,8-2 милиона за 2022. Малииии, уникална сума на фона на печалбата тук. Не че е лошо, можеше да са продали за тази сума (то те и продадоха де, но това вече го дъвкахме като колко умен следва да си, за да правиш подобна врътка), т.е. всичката пара у свирката тук се е случила от избрани спекуланти. А където има много спекуланти, знаем какво става - гледаме мача.
                                П.С. Това не променя мнението ми, че акцията си има стабилна основа и цената ѝ е сравнително ок, но не виждам някакъв особен потенциал за ръст, хеле пък на сегашния пазар на техните суровини. Нямам акции
                                Печалбите на компанията е видно къде отиват - в нови придобивания. Коя друга компания в БГ може да се похвали с инвестиции за 113М , каквито планират от Агрия ? Това на фона на пазарна капитализация от 180 М .

                                За сравнение само ще ти дам Алтерко, които за 2022г. се радват, че имат 90 млн. лв. приходи /само за 2022г. печалбата на Агрия ще е по-голяма/ при 390 млн. пазарна капитализация!

                                Очеизвадно е, че компанията е супер подценена и къде са спекулантите. Тук сме value investors, спекулантите продадоха вече като направиха 100-200% миналата година.
                                Last edited by the prophet; 26.01.2023, 09:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X